Metalistii fura cele mai multe semne de circulatie

de Alina Musatoiu     HotNews.ro
Miercuri, 16 aprilie 2008, 17:34 Life | Fun


"Pantera" este si numele unei trupe heavy metal
Foto: eastvalleytribune.com
Cea mai furata placuta indicatoare este cea cu "Pantera Avenue", din Mesa, Arizona, afirma un raport intocmit de East Valley Tribune. Derek Witting, administrator, spune ca semnele de circulatie pe care scrie "Pantera" au fost furate de mai mult de 30 de ori in ultimii ani. "Pantera" se refera atat la mamiferul carnivor, cat si la o cunoscuta trupa de power metal din anii '80-'90.

Grupul s-a destramat in 2003, din cauza neintelegerilor dintre membrii trupei. Linda Roth, care locuieste pe Pantera Avenue, crede ca legatura dintre numele trupei si cel al strazii atrage vandalii si hotii, conform eastvalleytribune.com, via metalzine.iced-earth.net.

Pentru a preveni furturile, Witting spune ca, in urma cu doi ani, placuta a fost postata la circa 5 metri inaltime de la sol, pentru a nu mai ajunge nimeni la ea. "Acest semn de circulatie a fost furat in mod repetat pana cand am decis sa il plasam undeva unde nu se mai poate ajunge asa usor la el", mai spune Witting.

Stuart MacDonald traieste si el, inca din 1994, langa intersectia cu Pantera Avenue. "Fiecare placuta pe care au pus-o a fost furata. Cea care a rezistat cel mai mult este aceasta, care a fost pusa pe un stalp", a spus acesta.

Urmareste "Walk", una dintre cele mai cunoscute piese ale trupei Pantera



















1987 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    Pnatera-heavy metal?!?! (Miercuri, 16 aprilie 2008, 18:00)

    neox [anonim]

    O mica corectie: Genul abordat de Pantera se numeste "POWER METAL" nicidecum heavy-metal!
    • 0 (0 voturi)    
      aha (Miercuri, 16 aprilie 2008, 18:34)

      Hollow [anonim] i-a raspuns lui neox

      E prea amuzant totul ca sa fiu eu atat de serios, dar...
      "Power metal is a style of heavy metal music combining characteristics of traditional metal with thrash metal or speed metal, often within symphonic context."
      Pa rumuneste: e un sub-gen al heavy-metal-ului.
    • 0 (0 voturi)    
      Oricum ar fi (Miercuri, 16 aprilie 2008, 18:43)

      Alex [anonim] i-a raspuns lui neox

      Oricum ar fi e o prostie de muzica.
      • 0 (0 voturi)    
        prostie (Joi, 17 aprilie 2008, 10:46)

        brigantes [anonim] i-a raspuns lui Alex

        mai bine evita mata sa-ti faci publica parerea despre ceva ce nu intelegi, ca risti sa pari la fel ca si ea (parerea dumitale)

        PS: si acum repeta dupa mine refrenul preferat
        maieahiiiiiii, maieahoooooo, maieahuuuuuuu maieahahaaaa
    • 0 (0 voturi)    
      power metal? (Miercuri, 16 aprilie 2008, 19:31)

      vlad [anonim] i-a raspuns lui neox

      Eu zic ca heavy metal se potrivea suficient. Si in orice caz Pantera nu e power metal. Asta daca nu cumva ti se pare ca seamana cu Heloween, Gamma Ray, Blind Guardian etc.
  • 0 (0 voturi)    
    la noi! (Miercuri, 16 aprilie 2008, 18:09)

    roby [anonim]

    Si la noi s-au furat cele cu "Aici sunt banii dumneavoastra".
    Nu se stie sigur dar se pare ca metalistii de la Taxi le-au furat!
    Inca se fac cercetari!
  • +1 (1 vot)    
    Tara cu cei mai multi metalisti... (Miercuri, 16 aprilie 2008, 18:34)

    Dr(y) Gin [anonim]

    ...este ROMANIA. Numai ca metalistii nostri sunt mai tuciurii. :))
  • 0 (0 voturi)    
    lol (Miercuri, 16 aprilie 2008, 21:20)

    lol [anonim]

    ce metalized.iced e aia frate? ala e site? a ajuns hotnews sa citeze porcarii cu 300 de vizitatori. citati bre siteurile mari de rock, metalhead, fan etc...v-ati stricat
  • 0 (0 voturi)    
    RIP Dimebag (Joi, 17 aprilie 2008, 9:09)

    Radioman [anonim]

    Dimebag Darell, 1996-2004, a fost unul dintre marii chitaristi rock, care a revolutionat interpretarea la acest instrument.
    Un dement l-a asasinat in plin concert.
    Muzica lui ramane!
  • 0 (0 voturi)    
    Fara subiect (Joi, 17 aprilie 2008, 11:55)

    Fara nume [anonim]

    adevarui... ca cam DA
  • 0 (0 voturi)    
    sad but true (Joi, 17 aprilie 2008, 12:52)

    lucian [anonim]

    On December 8, 2004, while performing with Damageplan at the Alrosa Villa in Columbus, Ohio, Abbott was shot and killed onstage by former U.S. Marine Nathan Gale. Abbott was shot 3 times in the head, the third time at point blank range, killing him instantly. He was 38 years old.

    Three others were killed in the shooting: concert-goer Nathan Bray, age 23 of Columbus; Alrosa Villa roadie Erin Halk, age 29 of northwest Columbus; and Damageplan security chief Jeff "Mayhem" Thompson, age 40 of Texas. Damageplan's drum technician, John "Kat" Brooks, and tour manager, Chris Paluska, were injured in the rampage.
  • 0 (0 voturi)    
    Pe la noi (Joi, 17 aprilie 2008, 14:02)

    Virgil [anonim]

    In Sibiu cel mai mult se fura placutele cu Aleea Filosofilor. Si se pun intr-un anuit loc din casa, va prindeti voi care.
  • 0 (0 voturi)    
    Power? (Joi, 17 aprilie 2008, 23:48)

    Andrei [anonim]