Medicul personal al lui Michael Jackson ar putea fi arestat, miercuri, pentru ucidere involuntara

de Sorana Mihailescu     HotNews.ro
Miercuri, 3 februarie 2010, 7:17 Life | Showbiz

Doctorul Conrad Murray, care l-a ingrijit pe Michael Jackson, ar putea fi arestat, miercuri, pentru omor prin imprudenta. Avocatul medicului, citat de presa internationala, a declarat ca doctorul Murray se afla in Los Angeles si intentioneaza sa se predea autoritatilor.

Medicul legist al districtului Los Angeles a stabilit, in august 2009, ca moartea lui Michael Jackson este un caz de omucidere, fiind cauzata de o intoxicatie cu anestezice. Raportul alcatuit de medicul legist precizeaza ca anestezicul Propofol si sedativul Lorazepam au fost principalele medicamente a caror administrare a dus la moartea regelui muzicii pop.

Murray a recunoscut ca el i-a administrat medicamentele artistului, pentru a-l ajuta sa doarma, intrucat acesta avea insomnii de cateva saptamani.

Michael Jackson a murit la 25 iunie la Los Angeles, la varsta de 50 de ani, in urma unui stop cardiac.


Citeste mai multe despre   























1225 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    d (Miercuri, 3 februarie 2010, 9:09)

    d [anonim]

    un witch-doctor....
  • 0 (0 voturi)    
    lol (Miercuri, 3 februarie 2010, 9:34)

    liviu_ [utilizator]

    evident ca trebuia sa fie cineva care sa-l omoare pe michael... ca in cazul lui elvis , e greu sa acceptam ca era un drogat (si un ipohondric in cazul lui michael) si trebuie sa vie de vine altcineva pentru moartea lui.
    poate o fi gresit si medicul ala, habar n-am, dar asta nu il face pe michael sa nu fi fost un drogat...
    • 0 (0 voturi)    
      mda ..dar ... (Miercuri, 3 februarie 2010, 9:54)

      andreiu [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      Toti artistii de top au avut cate un "capriciu". Probabil, ca dintr-o viata neobisnuita si un caracter mai "altfel" reusesti sa scoti opere adevarate.
      Dar medicul trebuia sa se comporte ca un medic, adica sa-l ajute sa traiasca.
  • 0 (0 voturi)    
    ma mir... (Miercuri, 3 februarie 2010, 9:57)

    ingrid [anonim]

    Sper sa fie adevarat!God bless you Michael!
  • +2 (2 voturi)    
    totusi (Miercuri, 3 februarie 2010, 10:12)

    bast [anonim]

    drogat sau nu, a murit dupa tratamentul prescris de doctor. daca michael era ipohondru, drogat, nebun, etc, doctorul trebuia sa stie ce face.
    pana la urma de ce este de neconceput ca sunt oameni care ii ridica pe elvis, michael si altii la rang inalt cand si noi avem cazuri in istorie: stefan cel mare este considerat sfant cand de fapt era un betiv si un curvar si mai nou biserica vrea sa il canonizeze pe eminescu ... oare asta nu se intampla din cauza la ce lasa acesti oameni in urma? ce conteaza in final?
    • 0 (0 voturi)    
      nu stii ce spui (Joi, 4 februarie 2010, 3:13)

      CC [anonim] i-a raspuns lui bast

      EMINESCU A FOST ASASINAT CA SI MJ!EMINESCU NU AVEA SIFILIS,AU MINTIT SI L-AU OTRAVIT CU MERCUR,L-AU DUS LA NEBUNI,S-A IMBOLNAVIT DE PLAMANI....SI ASTA, DOAR PENTRU CA ERA PATRIOT SI NU ERA DE ACORD CU CEI CARE VROIAU SA VANDA TARA!M.JACKSON,A FOST OMORAT PENTRU CA PROMOVA MESAJE DE PACE,DE PROTEJARE A PLANETEI SI ERA PREA IUBIT DE OAMENI!ASTA NU PLACE RAPANDULELOR DIN UMBRA CARE CONDUC LUMEA ASTA DE PROSTI CARE-SI DAU CU PAREREA FARA SA FIE INFORMATI!L-AU DISTRUS CU TOATE MINCIUNILE..NU ERA NICI PEDOFIL,NICI GAY SI NICI DROGAT!AVEA AFECTIUNI DESTUL DE NEPLACUTE-VITILIGO,LUPUS,PROBLEME CU COLOANA,DURERI,INSOMNII DE AICI AMESTECUL DE MEDICAMENTE CE L-AU FACUT DEPENDENT!SI MEDICII!
  • 0 (0 voturi)    
    Ucedere din culpa (Miercuri, 3 februarie 2010, 14:31)

    JiJi [anonim]

    Ucedere din culpa, nu ucidere involuntara. Acesta este termenul in limba romana.
  • 0 (0 voturi)    
    Haaa ce bine! (Miercuri, 3 februarie 2010, 19:13)

    Diana [anonim]

    Sa putrezesti in inchisoare Conrad Murray! >:P
  • 0 (0 voturi)    
    Pentru smintitii care se tot amesteca : (Joi, 4 februarie 2010, 0:32)

    Athina-Aurelia Costea ( Brasov)-o inima daruita LU [anonim]

    Expresii ca ,,drogat, nebun, ipohondru " la adresa LUI MICHAEL, nu pot fi spuse decit de niste suferinzi psihic, in nici un caz de oameni de bun simt. Voi ce ati facut in folosul omenirii ? Va raspund tot eu : nimic !!Daca ati fi facut, ati fi pretuit munca, modestia, darnicia, buna cuviinta, umilinta si nu v-ati fi lasat orbiti si asurziti de media si de restul smintitilor, ca sa ajungeti acum sa aruncati cu mizerii in orice om valoros. In zadar toate eforturile voastre de a ne tiri dupa voi, pe noi milioanele de oameni de bun simt !!!!Nu aveti sanse !! Bravo , d-na ( d-ra )Diana, d-na (d-ra )Ingrid, d-na ( d-ra )Jiji !!! Nu va lasati !!!