VIDEO Maria Dinulescu joaca in noul videoclip Depeche Mode

de Cosmin Navadaru     HotNews.ro
Miercuri, 10 iunie 2009, 11:46 Life | Showbiz

Peace, cel mai nou videoclip al formatiei Depeche Mode, a fost lansat pe 9 iunie si beneficiaza de prezenta Mariei Dinulescu, actrita cunoscuta mai ales pentru rolul din California Dreamin' (Nesfarsit).

Regizat de Jonas si Francois, francezii care au realizat si clipul 4 Minutes al Madonnei, Peace este al doilea single extras de pe albumul Sounds Of The Universe, dupa Wrong.

In noul videoclip, Maria Dinulescu interpreteaza rolul unui soldat. Materialul a fost filmat spre sfarsitul lunii mai, in Romania. Majoritatea scenelor au fost realizate intr-un tren personal de pe ruta Bucuresti-Ploiesti si doresc sa ilustreze trecutul comunist al Romaniei. In videoclip poate fi vazuta si o Dacia 1310.



Citeste mai multe despre   






















4144 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    Slab (Miercuri, 10 iunie 2009, 11:58)

    spanac [utilizator]

    Mai degraba un clip modest in comparatie cu alte clipuri Depeche Mode. Unii fani chiar comenteaza ca ar fi cel mai slab clip al formatiei britanice.
  • 0 (0 voturi)    
    pacat... (Miercuri, 10 iunie 2009, 13:13)

    michidutza [anonim]

    ...de melodie, clipul cred ca strica tot.
    Nu are acel "feeling" cu care ne obisnuisem de la DM, da o puternica senzatie de fals.

    Sper ca este doar un test si ca videoclipul "oficial" va fi mult mai bun.
  • 0 (0 voturi)    
    unde e trecutul comunist? (Miercuri, 10 iunie 2009, 13:54)

    cri [anonim]

    eu nu vad unde e trecutul comunist al romaniei.
  • +1 (1 vot)    
    Maria Dinulescu (Miercuri, 10 iunie 2009, 15:38)

    Tele Pescatorul [anonim]

    Una peste alta , mi se pare buna prestatia ei. As vrea sa o vad in alte filme si m-as bucura sa devina un star mondial in adevaratul sens al cuvantului. Are tot ce ii trebuie, ramane sa aibe un pic de noroc.
  • 0 (0 voturi)    
    ... (Miercuri, 10 iunie 2009, 17:28)

    anonim [anonim]

    credeam ca radiouguerillyli (in general vorbind) isi programele dupa paginile online nu....
  • +1 (1 vot)    
    da (Joi, 11 iunie 2009, 12:27)

    asd [anonim]

    dati-l jos ca nu mai e disponibil
    mai bine embedati d-aici
    http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseaction=vids.individual&videoid=58727482
  • 0 (2 voturi)    
    FOARTE SLAB (Joi, 11 iunie 2009, 12:41)

    FOARTE SLAB [anonim]

    Daca e jucat de o romanca si pe ei ii cheam DM, asta nu inseamna ca noi trebuie din start sa spunem ca UAI FRATE CE CLIP - cand clipul, clar e de cacao. Melodia e si ea de cacao.
    Succesee
  • 0 (0 voturi)    
    Ce inseamna slab?!? (Duminică, 14 iunie 2009, 11:24)

    George [anonim]

    Mai degraba nishte comentarii fara rost... Ce inseamna clip modest sau slab?!?!? OK, se pare ca nevoia ta de "artistic" este shtirbita de acest videoclip..., ar trebui sa te uiti la Taraf TV, sunt sigur ca vei avea o karma :)))) (The theory of Karma is a fundamental doctrine in Buddhism)

    Domnule "Slab", m-ai determinat sa fac primul comment pe internet :) (daca unii fani comenteaza si au o parere leagata de acest videoclip - este un lucru minunat, dar tu poti sa ai o parere?!? Sau cumva esti luat de valul comunist al vidoclipului :))))))))))))
    • 0 (0 voturi)    
      Anton Corbijn (Marţi, 16 iunie 2009, 10:40)

      spanac [utilizator] i-a raspuns lui George

      Daca intre clipurile lui Anton Corbijn si cel de mai sus nu e nicio diferenta atunci promit sa ma uit la Taraf toata ziua :) Hai ca primul comment l-ai cam nenorocit, sa-l vedem si pe al 2-lea :)) Umple-l de absolut si incearca tousi sa nu mai explici cuvintele te rog ca e enervant.