FOTO Decăderea unui sex simbol: Mickey Rourke, alcoolul, drogurile și operațiile estetice

de Red. Life     HotNews.ro
Miercuri, 10 martie 2021, 8:29 Life | Showbiz


Mickey Rourke tanar
Foto: Captura YouTube
​Unul dintre cei mai doriți bărbați ai anilor 90 (un adevărat cuceritor) este de nerecunoscut în prezent, excesul de alcool și droguri lăsând urme adânci pe fața unui Mickey Rourke (68 de ani) care recunoaște că stilul dezordonat i-a adus mari probleme în viață.

Nu și-a refuzat nimic în viață, profitând de popularitatea tot mai mare pe care o avea. A fost o perioadă și pugilist profesionist, iar multe dintre semnele care i-au încărcat fața sunt din luptele pe care le-a purtat.

Alcoolul și drogurile i-au fost prieteni de nădejde ani la rând, dar recunoaște că atitudinea a fost marele viciu al vieții.

S-a certat și a amenințat de-a lungul carierei directori, producători, chiar și pe unii colegi de platou. Recunoștea la un moment dat că nu mai știa nici numele agentului său.

Mickey Rourke a spus că cel mai de jos punct al vieții sale a fost <sinuciderea>, gând care i-a încolțit la un moment dat în minte.

În plus, a abuzat și de unele operații estetice care "l-au ajutat" și ele să se depărteze tot mai mult de sex simbolul din anii 90.

Relansarea carierei a venit odată cu rolul din The Wrestler (2008): a câștigat Globul de Aur, un premiu BAFTA și a fost nominalizat la Oscar.

A avut două căsătorii, iar în prezent are o relație cu Anastassija Makarenko (34 de ani).
Nume complet: Philip Andre Rourke Jr.
Născut pe 16 septembrie 1952
Ocupație: actor, boxer, scenarist.
Ani de activitate: 1979 - prezent
Căsătorii: Debra Feuer (1981-1989), Carre Otis (1992-1998)
În prezent, are o relație cu Anastassija Makarenko (începută-n 2009).





Mickey Rourke, în prezent:



Transformarea unui sex simbol: Mickey Rourke









Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















20976 vizualizari

  • +14 (26 voturi)    
    asa e (Miercuri, 10 martie 2021, 8:40)

    piticu_enigmatic [utilizator]

    cand iti bati joc de ce-ti da Dumnezeu. Pacat. Cine si de ce i-o fi luat mintile nimeni nu stie. Iar asta cu operatiile estetice e deja boala nu stiu cine-i sfatuieste sau cine-i incurajeaza sau de ce o fac de parca n-ar avea oglinzi acasa. Pana si Udrea si-a umflat buzele aiurea si Loredana. Ce-aveti fratilor? Va plictisiti?
    • +7 (9 voturi)    
      wow (Miercuri, 10 martie 2021, 9:30)

      sitizan [utilizator] i-a raspuns lui piticu_enigmatic

      "Pana si Udrea"...Buna asta ! :)))))
    • -5 (15 voturi)    
      asa e (Miercuri, 10 martie 2021, 10:03)

      codyrocco [utilizator] i-a raspuns lui piticu_enigmatic

      tot asa cu vaccinurile, nu? iti cam bati joc de ce-ti da dumnezeu, gen tuberculoza, tetanos, poliomielita... pana si amaratul de guvid e dat de doamne-doamne.
      • 0 (6 voturi)    
        Pana si tata (Miercuri, 10 martie 2021, 10:33)

        Altiro [utilizator] i-a raspuns lui codyrocco

        isi mai plesneste copilul cand nu intelege de vorba buna si insista in greseli. Asta nu inseamna ca tatal isi uraste copilul. Asa e si cu suferinta pe care doamne-doamne o ingaduie printre oameni..
        • 0 (6 voturi)    
          ihi (Miercuri, 10 martie 2021, 11:40)

          codyrocco [utilizator] i-a raspuns lui Altiro

          catehism de gradinita; e bun de predat cat mai devreme, sa se invete plodul sa faca ascultare.
        • 0 (4 voturi)    
          Nu e de mirare ca ai ajuns ce-ai ajuns (Miercuri, 10 martie 2021, 21:39)

          Parzivall [utilizator] i-a raspuns lui Altiro

          Daca te-a batut teticu".
  • +10 (10 voturi)    
    cariera i-a fost relansata in 2008 (Miercuri, 10 martie 2021, 9:05)

    @Dem [utilizator]

    cand era intr-un declin total, falit, alcoolic, in depresie totala, la buza prapastiei, regizorul Arnofsky i-a intins o mana cu rolul din Wrestler cu care a primit singura nominalizare la Oscar din viata. Din acel moment a fost resuscitat jucand si in franciza Iron man, si alte filme de box office i reabilitandu-se financiar, moral, inclusiv incepand relatia cu tanara Anastassia.
  • 0 (10 voturi)    
    Sex simbol (Miercuri, 10 martie 2021, 13:17)

    Oseberg [utilizator]

    Sex simbol? Sa fim seriosi! O figura de pustan simpatic, iar la maturitate, una banala.
    • +2 (2 voturi)    
      sex simbol, masculin, obraznic (Miercuri, 10 martie 2021, 15:55)

      vital [utilizator] i-a raspuns lui Oseberg

      Da! chiar a fost!! si acum, chiar desfigurat, tot joaca bine si le spune pe toate pe sleau
    • 0 (2 voturi)    
      Daca tu crezi ca tine de aparente (Miercuri, 10 martie 2021, 21:40)

      Parzivall [utilizator] i-a raspuns lui Oseberg

      Te inseli, amarnic!!!
    • 0 (2 voturi)    
      Daca tu crezi ca tine de aparente (Miercuri, 10 martie 2021, 21:40)

      Parzivall [utilizator] i-a raspuns lui Oseberg

      Te inseli, amarnic!!!
  • +3 (3 voturi)    
    Viata de ascet sa fi avut (Miercuri, 10 martie 2021, 16:22)

    Irina25 [utilizator]

    Timpul nu l-ar fi iertat.
  • +3 (3 voturi)    
    articol partinitor (Joi, 11 martie 2021, 8:53)

    un oarecare [utilizator]

    Este omisa (deliberat?) cariera de boxer, care nu s-a terminat prea bine. S-a lasat cu pierderi de memorie si in final chirurgia plastica a fost necesara, nu doar un moft, fiind aproape desfigurat, in ciudat unui record deloc de neglijat in cariera de box.
    Ghinionul e ca interventiile chirurgicale nu au fost reusite, actorul reprosand chirurgului nereusita.

    Dar deh, articol click-bait, ieftin.