Realizatorul britanic Piers Morgan părăsește emisiunea „Good Morning Britain”, după plângerea făcută de Meghan Markle

de I.B.     HotNews.ro
Miercuri, 10 martie 2021, 20:52 Life | Showbiz


Morgan Pierce
Foto: Captura
Meghan, ducesa de Sussex, a depus o plângere oficială radiodifuzorului britanic ITV cu privire la comentariile lui Piers Morgan despre sănătatea ei mintală, potrivit CNN.

ITV a anunțat marți că Morgan va părăsi programul pe care l-a găzduit, "Good Morning Britain", după ce a pus la îndoială dacă Meghan a avut gânduri sinucigașe, o dezvăluire majoră din interviul ei de succes cu Oprah Winfrey.

"În urma discuțiilor cu ITV, Piers Morgan a decis că este momentul să părăsească Good Morning Britain... ITV a acceptat această decizie și nu mai are nimic de adăugat”, a spus postul.

CNN înțelege că plângerea lui Meghan către ITV se referea la impactul pe care comentariile lui Morgan l-ar putea avea asupra altor persoane cu gânduri sinucigașe și la modul în care ar putea degrada gravitatea problemelor de sănătate mintală. Plângerea nu se referea la natura personală a atacurilor lui Morgan.

În ediția de luni a „Good Morning Britain”, Morgan s-a întrebat dacă ducesa era sinceră cu privire la gândurile sinucigașe. Comentariile sale au declanșat o controversă uriașă în Marea Britanie și a fost mustrat de organizația caritabilă de sănătate mintală Mind.

Autoritatea de reglementare britanică Ofcom a declarat că a primit peste 41.000 de reclamații cu privire la ediția de luni a „Good Morning Britain” și a lansat o anchetă în temeiul „regulilor sale privind vătămarea și infracțiunile”.

Miercuri, Morgan a spus că „încă” nu o crede pe Meghan.

„Am avut timp să reflectez la această opinie și încă nu o cred”, a postat Morgan pe Twitter. "Dacă ai făcut-o, OK. Libertatea de exprimare este un ideal pentru care sunt fericit că mor. Mulțumesc pentru toată dragostea și ură. Am plecat să petrec mai mult timp cu opiniile mele." , a spus Morgan.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















16715 vizualizari

  • +20 (28 voturi)    
    Bila neagra pentru Meghan Markle (Miercuri, 10 martie 2021, 21:19)

    TheFreeOne [utilizator]

    Daca ea a avut probleme cu sănătatea ei mintală, dupa cum ea insasi spune, atunci cum de face plangeri care pot afecta alte persoane, afectandu-le sanatatea mintala ???

    Sau... daca esti femeie, e ok? Esti considerata, de catre tine si altii, nedreptatita, vulnerabila??? Nu le mai dai voie sa ii exprime parerea? Nu sustii o dezbatere bazata pe argumente?

    Probabil ca "gura care nu spune o poveste"...

    Daca lucrurile s-au intamplat intr-un fel in care au afectat pe cineva, tragi la raspundere vinovatii? Apelezi la autoritati pentru restabilirea dreptatii?

    NU. Faci un film sau scrii o carte despre cum ai fost abuzata. Vanzarile ajung la cer, dar pastrezi o nota misterioasa, abstracta (abuzatorii fie au murit intre timp, fie au fost nevoiti sa abuzeze etc dar asta scrie cu litere mici in interiorul cartii).
  • +21 (23 voturi)    
    Are noroc omul asta (Miercuri, 10 martie 2021, 21:21)

    Godzillagrrr [utilizator]

    Daca era in România anilor ‘50, infunda deja puscaria pentru asemenea idei contra valului.
  • +28 (34 voturi)    
    Doamna ducesa (Miercuri, 10 martie 2021, 21:22)

    Harald2 [utilizator]

    incearca sa mai obtina putina atentie publica. Sau poate sa deschida un proces, sa ceara daune... sute de mii, poate milioane de EUR/USD.

    Nu are decat de castigat din tot acest scandal, doar la baza este actrita, deci castiga bani pentru diferitele scene pe care le joaca.

    Este trist insa ca Printul Harry a intrat in aceasta capcana, care antreneaza intreaga sa familie, familie care nu este o familie oarecare.
    • +23 (27 voturi)    
      Nu-i ducesa (Miercuri, 10 martie 2021, 22:58)

      Luk [utilizator] i-a raspuns lui Harald2

      Nu se duce nicaieri si n-are nicio legatura cu coroana. Domnul Sotul ei n-a intrat in nicio capcana, e doar un alt dobitoc care-si bate joc de 1000 de ani pentru un cur de femeie.
      • +4 (6 voturi)    
        ei, dar efectele femeii asupra (Joi, 11 martie 2021, 14:26)

        ..13 [utilizator] i-a raspuns lui Luk

        Lui Harry garantez eu ca vor fi de scurta durata.

        Educatia si lipsa de educatie nu pot face casa buna.
  • +18 (32 voturi)    
    bravo Piers Morgan! (Miercuri, 10 martie 2021, 21:23)

    Ismail Paine de circ [utilizator]

    ... nu te lasa in fata linsajului cretinilor PC, lupta pentru libertatea de exprimare!
    • -2 (14 voturi)    
      s-a lasat deja. (Miercuri, 10 martie 2021, 21:52)

      Mistrelutz [utilizator] i-a raspuns lui Ismail Paine de circ

      despre ce vorbesti ?odata ce s-a dat plecat gata..
  • +22 (26 voturi)    
    Libertatea presei, la gunoi (Miercuri, 10 martie 2021, 21:32)

    mr_mojo [utilizator]

    I-a dat cineva cu sec secăturii și gata, a zburat.
    Credeam că tipii ăștia sunt angajați tocmai ca să spună ce gândesc.
  • +15 (17 voturi)    
    Harry (Miercuri, 10 martie 2021, 22:03)

    Kepler [utilizator]

    sigur o crede.ca a avut acele ginduri de sinucidere.
    E posibil ca nu s-a sinucis din cauza lui.
    Acum, face plingeri oficiale.
    Se pare ca Morgan nu s-a referit la sanatatea ei mintala ci la faptul ca nu o crede ca a vrut sa se sinucida.
    • +13 (15 voturi)    
      Aia a spus omul: ca nu crede. (Miercuri, 10 martie 2021, 23:26)

      Luk [utilizator] i-a raspuns lui Kepler

      Ce face si a facut actrita nu-i ce-ar face un om in pragul sinuciderii sau intr-o depresie puternica.
  • +25 (27 voturi)    
    cam la asta se reduce libertatea de expresie (Miercuri, 10 martie 2021, 22:08)

    jondo [utilizator]

    sa zici ce spune majoritatea. orice opinie divergenta trebuie retezata. sub fatada ipocrita a "diversitatii" se ascunde gandirea unica a totalitarismului PC.
  • +26 (32 voturi)    
    Eu o cred (Miercuri, 10 martie 2021, 22:09)

    ipolitic [utilizator]

    si o inteleg perfect. Si eu am avut ganduri sinucigase, dupa ce am cautat zile intregi o penseta elastica ER20 de fi3 si nu am gasit pe nici-un magazin online. Si am mai avut a doua oara cand am realizat ca degeaba am avut ganduri sinucigase, nimeni nu-mi va da 5 milioane de dolari pentru asta.
  • +15 (19 voturi)    
    Bietul Harry (Miercuri, 10 martie 2021, 22:24)

    Godzillagrrr [utilizator]

    Micul Print ��
  • -16 (20 voturi)    
    Nu am auzit de acest Piers Morgan ! (Miercuri, 10 martie 2021, 22:29)

    Cugetator [utilizator]

    Problema cu Meghan Markle se defineste ca este metisa, divortata , actrita si mai mare ca varsta decat Printul Harry . Dar relatia lor imi pare perfecta ca o poveste cu zane. Ei par sa se iubeasca sincer, iar relatia lor nu seamana deloc cu relatia dintre Charles si Diana. Este sigur ca Meghan Markle nu e perfecta si are in lume multi critici acerbi , dar eu nu cred ca ii merita. Constat ca si in Romania are multi comentatori ostili, dar cred ca multi din acestia isi exprima frustrarile proprii !
    • +17 (19 voturi)    
      E lumea rea, maica (Joi, 11 martie 2021, 1:19)

      TheFreeOne [utilizator] i-a raspuns lui Cugetator

      Ea si-a dorit doar o viata simpla, departe de lumina reflectoarelor si paparazzi, ca om obisnuit cu iubit necunoscut publicului larg.
      Dar n-o lasa astia in pace, o baga in mii si mii de scandaluri.
      Daca Partul de Harry e printz adevarat, sigur ca si povestea lor e una cu zane, cu cai albi, cu caleasca dovleac.
      "Ei par sa se iubeasca sincer" -> sant de acord. Trebuie sa para, altfel despre ce ar mai vorbi lumea ???
      Toti frustratii mor de ciuda ca nu sant si ei "divortati metishi".
      Intrebarea ar fi: Ce e cu circul asta? Ce e cu nebunia asta din jurul lor? Lasati-i in pace, poate nu mai auzim de ei, isi vad si ei de treaba lor (am auzit ca au de crecut galinacee) si toata lumea e fericita!
  • +17 (17 voturi)    
    intreb de multa vreme (Joi, 11 martie 2021, 8:06)

    mongolul [utilizator]

    si nimeni nu ma lamureste: cine este doamna asta? de ce este crezuta pe cuvint, de pionier, fara nici o proba? de ce sunt goniti toti cei care i se opun (verbal, nu va ganditi la prostii)? ce a facut pina acum, de este atit de mediatizata?
    Si voi, ce draci aveti de va uitati in gura ei? Oameni seriosi, cu probleme reale -de toate felurile- va uitati in gura unei actrite dresate sa va emotioneze. Ati vazut cu cita delicatete isi stergea o lacrima (inchipuita) in timpul interviului?
    Hai ca noi suntem prosti, ca ne lasam manipulati de astia(astea)..... Poate ca ne meritam soarta.........
  • -5 (9 voturi)    
    si iata ca.. (Joi, 11 martie 2021, 10:03)

    raspopitu [utilizator]

    s-au gasit toti pisiholojii de cartier sa isi dea cu parerea ce de rahat de Meghan aia... Morgan asta e o stropitoare de rahat, imi aduc aminte ce laturi spunea apropos de brexit si de ce lapte si miere o sa curga dupa... Un fel de sosoaca englezeasca. Dar voi mah comentatorilor din tribune... ce sa ziceti... sarakilor!
  • +4 (4 voturi)    
    Treziti-va oameni buni! (Joi, 11 martie 2021, 18:31)

    Zapateado [utilizator]

    Omenirea a intrat in epoca SOCIETATII SPECTACOLULUI. Panem are din belsug, acuma este avidă de circenses.

    Singura intrebare tulburatoare este ce apucaturi si obiceiuri nesanatoase i-ar putea provoca EXTINCTIA.

    Ceea ce n-ar fi totusi o nenorocire prea mare fiindca ulterior, fiintele inteligente de pe alte planete vor fi in extaz cand vor descoperi pe Pamant urmele unei civilizatii defuncte.
  • 0 (0 voturi)    
    Harry (Vineri, 12 martie 2021, 14:17)

    sergiutales [utilizator]

    Este u fel de Carol al -II -lea al Romaniei!
    Prin declaratiile sale si-a atacat si fratele succesor la tron!
    Toti membrii unei familii regale sunt supusi, toata viata, unor restricti,i greu de indurat, pentru oamenii obisnuiti. Este singurul fapt pe care il invoc in favoarea lui Harry.