Cântărețul rock Ted Nugent, un coronasceptic înfocat, a fost diagnosticat cu Covid-19: „Am crezut că mor”

de S.J.     HotNews.ro
Marţi, 20 aprilie 2021, 16:23 Life | Showbiz


Ted Nugent
Foto: BACKGRID / Backgrid USA / Profimedia
Interpretul rock american Ted Nugent a contractat coronavirusul după ce anterior a declarat că pandemia de COVID-19 „nu este adevărată”, relatează New Musical Express.

Cântărețul de dreapta, un susținător puternic al fostului președinte american Donald Trump, a fost ținta unor critici puternice datorită opiniilor exprimate cu privire la pandemie.

Acesta a anunțat însă în timpul unui livestream difuzat luni pe Facebook că a fost testat pozitiv cu coronavirusul.

„Toată lumea mi-a spus că n-ar trebui să anunț asta”, a spus Nugent. „Am avut simptome de gripă în ultimele 10 zile. Am crezut că mor. Pur și simplu îngrozitor”, a continuat cântărețul.

„Am fost testat pozitiv astăzi. Am rahatul chinezesc. Am capul greu, mă doare corpul. Dumnezeule, ce belea. La modul propriu că de abia m-am putut târî afară din pat în ultimele câteva zile...Așa că am fost testat oficial cu COVID-19 astăzi”, a relatat Nugent.

Acesta a atras noi critici luna trecută după ce a susținut că numărul oficial al deceselor cauzate de coronavirus este mult mai mare decât numărul real al morților.

„Ei pretind că 500.000 de persoane au murit (în SUA) de COVID-19. Porcării. Cred că medicii legiști din toate cele 50 de state au început să se gândească 'Trec pe certificatul de deces că a murit de asfixiere dar m-au obligat să trec COVID. Păi tipul ăsta a fost înjunghiat dar m-au făcut să trec COVID'”, a afirmat acesta în timpul unui alt livestream pe Facebook.

Nugent a relatat de asemenea cu altă ocazie că va refuza să se vaccineze împotriva coronavirusului, exprimându-și scepticismul față de perioada scurtă în care au fost dezvoltate vaccinurile anti-Covid.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















6262 vizualizari

  • +19 (25 voturi)    
    Ai avut bulan mosule (Marţi, 20 aprilie 2021, 16:29)

    feroviarul123 [utilizator]

    Alți sceptici dorm somnul de pe urma.
    • +1 (1 vot)    
      Karma (Marţi, 20 aprilie 2021, 17:58)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui feroviarul123

      Sa speram ca-si schimba mesajul pe livestream de acum incolo. Dar cine stie, te pomenesti ca "a fost platit de Gates sa minta ca exista virus si sa stea in spital".

      Oare ce-or zice toti foloowerii sai acum? Si-a tradat crezul anti-medicina. Pfft.
  • -17 (23 voturi)    
    La fel se comporta si ateii (Marţi, 20 aprilie 2021, 16:30)

    O_Tannenbaum [utilizator]

    Adica, abia cind simt că mor sunt dispusi sa admita că , probabil, cineva i-a creat si pe ei, n-au aparut din spuma marii.

    Rectific: Cineva.
    • +8 (16 voturi)    
      Ha, ha, ha ce gluma buna (Marţi, 20 aprilie 2021, 16:57)

      feroviarul123 [utilizator] i-a raspuns lui O_Tannenbaum

      Nu exista atei care sa se fi răzgândit în fata morții. Chestia cu creatorul este un argument circular pe care ar fi bine sa-l mai scuturi de praf, sa vezi ca e cusut cu ață alba.
      • +2 (8 voturi)    
        Ba exista (Marţi, 20 aprilie 2021, 17:54)

        O_Tannenbaum [utilizator] i-a raspuns lui feroviarul123

        Si unul din ei a fost Maiakovski. In preajma mortii, inainte de a se sinucide, el a strigat:

        NU TRAGETI,TOVARASI!
    • +8 (12 voturi)    
      "You have an obsession, man!" (Marţi, 20 aprilie 2021, 17:04)

      Ioan.Toma [utilizator] i-a raspuns lui O_Tannenbaum

      Ce-are una cu alta? In articolul de fata e vorba despre un covidiot care si-a dat seama, chiar si in al 12-lea ceas, ca a gresit. Au mai fost cazuri. Unii covidioti celebri chiar s-au si vaccinat: www.faz.net/aktuell/politik/inland/afd-alexander-gauland-gegen-covid-19-geimpft-17299099.html

      Iar cu ateii n-ai deloc dreptate: "World-renowned physicist Stephen Hawking, who died March 14, 2018,, didn't believe in God and called heaven "a fairy story." Hawking, who died at 76, wrote "there is no God" in his final, posthumous book "Brief Answers to the Big Questions." He also wrote that "no one directs the universe." It wasn't the first time Hawking rejected the idea of a higher power. He had disputed the existence of God for years before his death." (https://eu.usatoday.com/story/news/2019/03/14/stephen-hawking-when-did-he-die-what-he-believed-god-death/3160253002/)
      • -5 (9 voturi)    
        Tragi concluzii gresite (Marţi, 20 aprilie 2021, 17:48)

        O_Tannenbaum [utilizator] i-a raspuns lui Ioan.Toma

        Fiindca eu n-am sustinut ca nu exista si capre rîioase.

        Da, Hawking o fi sustinut ca "no one directs the Universe" . Dar a si putut sa dovedeasca asta?

        Fiindca una e sa spui si alta e sa dovedesti. Si una din dovezile ca, totusi, Cineva dirijeaza Universul este formidabila unitate a legilor fizicii all over the Universe. De pilda, gravitatia. Un Univers nedirijat ar avea pe fiecare planeta alte legi ale fizicii. Adica, ar fi o " capodopera" de ANARHIE. Este el asa?

        Mai citeste. Mai mediteaza. Mai cugeta.
        • -2 (6 voturi)    
          Habar nu ai despre ce vorbesti. (Marţi, 20 aprilie 2021, 19:01)

          feroviarul123 [utilizator] i-a raspuns lui O_Tannenbaum

          Pe fiecare planeta este alta forță a gravitații. pe luna cântărești mai puțin, Într-o gaura neagra te subțiază ca pe un fir de păianjen. Ți-am mai spus ca argumentul creatorului este cel mai prost dintre toate: Tu susții ca universul sau omul este prea complex sa fie rezultatul întâmplării deci avea nevoie de un creator. Acest creator , aplicând raționamentul tău avea la rândul lui nevoie de un creator care la rândul lui avea nevoie de un creator mult mai complex pana ajungi la un număr infinit de creator infinit de complecși.
          Evoluția ,big bang-ul explica mai bine asta ca încep de la mic la mare, de la simplu la complex. Dar ești liber sa te amăgești singur.
          • +1 (7 voturi)    
            Chiar ai chiulit la orele de fizica? (Marţi, 20 aprilie 2021, 19:51)

            O_Tannenbaum [utilizator] i-a raspuns lui feroviarul123

            Numai asa se explica de ce faci confuzie intre forta gravitatiei si legea gravitatiei. Legea spune clar ca doua mase se atrag cu o forta proportionala cu produsul maselor lor si invers proportionala cu patratul distantei dintre ele. Local, adica pe o planeta anume , aceasta forta mai este inmultitata si cu o constanta specifica acelei planete. Deci forta difera dar LEGEA este aceeasi in tot Universul. Ma asteptam sa ai capacitati intelectuale mai dezvoltate dar la nevoie mai reduc din pretentii.

            Apoi, dupa tine Creatorul ar avea nevoie de alt Creator, dar Big Bang-ul nu. Pai pe ce criteriu faci o exceptie pentru Big Bang?

            Mai citeste. Mai mediteaza. Mai cugeta.
            • -1 (5 voturi)    
              Repet confunzi mancarea cu mancarimea (Marţi, 20 aprilie 2021, 21:19)

              feroviarul123 [utilizator] i-a raspuns lui O_Tannenbaum

              Legea gravitații nu se aplica într-o gaura neagra. Mai citește si tu. Eventual incearca sa termini liceul.
              Nu știm ce a fost înainte de Big bang. Daca tu poți sa-l întrebi pe creator sa facă o ușă in zidul Planck ți-am fi recunoscători. Dar cum nu poti n-ai decât sa crezi in cai verzi pe pereți. Problema ta este ca știința asta atee a făcut calculatorul sau telefonul de pe care scri inepțiile astea nu vreun popa iluminat de creatorul tau. Deci noi cam avem vreun miliard de dovezi. voi aveți doar autoamăgirea.
              • -1 (1 vot)    
                esti (Miercuri, 21 aprilie 2021, 10:44)

                nahir [utilizator] i-a raspuns lui feroviarul123

                sigur? vreun argument stiintific, ceva?
                • 0 (0 voturi)    
                  Pai esti liber (Joi, 22 aprilie 2021, 11:17)

                  feroviarul123 [utilizator] i-a raspuns lui nahir

                  Sa te duci sa verifici singur. A tu nu poți ca nu ai depășit clasa a 4-a.
      • -4 (6 voturi)    
        un mare plus... (Marţi, 20 aprilie 2021, 17:55)

        Ismail Paine de circ [utilizator] i-a raspuns lui Ioan.Toma

        . pentru vorbele lu prapaditu de hawking. om cu gandire mare.
    • +5 (9 voturi)    
      o da (Marţi, 20 aprilie 2021, 17:23)

      Captain Obvious [utilizator] i-a raspuns lui O_Tannenbaum

      si ala ortodox, nu ?
  • +4 (16 voturi)    
    Multi idioti ca tine .... (Marţi, 20 aprilie 2021, 16:48)

    gigiN [utilizator]

    ...au murit,asa ca multumeste-i lui Dumnezeu ca ai scapat !!
    • -3 (7 voturi)    
      lasa-l tu pe dumnazau.. (Marţi, 20 aprilie 2021, 17:55)

      Ismail Paine de circ [utilizator] i-a raspuns lui gigiN

      .. ca n-are timp de astia ca voi care va cereti iertare la fiecare 5 minute.
    • 0 (0 voturi)    
      daca era (Miercuri, 21 aprilie 2021, 10:45)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui gigiN

      prieten cu Soso, covidul nici macar nu se mai apropia de el si ar fi continuat sa fie coronasceptic.
  • +6 (14 voturi)    
    Mesaj pentru surata Diana (Marţi, 20 aprilie 2021, 16:50)

    Dogul [utilizator]

    Să se ia de mână cu Diana Șoșoacă, altă expertă trumpistă-n pandemii. Numai așa scăpăm de prosti. Mulțumim chinezilor, dacă ei ne-au trimis acest filtru.
    • 0 (0 voturi)    
      Vezi-ti de treaba, (Joi, 22 aprilie 2021, 18:21)

      Ciprian1979c [utilizator] i-a raspuns lui Dogul

      fac pariu ca balena e vaccinata...si NU cu Sputnik!
  • -4 (8 voturi)    
    cîntăreț dreptaci și coronasceptic înfocat (Marţi, 20 aprilie 2021, 17:30)

    di livio [utilizator]

    nu orice coronasceptic, d-ăla înfocat...dacă era apostol covrig nu era depistat ca contaminat, era munizat...așe, fiind el coronasceptic înfocat, fuse pedepsit de justiția martorilor lu covrig...a, mai îi și alb și cu simptome de gripă, asta zisei ca să fiu sigur de cenzura stîngace
  • -7 (7 voturi)    
    a scapat de colectiv.. (Marţi, 20 aprilie 2021, 17:53)

    Ismail Paine de circ [utilizator]

    .. acum a scapat si de covid. na roacker cu noroc. o fi mancat chhh cand era mic.
    • +1 (1 vot)    
      Nope, mananca acum, mare fiind (Marţi, 20 aprilie 2021, 19:52)

      Ioan.Toma [utilizator] i-a raspuns lui Ismail Paine de circ

      Vezi citatele din text, care-i reflecta "intelepciunea".