Reactii la moartea regelui pop

Madonna: Nu ma pot opri din plans dupa ce am auzit ca a murit Michael Jackson!

de Sorana Mihailescu     HotNews.ro
Vineri, 26 iunie 2009, 7:04 Life | Showbiz

"L-am admirat intotdeauna pe Michael Jackson. Lumea a pierdut unul dintre oamenii ei foarte mari, dar muzica sa va trai pentru totdeauna" - a declarat cantareata Madonna. Ea a precizat ca nu se poate opri din plans de cand a aflat de moartea lui Michael Jackson,  rivalul sau in ceea ce priveste hiturile anilor '80 si '90 - relateaza France Presse.

"Transmit condoleante celor trei copii si celorlalti membri ai familiei. Dumnezeu sa va binecuvanteze!", a afirmat Madonna, intr-un comunicat citat de editia online a saptamanalului People.

Contactata de jurnalistii de la CNN, prietena de suflet a lui Michael Jackson, Elizabeth Taylor, nu a putut sa faca vreo declaratie din cauza durerii.

Si cantareata Celine Dion si-a exprimat parerea de rau, dupa moartea lui Michael: "Era un personaj spectaculos, dar foarte fragil in acelasi timp".


Citeste mai multe despre   






















10211 vizualizari

  • +3 (3 voturi)    
    Soc (Vineri, 26 iunie 2009, 8:56)

    vlad [anonim]

    Nu mi-a venit sa cred in prima clipa. Desi era foarte fragil , parea nemuritor. Dumnezeu sa il odihneasca !
  • +3 (3 voturi)    
    @vlad (Vineri, 26 iunie 2009, 9:52)

    Alex [anonim]

    pai, este nemuritor....
    Dumnezeu sa ii odihneasca sufletul efervescent.
  • 0 (0 voturi)    
    Dumnezeu sa il ierte! (Vineri, 26 iunie 2009, 10:11)

    Diana [anonim]

    Dumnezeu sa il ierte si sa il odihneasca! Cred ca toata lumea este socata de aceasta veste...nu am fost niciodata mare fan al lui insa, chiar imi pare rau....
  • -8 (8 voturi)    
    @ Celine Dion (Vineri, 26 iunie 2009, 10:31)

    Claude [anonim]

    Si tu esti un personaj spectaculos, dar avara dupa bani ceva de speriat.....
  • 0 (0 voturi)    
    Michael (Vineri, 26 iunie 2009, 10:34)

    Hanna [anonim]

    A fost un geniu. Va trai vesnic prin ceea ce a creat, prin muzica si stilul sau. Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!
  • 0 (0 voturi)    
    doamne (Vineri, 26 iunie 2009, 10:49)

    bogdan [anonim]

    am deschis televizorul de cum m`am trezit si s`a intamplat a fi pe Antena3. Titlul mare: "A murit...", dar numele, numele am crezut ca nu vad bine, speram sa fie din cauza somnului. Pacat de el! Dumnezeu sa`l odihneasca in pace!
    • 0 (0 voturi)    
      Bogdane, dar tu dormi pana tarziu... (Vineri, 26 iunie 2009, 11:22)

      ropot [anonim] i-a raspuns lui bogdan

      ramasese pe antena 3 de la emisiunea adormitoare a alora multi ?
  • 0 (0 voturi)    
    si extraterestrii mor (Vineri, 26 iunie 2009, 11:22)

    Bogdan [anonim]

    SI extraterestrii mor...Madonna plange, stie ca nici ea nu e nemuritoare
  • -1 (1 vot)    
    ???????????? (Vineri, 26 iunie 2009, 11:31)

    PRINCE [anonim]

    Cine-i cel mai bun acum?
    Cine-i regele?
  • +1 (1 vot)    
    bad news (Vineri, 26 iunie 2009, 11:40)

    cristina [anonim]

    michael a fost primul meu idol. Prima mea caseta a fost cu Michael. Moartea lui a fost prima stire pe care am auzit-o azi....
    Sper ca multe generatii de acum inainte sa stie cine a fost Michael iar generatia din care fac si eu parte sa isi aduca aminte ce a insemnat el cu adevarat ptr noi toti, si nu porcariile care s-au spus despre el de-a lungul vremii.
    • 0 (0 voturi)    
      sunt trist..... (Vineri, 26 iunie 2009, 12:13)

      radisken [anonim] i-a raspuns lui cristina

      Un imens artist...the BIGGEST SHOW MAN in the World!!! Imi vine inca greu sa cred...
  • 0 (0 voturi)    
    Forever (Vineri, 26 iunie 2009, 11:48)

    calin banea [anonim]

    Muzica lui e gravata in mintile noastre "forever". Mi-a rascolit viata cand am aflat ca a murit.
    Defilau prin ochii mei toate videoclipurile lui, ce ma faceau sa traiesc efervescent de la varsta de 3, 4 ani.
    Concertele lui bateau recorduri in audiente, efecte, sonorizari, scenografii, iar albumele sale plantau steaguri in varful topurilor.
    Desi massmedia l-a distrus ca star, pentru mine ramane tot Michael Jackson-artistul impresionant. Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!
    Ii multumesc pentru bucuria, maretia, inspiratia, ineditul, degajate admirandu-i prestatiile muzicale si scenice.
    A marcat vieti, a inspirat oameni, a schimbat lucruri, a creat un stil, a impresionat o planeta intreaga, a impins la maxim creatia, a trait pentru muzica.
    Muzica - fara de care viata e fada, muzica fiind insasi viata.
    • 0 (0 voturi)    
      naivitate (Marţi, 29 decembrie 2009, 11:39)

      alice [anonim] i-a raspuns lui calin banea

      cat de naivi puteti fi
      • 0 (0 voturi)    
        Desigur (Joi, 25 martie 2010, 15:20)

        cb [anonim] i-a raspuns lui alice

        Sigur, se masoara in naivitate :)
  • 0 (0 voturi)    
    Michael (Vineri, 26 iunie 2009, 13:28)

    adela [anonim]

    s-a dus, dar o sa ramana prin muzica lui, a fost mult prea tare, senzational!
    Pacat. Cred ca azi multa lume l-a iertat de acuzarile dure ce i-au fost aduse (mai mult sau mai putin justificat) si probabil multora, care nu erau fani, le-a parut pur si simplu, rau!
  • 0 (0 voturi)    
    Hmmm (Vineri, 26 iunie 2009, 15:39)

    roberto [anonim]

    Sper sa se opreasca pana la concertul de la Bucuresti.
  • 0 (0 voturi)    
    Live forever (Vineri, 26 iunie 2009, 16:10)

    cons [anonim]

    Mi-au dat lacrimile cand am auzit stirea dimineata, si sunt om in toata firea.... Geniu al muzicii si dansului care a incantat cateva generatii. Un MARE om, care va trai mereu prin muzica pe care a lasat-o in urma.
  • 0 (0 voturi)    
    o stea printre stele (Vineri, 26 iunie 2009, 23:08)

    Laura [anonim]

    Dimineata, cand am auzit, nu imi venea sa cred. Nu am deschis tv -ul din prima si mi s-a spus asa, prin viu grai si nu am crezut decat cand am deschis tv si toate posturile anuntau marele soc.
    Si chiar cu o seara inainte citeam despre costumele pe care si le pregatea pentru concertele ce aveau sa urmeze.
    A avut o viata tumultoasa si spectaculoasa. M-am trezit in 1990 dupa viata anosta din comunism cu Michael Jackson si am crescut cu el. Ce emotionata eram cand am vazut ca vine sa concerteze in Romania. Mi-aduceam astazi aminte ca in momentul in care s-a transmis la Tv concertul ,cautam prin vecini si rude un TV color ca sa il vad 'altfel'.
    Ce aparitie fantastica pentru acele vremuri!
    Un om cu o personalitate aparte, controversat, iubit, adulat, fantastic, magic in tot ceea ce a realizat in cariera, singur dar inconjurat de iubirea fanilor adevarati, un suflet fragil si zbuciumat, din nefericire, care a plecat sa isi gaseasca linistea fara insa a -si lua ramas bun de la cei care l-au admirat.
    Imi pare foarte rau pentru ca nu a reusit sa isi vada visul, sa aiba , din nou, milioanele de fani in fata, sa se bucure de ei, sa aiba aceste concerte de retragere. Macar un singur concert daca reusea si era fericit.
  • 0 (0 voturi)    
    Liz Taylor (Sâmbătă, 27 iunie 2009, 1:01)

    MJfan [anonim]

    Liz Taylor si-a exprimat tristetea acum cateva minute pe contul de twitter: http://twitter.com/DameElizabeth

    Odihneasca-se in pace.
  • 0 (0 voturi)    
    moartea lui michael jackson (Sâmbătă, 27 iunie 2009, 19:50)

    ildiko [anonim]

    surprinzator,neasteptat,dureros,o moarte rapida,fulgeratoare.Am crescut cu muzica lui pe care o ascultam in discoteca,iar acum am ramas cu un gol imens.Un mare om care a schimbat cele sapte note muzicale in fel si chip de au ajuns in inimile tuturor.Dumnezeu ii aduna langa el pe cei mai buni,chiar si pe el,cu toate bune si rele care a facut;e om si e posibil ca faima sa il fi adus in asemenea situatie.Dumnezeu sa-l ierte.
  • 0 (0 voturi)    
    un inger printre ingeri... (Duminică, 28 iunie 2009, 21:52)

    Cristina [anonim]

    un geniu, un megastar, un super profesionist, sunt cateva din calitatile de star pe care le-a putut avea acest mare muzician, rege al pop-ului MICHAEL JACKSON....am copilarit cu muzica lui, a stiut tot timpul sa combine dansul cu muzica si sa faca sa fie ceva minunat ptr noi cei care il priveam la tv sau concerte si apreciam intregul lui palmares.....ODIHNESTE-TE IN PACE, SUFLET DRAG, NOUA TUTUROR, TE VOM IUBI MEREU!NU TE VOM UITA NICIODATA.....acuma esti acolo sus tu inger printre ingeri si muzica si dansul tau vor ramane vesnic aici pe pamant si acuma si acolo sus.....
  • 0 (0 voturi)    
    Jos palaria, dl. Jackson!!! (Duminică, 25 aprilie 2010, 11:40)

    Ana [anonim]

    Si pt mine a fost un soc. Nici acum nu-mi vine sa cred. Da, si eu am crezut ca va trai vesnic dar chiar asa va fi. La 8 luni de la moarftea sa este mai prezent decat oricand in viata noastra, in mass-media, la TV, la radio, in magazinele de spacialitate, in spectacole, dar mai ales in sufletele oamenilor!! Regret ca cei 3 copii si-au pierdut parintele. Stiu ce insemnau ei pt MJ, dar si MJ pe copii!!