VIDEO Viral pe Facebook: Cum e cărată cărămida pe străzile din București. ”Bă, ești nebun la cap?! Ca-n India!”

de N.O.     HotNews.ro
Vineri, 3 ianuarie 2020, 19:26 Life | Prin oraş


masina
Foto: captura video
O filmare care arată o mașină transportând un europalet cu cărămidă prins în chingi pe un portbagaj improvizat pe plafonul autovehiculului a devenit virală pe Facebook. ”Bă, ești nebun la cap?! Ca-n India! La prima frână îi cade ăla de acolo”, comentează cei care au filmat scena pe una din străzile din București.

”Ca la români. Ia uitați ce a pus ăsta pe Skoda asta. Un palet de cărămidă. Nu-i adevărat, băi! Nu-mi vine să cred așa ceva! Băi, nu-i adevărat! O să-i bubuie și geamurile, o să-i bubuie tot! Ia uitați-vă și voi! Hal de șoferie! Bă, ești nebun la cap?! Ca-n India! La prima frână îi cade ăla de acolo. Ia uitați-vă ce panarame de chingi. Na, mă, na! Dacă ați pomenit.... Dă-i și tu un claxon! Las-o dracu, cade jos. Ia uite ce portbagaj are!”, au comentat cei care au filmat imaginile.









Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















9126 vizualizari

  • +9 (9 voturi)    
    Ce vă mirați ? (Vineri, 3 ianuarie 2020, 19:33)

    mircea_cjn [utilizator]

    E punjab.
    • -5 (11 voturi)    
      Daaa, soferul conduce, comenteaza ... si filmeaza (Vineri, 3 ianuarie 2020, 20:17)

      newlook [utilizator] i-a raspuns lui mircea_cjn

      Daaa, soferul conduce, comenteaza ... si filmeaza.

      Da' romanasii nu vad incalcarea legii, vad numai partea de Tziganiada, conform natziei.
      • +3 (9 voturi)    
        Mda, scuze, nu vazusem ca are volanul pe dreapta (Vineri, 3 ianuarie 2020, 21:04)

        newlook [utilizator] i-a raspuns lui newlook

        Mda, scuze, nu vazusem ca are volanul pe dreapta.

        Cu alte cuvinte, unul care conduce periculos cativa km (de la magazin pana acasa) e denuntat si luat la misto de unul care conduce periculos de cand se urca in masina, de fiecare data (volan pe dreapta). Romanasii sunt plini de surprize, n'asa?
  • +13 (13 voturi)    
    Expresia (Vineri, 3 ianuarie 2020, 19:49)

    RoyPeters [utilizator]

    ”esti nebun la cap” este cam ca hepatita la ficat, aversa de ploaie, surpriza neasteptata sau... roman needucat
    • +3 (3 voturi)    
      Vorba pleonasmului (Vineri, 3 ianuarie 2020, 21:05)

      alibaba_zeul_meu [utilizator] i-a raspuns lui RoyPeters

      Ce sa ai de unde nu-i?
  • +6 (6 voturi)    
    el vorbeste! (Vineri, 3 ianuarie 2020, 20:17)

    thebblack [utilizator]

    din duba cu volan pe dreapta!
    • +4 (4 voturi)    
      A zis "porpagaj" sau (Vineri, 3 ianuarie 2020, 21:08)

      alibaba_zeul_meu [utilizator] i-a raspuns lui thebblack

      sunt eu surd?
  • +7 (7 voturi)    
    Dar ala ce filmeaza..cu volan pe dreapta?! (Vineri, 3 ianuarie 2020, 20:30)

    andic1981 [utilizator]

    Rade ciob de oala sparta. Daca va uitati pe filmare, marele mirat are ceva cotetz cu volan pe dreapta :))
  • +3 (7 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Vineri, 3 ianuarie 2020, 20:43)

    [anonim]

  • 0 (4 voturi)    
    sunati la politie sa reclamati.. (Vineri, 3 ianuarie 2020, 21:02)

    Mistrelutz [utilizator]

    sa vedeti ca mai au un pic si va injura..nu conteaza ca alea sunt un adevarat pericolul la felul cum erau transportate
  • +1 (1 vot)    
    Bucuresti (Sâmbătă, 4 ianuarie 2020, 15:05)

    adid [utilizator]

    Valoare.
    Minunat.
    Extraodinar.
    Clasa "regina" @ Bucuresti.