​VIDEO Christina Aguilera a gresit imnul SUA

de Cosmin Navadaru     HotNews.ro
Luni, 7 februarie 2011, 13:28 Life | Showbiz

Christina Aguilera greseste imnul SUA
Foto: Captura YouTube
Invitata sa cante imnul Statelor Unite in cadrul celui mai important eveniment sportiv din America (Super Bowl), Christina Aguilera a uitat versurile, fiind nevoita sa improvizeze, scrie Associated Press.

In locul versului "O'er the ramparts we watched, were so gallantly streaming", artista a cantat duminica un vers interpretat anterior, dar cu o mica modificare (cuvantul "watched" in locul lui "hailed"): "What so proudly we watched at the twilight's last gleaming."

Prin intermediul unui comunicat de presa, Aguilera a declarat ca, in ciuda celor intamplate, spera ca lumea a simtit cat de mult isi iubeste tara si ca a reusit sa transmita catre spectatori spiritul care insoteste imnul Statelor Unite.

Cu doua saptamani in urma, artista marturisea ca a inceput sa cante imnul de la varsta de sapte ani.




Citeste mai multe despre   



















5236 vizualizari

  • +4 (10 voturi)    
    Se pare... (Luni, 7 februarie 2011, 13:47)

    Claude [anonim]

    ... ca cei sapte ani de acasa nu au fost tocmai perfecti.
    • +7 (13 voturi)    
      Macar l-a cintat cu inima.. (Luni, 7 februarie 2011, 14:16)

      Claude [anonim] i-a raspuns lui Claude

      ... la noi mai nou imnul se fluiera si huiduie (vezi Iasi).
      • -4 (6 voturi)    
        Numai daca de fata (Luni, 7 februarie 2011, 16:28)

        Zamolxisz [anonim] i-a raspuns lui Claude

        sunt marinari si boci...
    • -2 (8 voturi)    
      nu inteleg ... (Luni, 7 februarie 2011, 14:30)

      Reader [anonim] i-a raspuns lui Claude

      ... ce treaba are una cu alta?
      adica daca ai "cei 7 ani d-acasa" inseamna ca stii sa canti imnul, dar daca nu stii sa canti imnul inseamna ca esti prost crescut, nu?
      • +3 (5 voturi)    
        Era o gluma (Luni, 7 februarie 2011, 14:45)

        Claude [anonim] i-a raspuns lui Reader

        A propos de ultima fraza din aticol "Cu doua saptamani in urma, artista marturisea ca a inceput sa cante imnul de la varsta de sapte ani."
  • +9 (11 voturi)    
    Si-a "manelizat" imnul... (Luni, 7 februarie 2011, 15:00)

    Ritzi Pitzi [anonim]

    Cred ca in stilul asta ar canta si Viorica din Clejani, numai ca a noastra are o voce mai buna...

    Cum a cantat Aguilera, daca nu stiam dinainte ca este imnul SUA, nu as fi recunoscut mare lucru...
    • +2 (2 voturi)    
      Ai dreptate (Luni, 7 februarie 2011, 19:38)

      Shotgun [anonim] i-a raspuns lui Ritzi Pitzi

      A fost cam impostoare la faza asta....Diferit nu inseamna neaparat original, ori ea a vrut sa faca ceva inedit, dar a iesit o varza.
      Nu m-ar mira daca anul viitor ar pune-o pe Paris Hilton sau Kim Kardashian sa cinte imnul...
  • +4 (6 voturi)    
    Bundy.... (Luni, 7 februarie 2011, 15:08)

    chostel [anonim]

    ..mda ...si Kelly Bundy ar fi procedat identic!!! :)))
  • +1 (1 vot)    
    Oare (Luni, 7 februarie 2011, 20:06)

    Andrei [anonim]

    Aguilera asta e americanca?
  • +2 (4 voturi)    
    asta este... (Luni, 7 februarie 2011, 20:42)

    alex [anonim]

    cine stie mai mult de 2 strofe din Desteapta-te Romane sa arunce prima ironie! :)
  • +1 (1 vot)    
    Versurili, bată-le vina! (Luni, 7 februarie 2011, 21:28)

    A.G. [anonim]

    Păi să fi cîntat nemuritoarele versuri:

    În Biroul Ovaaaaaal
    Bill făcea sex oraaaaaaal
    Cu Moniiiiiica Lewinsky
    Pe un vals de Stravinsky
    .... .... ...

    Ieșea mai bine la vopsea, zic eu.
  • 0 (0 voturi)    
    în 2006 (Luni, 7 februarie 2011, 21:56)

    ampersand [anonim]

    În 2006 a fost mai haios. Colegul nostru forumist şmen ar putea face, vizionând acest clip, câteva consideraţii - sau, mai corect spus, desconsideraţii - despre americanii cei obezi :))

    http://www.youtube.com/watch?v=HhFMD6ybP2E
  • 0 (0 voturi)    
    Blonda (Marţi, 8 februarie 2011, 0:06)

    Mircea Hanna [anonim]

    tot blonda ramane!
  • 0 (0 voturi)    
    Imnul Cristinei Aguilera (Joi, 10 februarie 2011, 23:48)

    catalin otelariu [utilizator]

    De ce ne este atat de greu sa intelegem ca oricine poate gresi? De ce trebuie sa fim rautaciosi de fiecare data? Credem oare ca daca facem pe cineva prost sau incult este o dovada de inteligenta, este o dovada de cultura din partea noastra?
    Da, fata a gresit. Si ce-i cu asta?
    Poate era emotionata, poate era neatenta, asta nu inseamna neaparat ca Cristina este proasta. Chiar credem ca ne ridicam pe noi coborandu-i si balacarindu-i pe altii? Este asta o dovada de educatie sau mai degraba o dovada clara de lipsa de educatie din partea noastra?