Mircea Badea, după ce a fost făcut KO în 5 secunde: O lovitură norocoasă

de R.M.     HotNews.ro
Marţi, 5 februarie 2019, 13:37 Life | Showbiz


Mircea Badea, KO
Foto: Captura YouTube
Mircea Badea susține că lovitura primită sâmbătă de la „motociclistul” Teodor Tedi Emi în urma căreia a fost făcut KO, după doar 5 secunde de la începerea meciului, a fost una „norocoasă”.

Sâmbătă, Mircea Badea a urcat în ring cu multiplul campion Teodor Tedi Emi, într-un meci revanșă după înfrângerea din 2014. Meciul a durat doar cinci secunde, vedeta TV căzând la sol după ce a încasat un genunchi în barbă.

„S-a întâmplat practic nimic în urma unei lovituri norocoase. Sunt ok, fac emisiuni live radio/tv de a doua zi”, a comentat marți Mircea Badea, într-o postare pe Facebook în care precizează că nu are nimic de reproșat organizatorilor.

Iată mai jos postarea lui Mircea Badea:

„Bai, nene, mai terminați cu istericalele și băgatul capului în poză. Organizatorii sunt absolut ok și n-am nimic să le reproșez. N-am spus absolut nimic înainte, nu intenționam să spun nici după, dar mă forțează istericii care și-au găsit o ocupație.

Nu sunt genul care să cer voie, aprobare, confirmare nimănui. Au fost respectate toate regulile, am avut viza medicală rezultată în urma unui control detaliat.

S-a întâmplat practic nimic în urma unei lovituri norocoase. Sunt ok, fac emisiuni live radio/tv de a doua zi.

M-am înscris ca orice altă persoană într-o competiție bine organizată. Și cu asta, basta. Organizatorul și domnul Cristian Iordache și-au respectat toate înțelegerile luate de comun acord. Lasați-i în pace!

P.S. Iar eu personal nu dau doi bani găuriți pe "grija" sau "îngrijorarea" isterică manifestată de ipocriți. Fiți bărbați, hienelor!”.

Citește și:

















16027 vizualizari

  • +29 (29 voturi)    
    Lol (Marţi, 5 februarie 2019, 13:43)

    mitg [utilizator]

    E penibil.
    • +11 (15 voturi)    
      badea la (Marţi, 5 februarie 2019, 15:21)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      modul general e penibil.
      Mai citește o dată textul și ai să vezi că totuși (eu am rămas uimit. Poate că este un efect secundar al loviturii de k.o.) le ia partea organizatorilor care au fost culpabilizați de unii necunoscători ai evenimentului sportiv (că nu doar meciul lui badea a fost organizat).
      Culmea e că până și relatarea celor 5” este haioasă : ”S-a întâmplat practic nimic în urma unei lovituri norocoase.”, mai puțin, evident treaba cu ”norocoase”. Dar deh, are și bamblecul mândria lui de mascul, nu prea e de condamnat.
    • +11 (11 voturi)    
      Norocoasa (Marţi, 5 februarie 2019, 18:19)

      aladdin [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      Direct la operatie l-a lovit, ca altfel... :)
  • +26 (26 voturi)    
    La cat il duce capul (Marţi, 5 februarie 2019, 13:43)

    Martinezu [utilizator]

    Nu ar surprinde pe nimeni sa ceara o revansa.
    Eu l-as sutine: Omul are dreptul la o noua sansa.!
    Nu cred ca motociclistul ar mai intra cu prostul in ring dar poate s-o gasi altul.
    • +14 (14 voturi)    
      la cum a luptat, (Marţi, 5 februarie 2019, 14:53)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui Martinezu

      Badea nu avea nicio sansa, chiar daca meciul ar fi durat 12 reprize, iar el ar fi avut voie sa continuie dupa fiecare KO suferit>
      Ca fost practicant de arte martiale declar raspicat ca Badea nu are habar sa tina garda: ea se tine cu mana stanga sus,(sa te aperi la fata) si cu dreapta mai jos, sa te aperi la corp (ficat). Badea tinea mainile paralele si sus, parca voria sa apuce.
      Nici picioarele nu se tin asa...stangul (piciorul de sprijin) se tine in fata, iar dreptul in spate, in asa fel incat sa poti ridica dreptul si sa il impingi inainte ptr un maigeri sau mauasigeri. ,,Luptatorul'' de Badea tine piciorul drept in fata si stangul in spate, lucru care l-a facut sa incaseze un low-kick pe interiorul piciorului drept inca din secunda 2.
      Ma rog, daca chiar e karatist precum se lauda, Mircea Badea practica un stil care nu e de ring. Poate face aikido, sau un still care nu e de contact....in acest caz sa il provoace pe Tedy motociclistul sa lupte dupa stilul sau (adica al lui Badea).
      Dar sa nu mai intre in ring ca luptator de K1 ca si-o inaseaza si mai rau data urmatoare.
      daca as fi fost Tedy m-as fi prins repede ca e pe dinafara, si il bateam mar 2 reprize si jumatate, fara sa il fac KO. Abia pe finalul reprizei 3 Tedy trebuia sa ii aplice lovitura de gratie, sa il linisteasca.
      • +14 (14 voturi)    
        păi (Marţi, 5 februarie 2019, 15:25)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui bancher

        badea se laudă acuma, după 5”, afirmând că a fost din partea adversarului, o lovitură norocoasă. Dacă stătea 3 reprize în ring, mamă ce mai era la gura lui. O lună nu vorbea decât de ghinionul pe care l-a avut, cu ședința prelungită de pupat fese varaniene, că altfel l-ar fi făcut praf.
        • +8 (8 voturi)    
          nu! (Marţi, 5 februarie 2019, 16:37)

          bancher [utilizator] i-a raspuns lui nahir

          Nu cred ca cineva mai poate sa se laude dupa ce a luat bataie 3 reprize in ring. Ajungi sa stai si o luna in spital, dupa o bataie sistematica.
          La nationale, unii asa faceau daca dadeau peste un adversar mai slab: il bateau constant 3 reprize, si il faceau KO in ultima parte a reprizei nr 3.
          Nu prietene, dupa ce ai ochii vineti o luna si te dor tote cele, nu mai spui ca celalalt a avut noroc....
          Pana la urma Badea chiar a avut noroc ca a cazut la prima lovitura; daca mai rezista putin acum ar umbla cu ochii vineti pe strada...nu ca nu ar merita asta.
          • +4 (4 voturi)    
            ei vezi?! (Miercuri, 6 februarie 2019, 9:22)

            iliterat_b3-a5-8c-30-58-1f [utilizator] i-a raspuns lui bancher

            Tocmaa de asta este Badea vedeta, foarte bine platita, Latrinei 3!

            Un om normal nu putea sa se laude, chiar daca ar fi reusit sa reziste o repriza intreaga. Iar daca era facut KO in primele cinci secunde, intra in pamant de rusine!
            Dar Mircea este tot cu gura mare!
            Nu oricine este capabil de asemenea performanta ...
            • +2 (2 voturi)    
              Mircica este Mercenar (Miercuri, 6 februarie 2019, 12:39)

              un domn [utilizator] i-a raspuns lui iliterat_b3-a5-8c-30-58-1f

              pentru bani mananca orice ii da varanuu si spune ORICE ii spune varanuu
    • +9 (9 voturi)    
      revansa, da (Marţi, 5 februarie 2019, 15:19)

      moka [utilizator] i-a raspuns lui Martinezu

      exact asta ii trebuie.
      k sa se dovedeasca ca a fost doar o lovitura norocoasa.
  • +10 (10 voturi)    
    Zise Duru, tare ca baticu (Marţi, 5 februarie 2019, 13:47)

    KTerinca [utilizator]

    .
  • +18 (18 voturi)    
    Dar si Mircea Badea ar putea avea noroc (Marţi, 5 februarie 2019, 13:52)

    Intermezzo [utilizator]

    Ce, el nu i-ar putea administra motociclistului o lovitura norocoasa? Totul e sa mai incerce. Deja ma pregatesc cu suc si pop-corn pentru urmatoarea confruntare. Numai sa am timp sa desfac sucul...
  • +22 (22 voturi)    
    Oricum o dai, pute (Marţi, 5 februarie 2019, 14:01)

    pehash [utilizator]

    De fapt, "chiar el" ne spune ca nu a incasat cine stie ce KO, doar s-a prefacut ca e lovit ca sa scape mai repede. Mascariciul nu se dezminte..
  • +21 (21 voturi)    
    Doamneee (Marţi, 5 februarie 2019, 14:02)

    Gojifruit [utilizator]

    Rau e sa fii prost!
  • +11 (11 voturi)    
    haha (Marţi, 5 februarie 2019, 14:03)

    ras-putin [utilizator]

    da, a fost norocul lui ca s-a mai ridicat de jos!
  • +13 (13 voturi)    
    mare prost si tine sa si confirme! (Marţi, 5 februarie 2019, 14:11)

    Francisc 1 [utilizator]

    .
  • +15 (15 voturi)    
    Cocosel rebut, (Marţi, 5 februarie 2019, 14:17)

    Ponta [utilizator]

    Esti cel mai prost reprezentant al speciei umane.
    Cum te suporta femeia aia acasa in asa hal de duhoare.
    Vai steaua ta rebutule.
  • +20 (20 voturi)    
    tu nu esti sportiv ba (Marţi, 5 februarie 2019, 14:26)

    liviu_ [utilizator]

    tu esti un cioflingar, sugator de diverse si pupator de altele si ATAT

    un sportiv adevarat recunostea ca ala e cu 10 clase peste tine!

    dar tu esti prea badaran, nesimtit, plin de tine etc ca sa o faci!

    PS: 2 din 3 ?! apoi 3 din 5 etc etc?! mie imi convine ca imi place sa te vad batut! meriti din plin!
  • +17 (17 voturi)    
    Miercica! (Marţi, 5 februarie 2019, 15:01)

    alllx [utilizator]

    Noi credem in tine! Vrem o revansa! Suntem siguri ca in al 3-lea meci il faci praf pe motociclist!
    REVANSA MIERCICA! REVANSA!
    "Orice om ii e dreptu la revansa" asa a zis veorica dupa meciul 2!
    Hai miercica! hai cu revansa!
  • +15 (15 voturi)    
    Prostu' (Marţi, 5 februarie 2019, 15:16)

    VARCIOROVA [utilizator]

    daca nu-i fudul parca nu e prost destul.
  • +3 (3 voturi)    
    Noi am avut noroc. (Marţi, 5 februarie 2019, 15:49)

    asavreau [utilizator]

    Am văzut că Mircea Badea a fost făcut ko și nu a urlat la tv că mai vrea.Încearcă să-și facă publicitate din asta.Un prost care nu poate spune o frază fără să jignească pe cineva.Nu merită să pierzi timpul uitându-te la emisiunea lui.
  • +4 (4 voturi)    
    eduy@gmail.com (Marţi, 5 februarie 2019, 17:14)

    1A [utilizator]

    pentru hienele din media securisto-comunista minciuna si manipularea sunt "Tatal nostru''.

    Ma intreb daca in capul lor mai fac diferenta intre fapte si abureli ieftine.
  • +4 (4 voturi)    
    hmm (Marţi, 5 februarie 2019, 18:09)

    dum_i [utilizator]

    hai cu revansa. si sa il lasam pe motociclist sa-i administreze vreo 50 de lovituri "norocoase"
  • +3 (3 voturi)    
    a fost (Miercuri, 6 februarie 2019, 0:09)

    andrei1245 [utilizator]

    intr adevar o lovitura norocoasa
    ca altfel te lua o tanti cu coasa
  • +5 (5 voturi)    
    Badia nici macar nu stia sa stea (Miercuri, 6 februarie 2019, 1:59)

    Dalinar [utilizator]

    in pozitie defensive, statea exact ca popandau cu ochii in soare.
    • 0 (0 voturi)    
      Este “mesterul” @xgroho (Miercuri, 6 februarie 2019, 8:39)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Dalinar

      L am dibuit

      Adauga clipuri din arhiva lui de youtube @lupulalbastru, ultimul Comentariu

      https://www.hotnews.ro/stiri-politic-22953633-florin-iordache-despre-ordonanta-urgenta-prin-care-psd-vrea-dea-termene-lui-iohannis-revocare-numire-unor-ministri-avea-3-5-zile-pentru-semna-revocarea-5-6-zile-pentru-numire.htm
  • 0 (0 voturi)    
    O lovitura norocoasa (Miercuri, 6 februarie 2019, 11:54)

    cucurveauamov [utilizator]

    Fara indoiala. Daca era una cu ghinion, il luat la spital.