Tinuta de business si ceremonie a Principelui Radu va fi asigurata de Alexandru Ciucu

de Cosmin Navadaru     HotNews.ro
Sâmbătă, 13 iunie 2009, 18:22 Life | Showbiz

Principele Radu al Romaniei
Incepand din luna iunie a acestui an, designerul Alexandru Ciucu devine oficial partenerul Casei Regale a Romaniei. Detinator al celui mai cunoscut atelier de costume masculine premium din tara, Alexandru Ciucu va asigura tinuta de business si ceremonie a Altetei Sale Regale Principele Radu al Romaniei.

“Sunt bucuros sa descopar in Bucuresti firme care, prin calitatea serviciilor oferite, concureaza companii similare din Europa. Alexandru Ciucu este un brand ce si-a castigat pozitia pe piata produselor de lux prin profesionalism, stil si eleganta“, a declarat Alteta Sa Regala, Principele Radu al Romaniei. Ca o recunoastere a calitatii serviciilor brandului Alexandru Ciucu, Principele Radu i-a oferit acestuia titlul de Partener al Casei Regale. Alteta Sa va purta costumele create de Alexandru Ciucu.

“Sunt onorat sa colaborez cu Casa Regala, regasind in reprezentantii acesteia stilul si eleganta asa cum ar trebui sa fie: prezente in fiecare gest, cuvant sau abordare vestimentara. Principele Radu al Romaniei este o personalitate ce emana echilibru, incredere si bun gust demne de titlul pe care il poarta. Daca nu ar fi print, ar fi sigur unul dintre putinii oameni pentru care apelativul de domn, consider ca ar fi insuficient”, a spus Alexandru Ciucu.

"Noi am inceput colaborarea cu doua luni in urma, inainte ca Alteta Sa Regala Principele Radu al Romaniei sa-si depuna candidatura ca Presedinte. Ma fascineaza povestea Casei Regale, nu doar Casa Regala a Romaniei. In general, cand se vorbeste de printi si printese, cred ca toti dintre noi simtim asa o trimitere catre povesti, catre zona copilariei, cu zane bune si cu baghete fermecate. Cred in aceasta institutie a regalitatii, pentru ca a dovedit, de-a lungul timpului, ca indiferent de situatiile prin care trece, pastreaza intotdeauna o tinuta, o atitudine demna si parinteasca", a spus Alexandru Ciucu pentru HotNews.ro.

Colaborarea cu Principele Radu a venit natural, dupa cum explica designerul. "Suntem admiratorii si adeptii aceluiasi stil, al celui traditionalist britanic si al celui creativ italienesc. Diferenta, si aici ma refer intre ceea ce prefera sa poarte Alteta Sa si ceea ce prefer sa port eu, difera pentru ca misiunile noastre sunt diferite. Cu alte cuvinte, eu am posibilitatea sa port si lucruri care, sa spunem, sunt mai nonconformiste. Pe cand Alteta Sa, datorita imaginii pe care trebuie sa o sustina si poate si datorita felului sau destul de conformist de a fi, nu poate merge foarte mult... Ma refer aici la nivel cromatic, pentru ca la nivel compozitional, un sacou sau un pantalon barbatesc nu poate suferi transformari intr-adevar extraordinare, cum ar putea sa se intample in cazul unei rochii de dama."
 
Prezent la Intalnirile HotLife, Alexandru Ciucu a dezvaluit ce stil vestimentar va aborda Principele Radu in urmatoarea perioada. "Ca stil coloristic, vom ramane, in principiu, pentru zona de mass-media, pentru locurile in care el se afiseaza public, pe culori clasice, negru, tot felul de nuante de gri, gri-melanj, gri-uni si bleumarin. Poate la un moment dat vom incerca un costum de culoare maron, eu am sa-i propun acuma, vedem ce va decide Principele, iar pentru vara vom incerca o abordare mai mult sacou-pantalon. Vom merge pe in. Vara e mult mai placut si mult mai frumos sa porti un costum de in sau unul de bumbac, fiind tesaturi mai racoroase. E adevarat ca se sifoneaza mai repede, dar, pana la urma, asta e frumusetea inului. Un in perfect calcat si fara nici o cuta... nu e in. Iarasi, la nivel cromatic, vom jongla in stilul britanic, cu un pantalon ecru mai deschis la culoare si un sacou bleumarin."

Alexandru Ciucu a avut ocazia sa-l intalneasca pe Principele Radu cu prilejul Concertului Regal sustinut de Orchestra Simfonica a Filarmonicii “George Enescu”, concert la care a fost invitat de Majestatile Lor Regele Mihai si Regina Ana, Altetele Lor Regale Principesa Margareta si Principele Radu si Excelenta Sa domnul Alexander Nixon, alaturi de alte personalitati in luna aprilie a acestui an.
 

Despre Alexandru Ciucu

Unic pe piata din Romania pentru serviciile pe care le ofera, Alexandru Ciucu creeaza costume si camasi barbatesti la comanda, aducand in prim plan un nou concept, anume acela de consultanta vestimentara customizata, exclusiv destinata barbatilor.

Atelierul de croitorie pentru barbati “Alexandru Ciucu” este exclusivist prin design, calitatea materialelor, a lucraturii si a consilierii oferite clientului. Designerul ofera consiliere vestimentara fiecarui client in parte, tinand cont de dorintele si conformatia acestuia. Creatiile Alexandru Ciucu se incadreaza in segmentele Ceremonie si SmartBusiness.  


Citeste mai multe despre   



















1771 vizualizari

  • +4 (6 voturi)    
    Mai sa fie! (Sâmbătă, 13 iunie 2009, 19:15)

    YO [anonim]

    Reclama ieftina si de doi lei...pentru amandoi protagonistii din articol! And, who the fuck is duda? O DUDA! Nimic mai mult!
    • 0 (0 voturi)    
      Astia de la Hotnews sunt penibili... (Sâmbătă, 13 iunie 2009, 19:44)

      Decebal [anonim] i-a raspuns lui YO

      ...fac interviuri cu tot felul de parveniti la care nu le mai ajungi nici cu prajina la nas si n-au nici macar bunul simt sa scrie negru pe alb ca ii fac reclama si ca sunt platiti pentru a i-o face...

      ...si-apoi mai fac si ,,articole,, din astea, ,,follow-up", ca nu cumva sa uitam de ilustrul Ciucu...

      ...penibil... ca de etica profesionala sau standarde jurnalistice nici nu poate fi vorba...
  • +4 (4 voturi)    
    Halloooooo.. (Sâmbătă, 13 iunie 2009, 19:22)

    MauriceX [anonim]

    Ma editorilor, si nu numai... zau ca suntegti penali... stiti cumva care este modalitatea de conducere a Roamaniei azi??? Se numeste Republica parlamentara, cu un Presedinte in frunte. Ce atata casa regala in sus si in jos? Gata! Pe momemnt ei sunt off-line! Da! Daca se reinstaureaza monarhia (in paranteza fie spus, o alta cretinie, cine are ceva in cap stie de ce) atunci sunt de acord sa povestesti de casa regala.. era sa zic altceva.... Pana atunci mucles.. si uita-te mai bine cum iti distrugi singur tara.. vorbesc din experienta traita - asta pentru carcotasi... Sper, dar nu mai cred (din pacate) in redesteptarea neamului romanesc!
    • 0 (0 voturi)    
      ciudat (Sâmbătă, 13 iunie 2009, 23:56)

      Costi [anonim] i-a raspuns lui MauriceX

      ne impiedicam de termenul "casa regala" sau "principe" cand noi avem o clasa politica corupta, mafia e in floare iar baselul numai presedinte nu e.
      Decat geoana, base sau antonescu, prefer duda sau oricine altcineva.
      Daca intelectualii Romaniei s-ar decide sa iasa la vot, situatia ar fi alta. Din pacate intelectualitatea Romaniei e cam amortita....
      • 0 (0 voturi)    
        Zero... (Luni, 15 iunie 2009, 10:50)

        TNT [anonim] i-a raspuns lui Costi

        Nu se impiedica nimeni de "principe" , iar daca preferi duda , vezi poate mai au vreun post de gradinar la Castelul facut din banii Dudei ! In rest totul e un zero barat - Duda , croitoru lu'Peste , articolul si autorul lui !
  • 0 (0 voturi)    
    reclama (Sâmbătă, 13 iunie 2009, 20:02)

    carmen [anonim]

    vad ca ati lansat o adevarata campanie publicitara pt alexandru ciucu...un articol de doi bani
  • 0 (0 voturi)    
    Reclama penala (Sâmbătă, 13 iunie 2009, 20:09)

    spysoby [anonim]

    Cred ca exista si un cod al reclamelor asta e o reclama de doi lei pentru un obscur croitoras.
  • 0 (0 voturi)    
    Importanta hamletilor in politica romaneasca ! (Sâmbătă, 13 iunie 2009, 20:22)

    Eneas [anonim]

    E foarte important pentru duda sa poarte chiloti 'adio pasiune' marca Gianluca Isaia si costumele croitorasului cel viteaz,cand se va confrunta cu ceilalti pretendenti costumati in arlechin =Antonescu ,in popa prostu =Geoana respectiv in Charlot =Basescu !
    dar sa il vedeti pe duda in hamleti ,cu mantia regala cu sceptru si o coroana pe cap !.
  • 0 (0 voturi)    
    Importanta hamletilor in politica romaneasca ! (Sâmbătă, 13 iunie 2009, 20:22)

    Eneas [anonim]

    E foarte important pentru duda sa poarte chiloti 'adio pasiune' marca Gianluca Isaia si costumele croitorasului cel viteaz,cand se va confrunta cu ceilalti pretendenti costumati in arlechin =Antonescu ,in popa prostu =Geoana respectiv in Charlot =Basescu !
    dar sa il vedeti pe duda in hamleti ,cu mantia regala cu sceptru si o coroana pe cap !.
  • 0 (0 voturi)    
    "Tinuta de business"!? (Sâmbătă, 13 iunie 2009, 20:37)

    carcotasu' [anonim]

    In ce business este acest domn! Acum catva timp era pe post de "promotor/ambasador" platit din bani publici.
  • 0 (0 voturi)    
    tinuta de business si ceremonie (Sâmbătă, 13 iunie 2009, 21:11)

    gabriel4west [utilizator]

    Care Business ?
    Care Ceremonie ?
    ::::::::)))))))))))))))))))))
  • 0 (0 voturi)    
    publicitate ieftina sau poate nu chiar (Sâmbătă, 13 iunie 2009, 23:12)

    meteorasky [utilizator]

    asta e articol publicitar? pe cine intereseaza cine il imbraca pe actoras?
    serios, macar in idiotenia aia de articol cu ing-ul se precizeaza ca-i vorba de publicitate
  • +1 (1 vot)    
    "Inclina-te capului, nu palariei..." (Sâmbătă, 13 iunie 2009, 23:42)

    Statul Necoplanar si Irational [utilizator]

    Sfat primit de d'Artagnan de la tatal sau, atunci cand a plecat din Gasconia la Paris. Alexandre Dumas, fireste. Nu tatal, ci autorul ;)
  • +1 (1 vot)    
    duda? (Duminică, 14 iunie 2009, 0:43)

    gogu viziru ,California [anonim]

    Mi se pare aberant sa folositi pentru acest chibitz rangul de PRINCIPE.
    Era corect sa scrieti "un oarecare ins ,Radu Duda ,fost actoras de mana a treia ,casatorit cu fata fostului rege al Romaniei ,Mihai ,se vrea Presedinte.
    Problema este ca asta chiar se crede principe.
    Un maimutoi oportunist . Cu ifose de salon. Cine se aseamana se aduna.
    Mihai ,ex rege al Romaniei ,o marioneta.
    Mai intai al consilului de regenta ,apoi al lui taica-su ,al lui Antonescu ,al comunistilor si al uniunii sovietice(* afost decorat de Stalin) si acum al fetelor lui.
    In dorinta lui de castig a stat si sta deseori la masa cu Ion Iliescu ,care l-a fugarit prin Romania dupa 89.
    Sictir mai duda .Chiar daca te imbraci de la nustiu ce designer ,tot urat mirosi .A cacat ceea ce si esti.
    Sper ca oamenii sa-si bata joc de tine si sa strangi vreo trei voturi la prezidentiale. Al tau ,al lui mata si al lui tactu.
    Nevasta-ta s-ar putea sa-l voteze pe altul .Mai barbat. Un fruct mai capabil. O banana de exemplu.Nu o duda mica si vestejita.
  • +1 (1 vot)    
    Orice ziar civilizat (Duminică, 14 iunie 2009, 1:09)

    the [utilizator]

    ar fi anuntat, lânga titlu :

    "PUBLICITATE" ...

    da, ma rog, ziaru' vostru, clientu' vostru ...