Sandra: Cand eram casatorita simteam ca fac parte din Romania, dar acum nu mai simt la fel

de Cosmin Navadaru     HotNews.ro
Vineri, 6 noiembrie 2009, 13:21 Life | Showbiz

Sandra
Foto: Hotnews
Prezenta in Bucuresti pentru concertul pe care il va sustine pe 6 noiembrie, la Sala Palatului, Sandra a vorbit cu jurnalistii despre motivul pentru care a ales sa traiasca in Ibiza, dar si despre fostul ei sot, muzicianul si producatorul roman Mihai Cretu. Artistul italian Francesco Napoli, care va deschide concertul Sandrei, a explicat ca "singura problema a Romaniei sunt femeile. Pentru ca sunt toate frumoase. Data viitoare voi veni legat la ochi. Poporul roman are o inima foarte mare. Asta e adevarul".

Sandra a ajuns Bucuresti joi, 5 noiembrie, pe aeroportul din Otopeni, in jurul orei 14:00. A venit in Romania alaturi de viitorul sau sot si s-a cazat la hotelul Rin, unde a si sustinut o conferinta de presa. Artista a vorbit despre piesele ei preferate si a raspuns si la cateva intrebari despre fostul ei sot, Mihai Cretu, marturisind ca acum nu mai simte ca ar face parte din Romania asa cum simtea cand era casatorita cu muzicianul si producatorul roman.

Sandra a explicat si motivul pentru care a decis sa traiasca in Spania: "Cand eram mica, nu imi placea Germania. Faceam o ora pe jos pana la scoala", a explicat artista, care a glumit despre faptul ca este impartita intre mai multe tari: "Tatal meu e francez, mama e nemtoaica. M-am nascut in Germania, am crescut acolo. Traiesc in Spania si am studiat in Anglia".

Desi cei doi copii (gemeni) pe care ii are cu Michael Cretu au aparut pe un album mai vechi, Sandra nu crede ca poate exista o colaborare cu ei in momentul de fata: "copiii mei asculta 50 Cent si Eminem".

Ea a precizat ca spectacolul de la Sala Palatului va fi diferit, in functie de public: in primele 40 - 50 de minute va canta piesele care au consacrat-o, apoi vor fi veni cateva piese de pe noul album, lansat in martie, anul acesta.

Cel mai nou single al artistei se numeste The Night Is Still Young si este un featuring cu Thomas Anders (Modern Talking). Albumul a fost inregistrat la New York impreuna cu producatorul Toby Gad, autorul pieselor artistelor Beyonce - If I Were A Boy si Fergie - Big Girls Don’t Cry.

Invitatul special al Sandrei este Francesco Napoli, care detine un numar impresionat de discuri de aur si de platina. Artistul are la activ peste 12 milioane de discuri vandute in toata lumea. Acesta va interpreta atat hituri precum Marina sau Piano Piano, cat si doua melodii in duet, una cu Ianna (componenta trupei Ladies) si una cu trupa de pop-opera Distinto (piesa Balla Balla).

Concertul va avea loc vineri, 6 noiembrie, la Sala Palatului din Bucuresti, de la ora 19:00. Biletele costa intre 80 de lei si 250 de lei si se gasesc la casieria Salii Palatului.

Concertul este organizat de firma Project Events, cea care a adus-o pentru prima data la Bucuresti pe C.C. Catch, anul acesta. O cronica si o fotogalerie de la eveniment gasiti aici.


Citeste mai multe despre   






















15440 vizualizari

  • +2 (2 voturi)    
    o, tempora! (Vineri, 6 noiembrie 2009, 14:32)

    Murphy [anonim]

    cum arata Sandra acum 25 de ani si cu cata bucurie o ascultam... cum arata Sandra astazi si cat de putin mai inseamna ea in muzica...
    • -1 (7 voturi)    
      o, moris (Vineri, 6 noiembrie 2009, 15:13)

      doru oprea [anonim] i-a raspuns lui Murphy

      asa e
    • -5 (7 voturi)    
      Catavencu de acum o luna (Vineri, 6 noiembrie 2009, 18:10)

      Observatorul [anonim] i-a raspuns lui Murphy

      Revista Catavencu a facut cea mai buna prezentare a Sandrei in rubrica "Jurnalu lui Tetelu" in care diverse figuri se c**a la modul propriu pe figurile Sandrei si CC Catch, intr-un text obscen de mare finete.
      • +7 (7 voturi)    
        Doar mizerii (Vineri, 6 noiembrie 2009, 23:33)

        Sectoristu' [anonim] i-a raspuns lui Observatorul

        Eu nu reusesc in general sa "patrund" intelesul acelor jeguri mazgalite in catavencu, cu atat mai putin sa inteleg mojicia de a se lega atat de josnic si cu un limbaj atat de vulgar de un simbol al muzicii dintr-o anumita perioada! Da, s-a schimbat, da, nu mai canta la moda, da, poate era mai bine sa nu incerce sa se reintoarca, dar de aici si pana la obscenitatile alea perverse mi se pare cale lunga, asa cam de cateva doage lipsa!
        Pacat...
  • -2 (6 voturi)    
    o, tempora (Vineri, 6 noiembrie 2009, 15:33)

    aha [anonim]

    Cred ca fumeaza ca o locomotiva, nu e numai timpul de vina
  • 0 (0 voturi)    
    dezamagire totala... (Vineri, 6 noiembrie 2009, 23:36)

    zgubilitix [utilizator]

    Cred ca este irelevant cum arata Sandra acum. Sunt sigur ca si-ar dori sa arate ca la 25 sau 30 ani insa anii isi spun cuvantul. Cati dintre noi suntem cu adevarat multumiti de cum aratam?

    Cred insa ca e relevant playback-ul 100% din timpul spectacolului, playback ce denota o totala lipsa de respect pentru public.

    Playlist destul de prost ales. Intro-ul showului - intro-ul celui de al doilea album. Piese mediocre prezentate ca fiind hit-uri (mirrored in your eyes). Piese bune lipsa.

    Recitalul a durat aproximativ 45 minute cu tot cu bis-uri - mai putin decat deschiderea spectacolului.

    Ori traducerea conferintei de presa e gresita ori Sandra bate campii - primele 40-50 minute va canta piese vechi, apoi piese noi. Pai 45 de minute a fost tot concertul, cu piese amestecate. Si spunea ca va "canta" - am recitit randurile de mai sus si nu apare nicaieri mentionat playback. Insa a fost playback total.

    Apropo, mai stie cineva, parca aparuse o lege ceva - organizatorul spectacolului nu ar fi aviut obligatia sa mentioneze pe afis ca este playback? Chiar as fi curios, daca stie cineva...
    • 0 (0 voturi)    
      dezamagire totala... (Luni, 9 noiembrie 2009, 13:48)

      gabi [anonim] i-a raspuns lui zgubilitix

      apropo de playback-ul facut de sandra
      am fost la conferinta de presa, si stiu ce a spus acolo
      a fost anuntat acest " playback" in conferinta de presa
      astea sunt cuvintele ei : "voi face playback, deoarece nu am putut veni cu band-ul. (nu a precizat si de ce nu a putut veni cu band-ul. poate nu a fost platit... sau... cine stie???)stiu este o rusine dar, promit ca data viitoare va fi live 100%.
      si acum sa vorbim si despre jurnalistii romani care sterg cu ea pe jos dar care acolo, in fata ei nu au fost in stare sa puna niste intrebari. nici macar o intrebere inteligenta. au intrebat doar 2 jurnalisti cate ceva: adica numai prostii dar, la sfarsitul conferintei toti au facut poze cu ea pentru arhiva personala.... parerea mea e ca un fan sandra "a salvat" de penibilitate aceasta conferinta de presa, punand-ui intrebari cat de cat normale... ma intreb oare cum se simt cand privesc acea poza pe care si-au facut-o cu ea, stiind ca au publicat articole mizerabile despre ea??? rusine...
  • 0 (2 voturi)    
    sjbverwk (Sâmbătă, 7 noiembrie 2009, 1:54)

    buzila [anonim]

    d c nu i dati pace a vrut si ea sa vina sa ne incante cu muzica ei si voi nu o lasati in pace
    • -3 (3 voturi)    
      oameni rai... (Duminică, 8 noiembrie 2009, 12:34)

      maria [anonim] i-a raspuns lui buzila

      de ce nu lasati femeia in pace, cum adica va luati de ea ca face playback?!? nu va e rusine?!
  • 0 (0 voturi)    
    Senzatii (Duminică, 8 noiembrie 2009, 23:11)

    Bogdan [anonim]

    Am fost la concert si m-am simtit umilit. Am platit un bilet de 250 ron si am plecat tare nemultumit.
    De ce? Din 7 motive:
    1. Am asteptat peste ora anuntata
    2. Decorul praf
    3. Sonorizarea execrabila, pe sistem cat mai tare, chiar daca suna a urlete pe maidan.
    4. Sandra era imbracata ca o paparuda.
    5. Sandra A FACUT PLAYBACK. GROAZNIC
    6. Taranul roman tipa prin sala "I love you Sandra"si s-a ridicat sa danseze, chiar daca ala din spate nu mai vedea nimic.
    7. La mijlocul showlui, a cantar Distinto, muzica pop opera. Sunet de rahat. Formatie neanuntata, a luat din timpul alocat Sandrei.
    Napoli macar a cantat live.
    Pacat de noi, ne lasam calcati in picioare chiar si atunci cand platim