FOTO Loredana Groza și tinerețea descoperită la 50 de ani - Cum se apără diva în fața celor care o acuză că a exagerat cu operațiile estetice

de Red. Life     HotNews.ro
Marţi, 27 octombrie 2020, 11:32 Life | Showbiz


Loredana Groza
Foto: Loredana Groza / Instagram
​Loredana Groza este o personalitate activă pe rețelele sociale, contul de Instagram stând mărturie în acest sens. Diva primește multe cuvinte frumoase de la fani, dar există și destui internauți care o acuză pe Lori că a stat prea mult prin cabinetele de înfrumusețare în ultima perioadă. Cântăreața nu doar că neagă prezența bisturiului în viața sa, dar le și dezvăluie cârcotașilor care este secretul tinereții fără bătrânețe.

Loredana are peste 500 de mii de fani pe contul de Instagram, iar postările sale adună cu regularitate mii de likeuri.

Cu un look vizibil schimbat față de ceea ce știam de exemplu acum câțiva ani, cântăreața este acuzată la aproape fiecare postare de cineva că a apelat la operațiile estetice pentru a arăta așa cum se prezintă fanilor la 50 de ani (i-a împlinit pe 10 iunie).

Artista nu doar că neagă existența operațiilor estetice, dar le-a și dezvăluit fanilor ce face pentru a se menține tânără.

Care este secretul tinereții în viziunea Loredanei Groza

"Nu am timp să pierd în saloane sau în cabinetele esteticienilor, cum foarte mulți mă acuză. Nu am nimic împotriva intervențiilor estetice, dar eu nu am apelat la nicio operație de înfrumusețare de niciun fel, cine mă cunoaște știe că așa e.

E ușor să dai vina pe faptul că nu ai bani sau să spui că cineva s-a operat și de asta arată bine, dar nu, nicio operație și niciun estetician nu te pot ajuta, cu toți banii din lume, să arăți bine dacă nu ai grijă zilnic de tine. Sport, mâncare simplă, meditație…", a precizat Loredana Groza într-un interviu pentru VIVA!.

Cum arată Loredana Groza la 50 de ani:
Sursa foto: contul oficial de Instagram al cântăreței

View this post on Instagram

Monday again\uD83D\uDE18

A post shared by LOREDANA (@loredanagroza) on











Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















124949 vizualizari

  • +37 (45 voturi)    
    Ha ha ha (Marţi, 27 octombrie 2020, 11:43)

    gaspy [utilizator]

    Și buzele alea au crescut natural, de la meditație.

    Oare chiar crede cineva ce zice?
    • +22 (24 voturi)    
      dap (Marţi, 27 octombrie 2020, 13:03)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui gaspy

      Cu amendamentul ca ma gandesc la alta meditatie, mai practica.
  • +25 (31 voturi)    
    bre ne lasi? (Marţi, 27 octombrie 2020, 11:52)

    piticu_enigmatic [utilizator]

    pacat de caderea Constantinopolului care ne-a marcat vietile. Nu stiu cine va invata sa va injectati tot felul de geluri peste tot e ca si cum ne-am baga noi bile de rulmenti sa ne lovim la glezne in mers. Unii prefera naturaletea care face toti banii restul e minciuna. V-ati luat toate dupa Dragusanca. Asta cu nu a facut operatii estetice inseamna ca injectiile nu sunt considerate operatii.
  • +13 (19 voturi)    
    Mda... (Marţi, 27 octombrie 2020, 12:17)

    Cataleya [utilizator]

    Daca n-ar fi buzele alea si tzâtzele care in loc sa o ia catre podea tind sa-i ajunga-n gat, as putea sa o cred.
    Mai ales la stilul de machiaj.
    Dar asa....

    Oricum, e o femeie cu trasaturi frumoase si daca se ingrijeste si nu exagereaza cu botoxul si bisturiul, va arata bine si la 70 de ani!
    • +6 (8 voturi)    
      s-o fi văzut (Miercuri, 28 octombrie 2020, 10:40)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Cataleya

      pe Cher la 70 ani. Statuie, nu alta. Dacă zâmbea îi crăpa toată fața.
      Dar deh, cu gusturile omului nu poți face nimic. Sunt curios însă dacă și-a schimbat cartea de identitate, pentru că nu mai seamănă cu Loredana pe care o știu mulți încă de pe vremea când se zice că ”lustruia” până și clanțele de la ușile TVR pentru o apariție pe micul ecran. Păcat, că voce avea.
      • +2 (4 voturi)    
        S-o vezi pe Sopfia Loren la 70 de ani ! (Miercuri, 28 octombrie 2020, 15:50)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui nahir

        Totul dar absolut totul natural si ca la 50 de ani !

        PS. Nu-i vorba, cred ca pe vremea ei nici nu exista medicina estetica ! Ce operatii ?! Ce injectii ?! Ce corecturi ?! Erai asa cum te-au facut mama si tata !

        PPS. Si pe Sofica au facut-o al naibii de bine ! Cauta si vezi !
  • +13 (13 voturi)    
    facem comparatie (Marţi, 27 octombrie 2020, 12:46)

    andimi [utilizator]

    nu stiu de ce nu recunoaste, asta e, a facut operatii, vrea sa arate mai bine, nu o judec! O simpla comparatie intre foto cand avea 30 si 40 de ani arata diferentele, iar imbunatatirile nu sunt de la viata simpla si dieta, sa fim seriosi! Cat or fi fotografiile de retusate si filtrate, cand e live la tv se cunoaste, asa ca Lori mai bine recunoaste.
  • -8 (24 voturi)    
    O femeie frumoasa (Marţi, 27 octombrie 2020, 12:48)

    fornade [utilizator]

    E de datoria oricarei femei sa arate bine. Felicitari !
  • +12 (16 voturi)    
    Loredana Groza? (Marţi, 27 octombrie 2020, 12:56)

    spirache [utilizator]

    Arata in tendinte, arata bine in sensul genului de frumusete promovata in prezent, dar nu pare sa fie ea :))..Are chipul mai plin...Sigur e ea?!!
  • +5 (11 voturi)    
    asa arata (Marţi, 27 octombrie 2020, 16:37)

    ..13 [utilizator]

    o femeie depersonalizata - daca avea nasul un pic mai mare sau oarecum stramb era personal si fara urma de inconjur Loredana 0 asa cum arata acum te intrebi care din ele este??? Nu mai are nimic personal.

    Ma scuzati dar multa prostie sa te lasi pe mana alora care cu cat baga mai mult gel sau bisturui cu atat sunt mai bine platiti. Prost nu este cel care cere, ci cel care da banii pe chestii din astea.
  • +14 (20 voturi)    
    unii oameni (Marţi, 27 octombrie 2020, 16:43)

    Mary80 [utilizator]

    sunt prea obsedati de propria persoana, vor sa fie mereu in centrul atentiei, nu accepta cursul natural al vietii. Mamaiee.. asta este, toti imbatranim..
  • +6 (10 voturi)    
    Da' mai stie să cante? (Marţi, 27 octombrie 2020, 19:30)

    Zapateado [utilizator]

    Sau deja nu mai are nicio importanță ?
  • +3 (7 voturi)    
    oare ea se recunoaste (Miercuri, 28 octombrie 2020, 3:53)

    Watcherss [utilizator]

    cand se uita in oglinda?
    https://www.youtube.com/watch?v=dsHkLJ495Ro
  • +8 (10 voturi)    
    Nu cred că e Loredana (Miercuri, 28 octombrie 2020, 10:15)

    A.Th.C. [utilizator]

    E mama Biancăi Drăgușanu
  • +1 (3 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Miercuri, 28 octombrie 2020, 12:03)

    [anonim]

  • +4 (4 voturi)    
    aiureli (Miercuri, 28 octombrie 2020, 12:14)

    real didi [utilizator]

    acolo nu e nimic natural, totul e operat, de la buze la nas si nu mai vorbim de tate. cine stie cum arata groza in anii 90, in filmul a doua cadere a constantinopolului si vede cum arata acum isi da seama ca acolo s-a operat la greu... nici nu iti trebuie studii de specialitate sa compari cateva fotografii.
  • +6 (8 voturi)    
    Pozele ca fotografiile (Miercuri, 28 octombrie 2020, 12:27)

    Martinezu [utilizator]

    Dar la TV arata ca miss Piggy. Nu buzele sunt marea problema ci pometii.
    Arata ca dracu dar cred ca odata prostia facuta nu mai are cum sa o corecteze. Trebuie sa traiasca asa cum s-a modificat . Ce sa zica acum? dumnezaule, arat ca un purcel? Nu mai bine aratam ca o baba normala?
  • +5 (7 voturi)    
    Cum sa nu ! (Miercuri, 28 octombrie 2020, 13:42)

    Susufler0 [utilizator]

    Buzele le-avea la 16 ani tot cum le are si azi !

    PS. Si cele superioare si cele inferioare !
  • 0 (0 voturi)    
    hilar, ce buna e la voce (Miercuri, 28 octombrie 2020, 23:26)

    hopsinoi [utilizator]

    .
  • +1 (1 vot)    
    the irony... (Joi, 29 octombrie 2020, 13:38)

    spy [utilizator]

    “No matter what sex you are be a feminist!” chiar nu-si da seama nimeni de contradictie? halucinant
  • +1 (1 vot)    
    Mai pot pacali cativa ani cu (Joi, 29 octombrie 2020, 15:06)

    clint [utilizator]

    operatii, injectii. Dar va veni o varsta cand nu se va mai putea face nimic, din contra, nota de plata a acestor agresiuni asupra propriului organism se vor vedea intr-un mod cat se poate de ridicol. Va urma o "cadere" brusca si abrupta, va deveni de nerecunoscut, va regreta si ea, chit ca a mai castigat niste ani de "tinerete".