Bob Dylan, acuzat de abuz sexual asupra unei fete de 12 ani / Presupusa faptă s-ar fi petrecut în urmă cu 56 de ani

de DP     HotNews.ro
Marţi, 17 august 2021, 7:32 Life | Muzică


Bob Dylan
Foto: bobdylan.com
Bob Dylan a fost acuzat la finele săptămânii trecute de abuz sexual asupra unei fete de 12 ani, fapta petrecându-se în 1965, scrie Daily Star. Acuzatoarea, J.C., are acum 68 de ani și spune că celebrul cântăreț i-ar fi dat droguri și alcool, înainte de a o abuza. De asemenea, Dylan ar fi folosit amenințări și violența fizică, J.C. spunând că acestea au lăsat cicatrici emoționale care au afectat-o până în prezent. Reprezentanții lui Bob Dylan neagă ferm acuzațiile.

În documentele înaintate instanței, se susține că victima a suferit „suferință psihică severă, angoasă, umilință și jenă, precum și pierderi economice”.

J.C, care are acum 68 de ani, locuiește în Greenwich, Connecticut, stat care permite victimelor agresiunilor sexuale să depună cereri indiferent de cât timp a trecut de la presupusul incident.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















5774 vizualizari

  • +3 (7 voturi)    
    E clar, femeia s-a temut (Marţi, 17 august 2021, 8:22)

    Taras_Bulba [utilizator]

    Ca daca nu depune plingerea repede, marele star ar putea incerca un transfer de ort.
  • +5 (9 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Marţi, 17 august 2021, 8:24)

    [anonim]

    • +4 (4 voturi)    
      Dupa 56 de ani ??Exista vreo proba, cat de mica ? (Marţi, 17 august 2021, 10:34)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui

      Daca nu, femeia trebuie trimisa la pșihiatrie sau sa-si scrie memoriile. Dupa 56 de ani sa acuzi pe cineva fara sa ai nici cea mai mica proba ?? Se mai intampla, nebuni si ciudati sunt la tot pasul dar sa te si asculte cineva e o nebunie si mai mare.
      • +3 (3 voturi)    
        68 ani (Marţi, 17 august 2021, 10:48)

        muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui cartofil

        Adica avea 13 abuzatorul. Fara sa trivializez suferintele femeilor violate, pot spune si eu ca Iliescu mi-a facut avansuri acum 30 de ani, cand ma intorceam de la scoala.
        Macar o ancheta tot ar trebui sa se faca.
  • +8 (8 voturi)    
    Cum gândiți voi jurnaliștii? (Marţi, 17 august 2021, 8:36)

    asavreau [utilizator]

    Când scrieți că după 56 de ani o tipă și-a revenit urmare a unor abuzuri sexuale și face mărturisiri, nu gândiți? Voi jurnaliștii când vă reveniți să nu mai scrieți asemenea mizerii? Din câte se întâmplă zilnic, bune și rele, ați găsit o faptă de acum 56 de ani ,să o prezentați?
    • 0 (0 voturi)    
      de ce mizerii? (Marţi, 17 august 2021, 11:19)

      di livio [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

      e o știre ca oricare alta, ne mai adusărăm aminte de Bob Dylan...sau vrei numa știri cu vaccinuri, harafați și talibani?...chiar, nu știi cumva cîți talibani îs vaccinați?...asta știre
  • +12 (12 voturi)    
    56 de ani? (Marţi, 17 august 2021, 8:43)

    Stefan01 [utilizator]

    Ok ok legea permite oricând să depui plangere, dar asta este un mecanism de protecție pentru minori în special, adică pănă ieși de sub influența abuzatorului, se presupune că atunci când ajungi major întelegi ce s-a întămplat și îți faci curaj să depui plăngere.
    Efectiv e o viață de om 56 de ani, a ajuns majoră, a trăit o viață și acu la bătrânețe vrea răzbunare, reconciliere, închiderea unui capitol, ce??
    Justiția ca să aibă vre-un sens trebuie făcută cu grad de celeritate, ok îl condamni pt viol la vârsta de 80 de ani...efect??? el și-a trăit viața, scopul e doar de ai distruge memoria?? de a obține bani?
    • +11 (11 voturi)    
      Pot fi doua motive (Marţi, 17 august 2021, 9:17)

      John M. [utilizator] i-a raspuns lui Stefan01

      1. bani usori
      2. tacaneala la creier, vrea celebritate
    • 0 (0 voturi)    
      vrea si ea o bucatica (Marţi, 17 august 2021, 16:21)

      alex34 [utilizator] i-a raspuns lui Stefan01

      daca tot poti sa acuzi pe oricine fara nici o dovada sau repercursiune.., incearca si femeia, poate poate pune mana pe ceva banuti. eu in locul oamenilor legii o puneam sa vina si cu dovezile odata cu plangerea, daca nu sa se duca inapoi acasa ca n-am timp de povesti
  • 0 (0 voturi)    
    deci, (Marţi, 17 august 2021, 13:49)

    nahir [utilizator]

    la 12 ani ai lui era un El Futadores atroce, chiar pedofil avand in vedere cei 12 ani ai ei. :)) :)) :))
    Naroada lumea asta.