VIDEO Giant George este cel mai inalt caine din toate timpurile: 109 cm la greaban

de R.M.     HotNews.ro
Marţi, 23 februarie 2010, 12:51 Life | Showbiz

Giant George, alaturi de stapanul sau
Foto: www.giantgeorge.com
Un dog german din statul american Arizona a fost recunoscut oficial de Guinness World Records drept cel mai inalt caine din lume, anunta BBC News. Cainele, detinut de David Nasser, are o inaltime de 1,09 metri la greaban si cantareste 111 kg.

Giant George consuma 50 de kilograme de mancare in fiecare luna.

Cainele, in varsta de patru ani, l-a invins pe dogul german Titan, rivalul sau din California, cu aproape doi centimetri.



El a primit, pe langa distinctia de Cel mai inalt caine in viata, si titlul de Cel mai inalt caine din toate timpurile.


Citeste mai multe despre   



















7919 vizualizari

  • 0 (12 voturi)    
    Pai nu concuram si noi? (Marţi, 23 februarie 2010, 13:04)

    iosiP [anonim]

    La titlul pentru cel mai scund premier din toate timpurile... sau cea mai "blonda" ministreasa, sau la cea mai violet flacara?
    Hai ca avem cu ce! Un mic efort pentru tara...
  • +4 (4 voturi)    
    Fotografie (Marţi, 23 februarie 2010, 13:19)

    anonim [anonim]

    Puteau folosi un alt obiectiv la poza si nu un ultrawide:)
    • +2 (2 voturi)    
      Filme XXX (Marţi, 23 februarie 2010, 17:00)

      sss [anonim] i-a raspuns lui anonim

      Probabil fotografu' venea de la un shooting de XXX
    • +1 (1 vot)    
      truc! (Miercuri, 24 februarie 2010, 10:50)

      joe [anonim] i-a raspuns lui anonim

      Tocmai ăsta-i trucul: să pară potaia mai mare...
  • +2 (4 voturi)    
    Sa avem mare grija! (Marţi, 23 februarie 2010, 13:23)

    Humanoidul [anonim]

    Sa nu scape un asemenea caine liber prin Bucuresti, ne insamanteaza "comunitarele" si vom avea "orasul cainilor" dulai cat viteii, cu 3 d,astia umplii autobuzul. Iar hingerii vor fi importati din India, dintre taranii care manevreaza elefantii, va trebui Oprescu sa schimbe toate custile. A fost odata cand lumea era dominata de dinozauri (pardon caini).
  • +5 (5 voturi)    
    poza deformata (Marţi, 23 februarie 2010, 13:24)

    mircea [anonim]

    E foarte deformata poza, din dorinta de a exagera stirea. De exemplu papucii sunt de 3 ori cat capul.
  • +5 (5 voturi)    
    O potaie gigant (Marţi, 23 februarie 2010, 13:47)

    a [anonim]

    In poza, pana si cainele este mirat cat de mult au exagerat fotografii :)
  • +1 (1 vot)    
    hmmmmmmm (Marţi, 23 februarie 2010, 14:11)

    touretul [utilizator]

    nu stiu, dar cu multi ani in urma, peste 10, auzisem de o canisa de dogi germani arlechini la Zarnesti care avea un mascul de 100 cm la greaban. si cineva imi spusese ca un pui al acestuia, exportat in Ungaria, atinsese 110 cm. nu l-am vazut personal, nu l-am masurat, dar un proprietar de dog german parca mi-a povestit asta. de asemenea, ultimul dog german reprezentativ in Romania l-am vazut tot la Brasov , pe vremea cand eram student si era un exemplar fantastic, arlechin, inalt si suplu, fara a fi insa slab, proportionat corect, cu picioare puternice, cu piep adanc, cu urechile cupate, cuminte ca un sfant. un tanar se plimba cu el prin oras. de atunci nu am mai vazut decat ogari.
  • +1 (1 vot)    
    corectie (Marţi, 23 februarie 2010, 15:41)

    lu [anonim]

    stati linistiti ,oricand un contingent de maidanezi poate sa-i aplice o corectie exemplara
  • +2 (2 voturi)    
    Reclama la vase de apa ??? (Marţi, 23 februarie 2010, 18:27)

    TITI [anonim]

    In loc sa-l puna langa un etalon , il pune sa stea aplecat si sa bea apa , mari dobitoci !! Apropo ce e " GREABAN "
    • +1 (1 vot)