Mihaela Radulescu despre Elan Schwartzenberg: Ma astept ca, dintr-o clipa in alta, sa fiu legata de maini si de picioare

de M.M.     HotNews.ro
Joi, 12 martie 2009, 14:55 Life | Showbiz

Mihaela Radulescu si fiul ei, Ayan
Foto: AGERPRES
Mihaela Radulescu sustine ca este amenintata de fostul ei sot Elan Schwartzenberg, ca ii e frica de el si cere sprijinul Protectiei Copilului, Ministerului Internelor si opiniei publice, potrivit unei scrisori trimisa presei de vedeta de televiziune si citata de Evenimentul Zilei.

"Am sentimentul ca traiesc viata altei femei in acest moment. Am fugit de un sot care ma insela si care incepuse sa traiasca cum traiesc mai toti milionarii cu bani facuti peste noapte - smechereste, in orgii sexuale si financiare", scrie Mihaela Radulescu.

"Ma aflu in umilitoarea situatie de a ma folosi de calitatea de persoana publica pentru a-mi
 
Ma astept ca dintr-o clipa in alta sa fiu legata de maini si de picioare si sa mi se insceneze orice. Ma astept la orice minciuna publica si la orice noua umilinta. Ma astept sa-i faca rau chiar si copilului nostru, tocmai pentru a-si demonstra nemernicia si pentru a obtine custodia copilului.
 
 
Mihaela Radulescu
apara copilul de mizeriile unei lumi inraite si gata oricand sa atace o femeie cu un copil in brate, fara sa mai judece, fara sa stie exact de ce, ci doar pentru ca asa a vazut ca fac si altii", acuza ea.

Mihaela Radulescu il acuza pe Elan - "un milionar din Romania" - ca este una dintre persoanele care ataca cel mai dur "aceasta mama cu copilul in brate": "Daca era un BARBAT din Romania, poate ca se aseza intre noi si lume si era scutul solid care i-ar fi aparat familia de relele lumii, chiar si dupa divort. Dar undeva pe drumul scarbos al orgoliilor si intereselor, acest milionar a ales sa-si otevizeze familia, sa o taraie pe mama copilului lor prin ziare de par, s-o improaste cu tot noroiul si puroiul unei lumi urate, iar ea nu se mai poate apara".

Acuzand comportamentul de care a avut parte din partea presei tabloid, Mihaela Radulescu spune ca "milionarii sfideaza legile, bunul-simt, cumpara pe oricine, platesc martori sa spuna ce vor ei, inventeaza situatii din care doar ei au de castigat, isi cumpara si copiii la nevoie".

"Ma aflu in situatia disperata de a fi amenintata in nenumarate moduri. Mi-e frica de puterea fostului meu sot, asa incat, lasand deoparte orice orgoliu, cer ajutorul opiniei publice, al organelor abilitate sa se autosesizeze, inclusiv Autoritatii pentru Protectia Copilului. Tot ce apare pe primele pagini ale ziarelor de scandal, numai din ticalosia unui om care ar avea enorm de multi bani de pierdut, imi afecteaza emotional copilul. Milionarul plateste cu bani multi pe oricine, are scoala asta pentru ca a castigat in Romania cateva procese in care era inculpat, numai prin abilitati deosebite in a incalca legile Romaniei", potrivit scrisorii citate.

"O sa-ti pun droguri in poseta ca sa te aresteze politia"

Mihaela Radulescu afirma ca fostul sau sot "si-a pierdut calitatile de om, de tata, dar mai ales pe aceea de barbat": "Imaginati-va un om beat care suna noaptea la politie si spune: 'Sunt Elan Schwartzenberg. In locuinta mea a intrat fraudulos Mihaela Radulescu si vreau sa veniti s-o dati afara'. Ce fel de barbat face asta, domnilor? Cate femei de milionar au trait acest cosmar, doamnelor? Cate dintre voi, mamelor, ati auzit fraza asta, ca un pumnal in inima - 'O sa-ti iau copilul numai asa, de-al naibii, ca sa-ti bagi mintile in cap ?!'.... Sau - 'O sa-ti pun droguri in poseta ca sa te aresteze politia !?'. Sau: 'Daca vreau, te desfiintez oricand, demonstrez ca esti ce vreau eu'...."

Ea cere Ministerului Internelor sa pastreze inregistrarea apelului telefonic "pe care fostul meu sot incearca sa-l sustraga, tocmai pentru ca e dovada de netagaduit ca era in stare de ebrietate in acea seara si ma dadea afara din casa unde locuiesc legal, cu copilul meu".

Vedeta sustine ca un echipaj de politie a venit pana la poarta casei din Izvorani, comuna Ciolpani. "As dori sa-i chem public ca martori la procesul pe care-l voi intenta sotului meu. De atunci pana astazi, sotul i-a cautat si a incercat sa le ofere spaga pentru a le cumpara tacerea si opinia".

Elan Schwartzenberg - pusculita pentru banii unor grei politicieni

Continuand seria acuzatiilor, Mihaela Radulescu afirma ca milionarii "au transformat Romania in terenul lor de joaca, unde jocul lor preferat e Monopoly".

"Il veti regasi (pe Elan Schwartzenberg, n.r.) bine ascuns, deci trebuie sa cautati bine, in toate campaniile electorale, cand de-o parte, cand de cealalta, il veti regasi in off-shore-uri indepartate. In terenuri dintre cele mai disputate si chiar drept pusculita pentru banii unor grei politicieni din tara asta fara stapan".

Ea sustine ca Elan si-a instrainat averea si, in prezent, nu mai detine nimic pe numele lui: "Am toate drepturile legale de a obtine jumatate din tot ce detine, numai ca, nici o surpriza, milionarul azi e sarac, exact ca politicienii".

"Nu mai detine aproape nimic, nu pentru ca ar fi dat faliment, ci pentru ca a avut perversitatea de a trece mai tot pe numele angajatilor, fratelui, prietenilor buni... Familia, pentru care vrea sa lupte in instanta si impotriva careia foloseste cele mai ticaloase arme si minciuni, nu are nimic. Pe numele meu nu a exista nimic, niciodata. Si am trait impreuna 10 ani", declara Mihaela Radulescu.

"PACEA-I MAI IMPORTANTA DECAT DREPTATEA.... Si vreau pacea copilului meu. Daca mai exista in lumea asta gri o dreptate imaculata, care sa se refere strict la copiii nostri, va rog sa o sustineti si voi, mamele care ati trait acelasi cosmar, voi, cei care influentati opinia publica si voi, cei care reprezentati legea in Romania. O spun pentru ultima oara – nu vreau nimic de la sotul meu decat ceea ce mi se cuvine legal. Si mai vreau pacea copilului meu. Oare se mai poate obtine ?", se arata in incheierea scrisorii, semnata "Mihaela Radulescu, Mama lui Ayan


Citeste mai multe despre   





















23250 vizualizari

  • +11 (21 voturi)    
    ti-ai facut-o cu mana ta Mihaela (Joi, 12 martie 2009, 15:03)

    tita [anonim]

    Imi pare rua ca treci prin acest cosmar Mihaela, insa cand te-ai legat la cap cu el nu te-ai gandit ca in caz de divort se va narui viata ta?
    Stiai ca este un mafiot, un santajist un om fara scrupule ca toti miliardari peste noapte , iar tu ce ai facut? te laudai ca este familist convins, il pupaceai peste tot si numai lauda peste lauda...trebuia sa iti vezi de viata ta si sa te incurci cu oameni de nasul tau...
    • +2 (12 voturi)    
      Legata... (Joi, 12 martie 2009, 18:20)

      costi [anonim] i-a raspuns lui tita

      Adica sado-bonding ? humiliation ?
      Te-ai scrantit fato ?
      Dute la Mazare sa va impace...pe lovele ..stii tu
    • +16 (22 voturi)    
      mi-e greata de fiinta asta (Joi, 12 martie 2009, 18:56)

      The Saker [utilizator] i-a raspuns lui tita

      ai, mai terminati dracului odata cu fiinta asta josnica numita mihaela radulescu, o disperata dupa bani, care s-a culcat cu cine a apucat pt a-si realiza interesele; e treaba ei, nu ma intereseaza, dar nu o mai faceti persoana publica, ca e un exemplu prost pentru toate fetele tinere; pacat ca la mijloc e un copil, atata zic.
    • -2 (2 voturi)    
      Titlu f. gresit (Vineri, 13 martie 2009, 12:33)

      Nicusor [anonim] i-a raspuns lui tita

      Titlu 'Ti-ai facut-o cu mana ta, Mihaela' este nunumai gresit insa incearca totodata,destul de naiv,sa induca in eroare.
      Mihaela nu shi-a fact-o cu mana ei - nu asa se fac copii ,Tita si POATE si averea f. rapid
  • +15 (21 voturi)    
    balciul national (Joi, 12 martie 2009, 15:04)

    justitiarul [anonim]

    Pot intelege orice dar nu inteleg cum 10 ani a acceptata sa stea langa un asemenea om.nu l-a cunoscut nici la inceput,nici mai apoi?
    De ce nu a spus toate aceste fapte urate atunci cand s-au petrecut?
    Credea ca o sa-i dea bani - indiferent cum i-a facut- lui Dani si altora ca el ?
    O fi facut ilegalitati,dar prost nu beste.
    Cand primea bani cu carul era cel mai bun barbat,acum cand nu mai sunt impreuna nu mai este bun de nimic.Ceva nu este in regula.
  • +11 (19 voturi)    
    lasane... (Joi, 12 martie 2009, 15:04)

    lasane.... [anonim]

    Ce sa zicem , cat ti-a fost cald si bine nu stiai ca e corupt si ca face afaceri cu banii statului ( si tu ai facut ) nu stiai ce ii poate pielea, saracuta de tine abia acum te-ai trezit din somn si ti-ai dat seama ce babau ai langa tine, nu cumva faci atata gargara pentru ca nu mai ai pe ce pune mana dupa cei 10 ani ???
  • +12 (18 voturi)    
    iextraordinar (Joi, 12 martie 2009, 15:08)

    iul_autentic [utilizator]

    Draga Mihaela, esti patetica. Dupa ce te-ai suit goala pe billboard, acum pozezi in mama haituita care doarme pe banca in parc. Ai uitat ca intre timp l-ai adoptat si pe dani otil, iar in acelasi timp ne tineai lectii despre emanciparea si independenta femeii care esti ? Ultima intrebare: traiul imbelsugat pe banutii lui Elan a fost ok ?
  • +11 (15 voturi)    
    A nu se uita (Joi, 12 martie 2009, 15:08)

    marius [anonim]

    Dupa spalatul chilotilor in public, acestia trebuie atarnati tot intr-un loc vizibil, de preferinta pe un balcon de maxima audienta.
    • -1 (5 voturi)    
      mihaela (Joi, 12 martie 2009, 22:36)

      lucy [anonim] i-a raspuns lui marius

      nu stiu ce sa mai zic pana acum nu de mult o candamnam pe mihaela dar cand am vazut scrisoarea parca imi vine sa ma mai gandesc putin atunci cand judec un om.cred ca e la fel ca la oamenii obisnuiti cand se cearta 2 daca vorbesti cu ea ii dai drepatate ei,vorbesti cu el ii dai dreptate lui si tot asa si la mihaela adevarul e pe la mijloc.ce sa mai domnule nu te mai impaci pa si n-am cuvinte mai ales care au bani ce sa stai bre sa suferi asta-i viata trebuie traita frumos nu se mai poate nu se termina nici barbatii nici femeile viata merge inainte
  • +25 (27 voturi)    
    Mi se pare mie sau incepem sa mirosim si noi ? (Joi, 12 martie 2009, 15:09)

    Ovidiu [anonim]

    O fosta ziarista ajunge mare vedeta... se insoara cu un milionar , nu ptr bani ci ptr ca il iubeste...

    Ii face un copil, si evident, urmeaza divortul... Surpriza omul asta nu mai are nici un ban pe numele sau deci la partaj, pitzipoanca ramane cu buzele umflate...

    Chiar asta e role-model-ul romanilor? Daca trimite o scrisoare la EVZ trebuie publicata ptr ca vine de la ceva pasarica cu talente?

    De fata care a luat ceva premiu pentru cercetare si stiinta nu am mai auzit nimic de luni de zile... nu face rating?

    Daca mereu o sa scobim in mizerie ca sa gasim subiecte puternic mirositoare... dupa o vreme si noi ca popor vom mirosi exact ca subiectele carora li se face reclama.

    Si vazand ce imagine avem, ca popor in Europa, ma intreb daca nu cumva nu doar am inceput sa mirosim ca "subiectele" dar am devenit noi insine, ca popor si natiune, un subiect puternic mirositor.
    • -3 (3 voturi)    
      Saraca Mihaela (Vineri, 13 martie 2009, 8:34)

      Nicusor [anonim] i-a raspuns lui Ovidiu

      Saraca Mihaela
      daca n-a stiut ca Elan era plin de ..elan la capitolu 'facut SHI avere si copil repede ' ce vina are ea?
      O acuzati ca incearca sa profite de aceasta situatie.
      Eu nu cred ca Mihaela are un asemnea caracter.Eu sunt convins ca de cate ori se juca cu Elan de-a 'capra cu 3 iezi" o facea DIN DRAGOSTE(pentru iedu ala mai mare)
  • -6 (26 voturi)    
    Ah, ce mostra de antisemitism! (Joi, 12 martie 2009, 15:09)

    Axul [anonim]

    Saracul Elan, trebuie sa indure toate istericalele pamantului numai pentru ca nu este un BARBAT din Romania, ci din Israel!
    Iar la faza cu milionarii, ar trebui sa o reclam ca Consiliul National pentru Combaterea Discriminarii pentru defaimare. Vorbeste de parca i-a probat pe toti.
    • +6 (16 voturi)    
      Ah, ce gindire de monstru aveti! (Joi, 12 martie 2009, 16:21)

      cineva [anonim] i-a raspuns lui Axul

      Deschideti ochii!!! Nu e vorba de anti-semintism, e vorba de puterea banului care-si face "dreptatea" lui si deschide portile pe care le vrea...
    • +3 (5 voturi)    
      o consider gluma si rad (Joi, 12 martie 2009, 18:28)

      MirceaA [anonim] i-a raspuns lui Axul

      daca nu e gluma, esti jalnic
  • +14 (24 voturi)    
    neveste de milionari uniti-va! (Joi, 12 martie 2009, 15:10)

    gogu [anonim]

    F rau ca femeia sufera, dar asta e daca umbli dupa banii furati de altii.
    • +8 (12 voturi)    
      Elan (Joi, 12 martie 2009, 15:59)

      gososan [utilizator] i-a raspuns lui gogu

      Acuma face pe victima dupa ce a acuzat opinia publica si tabloidele ca se baga in viata ei , face psihologie inversa cu opinia publica, afara cu gargara ei toata lumea are probleme cu ce sunt problemele ei mai presus decat ale noastre oamenilor de rand, ce vrea compasiune , nu o sa gaseasca , a semanat atata vreme ploaie acuma culege furtuna...............................
  • +12 (26 voturi)    
    De ce acum ? (Joi, 12 martie 2009, 15:10)

    Rudolf Kruger [anonim]

    De ce a ales Mihaela Tiganu (Radulescu) ACUM momentul victimizarii ? ...cine a transparentizat o tipologie a relatiilor de cuplu (vezi Otil) in diverse emisiuni TV ? cine a ales sa se marite cu un necunoscut, recunoscand PUBLIC (am citit cu ochii mei...:)) ca a facut si primul, si al doilea, si al ..'n'-lea pas in relatia cu Schwartzenberg deoarece Elan 'era prea timid'...(iti amintesti cand ai declarat asta, Mihaela ?...) de ce se 'ascunde' in spatele copilului, pe care EA il foloseste ca o pavaza pentru a-si justifica atitudinea/interesele ?
  • +8 (20 voturi)    
    maiii! (Joi, 12 martie 2009, 15:10)

    eu [anonim]

    Mie personal nu imi plac lucrurile astea, ca's urate! dar, nu te mai victimiza atata! Sunt alte femei,si/au copii, care traisec drame in toata acceptiunea cuvantului, zi de zi!
    Tu fi multumita ca ai unde trage, ce manca, ca se rezolva problemele in timp..dar nu mai face pe victima ca esti penibila, la fel ca si indurerata aia de Gyorfi vis a vis de despartirea iubirii vietii ei...
    Daca sustineti ca aveti ceva in cap, apelati la un pic de decentza din partea voastra!
    • -7 (15 voturi)    
      Iubire (Joi, 12 martie 2009, 15:39)

      magdalena [anonim] i-a raspuns lui eu

      Sunt consternat de cata rautate poate sa zaca in oameni. De fapt acum imi dau seama ca in afara de invidie fara margini pentru o situatie materiala mai buna nu exista nimic in sufletul lor. Unii se erijeaza in buni crestini si pun drama in seama pedepsei Divine pentru trecerea la cultul mozaic. Halal crestini cei care doresc raul si suferinta unui om si care trec impasibili pe langa durerea unui semen dand si sentinte pe deasupra . Aceiasi oameni la greu vor astepta ajutorul si intelegerea celor din jur si se vor mira daca nu-l vor primi. Cel mai greu lucru este nu sa primesti ,asta poate orice vierme, ci sa daruiesti din bunatatea inimii tale. BRAVO Romania halal sa-ti fie!!!
      • +2 (8 voturi)    
        ?!? (Joi, 12 martie 2009, 19:24)

        dan.p [utilizator] i-a raspuns lui magdalena

        ...te enerveaza viermii astia, nu? firar ei ai d.... de nenorociti, prafu sa se...,vedea-v-as mor.., bestiile dr... ce sunt oameni astia din Ro. In loc sa fie si ei ca mine ingaduitori, milostivi si buni, cum i-mi este mie inima
    • +1 (5 voturi)    
      mentalitate de sclav (Joi, 12 martie 2009, 15:43)

      gigel123 [utilizator] i-a raspuns lui eu

      Daca si alte femei traiesc astfel de drame alturi de tot felul de ticalosi e numai vina lor ca nu lupta pentru a indrepta lucrurile, pentru o viata mai buna. Lasitatea si resemnarea se platesc.
  • +12 (20 voturi)    
    Patetic! (Joi, 12 martie 2009, 15:11)

    Toma [anonim]

    Săracele (foste) soţii de milionari!
    Oare Mihaela nu ştia că s-a măritat cu un milionar? Oare şi-ar fi schimbat chiar şi religia pentru un bărbat oarecare? Oare faptul că e milionar nu a contat major la alegerea ei?
    Poate cu un bărbat de peste 40 de ani, care merge cu metroul (deci un ratat, conform concepţiei sale) i-ar fi fost mai bine...
  • +11 (21 voturi)    
    saraca... (Joi, 12 martie 2009, 15:12)

    Lupu [anonim]

    cine se aseamana, se aduna..."Cate femei de milionar au trait acest cosmar, doamnelor? " femei de milionar...saracele...
  • +7 (19 voturi)    
    frustrata (Joi, 12 martie 2009, 15:12)

    outside_the_wall [utilizator]

    De ce isi spala rufele in public? Sa o lase mai moale cu statutul de victima. A dorit nenumarati barbati, a avut. Astfel patesc cele "rele de musca", care vor milionari. Monica Columbeanu is the next. Nu ca ma bucur, chiar imi pare rau, pentru ea, mai ales pentru copil. Dar sa nu astepte suportul opiniei publice. Ne-am saturat de subiectele de acest gen.
  • +13 (19 voturi)    
    morala...?! (Joi, 12 martie 2009, 15:13)

    eu [anonim]

    nevestele barbatilor cu bani sint doar un accesoriu. asa a fost si a sa va fi intotdeauna intr-o lume guvernata de bani.
    fiecare plateste pretul corect si e naiv si ridicol sa iti imaginezi ca pentru tine lucrurile vor merge altfel.
    mihaela radulescu e doar un caz.
    cu toata gravitatea subiectului pur si simplu nu ma pot impiedica sa nu observ hilara sintagma "persoana publica"...
    la cit de mediatizate sint nulitatile in romania, epitetul "public" ar trebui sa fie maidegraba stinjenitor.
    si magda ciumac, elodia, sexy-braileanca, simona sensual, nikita, naomi, si multe alte anomalii sunt persoane publice fie ca ne place sau nu.
    data fiind aceasta situatie, chiar ma intreb ce reactie eficienta asteapta doamna radulescu din partea opiniei publice romanesti. asta ca sa nu mai vorbim de organe si de aparatul legislativ care "se va autosesiza" in mod sigur...
    ceea ce simt este doar compatimire pentru dinsa si situatia ei, iar sfatul meu este sa gaseasca un loc linistit in alta tara unde sa inceapa o noua viata invatind daca poate din greselile celei trecute.
  • +4 (12 voturi)    
    Eu ma astept la 7 stiri zilnice despre individa (Joi, 12 martie 2009, 15:13)

    MIHAI 2 [anonim]

    Actualul ritm
    de numai 45 de stiri pe saptamana este cu totul insuficient.
  • -13 (23 voturi)    
    shalom, mihaela! (Joi, 12 martie 2009, 15:14)

    petronius [anonim]

    nu ai renuntat tu de buna voie la dreapta credinta pentru a trece la cea ebraica, mihaela? platesti si tu, plateste si copilul tau pentru blasfemia ta. acum astepti mila? ai renuntat la Dumnezeu, acum indura. Dumnezeu sa aiba mila de tine si sa te ierte.
    • +1 (7 voturi)    
      care d-zeu? (Joi, 12 martie 2009, 15:30)

      MG [utilizator] i-a raspuns lui petronius

      ca nu cred ca ai vre-unul...?
      • 0 (6 voturi)    
        raspuns pentru MG (Joi, 12 martie 2009, 22:49)

        petronius [anonim] i-a raspuns lui MG

        Dumnezeul meu nu se scrie cu litera mica si prescurtat. Evident ca difera de al tau.
        • +3 (5 voturi)    
          hai (Vineri, 13 martie 2009, 1:34)

          Bobo1 [utilizator] i-a raspuns lui petronius

          ca e acelasi D-zeu, nu te mai c ... pe tine atata, ca renuntarea la religie nu inseamna renuntarea la D-zeu.
    • -6 (14 voturi)    
      Mihaela Radulescu despre Elan (Joi, 12 martie 2009, 15:36)

      ami [anonim] i-a raspuns lui petronius

      eu o sustin pe mihaela.ca mama e mai important aca orice bunastarea copilului.mihaela nu este omul/femeia care sa aibe nevoie de averea lui elan.castiga bine si singura.e leoaica.
      • +5 (9 voturi)    
        si copilul? (Joi, 12 martie 2009, 18:32)

        MirceaA [anonim] i-a raspuns lui ami

        de el cine se ocupa? Servitorii? E un copil facut tot pe bani. O femeie care si-a vandut religia doar ca sa ajunga la bani, e mai rau ca o prostituata de mahala.
    • +10 (12 voturi)    
      Aiurea!!!! (Joi, 12 martie 2009, 16:24)

      cineva [anonim] i-a raspuns lui petronius

      De parca evreii si crestini nu cred in acelasi Dumnezeu! Doar forma de manifestare a credintei e diferita!...
  • +2 (10 voturi)    
    Printre randuri (Joi, 12 martie 2009, 15:14)

    Martens [utilizator]

    Daca citesti printre randuri, iti dai seama ca dreptatea nu e de partea lui Radulescu. Individa e compromisa si da vina pe altii pentru imaginea pe care si-a stricat-o singura.
  • +8 (12 voturi)    
    Sarmana femeie de milionar (Joi, 12 martie 2009, 15:15)

    Jon [anonim]

    Cand s-a maritat cu el nu stia ca este "milionar de Romania" care "sfideaza legile, bunul-simt, cumpara pe oricine"? Era o tanara naiva si nu stia cum se fac banii in Romania? :)) Sau i-a placut, probabil chiar a profitat si ea doar un piculetz de pe urma beneficiilor sfidarii legii si a posibilitatii de a cumpara pe oricine?

    Individul este acum probabil disperat pentru ca va trebui sa plateasca greu acest divort. Iar doamna Radulescu tine foarte mult la "pacea copilului sau", dar probabil nu atat de mult incat sa renunte la a scoate de la tata maxim posibil.

    Daca vrea sa o creada cineva, sa anunte public ca este dispusa sa accepte o intelegere financiara rezonabila, 2-3000 euro pensie alimentara pentru a fi lasata in pace. Altfel, daca vrea sa ii ia fraierului si pielea dupa el, mersi, n-am nici o intelegere. Asa e cu milionarii, avantaje si dezavantaje...
  • +3 (5 voturi)    
    Credibilitate (Joi, 12 martie 2009, 15:20)

    Heruvim [anonim]

    Eu stiu cine esti draguta. Nu cred nimic din ceea ce spui, si mai ales faptul ca te insela. Eu - si i-a ghici de unde stiu - sunt convins ca situatia ta este TAMAN pe dos. Ai fost azvarlita datorita caracterului tau si nu al caracterului lui. Degeaba pozezi in victima! De ce te-ai maritat cu el? Aaaa, da! Il...iubeai, nu?
  • -3 (9 voturi)    
    aloooo, un om sufera! (Joi, 12 martie 2009, 15:23)

    MG [utilizator]

    ce-i cu voi oameni comentatori? Aveti doar bice in arsenal?
    Scandalul v-a intunecat mintile?
    • +3 (7 voturi)    
      pai de ce sufera? (Joi, 12 martie 2009, 18:35)

      MirceaA [anonim] i-a raspuns lui MG

      Cine traia cu Otil in timp ce era maritata? Cine a dat divort crezand ca se umple de bani? Daca era vreo cumintenie careia i s-a intamplat ceva nasol, ar fi ajutat-o toti. Dar gandeste-te cum a ajuns unde a ajuns si la cati s-a prostituat ca sa ajunga aici. Nu am mila pentru asemena gunoaie.
  • +5 (9 voturi)    
    mihaela (Joi, 12 martie 2009, 15:24)

    mos ion roata [utilizator]

    Oare ce educatie da copilului o persoana ca M.R.
  • +3 (7 voturi)    
    dar... (Joi, 12 martie 2009, 15:26)

    Alex [anonim]

    Nu comentez casnicia sa dar si Domnia este ca multe alte Dive care au devenit modele ale societatii actuale bazate pe monden, bani , etc. Nu-mi pare cu nimic deosebita de vipurile cotidiene. Ma refer mai ales la relatia sa cu un baiat multttt mai mic ca varsta.
  • +3 (9 voturi)    
    mihaela radulescu (Joi, 12 martie 2009, 15:30)

    marian [anonim]

    ce sa-i faci Mihaela, ai schimbat barbatii ca pe sosete si acum vrei liniste? Nu vreau sa par misogin dar nu prea mai faci impresie buna cam de multicel.
  • +1 (5 voturi)    
    Raduleasca - victima (Joi, 12 martie 2009, 15:31)

    VCD [anonim]

    Pai femeia e victima proprilui ei mod de a fi. Dintr-o data dupa 10 ani isi da seama ca a fost o proasta. Mai atunci sufera meritat. Ar tr sa ii plangem de mila, sau ce? Daca nu are pretentii la avere si la copil, sa taca si sa nu ii pese. Daca are pretentii, atunci sa isi rezolve in instanta problema sau la medator. Chstia cu apelarea la ziare o face la fel de rea ca barbatu-sau.
    Poate se apuca de fumat, sa se linisteasca...asta cand nu se imbraca/dezbraca in rosu sexos.
  • +2 (6 voturi)    
    vedeta sau mama? (Joi, 12 martie 2009, 15:33)

    RC [anonim]

    Doamna incepe prin a face apel la pozitia ei de persoana publica si incheie lacrimogen semnanduse `mama copilului`. Hai, ce are neintelegerea cu fostul ei sot si calitatea de mama?!
  • +6 (8 voturi)    
    ca de obicei (Joi, 12 martie 2009, 15:33)

    ion ion [anonim]

    Am cunoscut cazuri asemanatoare cu cel descris in acest articol. Atitudini de genul acesta, indiferent din partea cu iar veni, trebuie penalizate cu cit mai mare asprime.
    DAR:
    - nu presa si opinia publica este cea care trebuie sa penalizeze, pentru asta exista instante de judecata;
    - personal ma simt puternic agresat de invazia de detalii despre viata privata a "vedetelor"; certuri, idile, impacari, batai, sarcini, avorturi, nasteri, aniversari - toate imi sint bagate cu forta pe git. Tot ele, "vedetele", au opinii despre tot ce misca in tara, in Europa, pe planeta, despre problemele noastre sufletesti, despre mobila si masini, despre orice altceva doriti. Tot ele, "vedetele", se bucura din plin de avanatajele conferite de o popularitate generata de mahalagismul prea multora dintre noi si nicidecum de valoarea lor umana sau profesionala si se cred deasupra muritorilor de rind.
    Asa ca nu ma impresioneaza deloc detaliile despre viata amarita si lipsita de substanta spirituala a milionarilor. Toate astea vin la pachet cu multele avantaje de care doamna Radulescu nu s-a plins niciodata. Iar la "peisajul" dezolant oferit de Romanaia de azi a contribuit din plin si ea.
    Si as dori sa fiu scutit de mai multe detalii, nu ma intereseaza ce fac domniile lor cu viata lor.
    "Vedete"...
  • +4 (6 voturi)    
    Dani (Joi, 12 martie 2009, 15:35)

    fhgj [anonim]

    Razvan si Dani ce parere au ?
  • +16 (18 voturi)    
    Gata si cu Mihaela. (Joi, 12 martie 2009, 15:37)

    titus [anonim]

    Povestea ar fi fost rizibila daca n-ar fi fost implicat un copil in ea. Un copil pe care maica-sa il taraste prin hoteluri si scandaluri pentru a-si atrage simpatia opiniei publice. Atunci cand isi etala cizmele Gucci de mii de euro nu mai cerea sprijinul societatii si al MAI.

    Sa vii sa zici acum ca barbata-tu e bagat pana in gat in smecherii imobiliare si e pe felie cu politicienii e ca si cum ai spune ca e primavara. Si daca se da atat de principiala de ce nu l-a lasat in clipa in care a aflat cum isi face banii si ce fel de om este? Sau credea ca daca e rechin in afaceri, acasa e catelus? Ah! Era bine sa ai vila la Izvorani si Cayenne la scara, sa te invarti in cercuri inalte si sa dai cu flit prin jur. Sa vada lumea ca te-ai realizat.

    Mihaela reprezinta modelul clasic de parvenita. Venita din Moldova, fara scoala, fara principii, fara zestre, dar plina de fudulia omului limitat, s-a cosmetizat prin cercurile unor domni generosi si s-a pus pe devenit. Ea e mama, ea e actrita, ea e realizatoare TV, e regizor, e scriitor, e bomba sexy. E un mare fas. E simptomul cel mai elocvent al unei tari care nu-si regaseste valorile pierdute inainte de razboi. E o spoiala capitalisto-kitchoasa amestecata cu mitul omului comunist multilateral dezvoltat.

    Inca ceva. Am inteles ca a trecut la iudaism pentru ca micutul sa fie crescut in aceasta religie. E bine. Dar religia e una si etnia alta. Si cum la evrei etnia se judeca dupa mama, tare imi e ca micutul nu va fi usor acceptat in randurile urmasilor lui Israel. La urma urmei, numele de fata al Mihaelei - Tiganu - nu te duce cu gandul ca obarsia divei ar fi pe undeva pe malurile Iordanului sau in Norvegia.
    • +6 (8 voturi)    
      cel mai tare (Joi, 12 martie 2009, 18:39)

      MirceaA [anonim] i-a raspuns lui titus

      este cel mai corect si la obiect comentariu. Fara ura si fara jigniri. Bravo Titus.
    • +3 (5 voturi)    
      acelasi comentariu (Joi, 12 martie 2009, 20:40)

      fc [utilizator] i-a raspuns lui titus

      absolut corect
    • +6 (10 voturi)    
      usor puiule! (Joi, 12 martie 2009, 20:56)

      gigi din Bucale [anonim] i-a raspuns lui titus

      Ce-ai cu Moldova bai Mitica? Ce crezi ca tigancile voastre de Bucuresti ca alde Zavoranca fac vreo para? La barfe de Dambovita si la furat sunteti campioni nationali si pentru asta credeti ca parasutele voastre sunt de soi. Nu te lua de Mihaela ca tot ce-aveti mai de soi prin Bucuresti e din Moldova . Pe Nechita si Zavoranca voastra nici la batut covoare nu le ia nimeni ca de frumoase.....la Antipa cu ele.
  • 0 (6 voturi)    
    da ... (Joi, 12 martie 2009, 15:37)

    mihai [anonim]

    ... fantastic, ... intrebarea e cine te-a pus să te măriţi cu el, şi să-ţi mai şi schimbi religia în care ai fost botezată ... primeşti exact ceea ce meriţi pentru ce ai făcut ...
  • +2 (8 voturi)    
    lepra (Joi, 12 martie 2009, 15:38)

    ducesa [anonim]

    asa patesc toate "vedetele" de sex , care dau lectii de viata tinerilor din Ro, pe la unele televiziuni. Copilul sa-l ia ApPC , pentru protectia lui, pentru-ca parintii trebuie decazuti din drepturi pentru mediul inuman si imoral in care vor sa-l creasca! iar, madama sa mearga, la neamt de unde a venit , la jumlulit gaini, ca de altceva nu e buna!
  • +5 (11 voturi)    
    M Radulescu (Joi, 12 martie 2009, 15:39)

    silvia h [utilizator]

    Ei, da! Ca sa vezi ce era sa fie. Da' cand s-a maritat cu asta ne-a consultat, a cerut sprijinul Protectiei Copilului, Ministerului Internelor si al opiniei publice? Nu-i este rusine?
  • -2 (10 voturi)    
    mihaela (Joi, 12 martie 2009, 15:45)

    xyyx [anonim]

    femei din romania uniti-va cat inca nu e prea tarziu!mihaela nu face decat sa traga un semnal de alarma pentru voi indiferent de situatia materiala a voastra sau de pozitia sociala.oricand vi se poate intampla si voua acelasi lucru sau poate mai rau.
    • +6 (8 voturi)    
      pozitia sociala (Joi, 12 martie 2009, 17:31)

      xy [anonim] i-a raspuns lui xyyx

      nu, ea nu trage un semnal decat pentru "femeile de milionari". cum a declarat si in dreptul la replica pt Cancan, de acum se simte indreptatita sa vorbeasca si in numele celorlalte neveste de milionari injosite de barbatii lor.

      deci nu e deloc un semnal de alarma indiferent de pozitia sociala. o femeie de rand, care nu e "de milionar" adica, putea sa trimita si zece scrisori unde a trimis Mihaela, ca tot n-o baga in seama nimeni.
    • +2 (4 voturi)    
      apel (Joi, 12 martie 2009, 18:43)

      MirceaA [anonim] i-a raspuns lui xyyx

      apelul trebuia facut catre prostituatele din Romania, nu catre femei in general. O mama normala la cap, nu-si rupe familia pentru ca s-a indragostit de altul, ci numai daca nu se poate trai in acea familie In cazul Mihaelei, ea este cea care isi foloseste copilul pentru imaginea proprie. Rusine
  • +3 (7 voturi)    
    Da onorea cine o repereaza (Joi, 12 martie 2009, 15:52)

    RARES [anonim]

    Na ca nu a mers nici cu asta . Saraca . Mai oameni buni ( cum zice fostul fost ) Mihaela e o albinuta si trebuie sa alerge din floare in floare . Apropo unde e cavalerul Dani ? Unde e Dani ? De ce nu o salveaza Dani ? Aceasta vedeta umblata prin multe flori ar trebui sa -si mai vada de treaba ei . Daca publica numarul camerei de hotel eu ma duc sa o apar de Elan . De obicei eu stiam ca daca pleci de acasa pleci la mama , la tata , la rude , nu la hotel mai frate . Dar de numai de la hotel se poate face circul asta .
    Mihaela , roata se intoarce , si nici blugi cu ... ai lui Dani nu mai fac audienta . Crezi ca lui Elan ia picat bine ? Acum a venit momentul razbunarii arogantei tale ..
  • -2 (10 voturi)    
    imi pare rau (Joi, 12 martie 2009, 16:01)

    ionela [anonim]

    Imi pare rau ca sunt atat de multi care nu inteleg prin ce treci si ce curaj tzi-a trebuit sa publici aceasta scrisoare.
    • +5 (5 voturi)    
      nu prea (Joi, 12 martie 2009, 19:12)

      MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui ionela

      nu e curaj, e lacomie. N-ai inteles ce vrea ea de fapt? Jumate din banii lui Elan. Restul e umplutura de scos ochii.
  • +4 (6 voturi)    
    mai sa fie (Joi, 12 martie 2009, 16:04)

    claudiu [anonim]

    cam asta este pretul platit pentru luxul in care au vrut sa traiasca aceste femei de milionari. nimic nu este pe gratis. scenariul la toate este acelari; dragoste mare, copil, ..., saracele sotii de milionari. vezi Monica Columbeanu, Adelina Elisei si alte asa zise vedete.
    cat despre elan, nimic nou, stim toti cu ce se ocupa.
  • +1 (5 voturi)    
    mihaela termina cu prostiile (Joi, 12 martie 2009, 16:16)

    mihaela termina cu prostiile [anonim]

    din nou aceasta femeie simte ca pierde audienta si isi face singura reclama. Si-a batut joc de acest om si i-a pus "coarne" cum a vrut doar de dragul audientei...acum ce mai vrea?...nu l-a vrut de sot ...ce protectie vrea sa-i mai ofere acesta?...sau poate i s-au terminat divei banii :)))), iar micutul Dan Otil nu mai poate fi tinut in puf
  • +6 (10 voturi)    
    sa ne amintim putin.. (Joi, 12 martie 2009, 16:19)

    visio [anonim]

    Cu cine a mai fost maritata mihaela radulescu? cu juniorul lui maestrului Banica; cica o si batea..oare de ce? imi amintesc ce spunea mihalea radulescu despre casnicia lui stefan junior cu tipa aia de la suprize, cea care a plecat acum prin africa sa aline durerile copiilor de parca aici in romania copii sunt multumiti; sa revenim, intrebata in cadrul unei emisiuni, a raspuns ca mai mult de 10 ani nu le da impreuna; de atunci nu a trecut presa mult timp si ea se marita cu un evreu, isi schimba religia, conform bunului obicei al evreilor de a prpovadui religia lor prin alte neamuri, de altfel asa faceau si turcii, luau copii din tarile cotropite si ii facea ieniceri, inteligent, nu? de ce sa iti moara tie populatia cand poti sa faci rost de soldati mult mai ieftin; sa revenim...oare cum o fi sa pleci intr-o buna dimineata la birou si sa iti vezi sotia imbracta sumar, o tenrtativa de chilotei, o dunga rosie, sumaaaraaaaa!!! nu te apuca dracii? ba da, si ce faci? divortezi; ca o sotie si o mama responsabila nu procedea za asa; intai te distrezi, faci sex prin gari, pe scari, prin masina, pe unde vrei, apoi iti deschizi o firma, produci ceva bani, apoi te mariti, faci un copil, te preocupi de educatia lui, adica nu ai timp sa pozezi nud pt nu stiu ce fumatori, pe care oricum nu dai doi bani; so, ce o face atat de speciala pe mihaela radulescu? arata bine si e de vanzare; in rest numai de bine natiune
    • +7 (7 voturi)    
      intrebare (Joi, 12 martie 2009, 20:45)

      fc [utilizator] i-a raspuns lui visio

      cati barbati nemilionari ar accepta ca curul nevestei sale sa fie pe toate blocurile?!
      • -1 (1 vot)    
        esti depasit (Vineri, 13 martie 2009, 14:23)

        P.H. [anonim] i-a raspuns lui fc

        Traiesti intr-o lume mica si plina de prejudecati. Exista o meserie , de model de lenjerie intima pe care o practica si femei casatorite si studente , oricine arata bine si distins in asa ceva. Exista si actrite de film porno care au familie pe care o hranesc din munca lor. Exista vedete care pentru un mai mare impact aleg sa apara imbracate provocator in spatii publice. Exista tarani care se uita si viseaza la ele, care cumpara Playboy si saliveaza, dar judeca pe cele care apar dezbracate ca un adevarat lup moralist. Ala esti tu.
        • 0 (0 voturi)    
          esti depasit (Joi, 26 martie 2009, 8:43)

          mirela [anonim] i-a raspuns lui P.H.

          cred ca tu esti depasit, "de situatie",habar nu ai ce mare responsabilitate este un copil.Dac tu crezi ca este normal ca un copil sa vada poze cu mama lui dezbracata expuse prin reviste sau pe blocuri,te inseli.Respectul lui pentru parinte va scadea, ne mai punand la socoteala comentariile colegilor de scoala sau ale celorlalti copii de pe strada.mai tarziu va deveni un adolescent rebel si expus.......Exemplul personal,integritatea unui parinte este ceea ce formeaza un copil.Daca nu esti suficient de bun parinte copilul va cauta un alt"exemplu personal" care nu intotdeauna este cel mai bun! Mai reflecteaza!Pana ai sa devii parinte pate iti bagi mintile in cap
    • -1 (1 vot)    
      avem de a face cu un bataus (Vineri, 13 martie 2009, 14:19)

      P.H. [anonim] i-a raspuns lui visio

      Se pare ca stirea asta a atras toti comentatorii frustrati. Avem de-a face aici cu un barbat care crede ca e normal sa-ti bati sotia. Felicitari, esti un "roman" adevarat. Iti recomand sa te duci la politie sa te autodenunti...
      • +1 (1 vot)    
        cea mai frustrata esti tu si "vedeta" ta (Vineri, 13 martie 2009, 23:35)

        outside_the_wall [utilizator] i-a raspuns lui P.H.

        1. Dupa numarul comentariilor tale, pari a fi cea mai activa pe acest forum. O aperi pe parasuta pina in pinzele albe. Inteleg ca e modelul tau de viata si incerci sa fi ca ea. Vad ca ai si aere de vedeta ca traiesti inafara si ca ai fost la conferinte, din nou, ca "vedeta" ta. Crezi ca esti singura care a fost la conferinte?
        Oricum, tot degeaba.

        2. Dupa cum spuneai mai jos, daca te indragostesti de altcineva dupa casatorie e OK. Asta spune tot despre tine. Esti o frustrata fara scapare. O fi din disperare pentru sex, la fel ca si idolul tau?

        3. Cum adica "un roman adevarat"? Te astepti ca numele de roman da fie respectat cind chiar tu - romanca il denigrezi? Si apoi sa nu te aud, ca imaginea Romaniei e stricata de nu stiu cine...
  • +2 (6 voturi)    
    jenant (Joi, 12 martie 2009, 16:20)

    c [anonim]

    Cand iti ies din gura cuvinte urate despre cineva, e de asteptat sa iti afecteze si tie imaginea. In mod sigur nu toata lumea cu bani e cum zice ea: "cum traiesc mai toti milionarii cu bani facuti peste noapte - smechereste, in orgii sexuale si financiare". Or fi destui din astia, dar poate ca nu majoritatea. Ma mir ca mai are contracte cand tot apare cu jigniri si cu limbaj din asta.
  • +4 (6 voturi)    
    Ei, dragii mosului... (Joi, 12 martie 2009, 16:21)

    dan [anonim]

    Nu prea citesc mondenitati, dar am avut o surpriza placuta citind post-urile.Mergem spre normalitate. Sper sa nu fiti cei pe cale de disparitie.
    Apropo' si faptul ca punem post-uri aici le aduce rating. O dulce nepasare fata de "problemele" lor(care sunt de fapt a fiecaruia dintre noi, mai putin aia cu unde cheltuim verzisorii) cred ca ar fi mult mai dureroasa si poate unii dintre ei si-ar reveni la normal. Daca ar avea bun simt ! Nu cred......
    No ! O zi mai buna !
    P.S. Pacat ca e vorba si de un copil. Parca erau niste reguli cu privire la exploatarea minorilor in scop publicistic.
    • +3 (5 voturi)    
      bravo! (Joi, 12 martie 2009, 18:41)

      The Saker [utilizator] i-a raspuns lui dan

      ai un plus de la mine :)
    • +2 (2 voturi)    
      Da, foarte corect (Vineri, 13 martie 2009, 15:18)

      Georgia Baleanu [utilizator] i-a raspuns lui dan

      Oare de ce se streseaza lumea asta asa de tare de grija Mihaelei si a Monicai si etc?
  • +6 (10 voturi)    
    zdreanta (Joi, 12 martie 2009, 16:22)

    cocosila [utilizator]

    eterna drama a zdrentelor de lux.

    papagalul bogat pe care l-au prostit atata incat sa se casatoreasca si sa faca un copil isi da seama ce panarama e nevasta-sa si ce farsa a fost povestea lui de "familist" si bineinteles ,vrea sa se razbune .

    panarama ordinara care se crede mama iese cu pustiul ala care poarta jeans cu penis imprimat pe slitz...
  • +3 (7 voturi)    
    lupta (Joi, 12 martie 2009, 16:22)

    marin [anonim]

    Elan Schwartzenberg - lupta pt copilul tau nu te lasa,chiar daca pierzi toti bani facuti impreuna cu ea(pe naspa)si tu esti tata si tatii in ziua de azi pot creste COPII nu numai "asa zise mame" care pozeaza in victime. SUCCES...
    • +4 (4 voturi)    
      din pacate (Joi, 12 martie 2009, 19:18)

      MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui marin

      din pacate acest copil va fi crescut de niste servitori. Nici unul nici celalalt nu au timp de el. A fost procreat ca parghie de forta, nu din dragoste. Dovada? Im loc sa fie trimis la parinti pe perioada divortului, sa fie aparat de implicatiile murdare, e pus in fata si folosit de o mama care nu are nimic sfant pe lume decat banii.
  • +7 (11 voturi)    
    Mihaela Radulescu (Joi, 12 martie 2009, 16:25)

    Alexandra [anonim]

    Domana Radulescu , nu face altceva decat sa strige cu disperare " Elan da-mi jumatate din avere "
    Asta e esenta articolului . Eu daca as fi Elan as tarai-o prin tribunale pentru toate calomniile . Imi pare rau Mihaela dar de data asta tu esti cea care l-ai inselat pe Elan . Tu ai fugit cu altul mai tanar . Iar daca este macar o parte adevarat din ce spui cred ca trebuie sa ne para nespus de rau pentru bietul copil .
    Nici lui nu ii e bine in garsoniiera amantului tau .
    Oricum nu am crezut in minciunile tale de la emisiunea pe care of aci si in care (dupa ce ai umblat cu atatia barbati )ne dadea lectii despre ce sa citim si cum sa avem familii .
    Sper ca sotul tau sa ne scape de tine si sa nu mai apari in viata publica .
    Ne-ai intoxicat .
    Parvenitsmul , arivismul si ipocrizia in persoana. asta imi inspiri .
    Nu ai credibilitate
    • +3 (5 voturi)    
      unicat (Joi, 12 martie 2009, 18:47)

      MirceaA [anonim] i-a raspuns lui Alexandra

      Draga Alexandra, esti o raritate printre femeile din tara asta, sau cel putin intre cele care posteaza comentarii. Felicitari pentru educatie si corectitudine.
    • +1 (1 vot)    
      Tine-o tot asa Alexandra (Vineri, 13 martie 2009, 9:57)

      Al [anonim] i-a raspuns lui Alexandra

      Alexandra gandirea ta e un exemplu pentru fetele (care nu-s deloc putine) ce se casatoresc doar din interes, pentru care banul e pe primul lor orice ar fi... Nu degeaba multe din fetele frumoase din Ro. se duc dupa escrocii de italieni, si alti nemernici bogati fara sa le stie adevarata fata... Pacat de ele...
    • +1 (1 vot)    
      parca numai ea (Vineri, 13 martie 2009, 12:45)

      kati [anonim] i-a raspuns lui Alexandra

      e plin TV-ul de tot felul de stoarfe. mi-e si frica sa-l deschid sa nu vada fi-mea cine stie ce, cum mi s-a intamplat sa vada la o ora destul de normala(19.30 parca) reluarea unei emisiuni din aia destepte de-a lui dan negru in care era ma-sa natura cu tzatzele goale si ma intreba copilu' de ce. si mai statea sa se mai si gandeasca dak raspunsul meu e ok sau daca de fapt e normal sa fie aia goala acolo in public...in fine, o fi adevarat ca o ameninta ala, dar ce credea, "asa-i in tenis" ... s-au adunat doua mizerii..acum se despart. cam asta e
  • +3 (5 voturi)    
    constructia frazei (Joi, 12 martie 2009, 16:25)

    juju [anonim]

    este cam subreda pentru o persoana care printre altele, are timp sa scrie si carti... "sa o taraie pe mama copilului lor prin ziare de par"... cu urmatoarele carti, poate si despre drama traita, ar trebui poate sa ne asteptam sa fie si membru in uniunea scriitorilor? hai sictir!
  • +1 (5 voturi)    
    Penibila, penibila! (Joi, 12 martie 2009, 16:26)

    unu [anonim]

    E inutil sa se lamenteze atat... Nu poate convinge pe nimeni ca nu stia PERFECT ce urmarea cand s-a casatorit cu ”monstrul” pe care-l zugraveste acum. Si trebuia sa stie ca parvenitismul se plateste mai devreme sau mai tarziu.
    Face apel la opinia publica? Mai bine s-ar abtine... s-ar putea sa afle ce parere are opinia publica despre ea. Sa aiba decenta sa-si rezolve problemele ca orice om normal. Nu e nimeni obligat sa-i suporte frustrarile de ”persoana publica”.
    Probabil a sesizat ca nu-i mai acorda nimeni atentie si a gasit repede modalitatea de a reiesi in fatza.
    Ma leshi?...
  • +1 (5 voturi)    
    :)))))))))) (Joi, 12 martie 2009, 16:27)

    jose [anonim]

    Era cat pe ce sa ma emotioneze povestea, pana am ajuns cu cititul acolo unde se plange ca nu are nimic pe numele ei si vrea jumate :))))))
    what a whining b.i.t.c.h.
  • +2 (6 voturi)    
    oau, a scris la "presa" (Joi, 12 martie 2009, 16:27)

    Flo.ro [utilizator]

    Cand te fugareste un maniac sexual, tu scrii scrisori "ministerului de interne si presei" ??
    Ai putea sa mergi la sectia cea mai apropiata de politie, sau sa-ti iei un spray lacrimogen, sau sa-ti angajezi bodyguard (ca iti permiti). Asta face o mama rationala, cand e urmarita de cineva.

    Dar, desigur, trebe sa stie si prostimea ce ti se intampla. Daca ai fi o mama normala, n-ai ajunge sa fii intervievata in urmatorul numar din te-miri-ce revista lucioasa.

    Mi-e scarba de ce modele sociale avem.
  • -1 (9 voturi)    
    cine suntem noi sa judecam? (Joi, 12 martie 2009, 16:31)

    elena [anonim]

    In orice exista o farama de adevar. E usor din afara sa spui vrute si nevrute. Poate e un teatru, poate nu. Ideea e ca nu suntem noi in masura sa judecam. S-au scris atatea incat Mihaela si-a pierdut increderea publicului. Aici nu mai e vorba e Otil sau de alegerea religiei, e vorba de o mama, care simte ca e pe punctul de a pierde copilul. Hai sa nu mai vorbim aiurea despre ce a facut si a dres Mihaela....nu se stie daca noi am fi facut mai bine sau nu. E usor sa vorbesti cand nu esti cel afectat.
    • +1 (3 voturi)    
      pai??? (Joi, 12 martie 2009, 18:50)

      MirceaA [anonim] i-a raspuns lui elena

      Pai daca nu esti in masura sa judeci, de ce mai ai cap? Respira, hraneste-te, inmulteste-te si fa parte din regnul vegetal.
  • +6 (8 voturi)    
    poligami (Joi, 12 martie 2009, 16:32)

    dafi [anonim]

    Sigur fostul sot al MIhaelei avea aceleasi defecte si cand ii facea curte, dar le-a trecut cu vederea pentru ca o interesa averea lui. Elan pare un poligam convins, cu orgolii uriase, din capcana caruia nu scapi cu una cu doua, mai ales daca ii jignesti masculinitatea afisandu-te in vazul lumii cu un mascul tanar si potent. Astia vor zdrente la picioarele lor, nu femei inteligente si cu prestanta publica.
    • +3 (5 voturi)    
      partial corect (Joi, 12 martie 2009, 18:51)

      MirceaA [anonim] i-a raspuns lui dafi

      o mica diferenta... nu el i-a facut curte ei, ci invers. El era prea timid, asa ca moldoveanca a luat problema in mana si l-a convins.
      • +1 (1 vot)    
        timid (Vineri, 13 martie 2009, 12:26)

        dafi [anonim] i-a raspuns lui MirceaA

        inseamna ca i-a placut domnului cum a luat ea problema in mana sau in alta parte. dar, dupa reactii, domnul Elan nu pare foarte timid, ci mai degraba periculos. daca esti un barbat inteligent si serios, nu te casatoresti si nu faci copii cu vampe de profesie. cine se aseamana, se-aduna.
  • +3 (7 voturi)    
    Femeia asta e paralela cu realitatea??? (Joi, 12 martie 2009, 16:37)

    CCC [anonim]

    Pe criza asta numai femeile de milionari lipseau, sa le plangem de mila...
    Citez: "Daca mai exista in lumea asta gri o dreptate imaculata, care sa se refere strict la copiii nostri, va rog sa o sustineti si voi, mamele care ati trait acelasi cosmar", pai draguto du-te sa vorbesti cu Moni si cu Bahmu, ca ele sunt neveste de milionari. Poate aveti aceleasi necazuri si preocupari si o puneti de-o emisiune! Iti recomand un titlu : "Saraca nevasta bogata"
    • +1 (3 voturi)    
      same subject (Joi, 12 martie 2009, 19:41)

      parere [anonim] i-a raspuns lui CCC

      Poate aveti aceleasi necazuri si preocupari si o puneti de-o emisiune! Iti recomand un titlu : "Saraca nevasta bogata"

      sau "Desperate housewives"...
  • 0 (2 voturi)    
    Ai grija ce iti doresti... (Joi, 12 martie 2009, 16:43)

    anonim [anonim]

    ...pentru ca s-ar putea sa se indeplineasca.
    Asta si-a dorit sa ajunga o sotie de milionar, sa aibe independenta financiara, iar acum face pe naiva uitand ca exista o scadenta pentru toate.
    Nasol ca ala mic chiar nu are nicio vina.
  • 0 (2 voturi)    
    Pai (Joi, 12 martie 2009, 16:47)

    Boga [anonim]

    Povestile in jurul Mihaelei sunt multe iar daca ti le spune un apropiat al ei atunci iti dai seama care-i limita dintre imaginatie si realitate. Femeia asta a facut absolut orice a putut sa ajunga cineva. Pana la urma a ajuns. O femeie perceputa ca usuratica, dezbracata pe afise ieftine si care traieste o aventura cu un tinerel. Acum ceva ani buni, n-avea decat un apelativ. Femeie de moravuri usoare.
  • -1 (3 voturi)    
    cum scapam de ei? (Joi, 12 martie 2009, 17:30)

    cipisecu [anonim]

    mihaela cum scapam de ei? tu ii stii din interior si ....numai de acolo pot fi terminati....bravo ca te revolti...si iti ceri drepturile...si noi strigam si nimeni nu ne aude...
  • +1 (3 voturi)    
    Tandreţuri apuse (Joi, 12 martie 2009, 17:46)

    A_Buritu [anonim]

    M-a emoţionat situaţia Mihaelei până la lacrimi. Aproape am uitat de ce despărţire tandră a avut ea de Elan, mergând la sala de judecată ţinându-se de mână. Doar că la ieşire, după pronunţarea divorţului, s-a ţinut de broderia de pe blugii lui Dani.
    Cred că i se potriveşte apelativul cu care este satirizată de cei din echipa Mondenii (matracucă)
  • 0 (2 voturi)    
    beneficii si avantaje (Joi, 12 martie 2009, 17:57)

    cristian [anonim]

    de cate ori o vezi pe mihaela radulescu iti vine in minte imaginea curvei perfecte... rafinata, dupa atatea falusuri simbolice atarnate ca trofeu, cu putina "minte" ,cizelata,dupa lecturi facute in "timpul liber" in care mintea nu ii era obsedata de putere si imagine... si gata oricand sa se planga atunci cand beneficiile nu mai sunt dupa ce ti-ai pierdut statutul de curva si devii o ''persona non-grata" public.... ca toti milionarii trecatori ai societatii romanesti iti spunem "la revedere" curva de lux a romaniei...
  • +3 (5 voturi)    
    acesta (Joi, 12 martie 2009, 18:07)

    asus [anonim]

    1. am displacut-o in momentul in care a renuntat la religie...mare greseala !
    2. si acum o tin minte cand zicea in emisiunea de pe Antena 1 ca Elan are incuviintarea ei sa umble cu cate si pe unde vrea...ea e deschisa la creieri si accepta totul...
    3. blanuri , posete si masini de lux pe o parte , pe partea cealalta vrajeli ieftine de televiziune si care dau bine la cocalari si tampiti...pozam in saraca dar stam calare pe carduri Gold si Platin...
    4. ea s-a dus dupa unul mai tanar , nu Elan a plecat cu o pustoaica...
    5. copilul trebuie crescut de Elan ( dupa parerea mea ) sta mai bine moral decat Mihaiela ( numele e scris intentionat )...
    6. pentru Mihaiela : iti dai seama cat rade Andreea Alpin Banica Ciupanezu de tine ???
    • -1 (1 vot)    
      raspuns (Vineri, 13 martie 2009, 14:28)

      P.H. [anonim] i-a raspuns lui asus

      Oare cum poti sa te uiti in oglinda cand vezi ca esti bigotismul intruchipat. Eu as zice sa mai citesti o carte-doua..poate-ti revii...Te-a pus Dumnezeu sa aperi religia pe site-ul Hotnews? Nu crezi ca omul ar trebui sa aiba liber arbitru? E gresit sa fii musulman sau protestant sau catolic?ehe...e mult de lucru cu astai ac voi..
  • +2 (2 voturi)    
    probleme (Joi, 12 martie 2009, 18:14)

    pusa [anonim]

    La toti ne este greu cateodata !
  • +4 (6 voturi)    
    Ce imaculata esti... (Joi, 12 martie 2009, 18:38)

    FLORIN [anonim]

    "O spun pentru ultima oara – nu vreau nimic de la sotul meu decat ceea ce mi se cuvine legal". Cum adica nu vrei nimic? Din fraza ta rezulta ca vrei 5 milioane de euro care ti se cuvin legal. Nu te judeca nimeni pentru asta, e dreptul tau sa le obtii. Din fraza asta am inteles ca vrei sa pari neinteresata de bani... ceea ce nu e cazul.
  • -3 (7 voturi)    
    un idiot (Joi, 12 martie 2009, 18:47)

    gogu [anonim]

    Cred ca suntem cretini!!! Are copil cu el??? Da! are! Atunci trebuie jumatate din avere! Nu neaparat pentru ea, ci pentru copilul lor.
    Ea are oarecum dreptate, insa a gresit ca a facut public toata povestea lor.

    milionarul asta e lovit puternic in orgoliu si cred ca e in stare de lucruri mari!

    E urat ca nimeni nu mai sustine o mama, insa cred in primul rand ca acest copil trebuie protejat, iar acest lucru ar trebui sa inceapa de la Mihaela!
    • +1 (3 voturi)    
      alt idiot (Vineri, 13 martie 2009, 1:57)

      MirceaA [anonim] i-a raspuns lui gogu

      jumatate din ce a facut in timpul casatoriei, nu din toata averea.
    • +1 (1 vot)    
      cred... (Vineri, 13 martie 2009, 9:41)

      luci [anonim] i-a raspuns lui gogu

      ca nu stii ce inseamna mama, sotie, dragoste, etc...
      ea are alte calitati ...
  • +2 (4 voturi)    
    milionarii, niste Ciolpani (Joi, 12 martie 2009, 18:47)

    manneken press [utilizator]

    intoarsa la elanul pe care il avea in CC cind purta pistol, unde ajunsese ca era Intercontinentalu aproape, arunca prima cu Piatra dar asta nu o face Neamt, prin vene va curge Tiganu ala moldovenesc lapidat de dragul taierii imprejur. noi ii spuneam tandru mareana pe vremea cind se ascundea pe sub birouri de teama vreunui creditor grec care suna la usa.
    ademenita de libidinosul tatulici la 7abc, alba ca zapada a invatat si ce e 7 si abc-ul trecutului sticlei.
    dupa ce l-a lasat pe chisu singur sub dus a incercat sa danseze paso doble cu singurul junior dispus sa manince pirjoale si pentru ca balaoachesul nu-si petrecea toate duminicile in familie si i-a fardat putin mai tare ochiul dracului a plecat din Casablanca pentru inceputul unei frumoase prietenii cu generatia PRO, si ca o catelusa Laika plecata spre stelele ecranului s-a trezit invirtind antena 1 i frate petreus dupa o dimineata mediocra.
  • -3 (7 voturi)    
    mihaela si elan (Joi, 12 martie 2009, 18:50)

    abramburica [anonim]

    adevarul e intotdeuna la mijloc
    .....
    lumea e rea si invidioasa
    .........
    unii au insa dreptate
    .......
    chiar si Mihaela
  • -5 (5 voturi)    
    sa a gangesc ..., sa ma gandesc ... (Joi, 12 martie 2009, 18:58)

    Albu Zahar [utilizator]

    Impacati-va!
  • -5 (7 voturi)    
    avuz femeilor (Joi, 12 martie 2009, 19:12)

    pantera [anonim]

    Mihaela sa fii tare cum te stiu si ai sa reusesti sa ingenunchezi acest nesimtit care isi inchipuie ca daca are bani are si drept de viata si de moarte asupra femeii.Si tu ai facut greseli ai pus pe primul plan sentimentul si mai putin te-ai gandit la consecinte. Cred ca esti ca un foc de paie ,iubesti cu inima si constati ca ai iubit pe cine nu te merita.
    Copilul trebuie sa-ti revina tie pentru ca tu ai suportat senzatiile de "bine " din timpul sarcinii,pe el ce l-a afectat ?Fii demna apara-ti fiul si sa fii mandra de el.Tu ramai cu un fiu el sa ramana cu averea care azi este maine nu mai este. Lumea este invidioasa pe succesul tau si realizarile tale.bafta
    • +3 (5 voturi)    
      imi dau seama (Vineri, 13 martie 2009, 2:02)

      MirceaA [anonim] i-a raspuns lui pantera

      de moralitatea ta. Sentimentul inainte de binele copilului. Sper sa n-ai copii, pentru binele lor. Te indragostesti de altul, desparti copilul de tata si ce tare si curajoasa esti. Daca ai copii, DATORIA de parinte este sa-i cresti si sa-i educi. Nu poti, nu vrei, te dedici meseriei, ok, nu fa copii. Nu il trambalezi dupa tine prin toate speluncile si pe la toti amantii.
  • -3 (5 voturi)    
    Mihaela (Joi, 12 martie 2009, 19:19)

    odorica ion [utilizator]

    Ma mir ca Mihaela nu-si da seama ca trebuie sa stearga totul cu buretele si sa o ia de la in ceput. Alta solutie nu este. Isi maninca sanatatea isi pierde credibilitatea daca nu pune punct acestei mizerii. Face rau si copilului. Mai tirziu cind v-a deveni copilul major, daca v-a fi educat corespun zator de catre Mihaela sa-si iubeasca si sa-si respecte tatal, atunci abia copilul va beneficia de o parte din avere pe numele lui. Eu privesc totul la rece si nu vad alta solutie decit sa puna punct circului si sa o ia de la inceput, impreuna cu copilul. Continuind asa plingindu-se, isi face rau si ei si copilului si il ambitioneaza pe el, sa nu dea nimic nici copilului si poate chiar sa il ia. Sa actioneze cu inteligenta. Succesuri !!!
  • -2 (6 voturi)    
    abia a fost 8 Martie 2009 (Joi, 12 martie 2009, 19:44)

    niv [utilizator]

    si iata cum e sarbatorita Ziua aceasta: aiurea solidaritate, ba o misoginie si un machism din toti bojocii !
    M.R. este indreptatita sa apeleze asa, fiindca e VIP!
    Ea da un exemplu de urmat!
    Casatoriile religioase in Israel sunt o napasta in cazul abuzurilor fata de femeie, lucru dintre cele mai obisnuite; tribunalele rabinice favorizeaza barbatul fara drept de apel din partea sotiei ! In Israel nu exista altfel de casatorii legale decat cele religioase, cele de drept laic juridic-notarial, etc., nu sunt recunoscute ca valabile, poate ca M.R. se afla in situatia neuzuala in Ro., de a se confrunta cu abuzuri violente pe care nici nu le putea prevedea, barbatii israelieni au de partea lor automat un intreg sistem social-religios implacabil.
    • +1 (3 voturi)    
      exemplu de urmat?! (Joi, 12 martie 2009, 22:45)

      outside_the_wall [utilizator] i-a raspuns lui niv

      Vai de capul tau! Prin prostie, grandomanie lipsa de educatie si datul cu p***a in populatie, sau prin ce da ea exemplu? "Are dreptul sa apeleze ca e VIP." Haha! Nu vezi ca opinia publica e total contra ei - dupa cum observi si pe acest forum. Astfel de exemple negative trebuie criticate, ca lumea sa constietizeze. Altfel, vedete ca ea, si alte mahalagioaice gen Zavoranca, Sex-Braileanca, Simona Sexual, Cuimaca, Ogica, Becali si alte gunoaie vor aparea mereu la suprafata. Astea sint exemple pentru tineri?
  • +4 (6 voturi)    
    doamna Radulescu joaca un teatru ieftin rau de tot (Joi, 12 martie 2009, 20:27)

    macchiavelli [anonim]

    Doamna Radulescu joaca partitura ''mamei cu copilul in bratze''. dar cand poza in tanga pe afisuri cat Casa Poporului CE era??? sau cand se afisa in cluburi de fitze cu Dani Otil cu blugii pictati cu penis CE era??? cum e posibil sa locuiesti in casa fostului sotz si sa te duci in ''vizita'' la amant??? cum e posibil sa sustzii ca sotzul a furat bani si ulterior sa pretinzi jumatate din banii pe care tu sustzii ca ii furase?! morala: vai si amar de copiii unor oameni precum Mihaela Radulescu si Elan Schwartzenberg....
  • +3 (5 voturi)    
    jocul cu focul (Joi, 12 martie 2009, 20:33)

    aa [anonim]

    cand te joci cu focul, exista sansa sa te arzi...
  • +5 (7 voturi)    
    e vorba de mazare in ecuatia asta??? (Joi, 12 martie 2009, 20:55)

    GARLAND [anonim]

    de ce nu vorbesti mihaelo? ca e multa lume curioasa? ce terenuri? ce pusculite? alea de la constanta?
  • +3 (5 voturi)    
    pai ar trebui.. (Joi, 12 martie 2009, 21:05)

    pishcatura [anonim]

    pai ar trebui ca esti "un fund gol" care este pe toate afisele spunand coppilor care nu ar trebui sa se apuce de fumat.."nu va apucati de fumat apucati-va de sex"..ca la asta se reduce reclama ta hidoasa pentru copii de 10-14 ani
  • +3 (5 voturi)    
    Frustrări meritate (Joi, 12 martie 2009, 21:41)

    Radu Florea [utilizator]

    Ha, ha, ha! Cum se spune pe româneşte, ai cam luat plasă... Şi-aşa eşti antipatică de-a dreptul... şi total lipsită de vreun talent. Nici măcar scrisori deschise nu ştii să scrii, toată lumea s-a prins de frustrarea majoră din spatele ei.
  • +3 (5 voturi)    
    oare? (Joi, 12 martie 2009, 22:19)

    Ariel [utilizator]

    Eu stiuo vorba: cine se baga in troaca, il manca porcii! si mai stiu una: fiecare doarme cum isi asterne. Este adevarat ca uneori omul este impins in troaca sau doarme cum ii astern altii. Aici nu cred ca este cazul. Oricum, toata compasiunea pentru d-na Radulescu, asa ceva n-ar trebui sa i se intample numanui, dar ce sa-i faci, traim intr-o lume imperfecta. Dar cea mai mare mila mi-e pentru bietul copil care este traumatizat si va ramane cu urme pe viata din cauza a doi adulti care au gasit un mod josnic de a-si rezolva diferendele. De ce josnic? Fiindca nu tin cont de viata unui copil care are singura vina ca s-a nascut acolo unde s-a nascut. Fara sa-l intrebe nimeni daca vrea si unde vrea. Nu stiu a cui este vina, am auzit numai o parte. Dar intr-un stat de drept toti cetatenii au dreptul la protectie in cazul in care sunt amenitate drepturile si libertatea lor. Daca d-na Radulescu se simte amenintata. autoritatea statului trebuie s-o asigure prin toate mijloacele ca drepturile sale legale vor fi protejate. Dar mai ales drepturile si siguranta copilului. Chiar si impotriva parintilor, daca este cazul. A unuia sau a ambilor parinti, dupa cum este cazul. Asta in cazul unui stat de drept! RO cum e? Intrebare retoric, bineinteles!
  • +2 (4 voturi)    
    juma de avere (Joi, 12 martie 2009, 22:28)

    Mihaela [anonim]

    "nu vreau nimic de la sotul meu decat ceea ce mi se cuvine legal" - Si, ca sa o citez in continuare, Mihaela nu isi cere DECIT drepturile: juma' din averea facuta de un milionar care "sfideaza legile, bunul-simt, cumpara pe oricine, platesc martori sa spuna ce vor ei, inventeaza situatii din care doar ei au de castigat, isi cumpara si copiii la nevoie".
    O avere facuta de sot ca intr-un joc de Monopoly, din care ea, scirbita, vrea o parte.
    Circus!
  • +3 (5 voturi)    
    si totusi... (Joi, 12 martie 2009, 22:34)

    florin [anonim]

    ...ar trebui sa ne para rau de copil, el nu are nici o vina ca tati e un milionar tembel si mami face nebunii cu un pusti. Toate problemele astea il vor marca pe bietul copil.
    Sau o data cu trecerea anilor am uitat sa mai fim oameni si ne place sa moara si capra vecinului?
  • -2 (2 voturi)    
    Mihaela... (Joi, 12 martie 2009, 23:24)

    Ionut [anonim]

    Uite eu nu sunt milionar, curvar, betiv, rau, violent. Sunt tanar, sa zicem ok fizic, finutz asa, am apartament 3 cam. mai in V, job Ok. Eu ma angajez sa te respect si sa te iubesc chiar daca ai deja copil.
    Te rog sa ma contactezi daca esti interesata. Pupici!
  • -2 (4 voturi)    
    offfff (Vineri, 13 martie 2009, 0:21)

    cri [anonim]

    Am citit toate,absolut toate aceste comentarii incercand sa ma pun in pielea Mihaelei care ar face acest lucru. La o estimare fictiva, 97% o condamna frenetic. As claca sa fiu in locul ei. Ma lasa muta, fara glas, fara speranta totul. As trai zadarnicia tuturor eforturilor mele sociale,civice,ecologice,culturale, educative. Si ar fi fireasca reactia ei, pentru ca asa vede ea lucrurile, dupa cum toti cei care au scris le vad in felul lor.
    Respect opinia fiecaruia! Toata lumea are dreptate, pentru ca toata lumea judeca situatiile prin prisma propriilor experiente, educatii, culturi.
    Ma gandesc totusi care este efectiv adevarul in toata aceasta situatie (nu cine are dreptatea "cea mai mare"!) si cum s-ar gasi o solutie rezonabila.
    Daca atat de multi iti sunt impotriva si iti condamna mesajul, Mihaela, inseamna ca pe undeva ceva nu merge, ceva din atitudinea ta a deranjat, persoana ta provoaca reactii nedorite de tine. Si fereste-te sa crezi ca in spatele comentariilor sunt toti oamenii lui Elan! O poti lua razna.
    Personal, nu-ti pot condamna trecutul, alegerile si experientele pentru ca sunt pur umane, pentru ca nu am fost partasa si pentru ca fiecare are liberul arbitru. Din absolut orice avem de invatat, ceva de inteles.
    Acceptarea acestor critici/hule iti poate fi de un real folos, Mihaela!
    Va doresc tuturor vise si visuri placute..... iar pietrele sa se transforme-n flori pentru binele nostru al tuturora. Si cat mai putin "divertisment" televizat! :)
  • +1 (5 voturi)    
    referitor la ameninţări ! (Vineri, 13 martie 2009, 0:25)

    IoanaStan [utilizator]

    Oameni buni d-na M.Rădulescu are probleme, cere AJUTOR că e ameninţată, să vă spun şi eu ce AMENINTARE NE PASTE pe noi localnicii unui sat din apropierea Bucureştiului- ni se scufundă satul FALASTOACA ,com.Comana,judeţul Giurgiu datorită excavarilor de pe malul drept al ARGESULUI,nu mai avem 13 ha.de pădure(defrişată de balastiere) şi cu toate demersurile făcute în oraşul Giurgiu nimeni ,dar nimeni nu a luat nici-o măsură PLAUZIBILA să ne salveze,mă refer la AUTORITATI,ne-am constituit într-o Asociaţie NEGUVERNAMENTALA să putem lupta ,suntem la început de drum, nu avem sprijin de la PRIMARIE, care ne-a răspuns că " STATI PE O MINA DE AUR " cu alte cuvinte de aici s-au tras şi se trag multe foloase,se devine miliardar peste noapte peste CADAVRELE noastre, AJUTATI-NE DACA PUTETI SI PE NOI, nu avem bani să ne plătim AVOCATI, poate d-na M.R. are să-şi plătească avocat dar noi de la pensionari, de la agricultori, de lacei care abia ies din iarnă că n-au bani nici de pâine, sunt SECRETAR G-AL al acestei asociaţii ecologice.Mulţumesc pentru timpul acordat.Imi pare rău pentru Ayan, el n-are nici-o vină.
  • -4 (6 voturi)    
    romanii sunt cam schizofrenici (Vineri, 13 martie 2009, 3:50)

    P.H. [anonim]

    Am citit prea multe din comentariile de mai sus...trebuia sa ma opresc la timp.

    Intrebari ptr comentatori:
    1. De ce este gresit sa iti schimbi religia? Daca este intr-adevar, nu sunteti voi in masura sa dati verdicte si sa judecati.
    2. E gresit sa divortezi daca casnicia nu mai merge?Din varii motive. Mihaela R. este singura femeie din lume/Ro care a divortat vreodata?
    3. E gresit sa te indragostesti/ai o relatie dupa ce o casnicie a esuat? Nu, e o datorie fata de tine si de viata.
    5. E gresit sa iubesti un barbat mai tanar? ahahahaha aici dau iar raspunsul eu. Prostimea Romaniei zice ca nu.
    6. Este gresit sa ti se dea prin lege drepturi de genul pensie alimentara dupa o casnicie de 10 ani? Nu este si daca cineva zice ca da atunci e tampit.
    7. Fiinta limitata care a zis ca Andreea Alipn :) rade de Mihaela R. CREDE tot ce vede la TV Mondenii sunt o emisiune de FICTIUNE si SATIRA. Trezirea!
    8. E gresit sa ai interese diverse? Nu, arata ca vrei sa inveti pe parcursul vietii si ca esti tanar si viu. Nu este deci gresit ca cineva vrea sa scrie sa fie producator si regizor. Nu fiti limitati si spalati pe creier ptr ca realitatea v-a luat-o inainte.
    9. Deja cele de sus nu mai sunt intrebari ci constatari. Mihaela R. este produsul societatii romanesti de tranzitie. A stiut sa exploateze piata si orice ar zice oricine are calitati. Am auzit multime de tampenii la tv spuse de cine stie ce vedeta Playboy si nimeni nu rade de ele..oare de ce ma intreb.
    10. De ce e gresit sa fii model si sa faci campanii publicitare? I s-a permis sa capete vizibilitate si bani. Mihaela R. este un brand romanesc si este de inteles ca vrea sa fie un brand de succes.
    11. Multi barbati si femei incuiati al minte au spus ca "barbatul se supara cand vede sotia pe billboard" HAHAHAHA cat de amuzant! Daca e barbat adevarat e mandru. Daca e taran prost o bate acasa asa cum o bate si cand nu i-a facut mamaliga buna. In mediul rural este posibil dar la romanii cu pretentii de EU si 2009 est
    • +3 (3 voturi)    
      shoot yourself! (Vineri, 13 martie 2009, 9:55)

      alina86 [utilizator] i-a raspuns lui P.H.

      Esti lipsit de principii morale, esti o rusine pt romani, la fel ca toti cei plecati din tara si care isi iau lumea n cap si si bat joc de numele de roman, eu zik sa ti schimbi si numele si cetatenia si tot. As da o lege ca toti care ne fac tara de ras sa fie dusi la pulul nord sau in desert, sa li se ia numele de romani si cetatenia, sa va manance ursii pe la Pol ca suntem satui de tarani prosti ca voi care se dau mari domni prin afara. rusine,
      • -1 (1 vot)    
        raspuns ptr doamna ofuscata (Vineri, 13 martie 2009, 13:49)

        P.H. [anonim] i-a raspuns lui alina86

        Draguta, afla ca in toamna 2008 am reprezentat Romania la o conferinta in China. Am fost singura SELECTATA din toti romanii care au depus un dosar de admitere. Nu-mi amintesc sa te fi vazut pe-acolo..:) Faza cu " rusine ca esti roman":))))))))))))))) e superba si hilara. Ce inseamna sa fii roman? Sa injuri persoane pe care nu le cunosti in ziare..expresii ca cea de mai jos " ai facut-o de muci" pardon, asa se vorbeste la satra si n-am nimic cu romii dar nu trebuie ei sa dea normele limbii vorbite. Lup moralist spune cineva, crezi ce vrei, eu asa cred si fac tot posibilul sa nu am prejudecati. Ce-ar fi sa incercati si voi?
    • +1 (1 vot)    
      nu e gresit (Vineri, 13 martie 2009, 14:05)

      MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui P.H.

      nimic din ceea ce spui nu e gresit pentru un om fara valori morale. Se pare ca cei amorali (nu imorali) se cred mult superiori. Si manelistii la fel, dar ambele categorii n-au motive.
      • -1 (1 vot)    
        esti genial (Vineri, 13 martie 2009, 14:36)

        P.H. [anonim] i-a raspuns lui MirceaA

        Bigotismul sau habotnicia nu sunt valori. Prejudecatile nu sunt valori. Sau poate in Romania, pentru persoanele crescute in comunism care acum isi cresc odraslele cu manele. Poate crezi ca e o valoare morala sa-ti bati nevasta daca te supara, nu?Nu este moral sa ai mai multi parteneri sexuali in viata adulta, asa e? Sau este moral pentru barbati dar nu pentru femei? Mai citeste si tu o carte ceva, iesi prin lume..schimba aerul..
  • -5 (7 voturi)    
    epilog (Vineri, 13 martie 2009, 3:58)

    P.H. [anonim]

    la romanii cu astfel de pretentii e rusinos...
    Nu sunt avocata Mihaelei R, traiesc in strainatate dar sincer mi-ar placea sa o cunosc sa vad ce " feeling" imi da ca persoana. Sincer cred ac e o persoana capabila. La faza cu moldovencele haha stiu si eu vreo 2 care se lipesc de orice si oricine le poate ajuta dar ce sa zic..fiecare cu ce poate.ALte tampenii debitate..nu mi mai aduc aminte:)
    Deci gospodinelor cu miros de zacusca, voi care nu ati cunoscut vreodata libertatea de a vedea lumea si a face sex de placere, nu mai rabufniti cu atata patos la adresa unei persoane " virtuale" cum este Mihaela R. care stimatilor este un brand de oarecare succes in Ro. 100 de comentarii deja vad? e de succes fratilor. Noapte buna ca deja am petrecut prea multe cuvinte ptr niste oameni limitati. Ciao.
    • +2 (4 voturi)    
      esti praf (Vineri, 13 martie 2009, 9:07)

      alina86 [utilizator] i-a raspuns lui P.H.

      esti praf rau de tot, crezi ca daca ai plekat afara nu te mai numesti pitzipoanka, nici nu stii ce vorbesti fata mare ce esti. In primul rand Mihaela nu este deloc un brand, sau daca ea se poate numi brand atunci este in rand cu Magda si Tolea Ciumac, sau cu Elodia. Numai ei poate sa si spele rufele in public in asa hal.
      • -1 (1 vot)    
        raspuns (Vineri, 13 martie 2009, 13:57)

        P.H. [anonim] i-a raspuns lui alina86

        Multumesc pentru aprecieri se vede ca ma cunosti bine (?!?) De ce oare nu te multumesti sa comentezi articolul si arunci cu laturi si la adesa mea, un comentator care are o alta parere? Iti spun tot eu, lipsa de educatie care te caracterizeaza. Sau de inteligenta pentru ca mie imi pari cam spalata pe creier. Cat de mare poate sa fie invidia ta?
        Stii bine ca Mihaela R. este unul dintre cele mai de succes branduri din Ro. Cat timo va mai fi depinde de conduita sa si ii sta in putere sa se inalte sau sa se prabuseasca.
    • +4 (4 voturi)    
      esti dus cu pluta... (Vineri, 13 martie 2009, 9:31)

      luci [anonim] i-a raspuns lui P.H.

      pardon, esti mandru ca nevasta-ta este o biblioteca deschisa tot timpul...mda, este o calitate, pentru unii care mai mult nu vad sau nu pot...
      • -1 (1 vot)    
        raspuns (Vineri, 13 martie 2009, 14:03)

        P.H. [anonim] i-a raspuns lui luci

        Se pare ca nu poti face diferenta intre munca de actor/model si viata privata. Cred ca esti cam de la tara. Ce zici de Kate Winslet care a aparut goala in The Reader, regizat de Sam Mendes, sotul ei , si a castigat Oscarul?? Asta se intampla intr-o societate civilizata domnule luci, e o profesiune si acasa esti sotie cu copii ca si Kate. In Romania nu se poate pentru ca e din punct de vedere a mentalitatii in urma cam cu vreo 100 de ani lumina, fara sa exagerez. Digera incet ce am scris, sa nu rabufnesti..
  • +7 (7 voturi)    
    trist..... (Vineri, 13 martie 2009, 4:40)

    cris [anonim]

    Pe 12 martie 2008 pleca dintre noi un mare actor - se numea Ovidiu Iuliu Moldovan....
    Pe 12 martie 2009 nimeni nu-si mai aminteste de el - dar toata Romania urmareste cu sufletul la gura "povestea" Mihaelei Radulescu....
    Asta e, astia suntem, se confirma zicerea ca un magar viu e mai important decat un intelept mort.... Pacat....
  • +3 (5 voturi)    
    PENIBILA! (Vineri, 13 martie 2009, 6:34)

    Moesia [anonim]

    Dupa ce s-a destrabalat in ochii publicului cu un pusti cu 11 ani mai mic, acum Mihaela striga AJUTOOORRR! Cu un copil mutat prin hoteluri, dupa ce ne spunea cum ea are destui bani sa nu simta criza si din cate stim si destule imobiliare - trecute pe numele fratelui, mamei , etc., acum cere cu disperare banii lui Elan. Parca are vreo dpoua apartamente in complexul rezidential Stejari - unde apartamentul costa de la un milion in sus. Stie insa ca prin Protectia copilului, Elan ii va lua copilul. Pentru ca cine nu poate dovedi ca are o locuinta proprietatea ei pentru a sta cu copilul, nu i se va incredinta copilul. Ori dupa atatea escapade de garsoniera, munte, Austria, etc. - este normal ca Elan sa ia copilul in ingrijire, pana Mihaela isi revine - psihic si ... linistita sexual. Asa ca este absolut PENIBILA!
  • +3 (5 voturi)    
    Andreea Marin este solutia! (Vineri, 13 martie 2009, 9:10)

    alina86 [utilizator]

    Eu zik Mihaela draga sa te duci sa i ceri ajutorul surioarei tale, zana cea buna, poate te ajuta cu drepturile copilului :) Urat din partea ta ca dupa 10 ani cat ti ai laudat sotiorul si i ai mancat cascavalul, acum in denigrezi in halul asta, urat. Ai primit exact ce meritai. Dumnezeu sa te ierte.
  • +3 (5 voturi)    
    Mihaela Radulescu despre Elan (Vineri, 13 martie 2009, 9:20)

    pisi [anonim]

    Ai dreptate cris. Si acest penibil P.H. cam infatuat personaj! Lupul moralist. Hai ca esti tare! La teorie, dar se spune ca practica te omoara. Problema e ca avem atatea lucruri de facut, avem atatea necazuri, vorbesc de noi romanii si ne tinem de fundul tuturor parasutelor fie ele si Raduleasca, Columbeanca, nevasta nu-stiu-carui fotbalist etc. Pentru mine Raduleasca era pana acum o curvistina, ziceam eu, hoata. Acum vad ca de fapt e proasta de pute. Inainte o admiram pentru emisiunile extra, pentru spontaneitatea ei, pentru istetimea ei pentru tot ce reprezenta ea pentru noi telespectaorii. Dar sa-ti pui poalele-n cap ca ultima moldoveanca...Gata. Fetita mea de 4 ani ar spune (din "invatamintele" de la gradinita) : hai, Raduleasco ca ai facut-o muci!
  • +2 (4 voturi)    
    jalnica (Vineri, 13 martie 2009, 9:28)

    luci [anonim]

    ca orice fiinta parvenita si sus pusa prin niste cai stiute numai de ea (le-am aflat si noi)
    niciodata nu mi-a placut de ea, nu vad de ce este o persoana publica, nu vad de ce este o vedeta...
    singurul lucru pe care incerc acum sa mi-l explic este acesta; cand spune fiinta asta adevarul?
    atunci cand s-au despartit amandoi declarau ca relatia lor a fost numai lapte si miere, erau pitipoance care si atunci si acum ii plangeau de mila mihaelei; atunci pentru faptul ca pierdea un asemenea om, care o iubea, respecta, etc., acum pentru ca acel om este altfel...
    spune vreodata adevarul aceasta fiinta?
    daca da, sa ne spuna cum a ajuns " mare vedeta" si cand a inceput sa-si dea seama ca milionarii din romania sunt fara scrupule..., cumva dupa ce si-a terminat studiile?(orale?)..
    mi-e sila de astfel de oameni...
  • +4 (4 voturi)    
    Tot tu vorbesti Mihaela?!!??!? (Vineri, 13 martie 2009, 10:32)

    Anonim [anonim]

    Tot tu? Adu-ti aminte cum ai avut toti baietii din clasa in care a fost si tatal meu!!!! Adu-ti aminte cum te cautau parintii tai pe strada nestiind unde esti!
    Esti ultima femeie si mi-e sila de tine!
  • +4 (4 voturi)    
    Un monument de nesimtire aceasta radulescu... (Vineri, 13 martie 2009, 10:33)

    terka [anonim]

    Sunt mii de femei care nu au avut soti milionari si au trecut si trec prin astfel de tragedii. Pe ele cine sa le apere, ca nu sunt persoane publice ? Multe dintre femeile sarace nu pot nici macar divorta , daramite sa se apere de sotii lor brutali.
    Si de ce ma rog mihaela radulescu este considerata persoana publica? Toata viata ei n-a facut decat sa-si expuna mizeriile vietii personale...Daca asta se numeste persoana publica....
    Sa fim seriosi, astea sunt fite de milionara rasfatata.
    Tare as vrea s-o vad crescandu-si copilul dintr-un venit de 2-300 de euro pe luna, ceea e si mult raportat la alte femei din tara asta care nu castiga nici atat, dar isi cresc copiii si se apara singure de eventualii soti-fosti soti agresivi.
  • +2 (2 voturi)    
    Concurs foto (Vineri, 13 martie 2009, 10:45)

    alina86 [utilizator]

    Sa revenim la lucruri serioase, ce parere aveti despre concursul de fotografii care se voteaza in momentul asta, eu cred ca e manareala, s au ales niste poze care nu meritau, sunt unele atat de urate si doar aveau din ce alege, s au trimis vreo 500 si ceva de poze, unele frumoase, chiar interesante, si s a ales praful. Au ramas finalistii lor sunt sigura. Dintre toate pozele alese doar 1 sa zik ca merita, restul e pleava, intrati sa va convingeti, rusine organizatorilor si celor care au ales finalistii. :P
  • +3 (5 voturi)    
    apel la ce? (Vineri, 13 martie 2009, 11:59)

    eunuamid [utilizator]

    face apel la opinia publica sa ce?
    sa-i dea opinia bani?
    da sa-i dea elan daca merita, singur ei merit este ca e c/ de lux!
  • +3 (5 voturi)    
    Si inca ceva.. (Vineri, 13 martie 2009, 12:17)

    Anomin [anonim]

    Stai linistita tu fata tu ca nu te leaga nimeni de maini si picioare mai ales din Porsche-ul tau. Nu?
    Te incui frumusel acolo si nu iti face nimeni rau.
    Il iei si pe baietu' proaspat adoptat si va ganditi voi la ceva, ca doar nah.. esti o fata descurcareata.
  • +4 (4 voturi)    
    femeie mincinoasa (Vineri, 13 martie 2009, 13:36)

    mihai viteazu' [anonim]

    imi amintesc cand plangeai cu lacrimi de bucurie ca elan te=a cerut de nevasta pe un pat de petale de trandafir si ce bine era. ai renuntat la religia ta si ai luat-o pe a lui. ai iesit la televizor sa spui ce familie minunata aveti cu 2 saptamani inainte de divort. ai spus la televizor ca nu te deranjeaza ca te inseala atata timp cat nu are o singura relatie stabila (adica o alta casatorie cum ar veni) si ca tu nu ii cauti in sms-uri si asa mai departe. acum vii si versi totul pe invers. toti stim ca atunci cand e bine lauzi, cand e rau improsti. e strategia universala a vicleniei umane de baza. ;)/ imi pare rau1
  • +1 (1 vot)    
    Nimic (Vineri, 13 martie 2009, 13:54)

    Prostii [anonim]

    Nimic de comentat!
  • -1 (1 vot)    
    cata ipocrizie ! (Vineri, 13 martie 2009, 14:55)

    Gore ... Chitila [anonim]

    Consider viata personala a Mihaelei Radulescu o problema pe care nu ar trebui sa o dezbatem public si nici ea nu ar trebui sa ceara in felul asta ajutor. Dar vad ca intr-o proportie covarsitoare sunteti impotriva ei. Ce nu-mi place insa, este ca o criticati pentru felul ei de a fi si de a se strecura prin viata. Sunteti atat de curati ??? As fi mult mai fericit sa stiu ca 90% din voi nu si-au dorit (sau nu isi doresc inca) sa fie partenerul de viata al unui milionar sau sa-si vada ego-ul pe afise ziare sau pe sticla televizoarelor. Nu am reusit sa citesc toate comentariile dar nu am intalnit niciunul in care sa o criticati doar pentru ca aplica o tehnica de tzatza si isi spala boarfele in public. Consider ca acesta este de fapt singurul act imoral si anticivic pe care il face. Ce face ea nu este un exemplu de femeie tare, puternica, razbatatoare, etc.. Este doar un contra exemplu demn de mediatizat ca atare. Cat despre traiul in lux... nu am auzit pe nimeni sa pomeneasca de adevarul ca luxul este pentru sine si nu pentru cei din jur iar pentru asta si ea si cei care o mediatizeaza poarta o foarte mare vina. Pacat.
  • -1 (1 vot)    
    lupta (Vineri, 13 martie 2009, 15:59)

    utu [anonim]

    Traim intr o tara libera si Mihaela trebuie sa lupte pentru copil si pentru ea ,deoarece cred ca totusi nu trebuie sa si bata nimeni joc de ea,mai ales un om bogat dar fara suflet.Este greu sa joci mult timp rolul de cu bun simt Pacat !
  • 0 (0 voturi)    
    Mihaela se intoarce ! Decate ori vrea muschii ei ! (Vineri, 13 martie 2009, 16:07)

    danghemes [utilizator]

    In primul rand merci celor care au votat comentaruil meu.
    In alta orine de idei, Rauleasca declara ca evreu' nu mai are nimic pe numele lui ! Atunci ptr. ce scandal cu 50% din avere. 50% din 0 e tot zero ! Pe la noi. Ca acel 50% din 0 sa se mareasca scoatem copilu' la inaintare !
    Pacat de copil .....!
  • -2 (2 voturi)    
    mihaela radulescu (Vineri, 13 martie 2009, 16:13)

    vanessa [anonim]

    cred ca fiecare om isi cunoaste cel mai bine problemele a ne erija noi in judecatori mi se pare prea mult
  • 0 (2 voturi)    
    Ma rasucesc in mormant! (Vineri, 13 martie 2009, 17:04)

    fantoma lu dan iosif [anonim]

    ce uoameni rai...
  • -1 (1 vot)    
    greata (Vineri, 13 martie 2009, 19:10)

    novarom [utilizator]

    in mare sunteti toti niste labari......nu este vorba de problema mihaela....asa cum in toata lumea miliardarii se judeca cu ex. ptr bani n-are decat sa se judece si elanu cu ea.....prost a fost daca n-a avut contract prenuptial se cheama parca.....
    problema mare si care se desprinde din aceasta chestiune.......urat mirositoare si universal valabila in RO este cum increngaturile oameni cu bani-parlamentari-ziaristi-politie-s.a. fac ce vor cu aceasta tara de 20 de ani si inclusiv cu vietile voastre, a celor care o faceti in tot felul pe d.na in cauza.......dincolo de ea si problema ei sunteti voi caci si cu voi se intampla acelasi lucru, doar ca voi nu stateati in dormitoru lu elanu.........si pe voi va face de nu va vedeti......cum?......prin banul public cel mai mult si bine, prin justitia care exista doar pt voi nu si pt el (sau ei)..samd......
  • 0 (2 voturi)    
    Pentru Mihaela Radulescu (Vineri, 13 martie 2009, 21:12)

    pician [anonim]

    Stimata doamna. un sfat scurt iti pot da si sincer: pentru circa 6 luni pana la un an incearca sa-ti iei un timp liber, sa te retragi un pic din viata publica si sa-ti pui gandurile si viata ta personala la punct. Linistea sufleteasca nu ti-o poti castiga decat in acest mod. Esti total diferita de cea din momentul aparitiei emisiunii "Duminica in familie" . Nu mai este acea Mihaela. Viata ta personala se cam duce de rapa si e pacat de copilul pe care il ai si trebuie sa-l cresti.
  • 0 (0 voturi)    
    Ce noutati (Sâmbătă, 14 martie 2009, 19:49)

    luck [anonim]

    ne spune noua Mihaela Tziganu?Ca milionarii au transformat Romania in terenul lor de joaca!F. interesant,nici nu ma gandeam la asa ceva.Dar de ce nu a dat pe goarna chestia asta cand era maritata?Poate nu mai intram in criza asta.