Andi Moisescu, testat pozitiv cu coronavirus - Ce posta Olivia Steer în urmă cu doar câteva zile

de Red. Life     HotNews.ro
Sâmbătă, 31 octombrie 2020, 15:26 Life | Showbiz


Andi Moisescu
Foto: Instagram
​Andi Moisescu a confirmat că a fost testat pozitiv cu noul coronavirus, jurnalistul primind vestea înainte startului celei de-a șasea zi de audiții pentru "Românii au talent".

Ce spune Andi Moisescu

"La sfârșitul acestei săptămâni am fost testat pozitiv la Covid-19, așa că m-am izolat și voi lua toate măsurile necesare. În acest moment nu am niciun fel de simptome, ceea ce mă face să sper că voi trece, cu bine, și peste această provocare!" - Andi Moisescu, citat de Știrile ProTV.

Tot sâmbătă a confirmat un test pozitiv la Covid-19 și Simona Halep, locul 2 WTA.

Ce posta Olivia Steer, soția lui Andi Moisescu, pe Facebook în data de 24 octombrie 2020:

"În lumina noilor dovezi:
1. dați-vă măștile jos (legal, oricum nu exista obligativitatea purtarii lor),
2. ieșiți în aer liber,
3. faceți sport și alergați in parcuri,
3. îmbrățișati-vă, cînd va revedeți,
4. zîmbiți-vă și rîdeți cu gura pînă la urechi,
5. luați-vă imunitatea înapoi
6. și viețile!"






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















42793 vizualizari

  • +35 (41 voturi)    
    Imi pare rau! (Sâmbătă, 31 octombrie 2020, 15:57)

    expert2 [utilizator]

    In toate sensurile. Andy intelege ce spun.
    • -52 (74 voturi)    
      "A fost testat pozitiv" NU inseamna nimic (Sâmbătă, 31 octombrie 2020, 16:21)

      newlook [utilizator] i-a raspuns lui expert2

      "A fost testat pozitiv" NU inseamna nimic. Cand afli ca cei 23 de "testati pozitiv" de la CFR Cluj Napoca au fost gasiti negativi la retestare, realizezi ca nu-i decat o loterie ca sa intretina isteria din care Martorii lui Covid scot bani frumosi.
      • +44 (56 voturi)    
        inseamna preventie (Sâmbătă, 31 octombrie 2020, 16:40)

        semperfidelis [utilizator] i-a raspuns lui newlook

        am cunostinte apropiate, unele au ajuns la ATI. vreo 3 au murit.

        va jucati cu focul dar ca intotdeauna, pana nu il simtiti pe propria piele nu credeti.
        • -30 (40 voturi)    
          io am cunoștințe care n-au ajuns la ATI (Sâmbătă, 31 octombrie 2020, 17:39)

          di livio [utilizator] i-a raspuns lui semperfidelis

          au stat două zile în spital d-ampluea și s-au esternat cu ditamai factura...9.000 lei grei patu de spital pe două zile, ca la Hilton, 7 lei medicamentu...dăcît că asta-i realitatea, în presă nu văzui nica de facturi, oare de ce?...cre că nici ce scrisei io aci nu va apărea, ieditoru îl va face indivizibil, da nu contează...să fim pozitivi
          • +17 (23 voturi)    
            Liviuta D., cu 9000 de lei ma operez (Sâmbătă, 31 octombrie 2020, 21:01)

            AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui di livio

            de bila laparoscopic la spital privat.
            Poate prietenii tai chiar au stat la Hilton si au spart banii pe muieri si beutura si au bagat-o cu Covidu pentru neveste si postaci PSD ca tine!
            • -2 (2 voturi)    
              să trăiți! (Duminică, 1 noiembrie 2020, 17:10)

              di livio [utilizator] i-a raspuns lui AliKimiku

              cum puteți dv să comparați un amărît de spital privat cu un performant spital suport covrig...aclo îți dă paracetamolu laparoscopic, îi teribil de scump...și paracetamolu îi la pretț dublu în spitalili arafatiste suport covrig...și pretinii mei nu consumă chimicale la Hilton, au acasă rachiu făcut laparoscopic
        • 0 (0 voturi)    
          Da' de unde...!! (Duminică, 1 noiembrie 2020, 21:29)

          Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui semperfidelis

          Astia din secta "negationistilor" functioneaza pe baza principiului "placii stricate": chiar daca ar simti "pe propria piele", ar zice ca-i raceala - iar daca i-ar interna in spital si ar ajunge in stare grava, ar zice ca le-au facut ceva cei din spital, oricum placa stricata va functiona pe tema "virusul nu exista" sau "daca exista, nu-i periculos" :P
      • +17 (25 voturi)    
        Acum doua-trei zile.... (Sâmbătă, 31 octombrie 2020, 17:54)

        Valtran [utilizator] i-a raspuns lui newlook

        .....scriai despre o conspiratie care nu te lasa pe tine sa faci muşchi, in Germania.
        Mai e valabila treaba ?
        Ca stiu pe cineva care vinde 2000 mp in plin Baragan. Cel mai productiv teren din lume dar, deh! trebuie desțelenit.
        Te bagi ? Sau tocmai ti-ai dat cu lac pe unghii ?
        • -11 (19 voturi)    
          De fapt, matale ce vrei? (Sâmbătă, 31 octombrie 2020, 23:44)

          newlook [utilizator] i-a raspuns lui Valtran

          De fapt, matale ce vrei? Vad ca te introbagi in seama, cersesti ceva?
          • +10 (16 voturi)    
            Vreau .... (Duminică, 1 noiembrie 2020, 9:09)

            Valtran [utilizator] i-a raspuns lui newlook

            .....sa le arat o oglinda imbecililor, sfertodoctilor, ingamfatilor.
            De ce ma intrebi ?
      • 0 (0 voturi)    
        oh sigur, cum sa nu! (Luni, 2 noiembrie 2020, 20:24)

        karryne [utilizator] i-a raspuns lui newlook

        Cand vezi ca scrie new "Inchizitia DSP" look ceva, stii ca minte si fara sa citesti textul.
  • +41 (43 voturi)    
    Pai a ascultat de sotie ca orice om casatorit (Sâmbătă, 31 octombrie 2020, 16:00)

    iordache1223036381142 [utilizator]

    Sper sa ii fie bine. Oricum, este periculos sa stai in apropierea negationistilor in vremurile astea. Si oricum, nu stim care pe care.
  • +18 (24 voturi)    
    Pai cum?Si recomandarile astea... (Sâmbătă, 31 octombrie 2020, 16:12)

    persuasiv [utilizator]

    2. ieșiți în aer liber,
    3. faceți sport și alergați in parcuri,
    3. îmbrățișati-vă, cînd va revedeți,
    4. zîmbiți-vă și rîdeți cu gura pînă la urechi,
    5. luați-vă imunitatea înapoi
    6. și viețile!"
    ...cu ele,cum ramane???
    • +19 (27 voturi)    
      Eu respect punctul 4... (Sâmbătă, 31 octombrie 2020, 17:14)

      Ioan.Toma [utilizator] i-a raspuns lui persuasiv

      ...cand citesc astfel de stiri. Karma, maybe?
    • +10 (16 voturi)    
      In primul rand (Sâmbătă, 31 octombrie 2020, 17:33)

      ipolitic [utilizator] i-a raspuns lui persuasiv

      se renumeroteaza: 1,2,3,4,5,6,7. Dupa care urmeaza explicatia: O.S. se adresa celor de la ATI cu tubul in gat, ca tratament ideopatic.
  • +37 (41 voturi)    
    eh (Sâmbătă, 31 octombrie 2020, 16:41)

    rei [utilizator]

    stai linistit Andi...ca te trateaza sotia cu miere in ochi
  • +8 (18 voturi)    
    pacat de ea (Sâmbătă, 31 octombrie 2020, 17:57)

    gigiduru_ [utilizator]

    ca e frumusica
  • +9 (23 voturi)    
    Dar cine dracu' e ..... (Sâmbătă, 31 octombrie 2020, 18:01)

    Valtran [utilizator]

    ......proasta aia ?
    Dar cine dracu' e prostu' asta ? El nu a vazut pe cine i-a adus lu' ma'sa la usa ?

    Si vorbesc serios : chiar nu stiu cine sunt cei doi (hai, numele lui l-am mai auzit...)
    Banuiesc ca sunt persoane importante daca apar in articole, dar intreb din nou : cat de importanti sunt doi prosti incat sa genereze stiri in presa ?
    • 0 (0 voturi)    
      Pacat de el... (Duminică, 1 noiembrie 2020, 21:41)

      Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui Valtran

      Face o emisiune bunicica (sau macar "digerabila") la ProTV (cred ca ii zice "ApropoTV"); cum de-o suporta pe proasta aia (ca el nu e deloc prost!) e si pentru mine un mister... Adica ma gandesc ca, pentru ca sa suporti ani intregi o femeie, nu e de ajuns sa fie doar frumusica... ma rog... probabil ca ma insel... :))
    • 0 (0 voturi)    
      Sunt personalitati TV (Duminică, 1 noiembrie 2020, 22:26)

      andypandy [utilizator] i-a raspuns lui Valtran

      Andi face emisiuni TV si Olivia era de asemenea "pe sticla" pana sa inceapa sa aiba copii. Sunt casatoriti si formeaza un cuplu interesant. Aspectul interesant este cumva dat de contrastul dintre abordarea in general normala a lui Andi asupra problemelor existente si exuberatiile SF ale sotiei. Olivia Steer este o infocata sustinatoare anti-vaccinare a copiilor si alte asemenea atitudini anti-sistem sa le zicem. Eu am ramas masca cand aceasta femeie a negat efectul nociv al UV si necesitatea protectiei cu creme solare fara nici o baza stiintifica ... sau faza cu "nu exista rujeola". Adica doamna scoate niste idei bombastice pe care ar trebui sa le pastreze pt dansa.
  • +20 (26 voturi)    
    Olivia (Sâmbătă, 31 octombrie 2020, 18:20)

    Fedora [utilizator]

    o sa-l trateze cu ceai de rostopasca, Andi probabil sa se face bine, ca e tanar si pare in forma buna, Olivia o sa se laude vreo 10 ani cum a descoperit ea tratamentul cu rostopasca pentru COVID, toata lumea o sa fie multumita
  • +12 (18 voturi)    
    Steer (Sâmbătă, 31 octombrie 2020, 19:04)

    anton_carpati [utilizator]

    înseamnă bou în engleză. Olivia Bou.
  • +10 (20 voturi)    
    Intrebare (Sâmbătă, 31 octombrie 2020, 19:10)

    TrueBlue [utilizator]

    Cine este Olivia Steer?!
    • -1 (15 voturi)    
      cauta (Sâmbătă, 31 octombrie 2020, 21:07)

      mariokempess [utilizator] i-a raspuns lui TrueBlue

      daca dai cautare pa google o s-o gasesti.daca dai o cautare cu numele tau ...ce gasesti?
    • +4 (12 voturi)    
      Mai degraba (Sâmbătă, 31 octombrie 2020, 23:32)

      dihania [utilizator] i-a raspuns lui TrueBlue

      CE este Olivia Steer?
    • 0 (0 voturi)    
      o "antivacci nista" (Duminică, 1 noiembrie 2020, 21:51)

      Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui TrueBlue

      Celebra (si usor isterica)!! Are o GRAMADA de urmaritoare pe contul ei, persoane lipsite de logica precum e si ea, in general genul lipsit de personalitate si cautare de idoli si de chestii "conspirationiste".
      CULMEA!!! se da de ceasul mortii sa ii convinga pe fraieri sa nu se vaccineze - dar ea si-a VACCINAT copiii! :P
  • +7 (15 voturi)    
    Intr-un final (Sâmbătă, 31 octombrie 2020, 23:08)

    adrian_83 [utilizator]

    Marea majoritatea a oamenilor se vor infecta cu COVID asa ca nu e cine stie daca te-ai infectat. Da un procent mic de oameni infectati vor avea simptome grave si un procent si mai mic vor muri.

    Prostia romaneasca a ajuns la un nou nivel. Daca esti infectat cu virusul asta atunci inseamna ca esti ciumat. E vina ta, n-ai facut ce trebuie. Asa gandesc multi romani din pacate.

    S-a vazut peste tot in lume ca nu ai cum sa te lupti cu acest virus pana nu se gaseste un vaccin eficient. Si s-ar putea sa nu se gaseasca niciodata un astfel de vaccin.
    • 0 (0 voturi)    
      Nu este chiar asa (Duminică, 1 noiembrie 2020, 22:34)

      andypandy [utilizator] i-a raspuns lui adrian_83

      Noua Zeelanda a luptat disciplinat si stau bine. Vietnamul de asemenea. Mai sunt si alte tari care stau bine deci se poate. Sunt insa de acord cu "Prostia romaneasca a ajuns la un nou nivel". Pentru starea testarii vaccinului puteti consulta mai multe surse:
      https://www.nytimes.com/interactive/2020/science/coronavirus-vaccine-tracker.html ... https://www.raps.org/news-and-articles/news-articles/2020/3/covid-19-vaccine-tracker
  • +10 (18 voturi)    
    Chiar asa (Sâmbătă, 31 octombrie 2020, 23:36)

    Godzillagrrr [utilizator]

    De ce se tot vorbeste de femeia asta? Prin ce sunt parerile ei mai importante decât cele ale coafezei X, condamnate la anonimitate?
    • 0 (0 voturi)    
      nu parerile ei sunt importante (Duminică, 1 noiembrie 2020, 21:54)

      Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui Godzillagrrr

      ... ci faptul ca sotul ei (un personaj simpaticut si care pare normal la cap) s-a infectat in timp ea e o "negationista" si o "antivaccinista" celebra, un fel de "guru" al iubitorilor (si mai ales iubitoarelor) de teorii ale conspiratiei ;)
      Adica "important" in stirea asta e paradoxul :)))
    • 0 (0 voturi)    
      Ai primit.... (Luni, 2 noiembrie 2020, 4:09)

      Valtran [utilizator] i-a raspuns lui Godzillagrrr

      ......14 aprecieri pozitive.
      Asta inseamna ca 14 persoane au inteles ce e aia "anonimitate"...

      Doamne, Maica Domnului !
  • +3 (9 voturi)    
    Anonimat, pardon :-) (Sâmbătă, 31 octombrie 2020, 23:36)

    Godzillagrrr [utilizator]

    :-)