Starul din ”Juno” și din ”The Umbrella Academy” anunță că este transgen

de N.O.     HotNews.ro
Marţi, 1 decembrie 2020, 23:27 Life | Showbiz


Elliot Page in Umbrella Academy
Foto: Captura IMDB
Vedeta canadiană cunoscută sub numele de Ellen Page din filmele ”Juno”, X-Men” și ”Inception” a anunțat marți că este transgen și că acum se numește Elliot Page, relatează AFP.

”Salut, prieteni, vreau să vă împărtășesc faptul că sunt trans, iar pronumele sunt el/ei și numele meu este Elliot. Sunt norocos să scriu asta. Să fiu aici. Că am ajuns în acest loc în viața mea”, a scris actorul pe conturile de Instagram, Twitter și Facebook.

”Iubesc faptul că sunt trans. Și iubesc că sunt queer”, a adăugat Elliot Page, în vârstă de 33 de ani. În prezent, el interpretează rolul feminin Vanya în ”The Umbrella Academy” pe Netflix.




Netflix a reacționat pe Twitter exprimându-și sprijinul pentru Elliot.

Page a devenit cunoscut pentru rolul adolescentei însărcinate în ”Juno”, în 2007, care i-a adus o nominalizare la Oscar la categoria ”Cea mai bună actriță”. Ulterior, a jucat în ”Inception” (2010), alături de Leonardo di Caprio.
În 2014, a dezvăluit că este gay.

”Câțiva ani am trăit ascunsă. Și în mod clar, ceva la Hollywood și industria cinematografică m-au făcut să simt că nu-mi pot mărturisi homosexualitatea. Acum, când am dezvăluit-o, simt că este ”este cea mai bună decizie pe care am luat-o vreodată ", a declarat vedeta pentru AFP în 2016, cu ocazia lansării filmului ”Free Love” (”Iubire liberă”).







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















12651 vizualizari

  • -4 (16 voturi)    
    ... (Miercuri, 2 decembrie 2020, 1:38)

    Imperialistu [utilizator]

    O lesbiana se trezeste barbat. Merita un Oscar. Poate chiar doua.
  • -2 (16 voturi)    
    Alta care si-a pierdut mintile (Miercuri, 2 decembrie 2020, 3:54)

    lazarus101 [utilizator]

    Femeia asta sufera de o conditie clinica numita in limbaj de specialitate "disforie de gen". Ar trebui incurajata SA MEARGA LA MEDIC (probabil de consiliere psihologica are nevoie) nu sa continue cu enormitatile astea.
    • +1 (11 voturi)    
      Nu cred ca ii intelegi Situatia, deloc (Miercuri, 2 decembrie 2020, 5:53)

      Parzivall [utilizator] i-a raspuns lui lazarus101

      Asa ca nu vad de ce Comentezi, sau doar Carai???
      • +1 (7 voturi)    
        Care este situatia? (Miercuri, 2 decembrie 2020, 10:14)

        Alius [utilizator] i-a raspuns lui Parzivall

        Poti te rog sa ne explici? Ce s-a schimbat in viata ei de cand era .. lesbiaa, ca sa zic asa? Este exact ceea ce a fost inainte ("barbatul" dintr-un cuplu format din doua femei), nu este nici o noutate si nici nu vad de ce este (sau trebuie sa fie) o stire.
        • 0 (0 voturi)    
          iti spun eu ce (Joi, 3 decembrie 2020, 14:38)

          Corle [utilizator] i-a raspuns lui Alius

          si inainte era alba, dar era lesbi deci nu putea fi rea, intelegi? Dar acum e barbat hetero alb, ceea ce conform liniei ei ideologice e the root of all evil.
  • +2 (8 voturi)    
    "el" am inteles dar "ei"? (Miercuri, 2 decembrie 2020, 4:25)

    UnOarecare [utilizator]

    e in functie de pozitie?
    • +3 (3 voturi)    
      Greseala de traducere (Miercuri, 2 decembrie 2020, 15:05)

      Denulu [utilizator] i-a raspuns lui UnOarecare

      In engleza poti sa folosesti "they" atat ca pronume neutru (in loc sa zici "he or she", de ex. cand nu conosti persoana), cat si ca alternativa, cand omul considera ca nu se incadreaza nici la "he" nici la "she".

      Nu stiu exact ce inseamna "my pronouns are he/they", am vazut numai "he/his" sau "they/their". Cred totusi ca era mai bine daca pastrau "he/they" in traducere.
  • 0 (14 voturi)    
    Oameni (Miercuri, 2 decembrie 2020, 8:11)

    Sutekh [utilizator]

    Oameni cu afecțiuni, folosiți ca paravan si promovati de organizatiile progresiste. Normalitatea nu mai este la moda...
  • +1 (3 voturi)    
    Gata (Joi, 3 decembrie 2020, 11:04)

    AndreiBCO [utilizator]

    si-a aranjat cateva roluri pe viitor...
    Poate ajunge si guvernator de stat intr-o buna zi.
  • +2 (2 voturi)    
    sunt confuz tare (Joi, 3 decembrie 2020, 14:36)

    Corle [utilizator]

    Aceeasi femeie care sugera ca barbatii albi hetero merita ucisi s-a facut barbat alb hetero?