Serialul Familia Simpson renunţă la actorii albi pentru vocile personajelor care nu sunt albe

de V.M.     HotNews.ro
Duminică, 28 iunie 2020, 20:53 Life | Showbiz


The Simpsons
Foto: Flickr
​Serialul „Familia Simpson” nu va mai folosi actori albi pentru a interpreta vocile personajelor care nu sunt albe, scrie Mediafax. Hank Azaria, actorul alb care a interpretat personajul Apu, a anunţat că se desparte de personajul său indian.

Printre actorii care se despart din acelaşi motiv de personajele cărora le-au dat voce se numără Jenny Slate, din Big Mouth, Kristin Bell, din Central Park, dar şi Mike Henry, după ce a interpretat timp de două decenii vocea lui Cleveland, din Family Guy.

Şi alte producţii pentru televiziune au anunţat măsuri asemănătoare.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















4324 vizualizari

  • -5 (83 voturi)    
    nu mergem in directia buna (Duminică, 28 iunie 2020, 21:01)

    Mihalav [utilizator]

    mai e putin si devin albii sclavii politicii corecte. E ceva ce ne scapa europenilor. Dar poate e abia inceputul sfarsaitului...
  • -3 (77 voturi)    
    Madness (Duminică, 28 iunie 2020, 21:10)

    surena [utilizator]

    un vant de nebunie adie peste lume! ieri, Pe aripile vantului, azi Simpsonii, maine... cine stie? Huckleberry Finn mi se pare o continuare buna pe o lista BLM....
    • +3 (79 voturi)    
      On the contrary! (Duminică, 28 iunie 2020, 21:25)

      Namaste! [utilizator] i-a raspuns lui surena

      in sfarsit ceva extrem de stramb e indreptat, un reviriment indelung asteptat!
      • -7 (27 voturi)    
        Asa este! (Duminică, 28 iunie 2020, 22:43)

        Alius [utilizator] i-a raspuns lui Namaste!

        De acum trebuie schimbat si Lin-Manuel Miranda din musicalul Hamilton si inlcocuit cu un actor alb...
      • -5 (37 voturi)    
        Ce anume e stramb dude? (Luni, 29 iunie 2020, 0:26)

        cinevatus [utilizator] i-a raspuns lui Namaste!

        E ditamai prostia. Cand bagi rasa in toate, asta e tocmai rasism.
      • -6 (26 voturi)    
        Simpsons (Luni, 29 iunie 2020, 1:08)

        Beta Alfa [utilizator] i-a raspuns lui Namaste!

        Chestia cu Simpsons este "revirimentul indelung asteptat" ? Elaborati afirmatia va rog
      • -2 (8 voturi)    
        bravo (Luni, 29 iunie 2020, 10:08)

        di livio [utilizator] i-a raspuns lui Namaste!

        i-ai fraierit, nu s-au prins...îți dădură plusuri
  • +4 (84 voturi)    
    Mai bine mai tarziu decat (Duminică, 28 iunie 2020, 21:21)

    Namaste! [utilizator]

    niciodata! Better later than never! Bravo!
    • -3 (31 voturi)    
      In continuare ... (Duminică, 28 iunie 2020, 22:30)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui Namaste!

      .. actorii care nterpreteaza voci de copii, vor fi schimbati cu copii. Actorii care interpreteaza voci de animale, vor fi schimbati cu animale. Vor ramane doar vocile care interpreteaza imigranti rusi si italieni.. ca acolo nu se supara si nu e ofensat nimeni.

      Iar actorii albi care sunt buni, talentati si au un "gift" in a imita diverse persoane, nu mai au voie sa imite decat .. albi.

      In ceea ce priveste The Simpsons, vocea lui Apu va fi interpretata de un idian care are accent, ca si Apu, ca sa nu mai fie ofensator, ci doar o realitate.
    • -2 (32 voturi)    
      Bravo (Luni, 29 iunie 2020, 1:10)

      Beta Alfa [utilizator] i-a raspuns lui Namaste!

      Ce treaba are pielea cu vocea ? Da' invers e voie: voce de actor negru pentru personaj alb ?
  • -2 (80 voturi)    
    Invers (Duminică, 28 iunie 2020, 21:22)

    Beta Alfa [utilizator]

    Dar actorii afro-americani au voie sa asigure voceile personajelor albe ? Hmm, probabil ca in scurta vreme intrebarea mea nu va mai avea sens deoarece o sa dispara cu totul personajele albe ( cu exceptia desigur a eroilor malefici )
  • -4 (68 voturi)    
    perfect (Duminică, 28 iunie 2020, 21:39)

    Nevermind [utilizator]

    Sa fie INTERZIS star wars. Vocea lui vader, personaj alb, nu a fost asigurata de catre un alb. CoRECTitudine politica pana la capat, ce mama dracu'
    • -7 (35 voturi)    
      //// (Duminică, 28 iunie 2020, 22:01)

      GemstonePig [utilizator] i-a raspuns lui Nevermind

      James Earl Jones DEMISIA!
  • -5 (71 voturi)    
    În curând ne băgăm sclavi la negri (Duminică, 28 iunie 2020, 21:55)

    mr_mojo [utilizator]

    Ca să ne ierte.
    O greșeală nu o îndrepți cu alta; problema merge spre rezolvarea greșită.
    Nu sunt habotnic dar și in Biblie spune că trebuie să te căiești, nu să devii retardat ca să fii iertat. Și mai spune că nu trebuie să îți umilești dușmanul pentru că nu va uita niciodată asta nici peste generații. Ce se întâmpla acum umilește rasa albă și lucrurile vor balansa spre extrema cealaltă.
  • +11 (23 voturi)    
    foarte bine (Duminică, 28 iunie 2020, 22:31)

    honk [utilizator]

    ...
    • +1 (3 voturi)    
      Imi place impartialitatea ta.Fb alb, ori negru?! (Luni, 29 iunie 2020, 13:38)

      danduta [utilizator] i-a raspuns lui honk

      Ce te fofilezi?....
      Alege o tabara, nu vxzi ca e razboi si albul pierde pe linie (vezi voturile negative)?
      Ori tu oi fi vr-un porumbel curcubeu?
  • -3 (27 voturi)    
    Eu zic (Duminică, 28 iunie 2020, 22:45)

    Luk [utilizator]

    Sa nu mai folositi albi deloc. Folositi doar strumfi.
  • +5 (25 voturi)    
    Minunate vremurile .... (Duminică, 28 iunie 2020, 22:48)

    ElDiablo [utilizator]

    ...astea când majoritatea albă trebuie să stea capră sau în genunchi în fața minorității colorate, asiatice, lgbt, etc. Toate aceste măsuri nu fac decât să le dea apă la moară. Asta nu mai e democrație, e dictatura minorității asupra majorității.
  • -8 (28 voturi)    
    Daca actorii respectivi ... (Duminică, 28 iunie 2020, 23:01)

    Alius [utilizator]

    ..se simt vinovati, sa doneze toti banii castigati pentru astfel de roluri. Daca nu, sa nu-si dea demisia si sa fie concediati de producatori, cu acordarea de daune fireste.
  • -11 (21 voturi)    
    Serial mizer (Duminică, 28 iunie 2020, 23:16)

    Victtor [utilizator]

    Nu merita urmarit niciodata, are o morala indoielnica.
  • -4 (34 voturi)    
    altii (Luni, 29 iunie 2020, 0:04)

    martel55 [utilizator]

    care s-au dilit...ce treaba are vocea acotrului cu pielea perosnajului?toti asa zisii anti rasisti nu promoveaza de fapt decat inlocuirea meritocratiei cu culoarea pielii, nici o diferenta fata de cum era la noi pe timpul comunismului, cand originea soicala a inlocuit competenta si am ajuns unde am ajuns in 89...
  • +7 (13 voturi)    
    Triggered :) (Luni, 29 iunie 2020, 8:56)

    barny [utilizator]

    Conservatives snowflakes are losing their minds :))
    • -3 (9 voturi)    
      Numai ca (Luni, 29 iunie 2020, 10:27)

      noi2013 [utilizator] i-a raspuns lui barny

      nu sunt "conservatives", ci progresisti