Revista OK! a platit 500.000 dolari pentru ultima fotografie a lui Michael Jackson

de Marius Mihaiescu     HotNews.ro
Marţi, 30 iunie 2009, 13:56 Life | Showbiz

Ultima imagine cu Michael Jackson - varianta etonline
Foto: www.etonline.com
Revista OK! a platit 500.000 de dolari pentru drepturile exclusive ale ultimei fotografii cu Michael Jackson, in momentul in care paramedicii incercau sa-l resusciteze, relateaza www.brandrepublic.com.

Celebrul tabloid pretinde ca este vorba despre ultima fotografie in viata a lui Michael Jackson, dupa ce suferise atacul de cord.

O sursa a declarat pentru Media Week ca Northern & Shell, publisher-ul revistei OK!', a platit 500.000 de dolari pentru dreptul de a folosi fotografia in SUA si in Marea Britanie.

Fotografia este aproape identica cu cea postata de site-ul ETonline.com.

Rivalul OK!, revista Hello, a intrat si ea in aceasta cursa, dar deschide cu o imagine in care Michael Jackson face un semn de adio, fotografie veche insa de cativa ani.

Sarah Ivens, directorul editorial al OK!, a declarat, pentru MediaWeek.com,  ca imaginea lui Jackson, murind, va diferentia revista de alti concurenti.

"Sper ca aceasta imagine va provoca cititorii. Ea aduce un omagiu starului, dar va arata si ca Michael era un caracter excentric, care a trait o viata foarte controversata", a declarat Ivens.


Citeste mai multe despre   























10971 vizualizari

  • +7 (7 voturi)    
    Hiene (Marţi, 30 iunie 2009, 14:11)

    Andreiy [anonim]

    Niste animale
    • +4 (4 voturi)    
      ciudat (Marţi, 30 iunie 2009, 15:18)

      unAlterEgo [utilizator] i-a raspuns lui Andreiy

      articolul se termina cu un citat:
      "Ea aduce un omagiu starului, dar va arata si ca Michael era un caracter excentric, care a trait o viata foarte controversata". poate sa imi explice si mie cineva cum va evidentia imaginea aia cele spuse de ei? Ca sunt bou si nu inteleg! eu nu vad niciun omagiu, niciun caracter excentric, si nici vreun aspect controversat in imaginea aia! Astia chiar cred ca or sa ne vrajeasca la nesfarsit cu limbajul asta imbecil? presa incepe sa semene din ce in ce mai mult cu politica!
  • +6 (6 voturi)    
    e o chestie morbida si de cea mai joasa speta (Marţi, 30 iunie 2009, 14:18)

    florin [anonim]

    Daca era ucis, prezenta imagini, eventual inregistrare video in slow motion cu sangele tasning, pentru a aduce un omagiu si a provoca cititorii probabil
    Daca asta e jurnalism, ne indreptam pe cai total gresite
  • +7 (7 voturi)    
    Adevarat Thriler (Marţi, 30 iunie 2009, 14:18)

    Trupetele [anonim]

    Super imagine a starului. Inca o data se demonstraza ca se incearca stoarcerea la maximum a imaginii unui star pentru un ban in plus. Intr-un interviu mai vechi acesta declara cu durere ca din cauza imaginii lui de superstar nu mai poate avea o viata normala. Asta l-a ucis. ca si pe multi altii. Cretinii care se declara fani ai unui star si incearca sa il atinga, lesina la vederea aceluia, tipa isterizati, paparazi care nu permit o singura clipa de viata normala,toti ucid incet.
    Sigur, un superstar isi asuma aceasta viata, dar ceilalti nu pot avea o minima decenta? Trebuie sa il fotografiezi si in timp ce isi da duhul? oameni buni, ati luat-o razna rau si meritati sa fiti in locul lui pe targa.
  • +3 (3 voturi)    
    aha, ati dat lovitura (Marţi, 30 iunie 2009, 14:24)

    nurofen [anonim]

    "Sper ca aceasta imagine va provoca cititorii. Ea aduce un omagiu starului". Ce mai poti comenta la asa ceva ? E o realizare.
  • 0 (2 voturi)    
    E vorba de tiraj...Cat de ipocrit sa fii (Marţi, 30 iunie 2009, 14:31)

    Traficantul de Influenta [anonim]

    ""Sper ca aceasta imagine va provoca cititorii. Ea aduce un omagiu starului, dar va arata si ca Michael era un caracter excentric, care a trait o viata foarte controversata", a declarat Ivens." Ei nu mai spune...N-ai sa vezi broscute iarna...
  • +4 (4 voturi)    
    homo homini lupus (Marţi, 30 iunie 2009, 14:34)

    andrei [anonim]

    Noi, oamenii, suntem cei care facem posibila aparitia unor asemenea comportamente de sacali.

    Daca nu am mai cumpara gunoaiele astea de reviste care publica ORICE in goana dupa audienta, poate asemenea gesturi ar dispare.

    Hai sa-l dezgropam din mormant, dupa ce il ingoapa ai lui, sa ii mai facem o alta "ultima" fotografie, pe care sa o vindem pe 1 milion !

    Ticalosie mare !!
  • +3 (3 voturi)    
    de ce nu intelegeti? (Marţi, 30 iunie 2009, 14:44)

    lungu bogdan [anonim]

    de ce nu intelegeti ca problema acestor "stiri de senzatie" nu este in curtea redactiilor acestor reviste ci de partea cititorilor. toata lumea condamna aceste manifestari gen "paparazzi" dar tirajele acestor reviste se vand ca painea calda. oamenii sunt avizi de fotografii si stiri de acest gen iar revistele respective fac doar comert cu asa ceva. daca cititorii ar avea bun simt, daca fanii si-ar respecta idolii si nu ar napusti peste acestia chiar si atunci cand nu mai exista, aceste reviste nu ar avea din ce plati sume exorbitante sau chiar nu ar avea motiv sa o faca. primii vinovati de aceste manifestari sunt cititorii, publicul larg. haideti sa ne uitam in curtea noastra si sa ne comportam decent in raport cu semenii nostri (familia decedatului, fanii adevarati) si atunci vom putea arunca cu pietre in ceilalti sau chiar vom putea pune capat acestor manifestari aflate in afara jurnalismului profesionist. acesti "ziaristi" sunt doar niste vanzatori de stiri macabre.
    • 0 (0 voturi)    
      uite ce nu inteleg eu (Miercuri, 1 iulie 2009, 15:22)

      A [anonim] i-a raspuns lui lungu bogdan

      acesti ziaristi sunt total imorali, perfect de acord cu tine, sa inteleg ca tu nu ai privit acea fotografie?
  • +1 (1 vot)    
    Pe rand... (Marţi, 30 iunie 2009, 14:50)

    djaghah [anonim]

    Rivalul OK!, revista Hello, a intrat si ea in aceasta cursa, dar deschide cu o imagine in care Michael Jackson face un semn de adio, fotografie veche insa de cativa ani. - Pe vremea cand Michael era putin mai saten?


    Sarah Ivens, directorul editorial al OK!, a declarat, pentru MediaWeek.com - acum ziaristii dau declaratii altor ziare despre ziarul lor.....

    "Sper ca aceasta imagine va provoca cititorii. Ea aduce un omagiu starului, dar va arata si ca Michael era un caracter excentric, care a trait o viata foarte controversata", a declarat Ivens

    N-am inteles nimic... adica Michael obisnuia sa se resusciteze sau sa faca lucruri similare. Ce prostie.. ca si articolul. E drept ca e interesant de stiut ca unii dau banii pe astfel de poze. Sa ma contacteze ca am o poza cu papagalii neveste-mii, chiar in ziua in care am uitat geamul deschis si din greseala pisica vecinilor a patruns in incinta. Poate se ofera Fred Quimby sa cumpere scenariul pentru un nou episod Tom si Jerry.
  • +4 (4 voturi)    
    ca ciorile la starv se aduna ziaristii de azi! (Marţi, 30 iunie 2009, 15:17)

    memento mori [anonim]

    naaaahhh plictiseala... daca nu cumpara poze de la autopsie, cu matele pe afara si fara peruca, cu fata si nasul cazute, tot degeaba! si daca nu ne arata si ultima pastila inghitita si doar pe jumatate dizolvata in stomacul "megastarului", tot n-au facut nimic!
  • 0 (0 voturi)    
    mda.. (Luni, 15 martie 2010, 0:56)

    el diablo [anonim]

    neinteresant..ceva mai nou aveti?