Urmeaza Romania?

Metallica, Slayer, Megadeth si Anthrax - impreuna pe aceeasi scena in 2010

de Cosmin Navadaru     HotNews.ro
Marţi, 15 decembrie 2009, 2:12 Life | Showbiz

Cele patru mari nume ale scenei thrash metal vor concerta anul viitor impreuna, dupa mai multe zvonuri aparute in aceasta toamna in legatura cu un posibil turneu "Big Four"si infirmate de membrii trupelor implicate. Metallica, Slayer, Megadeth si Anthrax vor urca pe aceeasi scena in cadrul festivalului itinerant Sonishpere din Varsovia (16 iunie) si Praga (19 iunie), scrie site-ul trupei Metallica.

"Ati postat si ati discutat despre asta vreme de mai multe luni de zile. Noi venim acum sa confirmam totul", spun cei de la Metallica pe site-ul oficial, adaugand ca cele patru formatii vor mai canta impreuna si in cadrul altor evenimente care vor fi anuntate ulterior.  

"Cine ar fi crezut ca la mai mult de 25 de ani de la inceputul lor, cei patru mari ai thrash metal-ului nu numai ca vor exista inca si ca vor fi mai populari ca niciodata, dar vor canta impreuna pentru prima data... what a mind***! Bring it on!" spune Lars Ulrich.

"The Big Four" ar putea concerta si in Romania impreuna, dupa ce numele Metallica, Slayer si Anthrax au fost deja anuntate pentru festivalul Sonisphere 2010, care se va desfasura la noi in perioada 25-27 iunie. Detaliile oficiale vor fi oferite in cadrul conferintei de presa anuntate de D&D Entertainment pentru data de marti, 15 decembrie.


Citeste mai multe despre   



















2020 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    adevarat graiesti (Marţi, 15 decembrie 2009, 2:51)

    Ronnie [anonim]

    confirmat si aici http://www.megadeth.com/pr/Sonisphere2010.html

    ce Rammstein, ce AC/DC - sa ii cheme pe astia si sa tina festivalul doar o zi :D

    p.s. cred ca esti primul care da stirea asta oficial in Ro :)
  • 0 (0 voturi)    
    Hmmmm (Marţi, 15 decembrie 2009, 6:33)

    Nae [anonim]

    Acu fiecare are o parere...eu zic ca unii din cei big four sunt thrash si altii speed metal.
  • 0 (0 voturi)    
    si AC/DC ? (Marţi, 15 decembrie 2009, 12:55)

    farty [utilizator]

    si ce facem cu AC/DC ? pe restul i-am mai vazut (exceptand Anthrax), asa ca eu ii astept cu nerabdare pe AC/DC, deoarece ar fi poate ultima ocazie sa ii mai vedem pe meleagurile noastre (bine, asta nu insemna ca nu pot sa ii astept degeaba)...
    • 0 (0 voturi)    
      AC/DC (Marţi, 15 decembrie 2009, 14:40)

      alex [anonim] i-a raspuns lui farty

      Eu am vazut azi pe site-ul lor ca sunt pe 16 mai in Piata Constitutiei.

      Asa ca ii vedem in RO!
    • 0 (0 voturi)    
      ac/dc (Marţi, 15 decembrie 2009, 14:41)

      cami [anonim] i-a raspuns lui farty

      confirmat AC/DC pt. 16 mai la Buc.
      https://tickets.acdc.com/index.php?location=eu
    • 0 (0 voturi)    
      confirmat (Marţi, 15 decembrie 2009, 14:44)

      Ronnie [anonim] i-a raspuns lui farty

      vezi ca vin pe 16 mai in Piata Constitutiei - sunt confirmati si la ei pe site :D
  • 0 (0 voturi)