VIDEO Larisa Popa a fost aleasa reprezentanta Romaniei la concursul Miss Universe 2011

de I.R.     HotNews.ro
Sâmbătă, 30 iulie 2011, 21:08 Life | Showbiz

Larisa Popa, Miss Universe Romania 2011
Foto: Agerpres
Larisa Popa, in varsta de 24 de ani, a castigat concursul Miss Universe Romania vineri seara, in cadrul unui eveniment care a avut loc la hotelul Residence din Bucuresti. Ea va reprezenta Romania, pe 12 septembrie, la Sao Paulo, Brazilia, la cea de-a 60-a editie a prestigiosului concurs de frumusete Miss Universe, transmite Agerpres.

Popa are 24 de ani, este din Slatina si are dimensiunile 88/62/93 si o inaltime de 1,75 metri. Tanara care este la a doua participare consecutiva la concursul Miss Universe Romania, a primit coroana de Regina a frumusetii de la Maria Golban, finalista a concursului din 2010.

Cea mai tanara concurenta, Emanuela-Elena Radu, in varsta de 18 ani, a obtinut locul trei, Beatrice-Julia Hack, de 20 de ani, s-a clasat pe locul doi, iar oradeanca Alexandra Camelia Hadade, in varsta de 21 de ani, a castigat locul intai.

Castigatoarea titlului de Miss Universe Romania 2011 este absolventa a Facultatii de marketing din cadrul Universitatii Spiru Haret si a Scolii Postliceale Medicale - specialitatea asistent de farmacie.

Tanara, care a participat pentru a doua oara la concursul Miss Universe a declarat, la finalul concursului, ca pentru aceasta editie a venit mult mai pregatita si mai sigura de sine.

"Nu am castigat coroana de miss de prima data pentru ca atunci consider ca am fost coplesita de emotii si nu am facut tot ceea ce mi-a stat in putinta. Anul acesta am venit mult mai sigura pe mine, am invatat din greselile pe care le-am facut anul trecut, am crezut cu tarie in propria mea persoana si mi-am zis ca o sa am puterea sa castig. Am dat tot ceea ce am putut si, dupa cum puteti vedea, am un milion de emotii dar coroana este pe capul meu", a declarat Larisa Popa.

Ea a spus ca isi doreste ca la concursul de la Sao Paulo sa depaseasca performanta din 1930 obtinuta de Mariana Mirica, respectiv locul trei. "Sper din tot sufletul sa aduc prima coroana Miss Universe in Romania", a mai spus tanara castigatoare a coroanei de Regina a frumusetii.



Juriul care a desemnat-o pe Miss Universe Romania 2011 a fost format din Mike Costache - presedinte Miss Universe Romania, Luminita Iordanescu - regizor, Cristian Ene - avocat, Valentina Ionescu - prezentator tv, Dragos Furtuna - marketing director AutoKlass, Daniel Roberts - proprietar Romanian International Merchants Bank of California si Laszlo Forray - development manager Residence Hotels.

In cadrul concursului au mai fost premiate Iulia Monica Dumitrescu cu Premiul Presei, Jihan Shanabli cu premiul Miss Popularitate, Oana Maria Dumitrescu - Miss Fotogenie si Elena-Sabina Hodor - Miss Congeniality.

Editia cu numarul 60 a Miss Universe se va desfasura pe 12 septembrie in Sao Paulo, Brazilia, show-ul final fiind transmis in direct de NBC si Telemundo.

Concurente din peste 80 de tari din toata lumea, vor calatori in Brazilia, pentru aproximativ o luna, timp in care vor participa la diferite evenimente caritabile, spectacole de gala, vor vizita cele mai atractive zone turistice ale tarii si se vor pregati pentru finala competitiei. In lupta pentru mult doritul titlu Miss Universe 2011, concurentele vor fi monitorizate atent in perioada cantonamentului si vor fi jurizate atat in semifinala competitiei, cat si in finala, la trei probe de concurs - costum de baie, rochie de seara si interviu.

Mexicanca Ximena Navarrete, Miss Universe 2010, o va incorona pe succesoarea ei la finalul spectacolului din 12 septembrie.In perioada mandatului sau, Navarrete a calatorit in intreaga lume, ca Ambasador al luptei impotriva HIV/SIDA, deruland campanii de educatie, cercetare si legislatie. Miss Universe 2011 va continua aceste activitati.


Citeste mai multe despre   





















10360 vizualizari

  • +11 (15 voturi)    
    haha (Sâmbătă, 30 iulie 2011, 23:00)

    albu [anonim]

    Numai urate trimit astia la Miss Univers, parca special ca sa nu castigam nimic pe lumea asta. Sunt atatea alte femei frumoase in Romania...
    • +1 (1 vot)    
      Or fi gay astia din comisii (Duminică, 31 iulie 2011, 3:12)

      V.R. [utilizator] i-a raspuns lui albu

      Niciun barbat care se respecta n-ar trimite asa o urata la o competitie. Chiar si presupunerea ca au trimis-o in schimbul unor 'prestatii private' este una ce nu face cinste barbatilor din juriu, fiindca astfel de barbati macar s-ar respecta si ar alege una frumusica; mereu vor fi multe doritoare care vor face orice pentru a ajunge vedete.
    • +9 (9 voturi)    
      da' n-au tupeul astora (Duminică, 31 iulie 2011, 4:42)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui albu

      aia e problema...
  • +10 (10 voturi)    
    Miss (Duminică, 31 iulie 2011, 1:21)

    Baba Ana [anonim]

    Doamne ce patachine! Cat despre a lega doua cuvinte, ca sa mai vorbim...

    Si, desigur, aspira la o afaceri cu Donald Trump sau macar, acolo, la o munca unde sa nu se prea oboseasca (citat aproximativ). Ma gandesc la Camera Deputatilor, are cineva alta idee?
    • +5 (5 voturi)    
      afaceri (Duminică, 31 iulie 2011, 13:31)

      victordragos [utilizator] i-a raspuns lui Baba Ana

      ...Cred ca mai degraba cu Hugh Hefner!
  • -9 (15 voturi)    
    frumoasa (Duminică, 31 iulie 2011, 8:05)

    dan [anonim]

    daca si asta e urata..... inseamna ca trebuia sa te duci tu sau mama ta
  • +5 (5 voturi)    
    Aoleu (Duminică, 31 iulie 2011, 8:39)

    Nae [anonim]

    Ce mecla de tzaranca..
    Fara make-up o vedeam la coada vacii..
    Sau nu mai stiu eu ce inseamna frumusetea...Femeia care se trezeste dimineata fara machiaj si arata bine aia e frumoasa.
  • +1 (1 vot)    
    Blonda... (Duminică, 31 iulie 2011, 14:20)

    Paul [anonim]

    Daca ar fi ramas cu dipoma de asistenta de farmacie, as putea sa aplaud, asa cu un Spiru la subsoara dovedeste ca e doar blonda...da are sanse in politica ..
  • -3 (3 voturi)    
    Nu mai stiti ce e frumos (Duminică, 31 iulie 2011, 20:12)

    dan [anonim]

    V-ati obisnuit asa de mult cu pitzipoancele, blonde si cu bustul urias, incat nu mai stiti ce e o femeie frumoasa! Larisa are o fatza placuta, o piele frumoasa, un par natural, eleganta si cu incredere in sine. Mie imi place, e cu adevarat frumoasa.
    • +2 (2 voturi)    
      Arata imbatranita, ii dai mai mult de 24 de ani (Duminică, 31 iulie 2011, 22:35)

      V.R. [utilizator] i-a raspuns lui dan

      Dupa mine parca e Ecaterina Andronescu la 30 de ani... Are o figura de profesoara trecuta de prima tinerete.

      Si cand te gandesti ce bine arata fetele de 18-24 ani ce le vezi pe strada sau cand mergi la cumparaturi oriunde in Romania...
  • +3 (3 voturi)    
    urat (Luni, 1 august 2011, 0:41)

    kkkk [anonim]

    o fata cu adevarat urata ... nu inteleg pe ce criterii au ales-o
  • +1 (1 vot)    
    Un concurs de care s-a ales praful (Luni, 1 august 2011, 6:59)

    Samuel [anonim]

    Fata de ce a fost anul trecut, anul asta Miss Universe Romania e de toata jena si jegul. Organizatorii, de fapt o clica de parveniti din jurul lui Mihai Costache, au ramas fara bani pentru un concurs de asemenea anvergura. Si asta pentru ca domnul, mai inainte de orice evreu, a bagat totul in buzunarul lui si al (mai nou) logodnicei lui Valentina Ionescu, o alta parvenita din TVR. Cei mai buni oameni le-au plecat asa ca au facut si ei din concursul asta ce au mai putut, o intalnire intre ei la bere la hotelul Residence unde au chemat 20 de fete departe de frumusetea romaneasca. A iesit cine a trebuit, adica una care anul trecut nu a facut top 10. Felicitari. La anul acest concurs se va tine probabil intr-un autobuz aflat in pana intre Targu Mures si Gheorghieni, noaptea la 3 sa nu cumva sa nu vada nimeni in ce hal a adus Costache numele de MUR. Vai de noi!
  • +2 (2 voturi)    
    vai! (Luni, 1 august 2011, 13:22)

    Lucian [anonim]

    probabil ca n-au avut din ce sa aleaga.
    Dintre o gramada de urate au ales-o pe cea mai putin urata!!
    Unde-s fetele noastre frumoase???!!!
  • 0 (0 voturi)    
    rautati (Duminică, 11 martie 2012, 0:34)

    silvia [anonim]

    Intamplator am cunoscut-o pe Larisa. Lucrez la un salon de infrumusetare, unde a venit la epilat. Este o persoana extrem de simpla si cu mult bun simt. Cred ca a spus ca este din Slatina, mi-a spus ca este farmacist, si din greseala i-a scapat ca pleaca la Milano la nu stiu ce prezentare. Am intrebat-o cu ce se ocupa si foarte simplu mi-a spus cine este, dar fara aere. Este cu mult bun simt si o persoana deschisa si de calitate. Ieri am avut surpriza sa o vad din nou. Nu am recunoscut-o fiind blonda. Acum uitandu-ma pe net am vazut filmarea si mi-am dat seama ca este clienta mea. Nu o mai vorbiti de rau si lasati invidia. Daca voi sau fiica voastra ar reusi performantele ei nu ati mai gandi si posta lucrurile pe care le scrieti. Eu o iubesc, este o persoana calda si ma bucur ca a trecut prin mainile mele.
    Silvia-Cruella wellness spa