Incident la Neversea: Zeci de mii de oameni au scandat împotriva PSD după o pană de curent de aproximativ o jumătate de oră, în timpul recitalului lui Grasu XXL

de I.B.     HotNews.ro
Luni, 9 iulie 2018, 0:12 Life | Showbiz


Neversea
Foto: News.ro
Un incident a avut loc duminică seară la Festivalul Neversea, desfăşurat pe o plajă din Constanţa, când, în timpul recitalului lui Grasu XXL, sunetul şi luminile de pe scenă au căzut la scurt timp după ce cântăreţul a înjurat Guvernul României, iar apoi cei câteva zeci de mii de spectatori au scandat "PSD, ciuma roşie". Ulterior, organizatorii au rezolvat problema şi au spus că pana de curent a fost determinată de un generator defect, iar artistul s-a urcat pe scenă şi a afirmat că generaţia tânără va schimba ţara.

Directorul de marketing al festivalului, Edy Chereji, a declarat că a fost o problemă legată de un generator care s-a defectat, organizatorii convenind cu artistul să-l schimbe şi că acesta a fost motivul pauzei. Chereji a precizat că organizatorii festivalului Neversea nu fac politică.



















15012 vizualizari

  • +32 (36 voturi)    
    Au furat pina si de la copii (Luni, 9 iulie 2018, 0:26)

    Coco Whistle [utilizator]

    Nu ne trebuie decit un lider care sa iubeasca romania si acesti sobolani vor dispare ptr totdeauna. Dragi tineri tara e a voastra...e tmpul sa va implicati si sa ca distrati asa cum o fac toti in lumea asta unde statul nu va fura si izgoneste din tara voastra ca ei sa stapuneasca. Puterea nu poate fi concentrata in mina unui nebun sau unui grup de borfasi.
    • -39 (43 voturi)    
      Nu e clar (Luni, 9 iulie 2018, 1:12)

      Un cititor [utilizator] i-a raspuns lui Coco Whistle

      Cine e nebunul, cine sunt borfașii și cine ar trebui să dețină puterea. Șobolanii e clar cine sunt. Cei care fug când se apropie primejdia.
      Despre cei care participă la astfel de manifestări „culturale”, no comment.
      • +25 (29 voturi)    
        Incerc sa-ti explic eu. (Luni, 9 iulie 2018, 2:58)

        Alius [utilizator] i-a raspuns lui Un cititor

        In acest caz, nebunul (si borfas mare) = dracnea al tau. Borfasii, dupa cum ai vazut, majoritatea care voteaza legile care sa-i scape pe borfasi (adica pe ei insisi). Sobolanii = borfasii.

        Cine ar trebui sa detina puteree = cei care nu sunt borfasi, sobolani, nebuni etc.

        Am reusit sa te fac sa intelegi?
      • +17 (25 voturi)    
        Mda (Luni, 9 iulie 2018, 4:06)

        Tony_K [utilizator] i-a raspuns lui Un cititor

        Dupa comentariul tau, e clar ca esti un pensionar. Dar natura isi va face treaba ei si vom csapa de astia ca tine.
  • +30 (32 voturi)    
    a dracu potriveala (Luni, 9 iulie 2018, 6:01)

    Francisc 1 [utilizator]

    cum nu s-a stricat generatorul cand ii se aduceau ode lui dragnea !
    • +16 (16 voturi)    
      partea buna e ca publicul a stiut sa-i taxeze (Luni, 9 iulie 2018, 10:15)

      bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui Francisc 1

      Ca si in cazul "Duamnei" Gabi de la prezentatea Simonei Halep, publicul a reactionat in asha fel incit tura urmatoare nici nu va mai aparea vrun politician de mina cu Halep, nici nu se va mai strica vrun generator fix cind un artist injura PSD-ul.
  • +12 (12 voturi)    
    de ce (Luni, 9 iulie 2018, 7:43)

    toxx [utilizator]

    e asta un incident? in fond, un infractor recidivist conduce camera deputatilor si partidul de guvernamant din tara asta. nu mai pun la socoteala ce n-a facut guvernul in tot acest timp. incident era daca venea dragnea, si isi lua cateva flegme si suturi in dos.
    • +1 (1 vot)    
      Nu este un incident... dacă stăm strâmb și judecăm (Marţi, 10 iulie 2018, 10:48)

      Spiky [utilizator] i-a raspuns lui toxx

      ... drept, este un excedent... a dat pe-afară mânia populară.....
  • +7 (15 voturi)    
    o ipocrizie (Luni, 9 iulie 2018, 9:23)

    pardalian [utilizator]

    Cateva zeci de mii?!!? De ce nu au iesit in strada sa strige?! Tipa de pe stadion cand ii afecteaza direct si pe loc. Dar nu si-ar misca curu' la un protest real!!
  • +16 (18 voturi)    
    Generatia tanara (Luni, 9 iulie 2018, 9:30)

    florinos [utilizator]

    Generația tânără a cam lipsit de la votul de la parlamentare dar acum realizează ca indiferenta lor ajunge sa-i afecteze.

    Pun pariu ca data alegerilor parlamentare va fi stabilita intr-un weekend prelungit tocmai pentru ca tinerii sunt precati din orasele de resedinta si astfel numai voteaza.

    Uite asa am ajuns sa fim condusi de unul despre care se spune sus si tare ca: Liviu Dragnea a furat de la copiii săraci
  • +11 (11 voturi)    
    defectiune tehnica, my ass (Luni, 9 iulie 2018, 11:09)

    lp [utilizator]

    sa fim seriosi, coincidentele astea le cred numai prostii. Ne intoarcem urgent pe vremea raposatului. Numai ca degeaba se straduiesc sa ne inchida gura, asta nu mai e lumea pe care o stiu ei !