VIDEO Nickelback a primit titlul de cea mai proasta trupa din lume

de Cosmin Navadaru     HotNews.ro
Vineri, 4 decembrie 2009, 18:19 Life | Showbiz

Nickelback
Foto: myspace.com/nickelback
Cititorii revistei Word au votat "cea mai proasta trupa din lume", informeaza nme.com. Formatia Nickelback a ocupat pozitia intai, cu 20% dintre voturi, dar intre primele zece se mai afla si nume ca Savage Garden, Maroon 5, Lighthouse Family, 4 Non Blondes sau Snow Patrol.

  1. Nickelback - 19.8%
  2. Lighthouse Family - 14.3%
  3. Toploader - 11.8%
  4. Razorlight - 9.8%
  5. Savage Garden - 8.4%
  6. M People - 7.5%
  7. Maroon 5 - 6.6%
  8. 4 Non Blondes - 5.5%
  9. Snow Patrol - 5.2%
  10. Spin Doctors - 3.6%
  11. Beautiful South - 2.0%
  12. Sleeper - 2.0%
  13. New Radicals - 1.1%
  14. Lighting Seeds - 0.9%
  15. The Troggs - 0.9%
  16. Crowded House - 0.5%



Citeste mai multe despre   























1873 vizualizari

  • +5 (7 voturi)    
    mizerie. (Vineri, 4 decembrie 2009, 18:52)

    anonim [anonim]

    ce cretinitate de sodnaj.

    e ca si cum ai intreba care e cea mai proasta masina existena si ai oferi ca variante: ferrari, mercedes, bmw maseratti samd. normal ca tot o sa se voteze una, dar asta nu inseamna ca si e proasta.

    jumatate din trupele selectate sunt excelente, si sunt cat se poate de obiectiv. nickelback au N nomainalizari, premii si milioane de fani, nu merita nicidecum un asemenea "titlu".
    • +3 (3 voturi)    
      prostie de sondaj (Vineri, 4 decembrie 2009, 19:14)

      Traian [anonim] i-a raspuns lui anonim

      ai dreptate, Nichelback sunt super tari, la fel ca majoritatea celorlalte trupe din top, mare prostie de sondaj... nu prea i-a dus mintea
  • +3 (3 voturi)    
    Si ziceam ca gata cu mirarea! (Vineri, 4 decembrie 2009, 19:24)

    Ahbar44 [utilizator]

    Ciudate creaturi si oamenii astia!Cand esti gata sa zici ca nu are rost sa te mai miri de asa o nebunie,totusi... se mai poate!Dar aici e prostie nevinovata(inocenta).Nu e ca la noi,prostie cu premeditare,sa votezi Geoana stiind ca de fapt votezi comunism si tot ce deriva din aceasta nebunie.
  • +3 (3 voturi)    
    Idiotenie (Vineri, 4 decembrie 2009, 19:43)

    Eu [anonim]

    Nu sunt genul care sa jigneasca in comentarii dar sincer sondajul asta e o idiotenie. Daca Nickelback sunt cea mai proasta trupa din lume...ar fi bine pt muzica, inseamna ca toate trupele ar fi fantastice. Si Savage Garden... De ex eu as vota Snow Patrol dar asta pt ca nu canta genul meu, dar sunt constient ca asta nu ii face cea mai proasta trupa din lume.
  • +3 (3 voturi)    
    oh p-lease!.. (Vineri, 4 decembrie 2009, 19:57)

    s [anonim]

    terminati cu glumele nesarate :)) si atunci care i cea mai buna trupa din lume? ...'blondy'? :))
  • +1 (1 vot)    
    Nickelback is the best! (Vineri, 4 decembrie 2009, 21:27)

    Anna [anonim]

    Sondajul e facut oare in Anglia, tara care ne intoxica cu sondaje de opinie si cercetari inutile?

    Ma intreb revista Word ce fel de cititori are, de la 50 ani in sus, tarani inculti care nu au dat niciodata drumul la radio sau tv pe un post de muzica???

    Nickelback e un grup de talie internationala de 10 ani cel putin. Ca nu concerteaza in Europa f mult ar fi motivul pt care au ajuns in topul listei - necunoscuti printre inculti.

    NICKELBACK FOR EVER!
    • +2 (2 voturi)    
      zda best? (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 3:39)

      Stefan [anonim] i-a raspuns lui Anna

      Word e o revista englezeasca - si ce conteaza? Cititorii au dreptul la o opinie, oricare ar fi ea, nu?
  • +2 (2 voturi)    
    Formatiile preferate (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 2:04)

    razvan [anonim]

    Cred ca au gresit titlul, si este vorba de cele mai bune formatii.
    Asta deoarece formatiile din topul asta, si clipurile postate sunt pe primul loc in preferintele mele.

    LightHouse, 4 Non Blondes, roks!
  • +1 (1 vot)    
    Solutia e data in prima fraza a articolului (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 14:16)

    Andradda [utilizator]

    "cititorii revistei Word au votat..."

    Nu va inteleg agitatia. Este vb de un sondaj facut printre cititorii acelei reviste. Pt ei asta este clasamentul. Oricare alta revista, blog sau ziar ar avea alte rezultate , in functie de cititorii publicatiei respective.
    Oscarul la fel se castiga. Prin voturile a vreo 6000 de persoane care formeaza un juriu si n-are nicio legatura cu faptul ca poate 5 miliarde de oameni ar avea alta parere. Sa nu uitam ca exista Oscarul si pt cel mai prost film si cel mai prost actor. Pare-mi-se, Silvester Stalone are chiar Oscarul pt cel mai prost actor al secolului, asta insa nu l-a impiedicat sa castige miliarde cu seriile sale Rocky si Rambo.
    • 0 (0 voturi)    
      Stallone (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 16:45)

      Robert [anonim] i-a raspuns lui Andradda

      Plus un Oscar pe bune cu Rocky.
  • 0 (0 voturi)    
    fuck (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 16:53)

    Robert [anonim]

    Fuck man! Am vazut clipurile de mai sus si sunt oarecum nedumerit. Nu sunt geniali dar nici varza varza. Sunt curati si coerenti. Oricum dau clasa la multe alte trupe.
  • 0 (0 voturi)    
    Adica... (Duminică, 6 decembrie 2009, 10:22)

    david [anonim]

    Pai si Hi-q?!
  • 0 (0 voturi)    
    Ureke muzicala (Duminică, 6 decembrie 2009, 16:52)

    pleurotus [anonim]

    Sun al naibii de curios cine naiba sunt retarzii care au votat topul asta =))
    Frustrati fara ureke si cultura muzicala.
    Parerea mea
    • 0 (0 voturi)    
      Asteptam topurile ....Cerbul de Aur (Luni, 7 decembrie 2009, 13:41)

      TNT [anonim] i-a raspuns lui pleurotus

      Ok si revista Word asta ce e ? E un rahat de fituica care premia cele mai bune trupe pe Andre, Hi-Q , Cream, Jojo si alte panarame care scot sunete pe orificul de sub nas . Halal clasament. Il asteptam cu nerabadare pe cel facut de catre revista " Tineri de ieri , pensionarii de azi" , "ClicK" si "Revista Mamaia " .
  • 0 (0 voturi)    
    Felicitari (Luni, 7 decembrie 2009, 22:13)

    Radu [anonim]

    De mult nu am mai felicitat un ziarist, dar acum simt nevoia sa il felicit pe cel care a selectat melodiile trupelor vizate de sondaj. Melodia celor de la Nickelback este una chiar reusita, care dezvaluie un subiectivism rar intalnit al celor ce au intocmit topul.

    Ca sa nu ma abat de la scopul comentariilor, in primul rand orice forma de arta de calitate ar trebui trebui apreciat ca atare. In al doilea rand orice critica trebuie sa vizeze opera si nu persoana, lucru pe care orice intelectual trebuie sa il cunoasca. Nu pot spune ca Nickelback au doar melodii bune, sau doar melodii melodii proaste, dar insasi intocmirea acestui top mi se pare un lucru de prost gust.
  • 0 (0 voturi)    
    Nickelback (Vineri, 8 ianuarie 2010, 20:18)

    Iulya [anonim]

    Hmmm... Nu vi se pare ca suna foarte bine piesele "celei mai proaste trupe din lume"? intr-adevar, o voce foarte buna, prestatii live impecabile si foarte buni instrumentisti= cea mai proasta trupa din lume! Englezii cu sondajul lor idiot si portughezii, care la concert nickelback au aruncat cu pietre pe scena... o lume nebuna!