VIDEO Mihaela Radulescu a obtinut custodia fiului sau

de Alina Neagu     HotNews.ro
Marţi, 31 martie 2009, 20:39 Life | Showbiz

Judecatoria sectorului 1 a decis, marti, sa ii incredinteze custodia copilului cuplului Mihaela Radulescu - Elan Schwartzenberg cunoscutei realizatoare tv, anunta Mediafax.

Instanta a respins actiunea fostului sot al Mihaelei Radulescu, Elan Schwartzenberg, care ceruse incredintarea copilului.

Magistratii Judecatoriei sectorului 1 au luat aceasta hotarare dupa 6 ore de audieri.


Citeste mai multe despre   





















6575 vizualizari

  • +2 (2 voturi)    
    mihaela radulescu a obtinut custodia fiului sau (Marţi, 31 martie 2009, 21:18)

    d_elena [anonim]

    ma bucur ,pentru ea
    • -1 (1 vot)    
      eu spre ca (Miercuri, 1 aprilie 2009, 9:49)

      adrian [anonim] i-a raspuns lui d_elena

      sper ca judecatorii nu vor da mihaelei o pensie alimentara mare. cred ca ar fi bine ca suma pe judecatorii o hotarasc pentru cresterea copilului sa nu fie pusa la dispozitia mamei ci sa fie pusa intr-un cont la care sa aibe acces copilul la varsta de 18 ani. ca are mihaela bani sa-l creasca. in felul asta, indiferent de caracterul mamei si al tatalui copilul va avea la majorat o suma foarte buna
  • -1 (5 voturi)    
    felicitari Mihaelei si avocatului (Marţi, 31 martie 2009, 22:29)

    ema [anonim]

    toata admiratia pentru tine Mihaela, sant alaturi de tine, poti infrunta hienele!...
  • +2 (2 voturi)    
    Daca traiam s-o mai vad si pe asta... (Marţi, 31 martie 2009, 22:36)

    Sile [anonim]

    (adica sa dea justitia romaneasca o hotarare favorabila elanului),atunci se chema ca le-am vazut pe toate si ca nimic nu mai e normal in tara asta...
    In ciuda greselilor pe care le-a facut Mihaela,nu cred ca incape nici o indoiala ca este o mama care poate si merita sa-si creasca copilul,pentru numele lui Dumnezeu !!!
  • +2 (2 voturi)    
    Bravo Mihalela (Marţi, 31 martie 2009, 23:11)

    Dan M [anonim]

    Felicitari Mihaela! Aferim!..si daca ai si invatat ceva din toate astea esti de o mie de ori mai castigata decat exul matale milionar.
    Pazeste-te insa.. astia au mana lunga!
  • +1 (1 vot)    
    Felicitari din inima ! (Marţi, 31 martie 2009, 23:26)

    Alice [anonim]

    Un copil nu trebuie luat de langa mama. Sunt copii care sunt tinuti nemancati ,privati de asistenta medicala din partea parintilor,copii cu mame prostituate,drogate,tati betivi.....de care nu se preocupa nimeni! Lumea era preocupata de viata Mihaelei! Felicitari ,Mihaela,capul sus! Greul a trecut.Nu renunta la fericire,e asa greu de simtit in timpurile astea reci...atat de multa lume e pregatita sa arunce cu pietre....O mama trebuie sa-si tina puiul langa ea!Punct!
  • +1 (3 voturi)    
    sfat (Marţi, 31 martie 2009, 23:44)

    MirceaA [anonim]

    sfat de la un tata. Nu-l mai stresa cu tot felul de aventuri, nu-l mai tiri prin hoteluri si pe la toti cunoscutii si lasa-l undeva unde sa simta ca are un camin. Nu-l folosi ca sa atragi atentia si mila oamenilor. Succes!
  • -1 (1 vot)    
    pacat..... (Miercuri, 1 aprilie 2009, 6:53)

    luputehno [utilizator]

    stand cu ea nu va fi schwartzenberg....cu va fi u puradel al lui Mihaela Tiganu...Elan un om decent a vrut ca fiul sau sa scape de tigania...in care il baga Mihaela.....
  • -1 (1 vot)    
    Pacat pt copil. :( (Miercuri, 1 aprilie 2009, 9:52)

    Dorian [anonim]

    Merita mai mult decat o mama ieftina. Cu 9389 de divorturi la activ, si vor mai urma, cu siguranta. Pacat de viitorul lui.
  • +1 (1 vot)    
    Who cares? (Miercuri, 1 aprilie 2009, 10:47)

    martianu [anonim]

    Viata mea va fi mult mai frumoasa si mai plina de impliniri stiind ca M.R. a obtinut custodia.
    • 0 (0 voturi)    
      lol (Miercuri, 1 aprilie 2009, 19:38)

      clujean [anonim] i-a raspuns lui martianu

      in sfarsit, o postare de bun simt :)
  • 0 (0 voturi)    
    Imi pasa (Joi, 2 aprilie 2009, 1:02)

    Terra2009 [anonim]

    Mihaela are drepturi asupra copilul pe care l-a conceput, chiar daca tatal copilului ar fi intruchiparea ingerului pe pamant. Inainte de toate, ea este mama si apoi femeie. Cu totii stim ca societatea romaneasca tolereaza violenta verbala si fizica asupra femeii. Cu totii stim ca o femeie poate fi extrem de vulnerabila in fata unui individ cu posibilitati financiare care cunoaste jocul coruptiei si care chiar joaca acest joc. Moralitatea, la un individ de aceasta speta, nu exista. Atacurile la persoana, atat din partea Mihaelei cat si din partea ex-sotului ei, nu pot fi evitate, pentru ca situatia scapa oricum de sub control avand in vedere ca Mihaela este o persoana publica si este in permanenta sursa pentru presa de scandal. Nu trebuie sa credem tot ce citim in presa sau tot ce auzim la televisor. Nu trebuie sa sarim la gatul Mihaelei pentru afirmatiile pe care le-a facut in trecut sau pentru maniera in care si-a cladit cariera. Este dreptul ei si numai ea este responsabila de faptele sale si numai ea este in masura sa se judece pe sine. Noi nu avem acest drept. Noi avem dreptul la opinie si atat, opinie neinsemnand injurii la persoana, ca in evul mediu cand condamnatul era trimis la ghilotina fara macar sa fie judecat pentru faptele sale. Imaginea publica a Mihaelei nu este numai rodul actiunilor ei, dar si al sistemului mass-media. Noi putem sa schimbam canalul TV atunci cand nu ne place ceva. De ce trebuie sa lovim in Mihaela daca nu ne place de ea sau daca nu suntem de acord cu ea? De ce sa nu il citim pe Eliade, in schimb, sau de ce sa nu il citim pe Eminescu in loc sa ne degradam moral injurand, enervandu-ne pe mass-media si tot ceea ce inseamna ea in Romania de azi. Avem dreptul sa alegem. Iar eu aleg azi sa ma bucur si sa felicit justitia ca si-a facut treaba in cazul Mihaelei. Iar maine, cand am sa o vad pe Mihaela la TV, am sa schimb canalul sau am sa ma apuc de citit Istoria Religiilor.
  • 0 (0 voturi)    
    Adevarul este ........ (Vineri, 3 aprilie 2009, 15:36)

    Dan Borcea [anonim]

    Este normal sa incredinteze minorul ,mamei .