Irlandezul Stephen Gately, de la Boyzone, a decedat la varsta de 33 de ani

de Marius Mihaiescu     HotNews.ro
Duminică, 11 octombrie 2009, 12:26 Life | Showbiz

Stephen Gately
Foto: YouTube
Un membru al grupului Boyzone, irlandezul Stephen Gately, in varsta de 33 de ani, a murit sambata la Mallorca, in insulele Baleare, a anuntat duminica grupul, intr-un mesaj postat pe site formatiei, relateaza AFP.



"Stephen a murit ieri, in timp ce isi petrecea vacanta la Mallorca, impreuna cu partenerul sau, Andrew", potrivit sursei citate. Cantaretul recunoscuse public, acum zece ani, ca este homosexual.

Gately, nascut la Dublin, era unul dintre membrii grupului Boyzone, care s-a bucurat de un succes mondial in randul adolescentilor, in anii '90. Grupul s-a reunit din nou in 2007 si urma sa scoata un nou album, in 2010.

Unul dintre prietenii lui Gately, citat de presa britanica, a declarat: "Se pare ca a iesit seara, sa bea ceva, a revenit in camera, s-a culcat si nu s-a mai trezit niciodata".


Citeste mai multe despre   





















15470 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    wow (Duminică, 11 octombrie 2009, 20:44)

    ion vboicu [anonim]

    jesus!
  • +2 (2 voturi)    
    Stephen Gately (Duminică, 11 octombrie 2009, 21:08)

    lili [anonim]

    imi pare rau..indiferent de orientarea lui sexuala, ne-a incantat inimile..si l-am iubit multi dintre noi
    D-zeu sa-l odihneasca acolo unde este..
  • +8 (8 voturi)    
    relevanta (Duminică, 11 octombrie 2009, 21:15)

    vio [anonim]

    am revazut in toate stirile despre mortea lui informatia cruciala cum ca e gay. sincer, ce relevanta are in stirea despre moartea sa brusca? se moare din asa ceva, e o boala, care e faza? o porcarie. a murit, nu s-a mai trezit si stiti era gay . fuck, e naspa sa fii gay. uite, poti sa mori brusc de la treaba asta....
    • 0 (0 voturi)    
      Moarte brusca dupa "booze party" (Luni, 12 octombrie 2009, 14:48)

      Adi [anonim] i-a raspuns lui vio

      Aparent s-a inecat in propria voma, era cam rupt de beat.
      http://www.mirror.co.uk/celebs/news/2009/10/12/stephen-gately-choked-to-death-on-his-vomit-115875-21740316/#
      Dumnezeu sa-l ierte.
    • 0 (0 voturi)    
      BA BARBARULE !!! (Duminică, 18 octombrie 2009, 17:31)

      Alex gay [anonim] i-a raspuns lui vio

      ce nenorocit trebuie sa fi... tipic pentru barbati soiosi si scuipaciosi.. auzi la el " stiti era gay" BA BARBARULE !!!
  • +1 (3 voturi)    
    CONDOLEANTE (Duminică, 11 octombrie 2009, 22:07)

    camelia [anonim]

    Dumnezeu sa il odihneasca.
  • -1 (7 voturi)    
    daca era gay, nu prea apuca ma odihna... (Duminică, 11 octombrie 2009, 23:52)

    flxn [anonim]

    In biblie, scrie negru pe alb ca homosexualii (sodomitii) nu ajung in Imparatia Cerurilor. Imi pare rau pentru el, dar nu prea cred ca orice ar fi... tot in Cer ajungi.
    • -1 (3 voturi)    
      asa-i (Luni, 12 octombrie 2009, 9:19)

      hcd [anonim] i-a raspuns lui flxn

      foarte bine ai zis...macar sa nu zica astia de faza cu odihna...daca tot nu cred in nimic. s-a culcat baiatu si gata. totul s-a terminat..nici nu se odihneste, nici nu se oboseste...nimic. On the other hand ....daca exista Dumnezeu, si eu sunt de parere ca nu prea are parte de odihna.
    • +3 (3 voturi)    
      in biblie... (Luni, 12 octombrie 2009, 10:02)

      deepstereo [anonim] i-a raspuns lui flxn

      In biblie mai scrie neru pe alb sa nu judeci:) Nu cred ca e cel mai mare pacat sa fii gay, exista pacate mai grave. Poti sa fii o persoana buna si fiind gay
    • +1 (1 vot)    
      auzi prietene? (Luni, 12 octombrie 2009, 10:50)

      un oarecare [utilizator] i-a raspuns lui flxn

      e trist si socant sa mori din senin pur si simplu. si asta nu are nici o legatura cu orientarea sexuala a omului.
      acum vii tu bun crestin si arunci primul cu piatra pt ca era gay. Nu e alegerea lui. Purt si simplu asa s-a trezit el in fiecare dimineata...cu "filetu" pe invers. asa cum unii prefera blondele / brunetele...unii prefera blonzii / brunetii ...
      Sau pe intelesul tau...asa i-a dat *Dumnezeu / Budha / Allah / Zamolxe / Thor / Zeus / Ra etc...

      Acum intrebarea: Cine esti tu sa judeci? si sa arunci cuvinte grele?


      * asta ca sa fiu politically correct.
      • -1 (1 vot)    
        concluzie (Luni, 12 octombrie 2009, 11:02)

        gogu [anonim] i-a raspuns lui un oarecare

        to much gay can kill you !
        • 0 (0 voturi)    
          too (Luni, 12 octombrie 2009, 12:10)

          lupu [anonim] i-a raspuns lui gogu

          no, too much stupid can kill you ! :)
  • 0 (0 voturi)    
    Un bou... (Luni, 12 octombrie 2009, 15:10)

    Vorbe goale [anonim]

    ...care se credea taur a murit in propria voma alcoolica. Si-a fumat partea lui si plecat... Care e problema?