Actrița Salma Hayek a dezvăluit că era să moară din cauza COVID-19: „Doctorul m-a implorat să merg la spital”

de S.J.     HotNews.ro
Joi, 20 mai 2021, 10:26 Life | Showbiz


Salma Hayek
Foto: Flickr
Actrița americană Salma Hayek a vorbit despre lupta sa cu COVID-19, relatând într-un interviu acordat recent că a contractat coronavirusul la începutul pandemiei și că a petrecut două luni în izolare în stare gravă, relatează CNN.

„Doctorul meu m-a implorat să merg la spital fiindcă eram atât de rău. I-am spus 'Nu mulțumesc. Prefer să mor acasă'”, a declarat aceasta într-un interviu acordat revistei Variety.

Aceasta a relatat că a petrecut șapte săptămâni în autoizolare la domiciliul ei și că a fost trecută pe oxigen la un moment dat.

Deși s-a întors pe platou pentru a începe filmările la viitorul lungmetraj „House of Gucci” al regizorului Ridley Scott, Hayek afirmă că încă nu și-a recuperat energia pe care o avea odată.

Actrița este ultima vedetă care a vorbit în public despre lupta sa cu coronavirusul, Antonio Banderas, alături de care Hayek a jucat în numeroase filme de succes, anunțând la rândul său în luna august a anului trecut că a contractat COVID-19.

Citește și:










Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3546 vizualizari

  • +2 (4 voturi)    
    Extrem de lung (Joi, 20 mai 2021, 10:41)

    BEDE [utilizator]

    Șapte săptămâni este extrem de mult.
    O formă medie de COVID durează două săptămâni și necesită cam o săptămână de spitalizare, după care ar fi de la 3 săptămâni până la 2 luni recuperare.
  • +3 (11 voturi)    
    Ba nu a avut covid (Joi, 20 mai 2021, 10:56)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Ne vor explica conspirationistii ca desi astfel de oameni au suficienti bani ca sa cumpere o tara, tot au nevoie de mia de dolari de Bill gates ca sa se prefaca ca-s bolnavi.
    • -4 (6 voturi)    
      Evident (Joi, 20 mai 2021, 11:32)

      sysrq [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

      Se preface fix la fel ca Andreea Esca și ca toți ceilalți prefăcuți. Atâtea vedete în stare gravă când 99.9% din bolnavi abia dacă au avut vreun simptom.
    • -1 (1 vot)    
      ba nu, (Joi, 20 mai 2021, 15:37)

      nick1587873340950 [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

      nu e nici o cospiratie, datele sint pubice si orice IDIOT le poate accesa. 99.97% trec peste
  • -2 (4 voturi)    
    La banii ei (Joi, 20 mai 2021, 11:51)

    bcsb [utilizator]

    Cu medic personal, salon medical acasa, oxigen, etc ... ce rost avea sa mearga la spital. Si-o fi facut conditii mai bune acasa. Faptul ca nu a ocupat un loc la ATI, avand conditii acasa, e de salutat.
    ...insa tragica e declaratia: "Nu mulțumesc. Prefer să mor acasă". Trebuia sa isi tina gura.
    • +1 (1 vot)    
      Do you want to have the upper hand (Joi, 20 mai 2021, 15:40)

      Parzivall [utilizator] i-a raspuns lui bcsb

      even on my own death? Tu nu ai auzit de personal choices si de respectul fata de ele?
  • -1 (1 vot)    
    Credeam ca este mai integra (Joi, 20 mai 2021, 17:05)

    gie [utilizator]

    Aceasta "vedeta". Se pare ca m-am inselat. Una doua vin toti si declara una alta. Adevarat sau nu nu mai conteaza. Dar de ce nu vorbeste despre urmatoarele ei filme? De ce nu ne spune despre sot, copil, casa, gradina, catel, purcel? De ce tocmai despre covrig?
    Si pe deasupra se lanseaza si in afirmatii periculoase. Ce rost avea declaratia despre moarte acasa? Chiar nu inteleg? Declaratia venind de la ea si aparand in toata media globala are un anume impact. Mie mi se pare cum spunea cineva mai sus ca aceasta declaratie este deplasata (nu isi avea rostul, cel putin nu in forma si cu tonul cu care a facut-o). Una e s-o declari acasa la tine intr-un grup restrans si alta e sa o declari in presa internationala asa.
    Cred ca o sa ma mai abtin sa-i mai vad filmele de acum incolo.