*A-l intreba pe Geoana cam ce crede despre economie e ca si cum ai intreba un stalp ce crede despre ..., scrie Dan Popa pe blogul lui.
Diferenta dintre Geoana si Basescu

ANALIZĂ Cât de pline sunt parcările Primăriei Capitalei după creșterea tarifului la 10 lei/oră și ce cheltuieli cu salariile vs încasări a însemnat transferul serviciului la compania municipală
Noi reglementari ale ANRE pentru schimbarea furnizorului de energie: Consumatorii casnici vor trebui să comunice indexul / Ofertele trebuie să arate din ce este compus prețul
Cum se circulă pe liniile principale de cale ferată și cât au scăzut vitezele față de anii 80' și 90'
VIDEO Watchkeeper X - Drona militară din Armata Britanică ce ar putea ajunge să fie produsă în România pentru Armata Română
Moldovean, culegător de crabi în Marea Barents: Anul trecut, din cauza pandemiei în loc de 4-5 săptămâni am stat 7 luni pe mare / În martie 2020 au fost -40 de grade. Normalul e de -20 sau -30 de grade
Tatae Basescu le stie mai bine? Ti-a priit forfetarul?
Pe de alta parte Geoana a ciripit ca vrea sa bage din nou impozit progresiv pana la 40%...
basescu nu are habar de economie, tot ce face este sa agreseze verbal si sa intimideze. nu are solutii si nu are habar decat sa fure si sa insele.
sper va iasa prin piele voua, tuturor care probabil ca ati avut de castigat de pe urma lui basescu in toti acesti ani!
S-au scumpit asigurarile, alimentele, taxele si toate cele au crescut. Daca ma duc in spital trebuie sa dau spaga la doctor altfel nu ma baga nimeni in seama. Ma uit cu indignare la miile de luminite puse pe strada de un primar care nu e in stare sa asfalteze strada pe care locuiesc. Merg la supermarket si din 100 de lei umplu o plasa mica, cu putin noroc, doua.
Dragule madmaxwtl, raspunsul este: NU traiesc bine. NU traiesc mai bine. Traiesc mai rau. Si partea proasta stii care e? Eu, multumesc lui D-zeu, nu sunt unul care sa fi fost atins de criza prea tare, sa raman fara loc de munca si fara nici o posibilitate sa imi castig existenta. Nici nu vreau sa ma gandesc ce e in mintea celor care au patit asta. Si crede-ma, de-abia acum incepe foamea.
Dar partea cea mai proasta dintre toate e ca si daca vine Geoana va fi acelasi... lucru ca sa nu zic rah*t.
si tot el ca tu dai spagi la doctori :))
si tot el ca primarul tau (care probabil e din psd) pune becuri pe strada :))
GET REAL !!
inainte sa improsti cu vorbe fa un exercitiu de gandire, ascultare si comparatie. deocamdata faptic s-a demonstrat ca geoana e un demagog care numai stie ce sa promita ca sa ajunga presedinte, mai nou solutia magica la toate problemele Romaniei fiind Johanis, si care atunci cand nu are ceva inteligent de zis fura din discursul lui basescu , ca daca tine de ce sa nu tina si la el!
M-a frapat afirmatia facuta de Geoana cand Basescu i-a zis ca programul rabla la tractoare incepe din ianuarie si el a raspun da, o sa inceapa in timpul meu si al guvernului Johanis, adica ce conteaza ca altii au facut treaba eu o sa-mi asum reusita !
Se pot scrie romane pe tema prostiilor care le zice Geoana si implicit, cum zicea cineva mai deunazi, "ceata de pitigoi" din spatele lui, dar irosim hartie degeaba si nu de alta, tre sa protejam pamantul si sa fim ecologisti ca maine poimaine ramanem si fara asta.
-confruntarea de aseara dovedeste inca o data ca Crin a avut dreptate cand declara ca "Basescu este viu, Geoana nu exista !"
Si alte citate din Crin:" d-le Geaona sunteti un mincinos!" , "nu sunteti potrivit pentru a fi presedinte!"
Cred ca mai bine apasai pe butonul "renunta"
hahaha
Si sa stiti ca aprovizionarea cu bitum va fi asigurata de asfaltatorii gen Umbrarescu si echipa de la Golden Schpritz (besciu)
Presedintele, in Romania, nu trebuie sa fie catigator de Nobel pt economie. El trebuie sa numeasca un prim ministru de bun simt care sa se ocupe, impreuna cu niste specialisti (nu este aici vorba de dl. Pogea) cu administrarea economiei, precum si cu strategiile care sa faca tara asta sa se miste.
Cat despre jobul lui - sa faca politica externa de caliatate si sa combine nu sa dezbine.
Daca vrem un "jucator", trebuie sa schimbam constitutia si sa urmam modelul francez sau american. Dar, ma si va intreb, avem noi un asemenea om????
un program de guvernare se face nominalizand ce doresti sa faci,cu ce ,in ce termen.Or,nu poti promite un pomelnic de "vom da" fara a vedea un bilant si fara a iesi pe palier economic crescator. Iar despre program multianual....momentan,s-auzim numai de bine!
Asa ca pentru toti cei care asteapta sa li se dea,cu regret pot sa ii anunt:pe sadat l-au impuscat,asa ca ,haideti sa punem mana sa facemceva constructiv,nu sa asteptam sa ni se dea. Nu va vad,domnule geoana......sunteti miiiiiic
Cu totii sunt niste mari urmasi ai poporului Roman.
Marearevolutie di 89 i-a scos la suprafata. Dar orice revolutie si-a inghitit gunoaele la noi pe cand?