Un model australian se plânge că nu a putut intra la Louvre pe motiv că era îmbrăcată prea provocator

de G.S.     HotNews.ro
Marţi, 13 noiembrie 2018, 14:29 Life | Showbiz


Newsha Syeh
Foto: Instagram
Un model australian afirmă că nu i s-a permis să intre la Louvre pentru că era îmbrăcată prea provocator, ea acuzând că regulile muzeului sunt arhaice, scrie express.co.uk.

Newsha Syeh a postat pe Instagram, unde are 260.000 de followers, imagini cu rochia respectivă, în afara celebrului muzeu. Modelul spune că incidentul ”i-a frânt inima” și a povestit cum angajatul de la securitate i-a interzis să intre.

View this post on Instagram

Picasso would have loved my outfit ✨

A post shared by Newsha Syeh (@mewsha) on


”A făcut cele mai oribile și scârbite gesturi și expresii faciale, m-a repezit să mă acopăr și, cu ochi plini de ură, m-a împiedicat să intru”, scrie ea pe rețeaua de socializare.

”Am tendința de a fi puțin rebelă când e vorba de cum mă îmbrac, dar m-am născut într-o țară (Turcia) unde femeile pot fi arestate doar pentru că își arată părul, așa că celebrez libertatea pe care mi-o oferă alte țări”, a spus ea pentru Mial Online. ”El (paznicul) ne-a lăst până la urmă în muzeu după ce am pus un palton gigantic în acea zi caniculară, dar nu am mai avut chef să mă bucur de artă după aceea”, a adăugat ea.

Newsha Syeh, 25 de ani, a apărut, ca model, în diferite campanii publicitare, și este o figură importantă pe Instagram.

View this post on Instagram

The best city to get lost in

A post shared by Newsha Syeh (@mewsha) on



View this post on Instagram

I feel celestial \uD83D\uDCAB

A post shared by Newsha Syeh (@mewsha) on


















5584 vizualizari

  • +14 (16 voturi)    
    Zero-60-90-60 (Marţi, 13 noiembrie 2018, 14:33)

    newlook [utilizator]

    Zero-60-90-60....

    Incepand de sus in jos, zero neuroni, etc.
  • +12 (14 voturi)    
    un pic de bun simt nu strica... sa nu zic decenta (Marţi, 13 noiembrie 2018, 14:40)

    qwerasdf [utilizator]

    dar cum don'soara de moravuri indoielnice, n-a invatat nimic de la regulile stricte de la care a plecat... a cazut in extrema cealalta in care are impresia ca poate face ce vrea ea.
  • +16 (18 voturi)    
    Opt secole de cultura si civilizatie occidentala (Marţi, 13 noiembrie 2018, 14:53)

    xolv [utilizator]

    au ajuns niste decoruri ieftine pentru cersetoarele de like-uri numite influenceri.
  • +11 (11 voturi)    
    Pigalle (Marţi, 13 noiembrie 2018, 14:59)

    Godzillagrrr [utilizator]

    Nu Louvre.
  • -5 (7 voturi)    
    O femeie superba (Marţi, 13 noiembrie 2018, 19:17)

    ww [utilizator]

    Sunt acri strugurii? Sau pe voi v-au invatat sfintii duhovnici ca femei adevarate sunt doar ninjalinele imbracate cu burqa?
    • +2 (2 voturi)    
      ??? (Miercuri, 14 noiembrie 2018, 15:02)

      Lucian* [utilizator] i-a raspuns lui ww

      tu despre ce naiba vorbesti?
      Asta este.
      E cam goala!
  • -5 (9 voturi)    
    daca tot nu a lasat-o sa intre imbracata (Marţi, 13 noiembrie 2018, 19:52)

    kkciosuldelahamangia [utilizator]

    provocator, pe urma paznicul a acoperit nudurile din muzeu ?
  • +7 (7 voturi)    
    Frumosa fata (Marţi, 13 noiembrie 2018, 20:00)

    fat.cat [utilizator]

    Doar plangerea e un pic gresita. Dezbracata provocator voia sa zica. Asta a fost problema, desi de la un model profesionist te-ai astepta sa stie mai bine diferenta dintre hot si trashy in tinuta (plus momentul zilei, plus locul faptei). Ghinion. Shit happens. Altfel, glorios decolteu.