VIDEO Elena Gheorghe s-a calificat in finala Eurovision

de Cosmin Navadaru     HotNews.ro
Marţi, 12 mai 2009, 23:11 Life | Showbiz

Elena Gheorghe
Foto: elenagheorghe.ro
Elena Gheorghe, reprezentanta Romaniei, s-a calificat in finala Eurovision de la Moscova cu melodia "The Balkan Girls", piesa compusa de Laurentiu Duta, Ovidiu Bistriceanu si Daris Mangal, pe versurile lui Laurentiu Duta si Alexandru Pelin. Alaturi de Romania s-au mai calificat: Turcia, Suedia, Israel, Portugalia, Malta, Finlanda, Bosnia&Hertegovina, Armenia si Islanda.

Elena Gheorghe a intrat in concurscu numarul 14. Prima semifinala a fost transmisa de TVR 1 marti, 12 mai, cu incepere de la ora 22:00.


"The balkan girls" fost desemnata castigatoare prin votul juriului (50%) si cel al telespectatorilor (televoting - 50%). Elena a obtinut 10 puncte din partea publicului si 12 puncte din partea juriului, fiind urmata in clasament trupa Blaxy Girls cu piesa "Dear Mama" (18 puncte) si de piesa "Stop" intepretata de Catalin (18 puncte).

Elena Gheorghe in semifinale
Elena Gheorghe in semifinale
Foto: Captura TVR1
Diferenta fata de alti ani este ca drept de vot in aceasta seara au avut doar tarile participante la prima semifinala: Muntenegru, Cehia, Belgia, Belarus, Suedia, Armenia, Andora, Elvetia, Turcia, Israel, Bulgaria, Islanda, Macedonia, Romania, Finlanda, Portugalia, Malta, Bosnia - Hertegovina, plus cele doua tari aflate direct in finala Anglia si Germania. Astfel ca cei care au dorit sa o voteze pe Elena au putut-o face face numai daca se aflau intr-una din tarile mai sus mentionate, numarul de telefon alocat Romaniei fiind anuntat de televiziunea publica in fiecare seara.



In urma cu doar cateva zile, la casele de pariuri Stanleybet din Romania, Elena avea o cota de 101 pentru castigarea competitiei. De asemenea, Elena era considerata a 25-a favorita la castigarea competitiei, la egalitate cu reprezentanta Belgiei.

Elena Gheorghe
Elena Gheorghe
Foto: Captura TVR1

In acest moment, melodia Elenei Gheorghe se afla pe locul 25 in preferintele utilizatorilor de internet, conform unui clasament intocmit de Google. Folosind baza de date de care dispune motorul de cautare, in urma numarului de solicitari al pieselor aflate in concurs, se determina popularitatea fiecarui participant si se calculeaza ce scoruri s-ar obtine daca votarea ar avea loc la momentul determinarii clasamentului.


 


Citeste mai multe despre   






















21288 vizualizari

  • -3 (25 voturi)    
    ma mir (Miercuri, 13 mai 2009, 0:11)

    cange [anonim]

    Ma bucur mai mult ptr piesa Islandei care e intr-adevar o piesa de locul 1. Felicitari Elena. La asa melodie nici nu ai ce sa mai faci mai mult. Nu cred ca iesim mai sus de locul 10 si asta ptr ca avem mult romani plecat din tara, nu ca piesa ar avea vreo valoare
    • -4 (16 voturi)    
      parerea ta (Miercuri, 13 mai 2009, 1:01)

      Mircea [anonim] i-a raspuns lui cange

      Hai ca e buna piesa. Decat lalaiala unora pe-acolo... Sau rock-erii aia obositi, de ziceai ca sunt o trupa de garaj... Piesa este pe stilul Eurovision, ritmata, cu spectacol, cu mesaj adaptat acestui tip de concurs etc. Doar nu era sa ne reprezinte Blaxy Girls cu melodia aia trista si plangacioasa...
      • +4 (10 voturi)    
        Da si mie mi-a placut... (Miercuri, 13 mai 2009, 8:19)

        cohan [anonim] i-a raspuns lui Mircea

        Abia astept sa o vad la Taraf TV.
        • 0 (0 voturi)    
          bravo mane (Miercuri, 13 mai 2009, 12:22)

          Shi mie :)) [anonim] i-a raspuns lui cohan

          super tare =)))))
        • 0 (0 voturi)    
          Senzational comentariul... (Joi, 14 mai 2009, 15:44)

          Zamolxisz [anonim] i-a raspuns lui cohan

          Bravo si ... fara numar...
    • +2 (20 voturi)    
      miră-te (Miercuri, 13 mai 2009, 1:04)

      kk [utilizator] i-a raspuns lui cange

      e uşor să stai pe scaun şi să arunci cu căcat în ce îi românesc... nu?
      • +7 (13 voturi)    
        eh na! (Miercuri, 13 mai 2009, 6:41)

        Gabe2006 [utilizator] i-a raspuns lui kk

        daca omului nu-i place asta nu inseamna ca nu e roman. nici mie nu-mi place! Acelasi super stil care domina piata muzicii comerciale romanesti din anii '90 si pana acum. Locul 10 ar fi bine!
        • +1 (3 voturi)    
          elena (Miercuri, 13 mai 2009, 9:01)

          zgubilitix [anonim] i-a raspuns lui Gabe2006

          ma bucur mult ca elena (sau mai bine zis romania) s-a calificat, desi piesa nu imi place de nicio culoare. dupa mine, singura piesa buna a fost a celor de la zero. ma rog, chestie de gust...
    • +1 (1 vot)    
      Islanda (Miercuri, 13 mai 2009, 18:34)

      edwwward [utilizator] i-a raspuns lui cange

      Am trimis SMS pentru Romania, dar si pentru ISLANDA. Chiar e o piesa superba. Cred ca va castiga concursul :)
  • +8 (12 voturi)    
    Felicitari.... Hai ROMANIA (Miercuri, 13 mai 2009, 0:31)

    Andy [anonim]

    Felicitari.... Hai ROMANIA
    • -3 (3 voturi)    
      Las' ca o sustine Hagi (Miercuri, 13 mai 2009, 9:50)

      Leila [anonim] i-a raspuns lui Andy

      daci o sa aiba un succes la fel de mare ca Hagi-antrenor,of, machedonii astia...Erau altii mult mai buni decat mocofanca asta!
  • +7 (11 voturi)    
    Felicitari (Miercuri, 13 mai 2009, 0:31)

    CMM [anonim]

    Felicitari pentru calificare si succes in finala !
  • +2 (10 voturi)    
    e copiata la greu (Miercuri, 13 mai 2009, 0:48)

    gorobete [anonim]

    are ceva din piesa interpretata de luminita anghel cu trupa sistem la un eurovision trecut. mai are si dintr-o piesa disco care-mi scapa. originalitate ioc, coregrafie varza..
    • 0 (0 voturi)    
      plagiat (Miercuri, 13 mai 2009, 18:38)

      edwwward [utilizator] i-a raspuns lui gorobete

      Asa e. Au stat ingramadite pe scena aia imensa...
      Suna bine totusi, cel mai mult imi displace acordurile gen Goran Bregovici.
      Sper totusi sa urcam in primele 10 :P
      Cu fiecare participare poate mai invatam cate ceva.

      Hai Romania!
  • 0 (2 voturi)    
    Felicitari ! (Miercuri, 13 mai 2009, 1:08)

    Danut D Deleanu [anonim]

    Felicitari si succes mai departe.DDD
  • -1 (5 voturi)    
    Romania si Balcanii (Miercuri, 13 mai 2009, 1:22)

    Aramis [utilizator]

    noi ne chinuim prin tarile pe unde traim sa-i convingem pe cei de aici ca Romania nu e o tara balcanica - ceea ce dpdv geografic e f corect, si iata ca vine o paparuda ca asta si strica totul
  • -1 (5 voturi)    
    Prostia fara frontiere (Miercuri, 13 mai 2009, 1:32)

    tazutmicut [anonim]

    La viitoarele tale cantari prin tara ar trebui sa participe doar aceia care inteleg romanescul inteles al cuvantului TANTSUI.
    Jenant. Sa-ti fie rusine!
    Toata Romania a crezut in tine si surpriza: Propui Europei cuvantul 'romanesc' TANTSUI.
    Perfect! Din partea mea n-ai decat sa TANTSUI dar nu prin Romania!
    • +2 (2 voturi)    
      pentru tazutmicut (Miercuri, 13 mai 2009, 6:23)

      Raducu [anonim] i-a raspuns lui tazutmicut

      Esti un tamp, "tantzui" este traducerea in limba rusa a cuvantului romanesc "dansez"... de asta ar trebui sa se mai invete si o limba straina.
  • +5 (5 voturi)    
    . (Miercuri, 13 mai 2009, 2:00)

    radukku [utilizator]

    Nu mai e Eurovisionul ce a fost...
    In ultimii ani a ingropat in propriul "succes" , asa zisele vedete romanesti care au mers la concurs. Marcel Pavel s-a apucat de agricultura, Monica Anghel face glume pe la o televiziune de-a lui Felix, de Sistem si Luminita Anghel nu am mai auzit de atunci. Ceilalti care au fost in ultimii ani si nu i-am pomenit, nu au avut nici inainte cine stie ce faima.
  • +2 (2 voturi)    
    EUROVISION (Miercuri, 13 mai 2009, 2:11)

    MIHAI [anonim]

    STIU CA E UN CONCURS DEDICAT NUMAI EUROPENILOR. PACAT CA NU SE POATE VOTA SI DE AICI DIN SUA. DACA STIE CINEVA VREO POSIBILITATE CUM S-AR PUTEA VOTA DIN SUA, IL ROG SA-MI SPUNA SI MIE. MULTUMESC.
    • 0 (0 voturi)    
      EUROVISION (Miercuri, 13 mai 2009, 11:55)

      Nelu [anonim] i-a raspuns lui MIHAI

      Puteti numai indirect, rugand cunostinte din tarile participante europene ca sa sune pt. d-voastra. Iar dupa aceea sa va intelegeti cu costurile telefonice...
      • 0 (0 voturi)    
        TOO BAD. (Miercuri, 13 mai 2009, 21:36)

        MIHAI [anonim] i-a raspuns lui Nelu

        PACAT CA NU SE POATE VOTA DIN SUA, AICI IN CHICAGO ESTE O COMUNITATE MARE DE ROMANI, ELENA ARE VOCE, E O PIESA BUNA, MI-AS DORI SA OBTINA UN LOC CAT MAI BUN IN FINALA. SUCCES RO!
        • 0 (0 voturi)    
          ...tot din State... (Vineri, 15 mai 2009, 3:15)

          celinne [utilizator] i-a raspuns lui MIHAI

          Si eu sunt tot in State si-mi pare rau ca nu pot vota pt piesa Elenei. Desi n-am apucat sa vad cine-a mai concurat din partea Romaniei, imi place piesa asta. Nu sunt foarte incantata de coregrafie insa. Nu mi se pare ca toate fetele au acelasi scop. Par mai degraba ca vor sa impresioneze individual decat sa actioneze ca grup si sa o completeze pe Elena...
  • +1 (7 voturi)    
    o piesa buna (Miercuri, 13 mai 2009, 3:47)

    ion daniel [anonim]

    sincer mi se pare o piesa buna, care se deosebeste total de celalte participante... paca nu are ce cauta la eurovision, am vazut pe youtube partea live si sincer am ramas surprins de faptul ca seamana extraordinar de mult cu vocea din videoclip... pacat de camera aia care mi-a dat ameteli, foarte prost filmat , la fel si la ceilalti participanti
    eurovisionul e iarasi plin de aceleasi melodii obosite si sincer melodia ei parca face parte din alta categorie... mi se pare printre putinele cu potential de acolo... spun asta nu pentru ca sunt roman, ci pt ca asa e... ea finlandezii si andora mi-au placut cel mai mult... in ciuda faptului ca ascult mai mult rock, punk si electronica gen drum and base stiu sa apreciez o melodie buna(nu ma refer la versurile ei totusi :D )...
    pana la urma pun pariu ca o sa iasa tot o melodie nordica oricum...
  • +3 (3 voturi)    
    cine naiba a facut back-vocals? (Miercuri, 13 mai 2009, 7:58)

    juliangalro [anonim]

    Felicitari pentru Elena, am vazut si eu aseara si am avut impresia ca back-vocals a stricat tot. Si se pare ca si la repetitii s-a intamplat asta. Nu s-a prins nimeni de pe-acolo? Elena spunea ca in ultimele doua zile nu a vorbit deloc si a bagat la greu oua crude cu zahar...Cei (sau cele) de la back ce-au facut, au fumat trabucuri????!!
  • +2 (4 voturi)    
    La inceput nu mi-a placut, dar... (Miercuri, 13 mai 2009, 8:21)

    gaspy [utilizator]

    La inceput am urat piesa, dar in timp am inceput sa-mi dau seama ca e geniala ca marketing.

    Piesa e construita pe imaginea deformata pe care o are vestul despre Romania si Europa de Est - incepand cu titlul, versurile scrise intr-o engleza nu foarte buna si imaginea pe care o formeaza despre femeile din Europa de Est. Se promoveaza niste clisee, dar tocmai in asta poate sta succesul (exact ca in filmele hollywoodiene cu rusoaica sexy care vorbeste engleza cu acel accent fals si care nu viseaza decat sex si sa-si gaseasca un 'prinţ' american). In plus, e bine ritmata. Partea scenica putea fi mai buna.

    In concluzie, nu e o piesa de suflet (mie mi-a placut f.mult "Shine") dar e o piesa comerciala, construita pe o reteta de succes. Nu va lua locul I pentru ca ii lipseste partea de soc, dar exista sanse sa intram in primii 5...
  • 0 (2 voturi)    
    Super Glue (Miercuri, 13 mai 2009, 8:23)

    Marcelino [anonim]

    Se pare ca repetitiile nu au fost lipsite de peripetii pentru delegatia Romaniei la Eurovision. Tronul pe care apare Elena la inceputul show-ului a suferit un mic accident astfel incat s-a rupt o bucata din el si ca sa-l repare cat mai repede, ca tot romanul descurcaret s-au gandit la super glue, insa se pare ca pentru soferul rus, care a trebuit sa-i duca la magazin, i s-a parut amuzant, asa ca a aflat toata lumea patania, iar concluzia la care s-a ajuns: "Probabil ca asa isi repara roamanii lucrurile sparte, cu putin super glue!"
    Succes Romania!
  • 0 (2 voturi)    
    E mult prea bine (Miercuri, 13 mai 2009, 8:34)

    Rali [utilizator]

    Ca s-a calificat, desi dupa parerea mea a fost slaba de tot prezentarea. S-a auzit incet muzica, parca au fost prea putine instrumente, si sustinerea vocala din spate de la refren aproape inexistenta. Ecranul din spate prea putin animat.
    Mi-au placut mult cei din Portugalia - supershow si Islanda.
    Nu inteleg de ce s-au calificat cei din Malta si Israel precum si porcaria din Suedia, in timp ce Andora cu o melodie draguta a plecat acasa.
  • 0 (2 voturi)    
    HAi ELENA!!!!! (Miercuri, 13 mai 2009, 8:35)

    ioana [anonim]

    Foarte frumos sincer!!!
    Hai Elena! Hai Romania!
  • +2 (2 voturi)    
    Dar cum vi s-a parut armata rosie/?? (Miercuri, 13 mai 2009, 8:59)

    Alma [anonim]

    Bravo Romania! Personal nu este genul de muzica pe care o gust si o ascult...dar parca este mai proaspata decat celelalte,
    Dar am si eu o curiozitate...mi s-a parut mie sau nu prea isi avea sensul corul armatei pe scena?? Poate sunt paranoica dar mi sa- zbarlit parul in cap! Mesajul mi s-a parut inspaimantator!
  • +1 (5 voturi)    
    mie mi-a placut (Miercuri, 13 mai 2009, 9:00)

    nano2k [utilizator]

    mie mi-a placut.
  • 0 (2 voturi)    
    dar daca.... (Miercuri, 13 mai 2009, 9:17)

    tepes [anonim]

    Si totusi,parca Dear Mama este piesa mai valoroasa.
    • 0 (0 voturi)    
      Dear Mama (Miercuri, 13 mai 2009, 18:46)

      edwwward [utilizator] i-a raspuns lui tepes

      "Dear Mama" suna SUPER.
      Cand am vazut insa videoclipul m-am deprimat...
  • +1 (1 vot)    
    hmmm (Miercuri, 13 mai 2009, 9:29)

    liviu_ [utilizator]

    si finala cand e?
    poate se va depasi clasarea lui traistariu cine stie...
    bafta-n finala !!!
  • -2 (2 voturi)    
    Ma faceti sa rad. Toti. (Miercuri, 13 mai 2009, 9:44)

    anonim [anonim]

    Va dau un sfat: mergeti si cumparati niste cd-uri cu muzica. Pop, rock, metal tot ce va unge pe suflet. De la artisti consacrati.
    Ascultati-le si uitati de mizeria asta de concurs supraevaluat de arogante nationaliste.
  • 0 (2 voturi)    
    de tot rasul - treci inapoi la playback la nunti ! (Miercuri, 13 mai 2009, 10:15)

    dana eugenia [anonim]

    ce voce?! care voce ?1 nu poate lua nici notele inalte, nici pe cele joase, nu are putere decat sa tipe !
    daca vezi videoclipul pe tv, zici ca e monica anghel2 .. iar cand e sa cante live e ca o gaina ametita !
    daca era concurs de dat din fund si din cap ieseam pe podium, asa sa ne multumim ca am intrat in seminfinale si cu asta basta !
    sper sa iasa islanda sau portugalia sau malta, c afetele alea chiar au voce :)
    • +2 (2 voturi)    
      ai probleme cu urechile??? (Miercuri, 13 mai 2009, 11:21)

      adyzzu [anonim] i-a raspuns lui dana eugenia

      daca elena nu are voce, inseamna ca tu esti in afara fenomenului muzical...sau tie iti plac manelele(aia muzica adevarata pentru tine)...daca vrei sa te convingi de vocea elenei, cauta pe youtube "elena - balada lui iancu" interpretata live la danutz srl
    • 0 (0 voturi)    
      ............ (Miercuri, 20 mai 2009, 22:39)

      Anonim [anonim] i-a raspuns lui dana eugenia

      Sti ceva ai tu vocea lui Elena ai tu talentul ei. Nu, nu il ai asa ca nu mai comenta. FELICITARI ELENA :))!!!!!!!!
  • +2 (2 voturi)    
    Bravo! (Miercuri, 13 mai 2009, 10:18)

    Gabriel, Deva [anonim]

    Felicitari! Eu am votat Blaxy Girls la selectia nationala, dar ma bucur ca Elena s-a calificat in finala. A muncit mult, este frumoasa, are voce si este serioasa, sper ca in finala sa aiba o prestatie pe masura valorii ei. Nu depinde numai de ea, trebuie ca si ceilalti membrii din echipa sa se ridice la valoarea ei. Tronul arata aiurea, cred ca este o idee proasta; in schimb culorile vii din fundal si pe vestimentatie arata bine. Mie, personal, mi-au placut reprezentantii din : Bosnia Hertegovina, Islanda, Malta Portugalia, Suedia, Israel. Dar, sunt roman si imi doresc ca Elena sa obtina un loc onorabil. Merita acest lucru.
    Bafta Elena!
  • 0 (2 voturi)    
    DANSATOARE (Miercuri, 13 mai 2009, 10:38)

    DANA [anonim]

    de ce nu zice nimeni ninic si de fetele cu care danseaza elena gheorghe. sau de cel care i-a facut coregrafia.
    din cate stiu eu si coregraful si una din fete fac parte dintr-o trupa de mare succes la ora actuala.
  • 0 (0 voturi)    
    elena (Miercuri, 13 mai 2009, 10:41)

    Ana [anonim]

    Si mie imi place mult Elena, insa melodia e cam jalnica... ce sa facem?... eu personal am votat cu Israelul pentru ca melodia lor avea si un mesaj si tipele aveau voce buna.
    Corul Alexandrov mi-a placut, e renumit, pe mine nu m-a inspaimantat mesajul. Doar ca TATU sunt un pic depasite... poate era cazul sa puna ceva mai actual.
  • +2 (2 voturi)    
    Felicitari (Miercuri, 13 mai 2009, 12:46)

    Sephora [anonim]

    Desi nu sunt fan Elena Gheorghe mi se pare ca pisa este una potrivita pentru acest concurs.De ce?Pai fratilor...Eurovisionul promoveaza piesele COMERCIALE!Cu engleza nu sta prea bine,coregrafia nu ma da pe spate,versurile nu ma misca in mod special ,insa exista un ritm,un refren usor fredonabil si e o piesa de bâţâială.Spunea cineva de pe aici de MArcel PAvel si Monica Anghel...ei nu au avut ce cauta la un astfel de concurs.Acesti doi mari titani ,sa spunem,isi au locul la concursuri adresate altor cateogorii de persoane,unui anumit rang.Prototipul perfect pt .o piesa de Eurovision este Waterloo-Abba.Deci...sa nu actionam ca niste denigratori si sa stam frumos i fata calculatorului sa criticam.Cel mai aproape am fost atunci, cu Lumina ANghel si SIstem,insa am incredere si in ELena.La urma urmei si Traistariu a avut succes desi nu il vedeam printre favoriti nici in ruptul capului.AH..si sa nu uitam!Are loc la Moscova si cu asta am spus tot !Credeti ca politica nu are nici o implicatie??...Treziti-va!In fine.Succes Elenei si dak nu acum...mai e la anu` si tot asa.Numai bine
  • +1 (1 vot)    
    Melodie (Miercuri, 13 mai 2009, 12:56)

    Martens [anonim]

    Orice melodie care incepe cu refrenul e o compozitie slaba. Nu se face asa ceva.
    • 0 (0 voturi)    
      ..excelenta observatia! (Miercuri, 13 mai 2009, 13:53)

      SoulHealer [anonim] i-a raspuns lui Martens

      Perfect adevarat, Martens! Ai sesizat un aspect care conteaza cu adevarat. Simpaticii vizitatori ai acestui site comenteaza in fel si chip si se bucura sincer ca Elena s-a calificat. Sigur, e normal sa ne bucuram pentru asta, dar trebuie spus ca valoarea compozitiei este destul de modesta. Norocul ar putea sta doar in scenografie, pentru ca se stie, show-ul are prioritate in fata valorii muzicale la Eurovision. Cum vor conta ca de-obicei voturile regionale, apreciez ca vom ocupa in final un loc intre pozitiile 12-16 ale clasamentului final. Sanse mari au Finlanda, Islanda si chia Malta, care arata inca odata ce mult conteaza un ambitus vocal de exceptie pe langa trupe intregi de figuranti scenici. Sa vedem ce va fi.....
  • +1 (1 vot)    
    Nu conteaza (Miercuri, 13 mai 2009, 13:59)

    jasminnex [anonim]

    La modul cum se acorda voturile la eruovision nu castigam nici daca ar canta Madonna pentru noi.
  • 0 (0 voturi)    
    nimic bun (Miercuri, 13 mai 2009, 17:34)

    ingrid [anonim]

    se putea si mai bine..... daca nu cu versurile,.. macar cu coregrafia
  • 0 (0 voturi)    
    mini brand turistic (Miercuri, 13 mai 2009, 18:50)

    michael jackson [anonim]

    uite o promisiune de minibrand turistic(aeroport are, in clinceni),impreuna cu ceilalti cintareti ai nostrii cu rezultate bune recente la eurovisioane(traistariu,sa).da,dar are loc sa incalece bicicleta,calul,sareta, parapanta,podiumurile de "serenisimele" girls of choice: nutzi,alma, ritzi...sp?
  • 0 (0 voturi)    
    România si Balcanii - Ptr Aramis (Miercuri, 13 mai 2009, 20:19)

    Oxyz [anonim]

    Nu ai dreptate decât partial: geografic, Dobrogea, provincie româna, face parte din Balcani. Dar asta conteaza mai putin, important si trist e ca România e "impregnata" de spiritul balcanic...... Drept dovada, uita-te la tine insuti : o numesti pe fata asta "paparuda", fara sa-ti fi facut ceva, ce dovada mai clara vrei a celor spuse mai sus?!...
    SUCCES, Elena, pe mai departe!!!!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    jocul ielelor (Joi, 14 mai 2009, 9:33)

    romani [anonim]

    Dansul seamana cumva cu jocul ielelor,inclusiv costumatia si decorul,insa nu se potriveste cu numele melodiei-ar fi trebuit romanian girls,daca tot era ceva national.In rest,e ok.Mult succes in continuare!
  • 0 (0 voturi)    
    nu, deci nu!!!!! (Joi, 14 mai 2009, 12:30)

    luca [anonim]

    /
    Eu nu-mi dau seama cum puteti sa vorbiti despre un asemenea kitsch. Nu reusesc sa inteleg, comentarii, pareri, etc. A fost absolut penibil, costume, muzica, versuri, hora aia absurda. Eu nu mai inteleg nimic...
    • 0 (0 voturi)    
      ...asa e, dar... (Joi, 14 mai 2009, 16:05)

      SoulHealer [anonim] i-a raspuns lui luca

      Si tu ai dreptate, e o piesa kitsch! Dar are cineva pretentia ca Eurovision-ul este un concurs de tinuta?! Hai deci sa fim mai destinsi, pentru ca pana la urma avem un subiect in plus de discutat si mai alungam plictiseala!
      :))