VIDEO Lady Gaga a lansat videoclipul Bad Romance

de Cosmin Navadaru     HotNews.ro
Miercuri, 11 noiembrie 2009, 17:35 Life | Showbiz

Lady Gaga a lansat un nou clip, intitulat Bad Romance, piesa urmand sa fie inclusa pe albumul The Fame: Monster, informeaza aceshowbiz.com. Pe langa hainele ciudate pe care obisnuieste sa le poarte cantareata, materialul video prezinta si secvente in care Lady Gaga este rapita.  

"Este o secventa in clip cand sunt rapita de supermodele. Imi toarna pe gat votca ca sa ma drogheze, inainte de a ma vinde mafiei rusesti", a spus Lady Gaga, explicand conceptul noului videoclip. "Spiritul feminin rezistent este ceea ce vreau sa proiectez."

Piesa Bad Romance va fi inclusa pe albumul The Fame: Monster, care va fi lansat pe 23 noiembrie. The Fame: Monster ar fi trebuit sa apara ca o relansare a discului de debut, The Fame, dar va fi scos pe piata, pana la urma, sub forma unui mini-album.

Vezi aici site-ul artistei si pagina ei de myspace.



Citeste mai multe despre   






















10781 vizualizari

  • +4 (6 voturi)    
    Melodie (Miercuri, 11 noiembrie 2009, 19:00)

    Lumpen [anonim]

    Doamne fereste ...
    • +1 (3 voturi)    
      Muzica trecatoare... (Miercuri, 11 noiembrie 2009, 21:02)

      outside_the_wall [utilizator] i-a raspuns lui Lumpen

      care o tolerezi la prima ascultare, dar la a doua deja e pre mult. :)
      • -3 (5 voturi)    
        Nu e doar muzica (Joi, 12 noiembrie 2009, 11:18)

        Peter [anonim] i-a raspuns lui outside_the_wall

        E mai mult un show si melodia chiar suna bine... think outside of the box for a moment!
  • +1 (3 voturi)    
    Vax... (Joi, 12 noiembrie 2009, 11:23)

    Andrei [anonim]

    ... ce sa-ti povestesc, ce-a mai lansat si lady gaga...
  • -1 (3 voturi)    
    imi place (Joi, 12 noiembrie 2009, 19:31)

    amidona [anonim]

    o urmaresc pe gaga cu interes. astept lucruri mari de la ea. foarte amuzant clip.
    • +1 (1 vot)    
      ! (Vineri, 13 noiembrie 2009, 20:54)

      chiuaua [utilizator] i-a raspuns lui amidona

      daca spui ca o urmaresti cu mare interes probabil ca esti la curent si cu videoclipul ei "poo-poo in my face" . sincer de cand am vazut acel material o detest pe aceasta creatura.
  • +3 (3 voturi)    
    Extravaganta (Joi, 12 noiembrie 2009, 22:37)

    Jackie O [anonim]

    impresionarea prin extravaganta, capitolul Lady Gaga.
    Am dubii serioase asupra valorii melodiei, dar timpul va confirma (sau infirma) parerea si implicit valoarea lui Lady Gaga.
  • +1 (3 voturi)    
    Din pacate pentru ea exista Madona (Vineri, 13 noiembrie 2009, 2:45)

    farimita lambru [anonim]

    care ii ia fata.
    Poate cand o sa moara Madona, o sa aiba o sansa.
    Eu aici vad o fufa boccie, cu voce facuta din butoane,
    Talentul este la regizor, la coregraf si la sunetist.
    Muzica pentru Radio Zu si Kiss FM, pe care, peste 2 luni, nu o mai asculta nimeni.
    Noroc ca a fost inventa rockul.
  • 0 (0 voturi)    
    Nulitate (Sâmbătă, 14 noiembrie 2009, 14:58)

    Martens [anonim]

    Melodia e instrumentata ca si celelalte ale duduii. Aici, se vede ca e fan Alien. Refren cu Oooooo.... Nota finala: zero.
    • 0 (0 voturi)    
      foarte tare! (Luni, 16 noiembrie 2009, 16:53)

      io [anonim] i-a raspuns lui Martens

      foarte tare videoclipul.

      si am devenit fan pentru ca e altfel decat duduile existente pe piata muzicala.

      cand vorbesti de industria muzicala, nu prea poti sa amintesti nimic notabil in ultimii 10 ani. o madonna supra-evaluata, un michael omorat de celebritate, o britney spears falsa, pe cand lady gaga a adus un suflu nou, chiar daca se inspira din alti artisti si combina mai multe stiluri, o face bine.

      iar pentru cei care nu o cunosc, le recomand sa caute pe youtube versiunile acustice ale melodiile poker face si paparazzi. are o voce senzationala.
  • 0 (0 voturi)    
    4.15 - 4.19 (Luni, 16 noiembrie 2009, 13:26)

    cristi [anonim]

    face tot videoclipul.
  • 0 (0 voturi)    
    Lady Gaga (Marţi, 24 noiembrie 2009, 9:21)

    Andre [anonim]

    Videoclipul acesta e bestial si melodia la fel.. e foarte interesant videoclipul si chiar sa vede ca este talentata...no offence dar care va luati de ea inseamna ca mai traiti in epoca de piatra si nu stiti ce i aia frumos.si atat melodia,cat si videoclipul sunt foarte frumoase..timpul lui madonna a cam trecut ...lady gaga e mai buna oricum..are o voce fff frumoasa! e originala si face ce vrea si demonstreaza ca SE POATE!