Dana Budeanu, susținătoarea Gabrielei Firea: Toți#Gii sărbătoresc adunați cu pensații dă la PNL ce au votat 10% din ăia cu drept de vot din București

de I.B.     HotNews.ro
Luni, 28 septembrie 2020, 2:38 Life | Showbiz


Dana Budeanu
Foto: Screenshot via Youtube
Dana Budeanu, susținătoarea Gabrielei Firea, soția lui Radu Budeanu, anchetat de DNA, susține pe Facebook că victoria lui Nicușor Dan la primăria Capitalei reprezintă ”TOTI #GII SARBATORESC ADUNATI CU PENSATII DÃ LA PNL CE AU VOTAT 10% DIN AIA CU DREPT DÃ VOT DIN BUCURESTI!” (n.r folosiți un google translate)

Dana Budeanu a fost soţia jurnalistului Radu Ioan Budeanu, fiul fostei prezentatoare Delia Budeanu și jurnalistului politic Radu Budeanu. Este cunoscut ca şi fondator al unor publicaţii celebre precum Click și Ciao. Între timp acesta a mai preluat de la Adrian Sârbu publicaţiile Gândul, Descoperă, CSID, Apropo TV și Go4IT.

Omul de afaceri Radu Budeanu, patronul unui trust de presă din care fac parte publicațiile Cancan, Prosport și Gândul, a încheiat cu DNA în iulie un acord de recunoaștere a vinovăției în dosarul Hidroelectrica, potrivit unui comunicat al DNA.

Budeanu a recunoscut că în 2011 i-ar fi transmis Elenei Udrea, ministrul Dezvoltării Regionale și Turismului de la acea dată, promisiunea unui om de afaceri de a-i oferi suma de 5 milioane de dolari pentru ca aceasta să-și exercite influența în vederea menținerii contractelor încheiate de firmele omului de afaceri cu firma de stat Hidroelectrica.

Ulterior, în perioada noiembrie 2011 – februarie 2012, Radu Budeanu ar fi predat printr-un intermediar fostului ministru suma de 3,8 milioane de dolari, pusă la dispoziție de omul de afaceri, potrivit comunicatului DNA.

Pentru că și-a recunoscut vinovăția, Radu Budeanu va scăpa cu o pedeapsă de 2 ani închisoare, cu suspendarea condiționată a executării pedepsei sub supraveghere, pe durata unui termen de încercare de 4 ani.

Cine a fost tatăl Deliei Budeanu

Celebrul raport independent Volcker al ONU cunoscut drept "Petrol contra hrană" acuză companii din întreaga lume că ar fi dat șpagă în Irak-ul lui Saddam Hussein pentru petrol. Printre aceste companii, și una în care era asociat tatăl Danei Budeanu, modista supărată, potrivit Newsweek.ro.

La adresa la care funcționa firma Romtek Special Industries, în care era asociat Adrian Guțilă, funcționează azi multe dintre firmele Danei Budeanu (în care aceasta este asociată cu mama sa, Lucreția Guțilă - o arhitectă, altfel, apreciată și care pare să nu împărtășească ideile fiicei ei): Love is Flying SRL, Love is Glowing SRL, Love is Gipsy SRL, Love is Flirtatious SRL. În 2015, Romtek a fost lichidată. În 2005, însă, în anul apariției raportului Volcker, aceasta funcționa. Conform ZF, "Comisia ONU condusa de fostul presedinte al Bancii Centrale a SUA, Paul Volcker, a dat publicitatii, la finele saptamanii trecute, raportul privind programul , administrat de Natiunile Unite pe timpul regimului condus de Saddam Hussein. Pe lista companiilor care au facut afaceri cu Irakul in acea perioada se afla si cele din Romania - Rompetrol, Bulf Oil si Hash Ro Shipping Oil SRL, care au cumparat titei irakian, precum si companii care au livrat echipamente si au prestat servicii in domeniul petrolier, ca Upetrom 1 Mai Ploiesti, UPET Targoviste, PCC Sterom Campina, Romtek Special Industries, Petrotub Roman, Black Sea Technochim, Electronum, General Turbo, Sancamex."










Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















31488 vizualizari

  • +25 (33 voturi)    
    Lol (Luni, 28 septembrie 2020, 3:02)

    mitg [utilizator]

    I-a dat cu blue screen.
    • +44 (54 voturi)    
      Eu ma intreb de ce o promoveaza HN... (Luni, 28 septembrie 2020, 3:36)

      UnOarecare [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      ...lasi-o in bula ei de mizerie pe haznaua3
      • +12 (12 voturi)    
        Dana Budeanu va merge acasă la Pandele (Luni, 28 septembrie 2020, 9:36)

        asavreau [utilizator] i-a raspuns lui UnOarecare

        Are ocazia să o penseze pe Firea sub supravegherea lui Pandele.Se va simți bine,poate-l pensează și pe Pandele.
  • +34 (40 voturi)    
    Gura balaurului răpus (Luni, 28 septembrie 2020, 3:06)

    anton_carpati [utilizator]

    horcăind otravă.
    • +12 (12 voturi)    
      evitati (Luni, 28 septembrie 2020, 8:53)

      rov [utilizator] i-a raspuns lui anton_carpati

      Cancan, Prosport și Gândul...e cel mai simplu.
      Sa retinem CPG !!!
  • +41 (45 voturi)    
    Serios!? (Luni, 28 septembrie 2020, 3:25)

    Amariei [utilizator]

    Asta e stire? Desdemona asta de mahala chiar trebuie bagata in seama?
  • +46 (52 voturi)    
    ce conteaza ce spune panarama ? (Luni, 28 septembrie 2020, 3:31)

    georgebb [utilizator]

    Stop making stupid people famous !
    Urmeaza sa ne tineti la curent cu ce scrie fata cu sparanghelul ? Floricica ?
  • +27 (31 voturi)    
    Sincere felicitari! (Luni, 28 septembrie 2020, 3:35)

    Jegul Cristian Ioan [utilizator]

    Este de admirat silista personala a frumoaseis si prolificei noastre Primaritze, care nu isi lasa la greu stapana, ci o sustine din rasputeri si acum, cand situatia pare a fi disperata!

    Cinste vajnicei luptatoare impotriva ametitelor si a mafiotilor-fatalai!

    merita pe deplin un locu in Senat, pe listele pedesereului!
  • +36 (42 voturi)    
    Deja devine senzational (Luni, 28 septembrie 2020, 3:44)

    SPetrescu [utilizator]

    Ma asteptam mai mult de la HotNews
    Stop making stupid people famous!
  • +22 (26 voturi)    
    cite pauze face? (Luni, 28 septembrie 2020, 3:56)

    Coco Whistle [utilizator]

    se sesizeaza cineva sa verifice taxele pe care le plateste pe pauze? ca se pare ca are o gramada la upper level. asta e mostenirea lui iliescu...de aia romania e ingropata cu generatii intregi nevoite sa migreze ca ciorile.
  • +15 (15 voturi)    
    Om de afaceri ? (Luni, 28 septembrie 2020, 7:19)

    Gargara3 [utilizator]

    De unde om de afaceri ? Sora GVF nu este nici pe departe un om de afaceri.
  • +8 (12 voturi)    
    PÃ, gizÃs (Luni, 28 septembrie 2020, 8:02)

    hanu [utilizator]

    PÃ. Corect este pe. Ce e cu lumea acolo in sud??? De e nu se spune BucurÃsti?
  • +7 (7 voturi)    
    Exact ca acum 4 ani (Luni, 28 septembrie 2020, 8:16)

    Geo6101 [utilizator]

    Cand #istii au sarbatorit adunati cu coafatele ce au votat aia 9,5% cu drept de vot din Bucuresti...
  • +11 (11 voturi)    
    Modista supărată? (Luni, 28 septembrie 2020, 8:45)

    nick24 [utilizator]

    Poate firuța e supărată, că a tras-o modista în jos în cloaca ei, mai puturoasă ca cloaca în care era.
    Pensații vine de la penser = a gândi în franceza vorbită de Nicușor la Sorbona.
    Sorbona e cuvàntul pe care-l cauta pe google acum Delia.
    • +2 (2 voturi)    
      nu, nu cred! (Luni, 28 septembrie 2020, 20:36)

      Jegul Cristian Ioan [utilizator] i-a raspuns lui nick24

      Gabitza a facut o alegere excelenta cu combativa stilista personala, stilul dumeaei nu ne place nou, dar da extrem de bine la electoratul pedesereului!

      Putin rabdare, sa vedeti ce cariera fulminanta va avea sentoarea Budeanu!!
      • +1 (1 vot)    
        pesedilisti (Luni, 28 septembrie 2020, 21:55)

        nalbaroiu [utilizator] i-a raspuns lui Jegul Cristian Ioan

        la cat de ti # # iti is pedeseii ii vad in stare sa o puna pe dezdemona asta pe liste :-)))))
        • +1 (1 vot)    
          Dar este deja! (Luni, 28 septembrie 2020, 22:50)

          Jegul Cristian Ioan [utilizator] i-a raspuns lui nalbaroiu

          Indiferent de rezultatele de la locale, apriga luptatoare impotriva mafiotilor-fatalai ESTE deja pe listele pedesereului!
  • +9 (9 voturi)    
    Penibila creatura (Luni, 28 septembrie 2020, 9:13)

    anya_2 [utilizator]

    doar vazand ca scrie cu majuscule iti dai seama cine este. este una dintre obisnuitele interventii penibile ale sustinatoarei lui Firea. Csf, n-ai csf :))
  • +4 (4 voturi)    
    buda (Luni, 28 septembrie 2020, 11:35)

    Ilidia [utilizator]

    Nu va mirati, asa vorbesc cei iesiti din buda. Sau o fi vorba de localitatea Buda !?