VIDEO Mr. Bean, ranit intr-un accident, dupa ce a intrat intr-un copac cu masina sa McLaren F1

de I.R.     HotNews.ro
Vineri, 5 august 2011, 12:21 Life | Showbiz

Rowan Atkinson, invitat la Top Gear
Foto: Captura YouTube
Actorul Rowan Atkinson este internat in spital, dupa ce s-a "ranit usor" intr-un accident de masina, relateaza BBC. Celebrul "Mr. Bean" a intrat cu masina sa, un McLaren F1, intr-un copac si un stalp de iluminat, iar autoturismul a luat foc.

Atkinson, in varsta de 56 de ani, s-a lovit usor la umar, potrivit presei britanice, care relateaza ca actorul a coborat singur din masina si a asteptat ambulanta, ajutat de un automobilist.



Masina McLaren F1 a lui Rowan Atkinson (prezentata la un concurs)
Foto: Captura YouTube
Pompierii au ajuns la fata locului si au stins incendiul.

Potrivit DailyMail, masina costa 750.000 de euro si poate atinge o viteza de 380 km/h.

Actorul britanic este un impatimit al masinilor, fiind invitat la mai multe concursuri si show-uri auto, intre care si emisiunea produsa de BBC, Top Gear.

A scris pentru revistele de specialitate Car, Octane, Evo si SuperClassics şi deţine mai multe vehicule de curse, avand o avere estimata de 100 milioane lire sterline.

Rowan Atkinson a fost ales de The Observer ca unul dintre cei mai amuzanţi 50 actori de comedie britanică şi printre cei mai buni 50 de actori de comedie din toate timpurile, într-un sondaj din 2005 despre comedianţi.



Citeste mai multe despre   





















13321 vizualizari

  • +12 (12 voturi)    
    Innobilat (Vineri, 5 august 2011, 13:00)

    ngi [anonim]

    Sir Rowan Atkinson
  • +7 (9 voturi)    
    . (Vineri, 5 august 2011, 13:07)

    haipapapa [utilizator]

    Se pare ca omul are talent la condus. Oricum ma bucur ca a scapat teafar.
    • 0 (0 voturi)    
      Talent la condus? (Sâmbătă, 6 august 2011, 12:33)

      un roman [utilizator] i-a raspuns lui haipapapa

      Si atunci ce cauta cu masina in cop si stalp?
      Intr-adevar bine ca a scapat viu.
  • +4 (4 voturi)    
    . (Vineri, 5 august 2011, 13:20)

    just_me [anonim]

    Super actor, bine ca a scapat intreg.
  • +4 (4 voturi)    
    a pleasure to listen .. (Vineri, 5 august 2011, 13:33)

    jean [anonim]

    e o placere sa asculti cum vorbesc oamenii acestia... daca mai si intelegi cate ceva...poti sa te consideri fericit :)...heh
    • +4 (4 voturi)    
      he he he (Vineri, 5 august 2011, 14:35)

      inglisman [anonim] i-a raspuns lui jean

      pe tipii astia ii inteleg perfect. in general tot ce inseamna televiziune in englia e super ok.

      problema intervine cand ajungi in nord intr un pub. sa vezi acolo accente pe care nu le intelegi deloc.

      am un coleg irlandez (partea de nord, dupa acte e englez) si nu am avut niciodata probleme in a discuta cu el, dar pana si el are dificultati in a intelege unii oameni.

      dupa ceva ani de lucrat exclusiv in engleza concluzia mea este ca engleza vorbesti cu oricine mai putin cu englezii
  • +5 (5 voturi)    
    masina (Vineri, 5 august 2011, 13:39)

    cc [anonim]

    Stiindu-l cum si ce masina conduce in film parca nu-l pot vedea pe o pista adevarata cu o astfel de masina
  • +5 (5 voturi)    
    Si-a gresit cariera (Vineri, 5 august 2011, 13:45)

    sg [anonim]

    Asta dupa spusele lui Jeremy!
    Inasanatosire grabnica, dear old Mr. Bean! Come on, chap, chap!
  • 0 (0 voturi)    
    sperietura (Sâmbătă, 6 august 2011, 14:38)

    lucia [anonim]

    Oh, ce sperietura ne-ati tras, Sir, fiti mai prudent, avem nevoe de dvs!