Creatorul de moda Alexander McQueen, gasit mort

de V.M.     HotNews.ro
Joi, 11 februarie 2010, 18:03 Life | Showbiz

Alexander McQueen
Foto: Agerpres
Designerul britanic Alexander McQueen a fost gasit mort, joi dimineata, in casa sa din Londra, a anuntat purtatorul de cuvant al acestuia, potrivit Associated Press. McQueen avea 40 de ani.

UPDATE Potrivit Sky News, designerul s-ar fi sinucis, fiind gasit spanzurat in apartamentul sau din Londra.

"Pot confirma moartea sa", a declarat purtatorul de cuvant al companiei conduse de McQueen, potrivit AFP, precizand ca nu detine informatii cu privire la circumstantele mortii designerului.

Potrivit politiei, serviciul de ambulanta a fost solicitat joi dimineata, in jurul orei locale 10.20, la o adresa de pe Green Street, in centrul Londrei, unde a fost descoperit mort un barbat de 40 de ani. Politia nu a oferit informatii cu privire la identitatea barbatului si nici despre cum a decedat, insa a precizat ca rudele acesteia au fost informate.

Politia a adaugat ca urmeaza sa se faca o autopsie pentru a se afla cauzele mortii, precizand totodata ca decesul nu este considerat "suspect".


Citeste mai multe despre   






















7154 vizualizari

  • +1 (3 voturi)    
    Tragic! (Joi, 11 februarie 2010, 21:36)

    Alina [anonim]

    Dar nu-mi revin...ce l-a impins pe acest om la suicid? Ca doar nu moartea mamei lui. Faima, bani, premii peste premii, un brand absolut remarcabil. De ce?
    • +1 (3 voturi)    
      pacat (Joi, 11 februarie 2010, 23:24)

      Relu [anonim] i-a raspuns lui Alina

      Mid-life crisis , Alina! A fost unul dintre cei mai inzestrati designers al generatiei sale....
    • +1 (1 vot)    
      depresia (Vineri, 12 februarie 2010, 0:21)

      ticaloasa [utilizator] i-a raspuns lui Alina

      cica era foarte deprimat dupa moartea mamei sale de la inceputul lunii.
  • +2 (2 voturi)    
    Pacat.... (Vineri, 12 februarie 2010, 12:11)

    irina [anonim]

    este un eveniment tragic, pacat ca adevarate genii ale modei aleg sa sfarseasca asa devreme....
    http://memyselfandmyshoes.wordpress.com/2010/02/12/inca-o-stea-apusa-in-lumea-modei-alexander-mcqueen/
  • 0 (0 voturi)    
    ce chestie... (Vineri, 12 februarie 2010, 20:58)

    kiki [anonim]

    inca unu' pe invers care da coltu'...
  • 0 (0 voturi)    
    depresie (Vineri, 12 februarie 2010, 21:01)

    Diana [anonim]

    Cauza suicidului: depresia.
    Vine un moment cand realizezi ca succesul in plan profesional nu mai este suficient. Faima, banii, premiile nu aduc fericirea, daca nu ai o viata personala implinita. Cati prieteni adevarati credeti ca avut omul asta? Si mai ganditi-va cati "paduchi" misuna in jurul vedetelor, care in majoritatea cazurilor isi cheltuie banii azi la dezalcolizare si maine la dezintoxicare. Asta in cazul fericit in care nu se sinucid.
  • 0 (0 voturi)    
    OMG (Sâmbătă, 13 februarie 2010, 10:52)

    Alexandra [anonim]

    Pffffffffff!!!!!!! Lumea modei nu va mai fi la fel de acum incolo fara el!!!!!! :(
  • 0 (0 voturi)    
    Destinul e in Miinile Noastre! (Miercuri, 17 februarie 2010, 22:22)

    Mira [anonim]

    Sincere condoleante ale mele ca asa o personalitate remarcabila si talentata s-a sinucis.....Este un shock adevarat sa afli asa ceva stiind ca Alexander nu era abatut de pe calea sa. Totul este prea straniu.......