UPDATE Solistul Depeche Mode, Dave Gahan, are gastroenterocolita. Anularea concertului de la Bucuresti, "mai mult decit probabila". Concertul de la Istanbul a fost anulat

de M.M, D.G.     HotNews.ro
Miercuri, 13 mai 2009, 15:41 Life | Showbiz

A inceput demontarea scenei din parcul Izvor
Foto: HotNews.ro
UPDATE 3: Concertelul Depeche Mode care urma sa aiba loc la Istanbul, in data de 14 mai,  nu va mai avea loc la data stabilita, anunta organizatorul evenimentului de la Bucuresti, Emagic, citand www.purpleconcerts.eu.

Deocamdata, nu s-a anuntat nimic despre concertul de la Bucuresti.

"In ceea ce priveste insa concertul de pe 16 mai din capitala, acesta nu este anulat, asteptam vesti privind starea de sanatate a lui Dave Gahan, precum si pozitia oficiala a reprezentantilor trupei privind concertul de la Bucuresti si celelalte show-uri din turneu", precizeaza Emagic.

UPDATE 2:
Surse apropiate organizatorilor au declarat pentru HotNews.ro ca anularea concertului Depeche Mode de la Bucuresti este "mai mult decit probabila". Vom reveni cit de curind si cu pozitia oficiala a Emagic. Anterior, Andreea Filip, director de comunicare al Emagic, organizatorul evenimentului, declarase pentru HotNews.ro ca "din cate stim, programul se va respecta si concertele de la Bucuresti si Istanbul vor avea loc".

UPDATE4:
Vanzarea de bilete pentru concertul Depeche Mode la Bucuresti a fost sistata, informeaza NewsIn.

Update5: Promotorii bulgari Sofia Music Enterprises, care organizeaza concertul trupei Depeche Mode din Bulgaria, programat luni, au declarat ca show-ul de la Bucuresti a fost anulat, informeaza Mediafax.

Solistul trupei Depeche Mode, Dave Gahan, a fost diagnosticat cu gastroenterocolita, a declarat un purtator de cuvant al formatiei, care si-a exprimat insa speranta ca acesta se va insanatosi si va putea sa-si reia locul pe scena la sfarsitul acestei saptamani, potrivit Monsters and critics.

Anuntul acestuia da sperante fanilor din Romania, in conditiile in care concertul Depeche Mode de la Bucuresti este programat sambata.

"Dave nu se simtea bine, am chemat un doctor si sfatul sau a fost ca Dave nu poate canta. Imi cer scuze din partea lui Dave si a Depeche Mode - Dave a incercat intr-adevar sa sustina acest concert", a precizat purtatorul de cuvint.

"Imi pare foarte rau, dar nu pot sa fac nimic - este foarte bolnav. M-a rugat sa cer scuze tuturor fanilor".

Grupul - care a vandut peste 45 de milioane de albume din 1980 - spera sa reprogrameze concertul anulat de la Atena.

Gastroenterocolita este o inflamatie a mucoasei stomacului, intestinului subtire si a colonului, potrivit dexonline.ro.

Formatia britanica Depeche Mode si-a anulat concertul de la Atena in cadrul turneului mondial de promovare a albumului "Sounds of the Universe", relateaza Reuters.

Solistul David Gahan s-a simtit rau in timp ce era in cabina de machiaj. El a fost internat intr-un spital din capitala Greciei, cu diagnosticul gastroenterocolita.

"Regretam faptul ca showul a fost anulat" - a declarat unul dintre organizatori, fara sa dea alte detalii despre starea de sanatate a artistului.




Citeste mai multe despre   






















16698 vizualizari

  • +2 (2 voturi)    
    stirea nu aduce nimic nou (Miercuri, 13 mai 2009, 15:52)

    depechescu [anonim]

    Nu vii cu nimic nou in stire, e una mai jos la fel. Declaratia e data de cel care a anuntat fanii stransii la concert, ieri seara. Intre timp nimic oficial, doar zvonuri, multe zvonuri, unele foarte bizare. Inclusiv "enterocolita" este un potential zvon, nu a fost inca confirmata oficial.
  • +1 (1 vot)    
    update stiri (Miercuri, 13 mai 2009, 16:31)

    Ronnie [anonim]

    Depeche Mode nu vor cânta la Atena nici miercuri seara, deoarece starea de sănătate a solistului vocal David Gahan nu s-a îmbunătăţit, iar reprezentanţii trupei nu au anunţat, deocamdată, ce se va întâmpla cu concertele de la Istanbul şi Bucureşti, informează Associated Press. Trupa britanică are programat un concert joi, la Istanbul, iar sâmbătă Depeche Mode este aşteptată să cânte la Bucureşti.
    "Deşi cu toţii speram ca solistul să îşi revină mai repede, pentru a fi posibilă reprogramarea concertului pentru astăzi (miercuri - n.r.), starea sa de sănătate nu îi permite acest lucru, potrivit informaţiilor primite de la managementul trupei şi de la medicul de gardă de la spitalul unde este internat David Gahan", explică organizatorii concertului, Didi Music, într-un comunicat de presă difuzat miercuri după-amiază.

    Metroul va circula pe 16 mai, în ziua concertului Depeche Mode, până la 12 noaptea, la solicitarea organizatorilor evenimentului din parcul Izvor, potrivit unui comunicat al Metrorex.
  • 0 (4 voturi)    
    observatie (Miercuri, 13 mai 2009, 17:13)

    gigi [anonim]

    Ce multa lume nu stie e ca la occidentali, gastroenterocolita (sau "gastro" pe scurt, in limbajul curent) e boala cel mai des folosita pe post de scuza (un fel de "nu pot ca ma doare capul" al lor)...
    • 0 (0 voturi)    
      pai ... (Miercuri, 13 mai 2009, 17:45)

      ronnie [anonim] i-a raspuns lui gigi

      daca e asa atunci de ce a mai acceptat sa faca turneu? renunta dupa 2 concerte?
    • 0 (0 voturi)    
      4 Gigi (Becali ?) (Joi, 14 mai 2009, 13:18)

      Fane Depeshescu [anonim] i-a raspuns lui gigi

      asa e Gigi, occidentalii e diferiti anatomic de noi, are 3 picioare si doua limbi, d-asta ei face gastroenterocolita ...
  • 0 (0 voturi)    
    sursele .. (Miercuri, 13 mai 2009, 17:13)

    catalin [anonim]

    sursele mele spun ca 16 mai e o data anulata ptr DM @ Izvor ! ... sa speram ca vor da o noua data ! dar turneul e strans pana in 2010 ! :(

    ghinion maxim ! damn it
  • 0 (0 voturi)    
    SI NOI CE FACEM? (Miercuri, 13 mai 2009, 19:07)

    alex [anonim]

    Daca se anuleaza concertul noi ce facem cu biletele? Oare ni se returneaza banii sau nu mai mergem la concerte in Romania niciodata? :( Astept concertul asta din prima zi cand s-au pus biletele in vanzare, sper sa se faca bine Dave! :((
    • 0 (0 voturi)    
      re: (Joi, 14 mai 2009, 14:36)

      adib [anonim] i-a raspuns lui alex

      Mai, citeste si tu pe spatele biletului in ce conditii se recupereaza banii. ;)
  • 0 (0 voturi)    
    Istanbul anulat (Miercuri, 13 mai 2009, 19:45)

    Vincent [anonim]

    Concertul din Istanbul a fost anulat sansele ca acelasi lucru sa se intample cu Bucuresti si Sofia exista insa sa asteptam sa vedem ce spun cei de la Emagic.
  • +1 (1 vot)    
    EXISTA SPERANTA! (Miercuri, 13 mai 2009, 20:36)

    Alex [anonim]

    Gastroenterita este o inflamatie a stomacului si intestinului, ce se manifesta prin tulburari digestive - greturi, varsaturi, crampe abdominale si diaree. In majoritatea cazurilor, este o afectiune de scurta durata, simptomele disparand in trei zile.
    Severitatea bolii variaza,Gastroenterita este o afectiune frecventa, ce dispare de obicei de la sine, in absenta unui tratament. (romedic) TEORETIC ar trebui sa se faca bine Dave pana vineri seara, deci sa speram ca va sustine concertul de la noi. Nici ei nu vor sa-si dezamageasca fanii, mai ales acum, la inceput de turneu de lansare a NOULUI ALBUM! Ar fi necastigator pentru ei. FINGERS CROSSED!
  • 0 (0 voturi)    
    Semne clare de anulare si la Bucuresti (Miercuri, 13 mai 2009, 21:31)

    cris [anonim]

    S-a sistat vanzarea de bilete pentru concertul Depeche Mode de sambata. Cred ca e mai mult decat clar ca se va anula si in Bucuresti.
    Pacat! Asteptam evenimentul asta cu nerabdare de cand s-a anuntat ca revin.
  • 0 (0 voturi)    
    Next time... (Miercuri, 13 mai 2009, 21:44)

    Nati [anonim]

    "[...] Turkey's Anatolia news agency said Gahan would go to the United States for treatment and that concerts in Bucharest, Romania, on Saturday and Sofia, Bulgaria, next Monday might also be canceled."
    Daca la stirea asta adunam si comentariul pozei asociata cu articolul de mai sus ("A inceput demontarea scenei din parcul Izvor") cred ca putem trage o concluzie...
    Ma intristeaza foarte tare pentru ca mi-am dorit enorm sa merg la acest concert, dar mai tare ma ingrijoreaza starea de sanatate a lui Dave... Mi-e teama ca diagnosticul vehiculat (gastroenterita) e doar un zvon menit sa ne linisteasca...

    Multa sanatate lui Dave!
  • 0 (0 voturi)    
    Bulgarii il anunta ca anulat (Miercuri, 13 mai 2009, 21:45)

    Vincent [anonim]

    Din pacate organizatorii evenimentului Depeche din Bulgaria de luni anunta ca show-ul de la Bucuresti a fost anulat.
    Emagic inca n-a facut niciun release de presa, site-ul oficial al trupei prezinta anularea de la Istanbul insa nu spune nimic despre Bucuresti.
    Asteptam reactia oficiala ce probabil va apare cel tarziu maine.
  • 0 (0 voturi)    
    foarte suparata (Miercuri, 13 mai 2009, 21:52)

    ama [anonim]

    nimic oficial dar toti spun ca se va anula, eu sper ,dar chestia cu demontarea scenei, super nasol , si eu am biletele cumparate din noiembrie .
    Sper din suflet sa se tina concertul sau sa avem garantia ca se va amana petru o alta data si ii vom putea vedea pe cei de la depeche
  • 0 (2 voturi)    
    frate, io inca sper (Miercuri, 13 mai 2009, 22:01)

    razz [anonim]

    Am asteptat cu atata nerabdare sa treaca saptamana aceasta incat nu as vrea sa se termine cu o dezamagire.
    Sper ca dave sa se puna pe picioare cat mai repede si sa vina aici, in bucuresti pentru a ne incanta cu muzica lor.
    Dave, fa-te bine mai repede!!!!!!!!!!
  • -4 (4 voturi)    
    D(ealu) M(are) (Miercuri, 13 mai 2009, 22:39)

    adrian [anonim]

    Acum cativa ani, la precedentul concert, am indraznit sa obiectez pe forum, impotriva fanilor fanatici, ca aceasta trupa mie imi lasa impresia unor convalescenti dupa o lunga si grea suferinta. Eu nu am perceput niciodata "forta" muzicii lor si am fost crunt bestelit apoi de forumistii depesanusti de pe forum. Acum se dovedeste ca baietii chiar sunt bolnavi si deloc plini de energie. Energia a ramas un atribut al celor de la Rollingstones sau AC/DC, si al altora dar nu Depeche Mode si Pet Shop Boys, alti bolnavi de lingoare!!
    • +1 (3 voturi)    
      bai, nu mai abera (Joi, 14 mai 2009, 0:32)

      paranoia [anonim] i-a raspuns lui adrian

      Fii capitanul nostru, te rog! Arata-ne calea, noua muritorilor, eventual "fani fanatici..."
      WTF? De unde veniti toti cunoscatorii si bagatorii de seama? Numai mame omizi in Romania, indivizi care le stiu pe toate.

      FYI, se intampla si la rolling stones sau ac/dc sa anuleze concerte, ca nici unii dintre astia nu-s roboti:

      "The Rolling Stones have cancelled another concert due to Mick Jagger's sore throat. "

      http://www.monstersandcritics.com/music/news/article_1216518.php

      "Tonight's concert at Sportpaleis in Antwerp (AC/DC) is canceled. One of the band member is sick. More info to come soon."

      http://www.bravewords.com/news/108052

      Nu-i nimic rau in a avea o opinie in legatura cu muzica lor, dar macar nu abera atat de crunt!
    • +3 (3 voturi)    
      Lasa-ne (Joi, 14 mai 2009, 9:10)

      anonim [anonim] i-a raspuns lui adrian

      Daca nu intelegi muzica lor taci. Daca ai ceva de spus gandeste de doua ori. Asta ti-o spune un Rocker care considera DM una dintre cele mai bune trupe din lume.
    • 0 (0 voturi)    
      Ai fost la concert (Joi, 14 mai 2009, 13:56)

      Bogdan [anonim] i-a raspuns lui adrian

      Inainte sa vorbesti asa de vehement... ai fost macar la concertul respectiv de "Acum cativa ani". Daca nu (ceea ce este foarte probabil) cred ca ar trebui sa taci. Ca e mai intelept :)). Si nu nu sunt fan Depech. Am fost la concertul trecut din Romania din curiozitate. Aceasta sa transformat foarte repede in admiratie!
  • -3 (5 voturi)    
    concert depeche mode (Miercuri, 13 mai 2009, 22:48)

    Horia [anonim]

    Care gastroenterocolita, sa fim seriosi.Toata lumea stie ca Dave Gahan este un narcoman vechi, am era cam ,,sifonat" si in 2006, am stat langa scena, am putut constata asta personal.Se pare ca sintem blestemati,dupa teapa aia ordinara cu ac/dc, nici de astia nu mai avem parte, oricum in Romania formatiile cu adevarat mari sint rarisime, e o tara de manelisti si fani latino sau Madonna in proportie de 80 la suta, in consecinta firmele de profil se orienteaza dupa asa ceva-vezi Madonna.Partea urata este ca nu stiu cum voi recupera banii de data asta, deoarece organizatorii de la noi se vor prevala de faptul ca nu sint responsabili pt anularea evenimentului.
    • +2 (2 voturi)    
      BS (Miercuri, 13 mai 2009, 23:02)

      depechescu [anonim] i-a raspuns lui Horia

      ce ai putut constata? Cum? Si eu am fost langa scena si am vazut un cu totul alt film. Stii cat de obositor e sa dai un concert la una-doua zile si nu sa stai pe scaun pe scena? Vrei sa stii cum arata Dave Gahan drogat in 1993, cand chiar se ocupa cu chestia d-astea?

      Priveste aici si apoi compara cu Dave Gahan de azi:

      http://www.youtube.com/watch?v=AqkR00AZj8Y
    • +3 (3 voturi)    
      bla bla (Miercuri, 13 mai 2009, 23:30)

      opiumm [utilizator] i-a raspuns lui Horia

      Cautand detalii despre acest subiect, am tot dat de comentariile tale, toate in aceeasi nota. Eu cred ca tu mai mult plangi pt bani, da un anunt si poate te ajutam toti cu 1 leu sa-ti recuperezi cumva banii. Daca ai fost in 2006 si nu ti-a placut, de ce ti-ai mai luat bilet acum.
      Se pare ca intr-adevar concertul are sanse mari sa se anuleze, Dave e in drum spre SUA pentru investigatii suplimentare.
  • -1 (1 vot)    
    metrou (Miercuri, 13 mai 2009, 23:22)

    Diana [anonim]

    Metroul in w-end circula mereu pana la 12 noaptea...nu pentru ca ar fi cerut organizatorii
  • +2 (2 voturi)    
    Depeche (Miercuri, 13 mai 2009, 23:31)

    Alex [anonim]

    http://www.neverletusdownagain.com/index.php
  • +1 (3 voturi)    
    inventii peste inventii (Joi, 14 mai 2009, 0:13)

    sen [anonim]

    Nu mai puneti urechea la toate zvonurile venite din toate colturile lumii. Bulgarii anunta ca se anuleaza showul de la noi, ungurii anunta ca a suferit un infarct, turcii anunta ca pleaca in State la tratament, dar nimic nu este oficial.

    Ce este oficial apare pe site-ul trupei, unde ultimul anunt spune ca DOUA concerte au fost AMANATE - cele de la Atena si Istanbul, din cauza unei gastroenterite suferite de Dave.

    Fanii din cele doua tari sunt sfatuiti sa nu arunce biletele pentru ca in curand va fi facut un anunt oficial cu privire la data la care vor fi reprogramate concertele, in cazul in care se vor tine.

    Pe site-ul lor nu scrie NIMIC despre concertul de la Bucuresti, astfel ca acesta ramane in continuare in programul trupei.

    Este normal ca biletele pe internet sa nu se mai gaseasca pentru ca este imposibil sa mai fie livrate in timp util pana sambata.

    Dormiti bine si pregatiti-va pentru un concert!
  • -2 (4 voturi)    
    Unde'i Smecta cand ai nevoie de ea? ;) (Joi, 14 mai 2009, 0:30)

    xulesku' [anonim]

    Unde'i Smecta cand ai nevoie de ea? ;)
  • -2 (4 voturi)    
    Anulat 100% (Joi, 14 mai 2009, 0:44)

    Mihai [anonim]

    E oficial...:(((,acum 2 minute a aparut anuntul pe site=ul oficial depechemode.com:concertul de la Bucuresti a fost anulat.Vor canta in schimb pe aceeasi scena in compensare Margareta Paslaru si Corina Chiriac.
  • -1 (1 vot)    
    Another cancellation (Joi, 14 mai 2009, 3:30)

    DG [anonim]

    Pe site-ul oficial al turului s-a anuntzat anularea concertului de astazi (Istanbul).
    Foarte probabil Dave nu va fii in forma pentru sambata, dar sa speram...
  • +2 (2 voturi)    
    sursele oficiale (Joi, 14 mai 2009, 6:06)

    catalin [anonim]

    www.emagic.ro
    www.depechemode.com

    cand aici va scrie ceva de 16 mai, atunci asa va fi ;

    evident, speranta ca Dave sa fie verde sambata este cu butonul pe maxim !

    reschedule la un asemenea turneu e greu de crezut ( nu prea mai sunt "gauri" in calendar )
    +
    nu avem o arena indoors de 10.000 - 20.000 : sa le multumim inca o data pulhavilor care ne conduc
  • -4 (6 voturi)    
    Ce bine, nu mai vin niste sclifositi (Joi, 14 mai 2009, 6:40)

    Rekeru salbatic [anonim]

    Ca-n vremurile bune.
    Ce esti bah, depesist sau rokist?
    Ha, ha.

    Rock hard rulez !!!
    Deh, metalicii sau sepulturistii nu s-au imbolnavit niciodata de diaree inainte de concertele din bucuresti.
  • -7 (7 voturi)    
    Slava lui Dumnezeu ca s-a anulat concertul (Joi, 14 mai 2009, 7:59)

    crestinul [anonim]

    Personal ii doresc insanatosire grabnica lui Dave si sa devina un bun crestin, cat despre acesti asa zisi fani se pare ca n-au invatat din lectia AC/DC(Antichrist/Death Christ)........
    • -3 (3 voturi)    
      :))) (Joi, 14 mai 2009, 9:13)

      anonim [anonim] i-a raspuns lui crestinul

      Esti dus tinere....
      Poate e budhist si nu vrea sa devina crestin, te-ai gandit la asta? Poti sa vezi dincolo de barna din ochiul tau?
    • +3 (3 voturi)    
      Iar tu ?!?!? (Joi, 14 mai 2009, 9:34)

      ion [anonim] i-a raspuns lui crestinul

      Am vazut ca si ieri ai postat niste aberatii ca cele de acum. Credeam ca a fost doar o ratacire si astazi iti vei reveni. Din pacate nu s-a intamplat asa.
      A fi prost e scuzabil dar sa insisti in prostie e grav ...
  • 0 (2 voturi)    
    ANULAT (Joi, 14 mai 2009, 8:34)

    horia [anonim]

    concertul de la bucuresti nu va avea loc,

    este anulat de ieri, cand la discutiile cu organizatorii romani s-a pus punct.
    s-au anulat aproape toate rezervarile facute de trupa pentru mini sejurul din RO
  • +2 (4 voturi)    
    Depeche Mode (Joi, 14 mai 2009, 9:45)

    ANA NICA [anonim]

    Nu este adevarat ca au inceput sa demonteze scena! Eu trec in fiecare dimineata pe acolo si astazi era inca "in picioare"....dar nu lucra nimeni nici sa o monteze nici sa o demonteze. Cred ca asteapta si ei un raspuns oficial ca sa stie ce au de facut. Ceea ce s-a demontat in Parcul Izvor tine de Targul de Gatit in aer liber care a avut loc weekendul trecut!
    Eu inca mai sper sa ii vad sambata deoarece nu am ajuns la primul concert din Ro.
    • +2 (4 voturi)    
      nu se demonteaza nimic (Joi, 14 mai 2009, 15:22)

      Semanticool [utilizator] i-a raspuns lui ANA NICA

      am trecut acu 10 min in izvor si nu se demonta nimic...tribuna VIP era montata tot, la scena mai trebuia ridicat acoperisul si sa se monteze instalatiile de sunet si lumini de pe scena, ceea ce dureaza maxim inca o zi, deci cu pregatirile sunt in grafic.

      cei din echipa de lucratori fie mancau, fie jucau miuta, insa sunt toti la datorie... bgs-ul pazea cu strasnicie, masini intrau si ieseau....all is well in the city (vorba crainicilor din vechime)
  • -1 (1 vot)    
    Scena (Joi, 14 mai 2009, 10:01)

    RTT [anonim]

    Ca de obicei asta arata profesionalismul jurnalistului roman, care face o poza din autobuz sau din masina, fara macar sa se oboseasca sa coboare sa intrebe un muncitor ce demonteaza, cum ar fi facut un reporter decent.
  • -1 (1 vot)    
    ok si ... (Joi, 14 mai 2009, 10:20)

    catalin [anonim]

    OK, Horia

    "
    concertul de la bucuresti nu va avea loc, este anulat de ieri, cand la discutiile cu organizatorii romani s-a pus....
    "

    atunci de ce nu updateaza site-ul oficial ? au nevoie de 1-2 zile pentru a da o stire ...

    Speculatii, speculatii @ max as zice eu ... nimic concret, oficial

    cu toate ca nu asta imi doresc, nu "simt/vad" vreo sansa de concert sambata dar pana nu se lipeste comunicatul oficial de vitrina nu cred nimic !
  • -2 (6 voturi)    
    Ce bine ma simt... (Joi, 14 mai 2009, 11:39)

    Rapperul Rocker Depechistu [anonim]

    Ce bine ca n-am luat bilete la Depeche , acuma stateam cu sufletu' la gura ...se tine , nu se tine? Macar asa stau linistit. Noroc cu diareea astuia de canta la Depeche ca altfel dadeam si eu in boala cu asteptarea.
  • 0 (2 voturi)    
    DM (Joi, 14 mai 2009, 11:54)

    catalin [anonim]

    "În acest moment, principala grijă a lui Dave este să se recupereze complet şi să reia turneul cât mai curând posibil", se arată în declaraţia oficială de pe site-ul depechemode.com. În declaraţie nu se face nicio referire la următoarele două evenimente planificate în cadrul turneului, respectiv concertele de la Bucureşti (16 mai) şi Sofia (18 mai)." - Realitatea.net
  • 0 (2 voturi)    
    Sperante (Joi, 14 mai 2009, 12:43)

    Diana [anonim]

    The band revealed that singer David Gahan, who was rushed to the hospital Tuesday (May 12) in Athens was diagnosed with gastroenteritis after falling ill right before Depeche Mode was to take stage. When doctors weren't throwing around fancy, scientific names for the stomach flu, they were giving him a more-or-less clean bill of health. He'll just have to wait out the problems, starting by skipping a show tonight (May 14) in Istambul. The act's Sunday (May 16) show in Bucharest is still scheduled.
  • 0 (2 voturi)    
    Speranta 2 (Joi, 14 mai 2009, 12:53)

    Diana [anonim]

    http://www.aversion.com/news/news_article.cfm?news_id=12701
    Acesta este site-ul care a publicat informatia, nu e nimic nou, dar formularea e mai incurajatoare :) Ma gandesc ca daca era 100% sigur ca nu mai vin la Bucuresti, ar fi anuntat pana acum. Si eu sunt personal foarte dezamagita si parca nu mai vreau sa sper aiurea ca vor veni...dar totusi...
  • +1 (3 voturi)    
    ma rog (Joi, 14 mai 2009, 13:03)

    Rares [anonim]

    eu ma rog extrem de rar, dar de data asta am sa o fac asa "cu putere" ca Dave sa fie apt sa sustina concertul.
    daca e adevarat ca e deja in state la spital, atunci sansele sunt mici sa fie sambata seara aici.
    si pana la urma daca o fi si o fi sa se amane, asta e, se amana nu se anuleaza.
    incercam sa vedem totusi jumatatea plina a paharului.
  • +3 (5 voturi)    
    Jumatatea plina a paharului (Joi, 14 mai 2009, 13:25)

    Mihaela [anonim]

    Jumatatea plina a paharului este ca Bucurestiul NU s-a anulat, pur si simplu. Atena da, Istanbul da, Bucurestiul e inca anuntat pt. 16 mai. Eu zic ca ne vedem sambata in Parcul Izvor, asa ca mai bine ne repetam versurile, facem vocalizele, lustruim bocancii, sa fim in forma la concert ;)
    • -3 (7 voturi)    
      depeche mode (Joi, 14 mai 2009, 14:13)

      B 49 DPH [anonim] i-a raspuns lui Mihaela

      concertul s-a amanat pentru luna iulie...nu aruncati biletele,pastrati-le ...dave este in america la tratament
      • +2 (4 voturi)    
        de unde naiba le scoateti? (Joi, 14 mai 2009, 14:23)

        Rares [anonim] i-a raspuns lui B 49 DPH

        de unde naiba scot unii astfel de informatii?
        puneti mai nene link catre sursa sa vedem si noi.
      • 0 (2 voturi)    
        Oh Well... (Joi, 14 mai 2009, 19:54)

        MikaElla [utilizator] i-a raspuns lui B 49 DPH

        Or sa vina cand or sa vina, ii asteptam. Unii dintre noi cu bocancii deja lustruiti. Oricum... tristete mare, mon cher.
  • +2 (2 voturi)    
    in chains (Joi, 14 mai 2009, 14:37)

    florin [anonim]

    chiar e enervanta starea asta de a nu sti ce se intampla; bineinteles ca ii doresc tot binele din lume lui Dave, dar ultima stire de pe site-ul oficial e de ieri. sunt oameni care rezerva hotel, iau bilete de tren, vin cu saci de dormit... mergea mai mult respect pentru fani, chiar ar fi fost loc. asta daca n-o fi avand vreo boala terminala iar sirul acesta de concerte sa fi fost cantecul sau de lebada:) albumul, in schimb, e cel mai tare de la Violator incoace, e pur si simplu superb! Si daca vine omu' bolnav si vai de el si canta mai in surdina si tinandu-se de burta? Ar fi bun asa?
  • -1 (1 vot)    
    Parcul Izvor (Joi, 14 mai 2009, 15:01)

    opiumm [anonim]

    A trecut cineva azi pe langa Izvor, ce se intampla, mai ridica scena, se misca ceva?
    • 0 (2 voturi)    
      Nu (Joi, 14 mai 2009, 17:22)

      Adrian B [anonim] i-a raspuns lui opiumm

      Nu se lucra la scena azi la pranz - nici pentru ridicare, nici pentru demontare.
  • -1 (1 vot)    
    news (Joi, 14 mai 2009, 15:17)

    Catalin [anonim]

    Any news?
  • -1 (1 vot)    
    Noutati? (Joi, 14 mai 2009, 15:30)

    Diana [anonim]

    Oare chiar nu mai spune nimeni nimic? Nu de alta dar toata lumea cred ca are nevoie sa stie sa anuleze camerele de hotel si altele.....
  • +1 (3 voturi)    
    Noutati (Joi, 14 mai 2009, 15:42)

    Catalinn [anonim]

    Hotnews....vrem noutati.
  • -1 (3 voturi)    
    mda (Joi, 14 mai 2009, 15:44)

    Alex [anonim]

    pai daca nu zice nimeni nimic ...inseamna ca showul ramane in picioare , nu? daca pe site`ul lor oficial nu scrie nimic de o anulare...
  • +1 (3 voturi)    
    people are people (Joi, 14 mai 2009, 15:49)

    sorana [anonim]

    am luat bilete in noiembrie.. imi vine sa crizez nu alta... mai mult ma deranjeaza ca nimeni nu stie nimic... se spune.. se aude.. se presupune etc. suntem din cluj si ar fi dragut sa ne spuna cineva concret cum sta treaba.. TRIST! enjoy the silence
    • -1 (3 voturi)    
      ProTV Update (Joi, 14 mai 2009, 16:00)

      Mihaela [anonim] i-a raspuns lui sorana

      http://stirileprotv.ro/show-buzz/muzica/oficial-concertul-depeche-mode-de-la-bucuresti-nu-este-anulat.html
  • -1 (3 voturi)    
    ppfff... (Joi, 14 mai 2009, 15:58)

    riqui [anonim]

    sa ne spuna cineva ceva.. NU maaai poooot !!! GOD!!!
  • -1 (3 voturi)    
    Hai.. (Joi, 14 mai 2009, 17:08)

    Rin Tin Tin [anonim]

    Hai sa va spuna papa Rin Tin Tin, ca sa va lamureasca. Chiar daca concertul se va tine, nu vor da un comunicat oficial ca "se va tine". E suficient ce scrie pe depechemode.com: ca se tine. La tour dates apare ca fiind in vigoare.
    Acum hai sa va explic si de ce nu vor da acel comunicat. Pentru ca daca omul se haladeste din nou, si-au dat la gioale singuri cu comunicatul.

    Chestie de PR elementara.
  • -1 (3 voturi)    
    aveti rabdare (Joi, 14 mai 2009, 17:27)

    little 15 [anonim]

    No news is good news - asa se spune, nu? Hai sa nu ne mai dam atata de ceasu' mortii. Daca o sa fie foarte bine, daca nu - pastrati-va biletele ca o sa mai aveti nevoie de ele. Sau dam fuga la Budapesta sau pe unde apucam, dupa posibilitati...
  • 0 (4 voturi)    
    cred ca nu o sa mai fie nici un concert (Joi, 14 mai 2009, 17:37)

    Mihail [anonim]

    Sunt 90% sigur ca nu o sa mai fie nici un concert! Pentru ca am si eu bilet si deobicei sun ghinionist si cand astept cu nerabdare sa se intample ceva sigur iese nasol, asa ca puteti sa dati vina pe mine, daca nu o sa fie nici un concert sambata :((
  • 0 (0 voturi)    
    Anulat (Joi, 14 mai 2009, 18:17)

    Moshu [anonim]

    Imi pare rau ca va dau vestea asta:acum 3 minute s-a publicat pe site-ul oficial:urmatoarele 4 concerte sunt ANULATE(inclusiv cel din Romania).Pacat..
  • +1 (1 vot)    
    e oficial (Joi, 14 mai 2009, 18:20)

    ramy [anonim]

    The following shows have been cancelled:

    May 16th Bucharest, Romania, Izvor Park
    May 18th Sofia, Bulgaria, Vasil Levski Stadium
    May 20th Belgrade, Serbia, USCE Park
    May 21st Zagreb, Croatia, Arena


    pe site-ul lor scrie!
  • +1 (1 vot)    
    gata e anulat oficial (Joi, 14 mai 2009, 18:22)

    dudu [anonim]

    se poate vedea pe sit-ul lor.
    :(

    da pana updateaza astia, sa nu stea lumea cu sperante desarte in suflet
  • +1 (1 vot)    
    anulat oficial (Joi, 14 mai 2009, 18:23)

    dave [anonim]

    Emagic: Data: 14.05.2009


    Depeche Mode a anuntat oficial ca spectacolul pe care trupa urma sa-l sustina sambata aceasta, 16 mai, la Bucuresti nu va mai avea loc la data stabilita. Acesta este cel de-al treilea concert din turneul “Tour of the Universe” amanat de catre trupa, dupa Atena si Istanbul. De asemenea, si concertele de la Sofia (18 mai), Belgrad (20 mai) si Zagreb (21 mai) sunt amanate pana la date ce vor fi comunicate ulterior. Trupa Depeche Mode a transmis fanilor ca regreta situatia si ca spera ca starea de sanatate a lui Dave se va imbunatati repede. Mai multe vesti privind programul turneului urmeaza a fi facute publice in curand
  • -1 (1 vot)    
    s-a anulat :( (Joi, 14 mai 2009, 18:26)

    dm [anonim]

    citat de pe site-ul oficial:

    05.14.2009

    Depeche Mode have been forced to cancel a further four shows on their Sounds of the Universe tour due to further complications from singer Dave Gahan's severe bout of gastroenteritis. Dave is currently undergoing further tests.

    Depeche Mode apologise to all their fans for this inconvenience and wish Dave a speedy recovery. Further information will be released in due course.

    The following shows have been cancelled:

    May 16th Bucharest, Romania, Izvor Park
    May 18th Sofia, Bulgaria, Vasil Levski Stadium
    May 20th Belgrade, Serbia, USCE Park
    May 21st Zagreb, Croatia, Arena

    Ticket holders for the above shows are advised to hold on to their tickets as an announcement will be made shortly in regard to rescheduled dates or final cancellation.
  • +1 (1 vot)    
    Depeche nu mai canta la Bucuresti (Joi, 14 mai 2009, 18:33)

    elena [anonim]

    Concertul din parcul Izvor a fost anulat. Informatia apare pe siteul companiei organizatoare, emagic.ro.
  • 0 (2 voturi)    
    Dave Gahan (Joi, 14 mai 2009, 22:40)

    Boss2013 [utilizator]

    ...E davaist, mare minune. A bagat ceva ce nu i-a priit, un mix nasol.