Reprezentanta SUA a fost aleasa Miss World 2010

de D.G.     HotNews.ro
Sâmbătă, 30 octombrie 2010, 17:46 Life | Showbiz

Alexandria Mills
Foto: www.missworld.com
Reprezentata SUA, Alexandria Mills, a castigat sambata titlul de Miss World 2010. Emma Wareus, care a reprezentat Botswana s-a clasat pe locul al doilea iar Adriana Vasini din Venezuela pe locul al treilea, informeaza AFP.

Mills, o blonda de 18 ani, a izbucnit in plans in momentul in care Miss World 2009 -Kaiane Aldorino, Miss Gibraltar de anul trecut i-a pus coroana pe cap si a condus-o la tronul in forma de diamant, cu ocazia aniversarii a 60 de ani de concurs.

Favorita caselor de pariuri era Miss Norvegia, Mariann Birkedal, de 23 de ani, dar -potrivit presei-  alegerea sa ar fi iritat Beijingul, dupa ce Premiul Nobel pentru Pace 2010 a fost conferit disidentului chinez Liu Xiaobo.

Peste 100 de femei au concurat pentru titlul Miss World 2010, in finala concursului, organizat in insula tropicala chineza Hainan. Show-ul a fost urmarit de peste un miliard de telespectatori din lumea intreaga.

India si Venezuela au avut, pana acum, cele mai multe castigatoare, cate cinci fiecare.



Citeste mai multe despre   























8506 vizualizari

  • 0 (6 voturi)    
    evident (Sâmbătă, 30 octombrie 2010, 18:20)

    ampersand [anonim]

    Suntem din nou în faţa unei conspiraţii sioniste orchestrate de Biderbergi. Juriul concursului şi-a manifestat slugărnicia în faţa Unchiului Sam cu ochii la banii din Coliba Unchiului Tom.
    • +1 (3 voturi)    
      e buuuna blonda, tzuc-o tata (Duminică, 31 octombrie 2010, 13:15)

      andrei [anonim] i-a raspuns lui ampersand

      adica tu spui ca nu-i frumoasa fata ? nu iti trezeste nici un instinct ? nici la proba costumelor de baie ?
      haha .. atunci du-te la unchiul sam poate iti trezeste el :))
    • 0 (2 voturi)    
      haha (Duminică, 31 octombrie 2010, 13:17)

      mihai23 [anonim] i-a raspuns lui ampersand

      Astia si la concursu de miss zic ca e conspiratie. Fratilor, cand le vad pe alea mi se ridica tensiunea. Stau si beau o bere cu prietenii, si discutam doar ce le-am face :)) Ce conspiratie ar merge la blonda :)))
  • +3 (5 voturi)    
    China again! (Sâmbătă, 30 octombrie 2010, 19:02)

    john [anonim]

    auzi, ar fi iritat China....daca era comunista sigur castiga....
  • -1 (1 vot)    
    miss (Sâmbătă, 30 octombrie 2010, 23:15)

    "parerea mea" [anonim]

    Cum dracu cei ce comenteaza primii sint PRM-istii /
  • 0 (0 voturi)    
    "Conspiratii" (Duminică, 31 octombrie 2010, 0:37)

    Eu [anonim]

    Bineinteles ca apar destepti care sa vada "conspiratii". Nu e nici un fel de conspiratie, fata a castigat pentru ca e frumoasa. SUA nu a dominat astfel de concursuri, asa ca mai lasati prostiile.
  • 0 (2 voturi)    
    Chiar ca este trist .. (Duminică, 31 octombrie 2010, 10:32)

    Inna [anonim]

    Daca s-a ajuns la o asemenea situatie , incat, pana si miss-ele sa fie alese dupa criterii, sau conjuncturi politice internationale!
    • -1 (1 vot)    
      Chiar ca este trist .. (Duminică, 31 octombrie 2010, 12:13)

      Anca [anonim] i-a raspuns lui Inna

      Mereu a fost asa.
    • -1 (1 vot)    
      a se citi corect (Duminică, 31 octombrie 2010, 12:40)

      miss luna de pe cer [anonim] i-a raspuns lui Inna

      potrivit pressei.

      //dar -potrivit presei- alegerea sa ar fi iritat Beijingul,//

      binentzeles, america ...blah, blah....

      //India si Venezuela au avut, pana acum, cele mai multe castigatoare, cate cinci fiecare.//

      hahaha, india o fi castigat cand a organizat frantza competitzia !
      iar venezuela, in sua !

      o zi buna, tutulor !
      las' ca_cand s'o organiza pe dumbovitza, o sa castige si monica columb....
  • 0 (0 voturi)    
    Pai daca (Duminică, 31 octombrie 2010, 11:08)

    Miss R.Anastase [anonim]

    noi n-am trimis-o acolo pe Bianca lui Bote(sau Cristea,nu mi-e clar...)...Caraiau ceva chinezii?!Nu stim sa ne vindem marfa,zau...
  • 0 (0 voturi)    
    asa (Duminică, 31 octombrie 2010, 12:56)

    dw [anonim]

    si Romania ce-a facut?
    • +1 (1 vot)    
      Ca de obicei (Luni, 1 noiembrie 2010, 2:36)

      merloi [anonim] i-a raspuns lui dw

      Romania a trimis ca de obicei una cu fatza de prostituata.