Iron Maiden la Cluj - se poate face audienta si in afara Bucurestiului?

de HotNews.ro    
Marţi, 1 iunie 2010, 0:00 Life | Showbiz

Iron Maiden
Foto: Imagistica
(P) Greii rockului mondial vor ajunge vara aceasta la Cluj Napoca in data de 15 august, biletele pentru concertul care va avea loc in parcarea mall-ului Polus Center fiind disponibile pe site-ul www.servuscluj.ro.

In doar 4 zile de la lansarea pe piata, 10 la suta din cele 35.000 de bilete (audienta estimata de organizatori) au fost deja cumparate, interesul fiind sporit si de pretul acestora: 100 lei.

Evenimentul este prezentat de clubul de fotbal CFR 1907 Cluj si organizat de Imagistica si Iconica.

Liviu Alexa, organizatorul concertului, crede ca acest eveniment va schimba mult industria de gen: "In afara Bucurestiului, putine au fost numele cat de cat mari, de anvergura, care au cantat pentru romani. Iron Maiden este de departe cel mai mare nume care va canta in Transilvania: a fost nevoie sa treaca 20 de ani ca sa se intample asta. Reactiile fanilor sunt extraordinare: si-au cumparat bilete fani din toate judetele tarii, dar si din strainatate: din Mexic, din Belgia, Bulgaria, Norvegia, Spania, Irlanda, ba avem chiar si o familie cu doi copii care va veni special pentru Iron Maiden la Cluj tocmai din Australia".

Iron Maiden se bucura de o cariera impresionanta, ce insumeaza peste 3 decenii de activitate, 14 albume lansate pana in prezent, 70 de milioane de exemplare vandute si peste 20 de distinctii acordate de-a lungul timpului, printre cele mai recente numarandu-se un Brit Award pentru “cea mai buna reprezentatie live” in 2009, premiul BBC Heavy Metal World Cup pentru “cea mai buna trupa de heavy metal a tuturor timpurilor” precum si un premiu Juno acordat pentru DVD-ul anului - "Flight 666" – documentarul realizat in cadrul turneului “Somewhere Back In Time”.

Concertul Iron Maiden va fi deschis de trupa Cargo.


Citeste mai multe despre   






















7761 vizualizari

  • +6 (6 voturi)    
    bravos! (Marţi, 1 iunie 2010, 8:51)

    eXXo [utilizator]

    Mi-am luat bilet chiar in primele minute. UP THE IRONS from CJ!
  • -13 (17 voturi)    
    Ce mai cadou (Marţi, 1 iunie 2010, 9:01)

    Alex - Bucuresti [anonim]

    Se va face audienta. Eu mi-am luat deja bilet :-)
    Insa altceva vreau sa remarc: acest concert este cadoul lui Arpad Paskany, finantatorul CFR Cluj, catre fani... un cadou pe bani.
    Onorariul trupei este aprox 200.000 de euro, conform presei. Prin comparatie, cam cat castiga CFR Cluj din participarea in Liga Campionilor?... halal cadou.
    • +12 (16 voturi)    
      Re: Ce mai cadou (Marţi, 1 iunie 2010, 8:50)

      alex [anonim] i-a raspuns lui Alex - Bucuresti

      tu esti unul dintre cei care tin lucrurile pe loc, din cauza mentalitatii de "cață".
    • -13 (19 voturi)    
      Era mai bine gratis? (Marţi, 1 iunie 2010, 9:20)

      anonim [anonim] i-a raspuns lui Alex - Bucuresti

      Sa vina toti mancatorii de seminte?????
      Interesul este scazut si nu se vor vinde probabil decat cel mult jumatate din bilete.
      Din pacate un concert mare (ex. 30-50.000 oameni) in afara Bucurestiului nu este posibil
      • +14 (18 voturi)    
        x (Marţi, 1 iunie 2010, 9:39)

        Claudiu [anonim] i-a raspuns lui anonim

        Ba este posibil, vezi Peninsula Tg-Mures
        • +4 (8 voturi)    
          Totusi (Marţi, 1 iunie 2010, 12:32)

          Unu din multime [utilizator] i-a raspuns lui Claudiu

          Sa nu confundam un festival cu un concert al unei singure trupe.

          In rest bravo organizatorilor, este un lucru bun ca a crescut numarul concertelor/festivalelor si in afara Bucurestiului.

          Rock on!
        • +3 (3 voturi)    
          Nu e acelasi lucru (Marţi, 1 iunie 2010, 15:57)

          anonim [anonim] i-a raspuns lui Claudiu

          .
      • 0 (0 voturi)    
        corect, ai dreptate (Miercuri, 2 iunie 2010, 22:06)

        Klausenburg [anonim] i-a raspuns lui anonim

        30 - 50 mii vin numai la Bucuresti ( la concert de manele mancatziash) .....Hai CFR!!! Hajra CFR! apropos, cand se desfiinteaza FC Militia Dinamo si FC securitatea Steaua, cred ca nu mai avem mult... 20 de ani, atat a zis Brucan... fara munca si numai cu manele si lanzuri de aur nu mai merge...
    • +11 (19 voturi)    
      Ma mitica (Marţi, 1 iunie 2010, 9:50)

      Clujean [anonim] i-a raspuns lui Alex - Bucuresti

      Ce vrei tu sa remarci?? Ca voi pe cine ati fi adus daca o echipa in Bucuresti castiga campionatu? Ahh stai ca am ghicit pe "Minune sau ceva Vijelie" ca sa va simtiti bine voi cu ceafa mare :))). Si care e problema ta ca cat castiga CFR Cluj prin participarea in CL??? Tu ai vrea sa-i aduca pe gratis nu sau cum? Tu sa platesti bilteu de la Bucuresti si inapoi ca vezi doamne tu esti special. Stai numa acolo in Bucuresti si lasa-ne in pace!!!
      • -11 (13 voturi)    
        Bine tu! (Marţi, 1 iunie 2010, 12:02)

        Alex - Bucuresti [anonim] i-a raspuns lui Clujean

        Relaxeaza-te, tovarase clujean. Majoritatea spectatorilor nu vor fi din Cluj, la fel ca la alte concerte de stadion din minunatul vostru oras.
        Deci, daca stam noi acasa, atunci nu mai vine nimeni :-)))
        • +1 (1 vot)    
          oare? (Miercuri, 2 iunie 2010, 21:01)

          unu [anonim] i-a raspuns lui Alex - Bucuresti

          freaca-te pe cap tinere ca vorbesti prostii.
          Probabil si la CFR- I.C. Arges tot voi din bucale ati sustinut CFR-ul sa castige titlul... de treaba oameni sunteti voi si muuulti ;)
      • +5 (7 voturi)    
        Iron Maiden (Marţi, 1 iunie 2010, 16:44)

        alexander the great [utilizator] i-a raspuns lui Clujean

        Unii ca tine fac de ras clujenii... Eu am fost la Bucuresti la concert cu o gasca din Cj. Nu am simtit niciun moment ca ii urasc pe cei din sud. Asa ca mai bine taci. Roxana Printesa Ardealului nu va apartine ?
      • -6 (8 voturi)    
        tarus (Marţi, 1 iunie 2010, 17:22)

        Arkan [utilizator] i-a raspuns lui Clujean

        Mai intai, tu de la tara, invata sa pui virgule, sunt necesare in limba scrisa.
        Ma seci, ca de altfel toti provincialii care nu-si pot stapanii frustrarea vis-a-vis de cei din Bucuresti.
        Foarte frumos ca-i aduce pe Maiden, o sa-i vezi si tu prima oara. Eu i-am vazut de 2 ori.
        • 0 (0 voturi)    
          Oltodva, Pecenegia, Cumania, Teleormania (Joi, 3 iunie 2010, 17:42)

          Beni [anonim] i-a raspuns lui Arkan

          Ma Tarkan ma.....Si noi i-am vazut de mai multe ori si mult mai aproape ...la Budapesta.... nu in Turkestanul de secol 11 de la Bucale. Cum ati zice voi in Oltodova ...mai sictir ma oltenilor jegosi ce sunteti...si nu va mai dati europeni ...mai cautativa radacinile pe la Cumani si Pecenegi.
  • 0 (8 voturi)    
    Se putea si mai bine! (Marţi, 1 iunie 2010, 9:44)

    niki [anonim]

    Evident ca nu era cazul sa fie gratis!
    Insa in nici un caz nu te poti lauda ca faci cadouri atunci cand doresti profit de pe urma acestui eveniment. Financiar, trecand peste cel de imagine. Daca stam sa calculam, cu minim 10.000 spectatori "jmecherul" Pajkany iese deja pe plus. Eu ma astept sa fie in jur de 15.000 in conditiile inc are la Buc au fost aproape 25.000.
    Asa ca s-o lase mai moale cu ipocrizia si asazisele cadouri. Astora cika li se zice oamenri de afaceri nu mafioti, asa cum credeam eu. Jalnic!
    • 0 (0 voturi)    
      Nu se putea mai bine (Luni, 7 iunie 2010, 18:10)

      Vlad [anonim] i-a raspuns lui niki

      Atata timp cat pretul unui bilet este de 20 de euro, eu il consider totusi un cadou, pe langa cadoul de a aduce Maiden la Cluj. Pana acum nimeni nu s-a gandit sa faca asa ceva afara din Bucuresti.
      Apoi chiar nu te inteleg, tu crezi ca cineva face ceva fara profit?
      Nu inteleg, care e ideea? Ca nu e gratis asa cum s-au obisnuit romanasii la serbarile cu mici si bere? Ori la pomenile electorale?
      Tu si cei care gandesc ca si tine sunteti incredibili...
      Si sa stai linistit, ca vor fi peste 25.000 de oameni, cat au fost la Bucuresti.
  • +3 (5 voturi)    
    Supergrupul ASIA (Marţi, 1 iunie 2010, 9:59)

    Dora [anonim]

    La Cluj ,la inceputul anilor '90, a fost supergrupul ASIA. E supergrup, cu unii dintre cei mai mari muzicieni ai lumii. Hai sa ne laudam acum cu Iron Maiden. Asta inseamna provincilaism. Neinformare si lauda desarta. I-am vazut pe stadionul "Ion Moina" din Cluj Supergrupul ASIA. Tari !
    http://www.youtube.com/watch?v=5KQ5-rXOZZk&feature=related

    http://www.youtube.com/watch?v=YmPOfzzkDNQ&feature=related
    • +1 (5 voturi)    
      asia (Marţi, 1 iunie 2010, 11:23)

      Clujeanul [anonim] i-a raspuns lui Dora

      "Ia cu tine si inima, inima mea si ascunde-o in bagaje pe undeva".

      Scuza-ma, nu ma-m putut abtine.
      Trupa Asia este legendara dar nu asa comerciala ca si Iron Maiden.

      Prima data i-am vazut pe cei de la Iron Maiden in anii 90 in Budapesta, eram in liceu si a fost o adevarata provocare pentru noi sa mergem prin Budapesta, nestiind ungureste si nici prea multa engleza in aceea vreme.
      • +5 (5 voturi)    
        asia (Marţi, 1 iunie 2010, 15:56)

        ovi [anonim] i-a raspuns lui Clujeanul

        Cand trupa ASIA s-a format, fetele de la A.S.I.A sugeau doar biberonul.

        ASIA e formata in '81 din fosti membrii Yes, King Crimson si Uriah Heep.Canta rock progresiv.
    • +3 (3 voturi)    
      Da (Marţi, 1 iunie 2010, 19:18)

      Babilou [anonim] i-a raspuns lui Dora

      Eu i-am vazut pe ASIA la Casa de Cultura a Studentilor din Cluj, prin '95-'96 parca...eram inca in tara pe vremea aia.... Au cantat si pe stadion?
  • -6 (6 voturi)    
    ... (Marţi, 1 iunie 2010, 11:36)

    gigel [anonim]

    Prefer sa ma duc la Sziget, la Budapesta, 14 Aug - Iron Maiden, 15 Aug - Muse
  • +5 (5 voturi)    
    Ma bucur.... (Marţi, 1 iunie 2010, 12:01)

    Oana [anonim]

    ca un bilet pentru un concert cu o trupa mare nu costa un salariu minim pe economie!
  • +4 (4 voturi)    
    Scorpions la Sibiu (Marţi, 1 iunie 2010, 12:13)

    nonick [anonim]

    Mai lasati-o cu "de departe cel mai mare nume": in 2007 la Sibiu au fost Scorpions: 17 albume cu 75 de milioane de exemplare vandute.
    Sper sa se intoarca in Romania in turneul de adio.

    http://www.youtube.com/watch?v=2fICvN7Yzo8&feature=related
    • 0 (0 voturi)    
      Bruce Lee il bate pe Van Damme? (Luni, 7 iunie 2010, 18:25)

      Vlad [anonim] i-a raspuns lui nonick

      Da... si Maiden au vandut cam 100 de milioane, si au si ei 14 albume...niste mici copii.
      Nu inteleg de ce va purtati ca niste manelisti? Chestii de genul "cine e pe primul loc", ba e, ba nu e cel mai tare concert, ba la Bucuresti au fost mai tari... Ce naiba e cu voi? Doar un cretin ar incerca sa spuna cine e mai tare dintre Scorpions si Maiden.
      Bruce-Lee il bate pe Van-Damme?

      N-ai cu cine... Niste tarani...
  • -9 (13 voturi)    
    provinciali 100% (Marţi, 1 iunie 2010, 12:37)

    oana [anonim]

    Am incercat sa aflu cine organizeaza acest concert si cu ce se ocupa... Provincialii astia chiar cred ca sunt in stare sa faca Maiden??? In parcarea unui mall???? O chestie pur romaneasca, 100%. Am ajuns de rasul curcilor daca individul ala cu pretentii de mare ziarist are impresia ca poate face un concert.
    • +6 (8 voturi)    
      esti prost (Marţi, 1 iunie 2010, 13:14)

      capra [anonim] i-a raspuns lui oana

      mare de tot
    • +5 (7 voturi)    
      mai bine vii sa te bucuri si tu (Marţi, 1 iunie 2010, 13:20)

      Andrei [anonim] i-a raspuns lui oana

      O parcare.... dar o parcare mare (chiar si pentru Bucuresti) :))
    • +4 (4 voturi)    
      Maiden in parcare (Marţi, 1 iunie 2010, 14:08)

      lentzi [anonim] i-a raspuns lui oana

      Habar n-am de activitatea firmei lui Alexa, stiu doar ca e o firma de advertising/publicitate. Nu comentez calificarea lor in materie de organizare de concerte.
      Dar:
      1 - nu ei trebuie "sa faca Maiden" - concertul, cu scena, sonorizare, lumini, etc. sunt ale Maiden - ilor
      2 - in parcare la RomExpo se fac festivaluri de ani de zile, asadar nu e o problema sa se tina acest concert in parcarea de la POLUS ( suprafata este suficienta si mall-ul nu este in oras, inconjurat de cladiri )
      3 - sincope ar putea aparea la partea organizatorica legata de accesul publicului la zona din parcare unde va avea loc concertul, toalete, tonete cu bauturi/mancare, adica lucrurile cu care te poti confrunta la orice concert din Romania.
  • -6 (12 voturi)    
    hm (Marţi, 1 iunie 2010, 15:18)

    eduard [anonim]

    intotdeauna am preferat sa vad un concert de acest gen in budapesta. am fost si in bucuresti de cateva ori dar diferenta de mentalitate, de civilizatie, e enorma, un concert ac&dc sau altele de gen se potrivesc ca nuca in perete in bucuresti. acolo manelele sunt acasa iar acest lucru nu-l mai schimba nimeni niciodata oricate trupe vor veni acolo. anul acesta prefer sa vad in cluj un maiden cu mai putina lume (desi ma indoiesc ca vor fi mai putini decat in buc acum 2 ani) decat in bucuresti, dar fara tuciurii in jurul meu. de 3 ani locuiesc in budapesta si acum imi dau seama cat de ramasi in urma sunt cei din sudul romaniei.
    • +11 (13 voturi)    
      Bravo. (Marţi, 1 iunie 2010, 16:04)

      Anonim [anonim] i-a raspuns lui eduard

      De ce nu scrii pe forumurile din Magyar Orszag daca ti-a placut atat de mult.
      Sincer nu intereseaza pe nimeni unde ai fost tu.
      Si vezi ca Bucurestiul e plin de d-astia ca tine din Cluj, Timisoara, Iasi, Bacau etc. care isi dau in stamba pentru ca nu ii cunoaste nimeni.
      Am un prost din Maramures care parcheaza pe locurile platite si arunca gunoiul pe trotuar, ce zici acum toti din Maramures sunt cretini?
      Generalizezi si ne arati cat poti.
  • +3 (7 voturi)    
    cfr.........maiden (Marţi, 1 iunie 2010, 15:47)

    dacicul [anonim]

    sa fie clar, urasc CFR-ul de moarte.........sunt stelist, ardelean.
    dar daca atunci cand castiga campionatul, boratul de ungur ii aduce pe maiden (cu sau fara profit personal), iar borcea a promis concert shakira, atunci:
    FORTZA CFR :)))))))))
    • +3 (3 voturi)    
      o fii el (Marţi, 1 iunie 2010, 21:01)

      Pandi [anonim] i-a raspuns lui dacicul

      o fii el "borat de ungur", dar macar face un gest ce multi "de-ai nostrii" nu fac. Clar? Pe tine te deranjeaza ca e Pászkány si nu e un "escu".
  • +3 (3 voturi)    
    Eram sigur (Marţi, 1 iunie 2010, 15:48)

    Ban [anonim]

    dupa titlu ca or sa sara de cur "brejii". Si antiromanii sa mai incerce sa invrajbeasca nitel pe fraieri. Masa de manevra pune botul imediat. Cum sufera de ceva complex, cum sare ca arsa sa arate ce "civilizata" e ea si locurile pe unde a fost. Pai tocmai astia sunt provincialii, fie ei din Bucuresti fie de aiurea. Asta e spiritul provincial prezent oriunde.
    • 0 (0 voturi)    
      Ar vrea sclavii agricoli sa aibe provincie... (Joi, 3 iunie 2010, 15:37)

      remi [anonim] i-a raspuns lui Ban

      Si culmea vorbeste teleormanoidul...ce sa zic? Provincie e aia cand iesiti voi de pe Victoriei, si Avioatorilor ca de inafarade 6% din oras care e centru istoric in rest e ghetou plin de sclavii agricilor din Oltenia si Moldova ...iar daca va mai indepartati si treceti de borna limita a orasului sunteti in secolul XI pe acolo pe la Adunatii Copaceni, Ciorogarla, sau chiar Otopeni, Voluntari, care doar pe strazile mai imprtante arata a secolul 18 in rest e Cumania adevarata. Ati vrea voi Oltenii si Moldoveni care traiti la ghetou sa aveti zone rurale precum in Transilvania, Banat si Maramures care seamana cu Europa Centrala caci la voi aspectul e de Anatolia curata...mizerie, case acoperite cu tinichea, trotuare la sate inexistente, case dechirpici ca in Afghanistan.
  • +5 (5 voturi)    
    prostilor (Marţi, 1 iunie 2010, 17:13)

    Nn [anonim]

    Nu sunteti normali la cap. Va aduce cineva pe tava o legenda a muzicii, iar voi incepeti sa aruncati cu c... N-ar trebui sa vina nimeni, doar Costi Salam Minune de la Valcea sa va cante de dimineata pana seara.
  • 0 (4 voturi)    
    heh , vise (Marţi, 1 iunie 2010, 18:04)

    Organizatorul X [anonim]

    Suma nu mi se pare 'modica' deloc. O suma modica era ceva de genul 50 ron nu dublu. 100 /130 de lei este pretul unui bilet real , in multime/gazon , cam la orice concert al unei trupe mai bazate. Asa ca sincer nu vad unde este avantajul ca ii aduce Arpad Paskany si firmele astea de publicitate. Unde e bucuria ca a luat CFR campionatul? Unde este 'reducerea' aia?

    Nu cred ca o sa fie 35.000 de oameni in niciun caz. Daca se vindeau asa de bine biletele nu ma sunau telemarketeri prin telefon sa-mi vanda bilete. Da imi place ca e plin de astfel de articole reclama prin care ne arata ce bine se vand.

    Mai vedem noi cand o sa aveti vreo 10.000-15.000 de oameni. sper din tot sufletul sa aveti atata.
    • +1 (1 vot)    
      hai nu fii rau (Marţi, 1 iunie 2010, 19:35)

      Ronnie [anonim] i-a raspuns lui Organizatorul X

      lasa sa vina public si acolo

      si ai dreptate ca 100 ron nu e putin - acum 2 ani la Bucuresti pe gazon B (acolo unde a stat majoritatea) a fost mult mai ieftin - dar la urma anuntarea acestui pret ca fiind modic face parte din marketing - e bine totusi ca e cu bani ca sunt multi tarani care veneau acolo fara sa stie despre ce era vorba

      si la urma nu e un mare cadou ci o afacere pur si simplu, profitand de valul de simpatie pt echipa de fotbal
    • +2 (2 voturi)    
      mdaaaaa (Miercuri, 2 iunie 2010, 1:06)

      anonim [anonim] i-a raspuns lui Organizatorul X

      mda, uita-te la pretul biletelor la concertul Ozzy din bucuresti... si uita-te la GOLDEN RING... 400 si ceva ron...

      ca sa stai exact acolo, unde ai sta la maiden cu 100 ron si putin efort (ca sa te duci mai devreme acolo)...

      asa ca...
  • +5 (5 voturi)    
    Mai fratiilor (Marţi, 1 iunie 2010, 20:49)

    HESS [anonim]

    Nu va certati.Bucurati-va ca vin in tarisoara aia formatii si cantareti de o valoare inestimabila.
    Ca cine si pt ce ii aduc sau le aduce .,prea putin conteaza.Cand eu doar ascultam doar pe vinil voi aveti cinstea sa ii vedeti pe viu.
  • +1 (1 vot)    
    ... (Marţi, 1 iunie 2010, 21:37)

    Haiduc [anonim]

    1. Alexa e mitoman, deci asteptati-va in curand la New Babylon of Manastur.By Imagistica.
    2. Concertul I.M. se vrea o afacere => nu va vaicariti ca nu e gratis
    3. Paszkany e definitia mafiotului cu ceva staif care stie ca trebuie sa plateasca bine presa sa aiba imagine (un John Gotti chel, ungur si afazic daca vreti:) ) asa ca e logic ca in Ardeal concertul asta "cadou" va beneficia de cele mai bombastice acolade ziaristice.

    Singurii nevinovati aici sunt Iron Maiden si spectatorii. :)
    Bafta!
  • +1 (1 vot)    
    Si vignieta pentru ACDC ??? (Marţi, 1 iunie 2010, 22:15)

    Sorin [anonim]

    O alta stire care inconjoara lumea... ACDC nu-si poate scoate clopotul din Romania pentru ca n-are vignieta. Ei zic ca au platit dar n-au primit chitanta :)))

    http://www.lefigaro.fr/flash-actu/2010/06/01/97001-20100601FILWWW00622-roumanie-facture-salee-pour-acdc.php

    Romanu' tot roman...neaos cu caciula pe spranceana :)))

    Simpatice comentariile de pe forum, mai ales cel cu spalatul parbrizelor.
    Hai noroc !
  • +3 (3 voturi)    
    Succesul Iron Maiden in Transilvania (Miercuri, 2 iunie 2010, 10:57)

    cititor [anonim]

    O sa fie un scucces enorm concertul acesta. Sunt f mult oameni care si-au dorit sa viziteze Transilvania insa nu au gasit momentul propice.

    Ei bine, cel putin pentru fanii Iron Maiden, asta e un moment excelent ca sa-l cupleze cu un tur al Transilvaniei (cazul unui coleg de servici din Bruxelles).

    Bafta si numai bine!
    • -1 (3 voturi)    
      mda (Miercuri, 2 iunie 2010, 13:50)

      a [anonim] i-a raspuns lui cititor

      mda, o fi, dar drumurile transilvanene cam lasa de dorit. asa ca nu stiu ce tur linistit or sa faca ei. In toata tara sunt drumuri proaste iar transilvania nu iese din medie.
  • +1 (3 voturi)    
    .. (Miercuri, 2 iunie 2010, 13:48)

    barbu [anonim]

    DA. logic ca da, 70% din iubitorii de muzica buna se afla in zona respectiva, nu in bucuresti.
  • +2 (2 voturi)    
    IRON MAIDEN! (Miercuri, 2 iunie 2010, 16:05)

    Coco [anonim]

    Deci i-am vazut de doua ori cind au venit la noi, dar avind in vedere ca am fost un adevarat fan, vin la Cluj din Bucuresti. Am comandat biletul dar inca nu a venit. Il astept cu drag!
  • 0 (0 voturi)    
    Cadou (Joi, 15 iulie 2010, 23:44)

    Mishu [anonim]

    Cadoul face referire la faptul ca Maiden nu este o formatie de 3 lei paralei cum cred adormitii din tarisoara asta , si ei au anuntat ca singurul concert din ESTUL EUROPEI va fi cel de la festivalul SZIGET, iar in plus , pentru mine si multi altii , cadoul consta in venirea celor de la Maiden in Romania.
    Up the fucking Irons pt cunoscatori !

    Luati **** miticilor !