Ciuc Summer Fest: bilete la pret redus pentru studenti si elevi

de Cosmin Navadaru     HotNews.ro
Joi, 8 iulie 2010, 12:10 Life | Showbiz

Cu ocazia festivalului Ciuc Summer Fest, ce se va desfasura in perioada 16-18 iulie, in cadrul complexului Zone Arena din Bucuresti, elevii si studentii pot cumpara bilete la un pret “de criza”: 75 de lei pentru Gazon B,  145 de lei pentru Gazon A si 200 de lei pentru un bilet cu loc la Tribuna, informeaza organizatorii.

Aceasta noua categorie de bilete la pret redus va fi disponibila doar miercuri, 14 iulie, la casele de bilete de la intrarea in complexul Zone Arena. Fiecare elev sau student poate achizitiona maxim patru bilete, indiferent de categoria de pret, numai pe baza legitimatiei de student sau a carnetului de elev vizat.

Dupa succesul campaniei de reduceri desfasurata inaintea concertul Bob Dylan, am luat decizia de a implementa acelasi sistem de reduceri pentru elevi si studenti si pentru Ciuc Summer Fest, informeaza Emagic.

Ciuc Summer Fest se va desfasura in perioada 16-18 iulie, in cadrul complexului Zone Arena din Bucuresti avandu-i ca headlineri pe Faithless, Pink Martini si Gary Moore, celor trei alaturandu-se si numeroase nume autohtone precum Suie Paparude, Urma, Vita de Vie, Sensor, Discoballs, L’orchestre de Roche, Kumm, Brum Conspiracy, Les Elephants Bizarres, E.M.I.L, The MOOoD si The Mono Jacks.

Celelalte categorii de bilete pot fi achizitionate in continuare online de pe www.myticket.ro, din Libraria Carturesti Verona si din reteaua magazinelor Diverta, la diferite categorii de pret in functie de distanta fata de scena: 90 lei, 160 lei si 220 lei. De asemenea, in zilele de festival, biletele vor fi disponibile la casele de bilete plasate la intrarea complexului Zone Arena, la preturile de 110 lei, 180 lei si 240 lei.

Zone Arena se afla pe Bd. Barbu Vacarescu, nr. 313-321, sector 2. ​


Citeste mai multe despre   






















1027 vizualizari

  • -4 (4 voturi)    
    la munca studenti, nu la cersit ! (Joi, 8 iulie 2010, 12:28)

    Mihai [anonim]

    Ce sa caute la concerte? Cine ii intretine? Eu muncesc in sistemul privat 18 ore pe zi sa ii intretin pe studenti si pe pensionari si lor le arde de concerte? Pai asa au reusit ilici, nastatse, geoana, ponta, patriciu sa prospere, ca studentii stau numai la cersit bursa inloc sa munceasca! Sa fie alaturi de Basescu si de Boc sa luptam impotriva crizei, nu sa cerseasca! Sa muncesca sa castige un ban si sa luptam impotriva PSD-PNL-PC-minoritati, nu sa se duca la concerte! Ce am fi facut daca tinerii din 89 se duceau la concerte nu la revolutie? Sa muncim cu totii !
    • +2 (2 voturi)    
      :) (Joi, 8 iulie 2010, 13:01)

      danutz [anonim] i-a raspuns lui Mihai

      comunist mic ce esti..
      Pai si de ce muncesti 18 ore pe zi ipocrit mic? Nu pentru tine? Ce, a venit cineva sa iti ia banii sa ii dea la studenti? Tu singur dai banii la stat, care ii gestioneaza.. deci in cel mai rau cazi poti tipa la stat..

      Apropo, nu sunt student, si am muncit din primul an de facultate ca si multi alti studenti ce se intretin singuri fara ajutorul tau
    • +1 (1 vot)    
      You've made my day (Joi, 8 iulie 2010, 13:36)

      Cris [anonim] i-a raspuns lui Mihai

      Mult prea tare comentariul tau. Ai dreptate, ce sa caute la concerte? Sa stea si sa invete si eventual sa iasa din casa doar ca sa mearga la biserica Duminica dimineata. E inadmisibil ca statul sa ofere reduceri studentilor pentru concerte. Adica, cum vine asta: tara este sub ape si tinerii merg sa se distreze? Mai bine ar dona banii aia pt fondul de solidaritate.
    • +1 (1 vot)    
      Cand va aud (Joi, 8 iulie 2010, 14:13)

      Traficantu_De_Influentza [utilizator] i-a raspuns lui Mihai

      Mai nene, unde muncesti ma tu 18 ore pe zi? Si eu lucrez in privat si sunt si student. Dar stii ce cred? Ca trebuie sa fii foarte "intr-un fel" sa stai 18 ore pe zi la munca. Sa nu imi zici ca iti este greu, eu zic ca esti doar incompetent. Inca ceva, general. Observ ca il ultima vreme s-a pus problema eficientei privat vs munca la stat. Sa fim seriosi, se freaca manganul si la birouri intr-un stil fenomenal. Numai ca multi prefera sa se dea mari platitori de impozite cum ca muncesc "18 ore pe zi". Mai baieti, invatati sa munciti eficient, ca sa puteti trai echilibrat. In Germania s-a ajuns si la 6 ore pe zi. Vii, faci treaba, pleci. O sa va moara creierul in stilul asta. Auzi tu, 18 ore. Mai, calitate nu cantitate. Offf...
    • 0 (0 voturi)    
      Inca ceva desteptule... (Joi, 8 iulie 2010, 14:17)

      Traficantu_De_Influentza [utilizator] i-a raspuns lui Mihai

      Exista lege la noi cum ca nu poti angaja cu norma intreaga studenti! Ai idee cati o respecta? Eu ma indoiesc ca face vreo unul asa ceva. Muncesc de la 18 ani sa ma intretin si sa termin o scoala. Concluzia? Nu le poti face pe amandoua foarte bine. Nu poti. Cine zice, vorbeste aiurea. E foarte aiurea ca in loc sa ai conditii sa poti invata trebuie sa te lupti pentru ziua de maine. Asta ti se pare corect? Te intreb domnule comunist, pe vremea ta, daca ai apucat sa ajungi sa faci studii superioare, cum era? Va trimitea nea Nicu la munca? Nu cred. Dar e bine ca ti-a pus Dumnezeu mana in cap si ai internet si calculator si ai ajuns sa postezi si tu pe hotnews.
      • 0 (0 voturi)    
        Tu esti comunist! (Joi, 8 iulie 2010, 15:16)

        Mihai [anonim] i-a raspuns lui Traficantu_De_Influentza

        Du-te la PSD-ul tau si slujeste-l pe Ilici in continuarea ca el va tine in puf si v-a educat timp de 20 de ani cat a fost el cu psd-ul la putere sa cersiti si sa nu munciti! I-auzi "Nu le poti face pe amandoua foarte bine si scoala si munca". I-auzi, puiule de comunist si de securist, daca ai lasa cartea de partid de la PSD si PNL ai vedea ca in afara se recruteaza intens din randul studentilor, dar trebuie sa fii CAPABIL si sa ai note BUNE. Din pacate, esti mult prea orbit de moguli si cauti scuze inloc sa deschizi ochii. Bine ca a venit acum Basescu si o sa termine cu voi, cersetorii de ajutoare sociale si va trimite la munca ! Eu muncesc de la 18 ani, am muncit si in facultate (bine ca nu am facut-o in Romania) si pe timpul masterului & phD-ului, iar acum sunt la o multinationala unde nu trebuie sa freci menta cum stiti voi! Impreuna cu Basescu si cu Boc vom distruge mentalitatea asta instaurata de ilici-nastase-patriciu in mintea studentilor si vor afla si ei ca pot si sa invete si sa muneasca! Nu-i asa ca nu va invata mogulii de la tv asta?
        • +1 (1 vot)    
          Hehehe (Joi, 8 iulie 2010, 16:46)

          emil [anonim] i-a raspuns lui Mihai

          Eu as fi vrut sa cred ca esti ironic. Dar tu nu si nu. Ai tu ceva probleme...
          • 0 (0 voturi)    
            :)) (Joi, 8 iulie 2010, 16:53)

            Traficantu_De_Influentza [utilizator] i-a raspuns lui emil

            Vede in culori. Politice. Si cam atat.
    • 0 (0 voturi)    
      chiar asa... (Joi, 8 iulie 2010, 17:23)

      un oarecare [utilizator] i-a raspuns lui Mihai

      ...cu ce te ocupi? sunt curios care e firma care angajeaza incompetenti ca tine!
      pe bune...sunt f curios ce faci 18 ore din 24 la munca...privatule :).
      nici tu nu crezi ce spui....
  • 0 (0 voturi)    
    Pentru MIHAI (Vineri, 16 iulie 2010, 9:03)

    Cristian [anonim]

    Mihai, dupa ce zici acolo se pare ca te-au prins si razboiale. Studentii nu se duceau inainte la concerte pentru ca nu ERAU ! Sa muncesti 18h la privat cred ca esti un depravat ... Apropo sa tii TU cu base si o sa ajungi sa muncesti 24h la privat si tot nu vei putea sa mergi la concerte.