VIDEO Cununie inedita - un cuplu britanic s-a casatorit pe aripile a doua avioane

de Victor Cozmei     HotNews.ro
Miercuri, 6 august 2008, 13:18 Life | Fun


Cununie religioasa la mare inaltime
Foto: YouTube
Doi tineri britanici si-au infaptuit cununia religioasa la peste 300 de metri altitudine, pe aripile unor avioane, in timp ce invitatii urmareau live de la sol inedita ceremonie, anunta CBS. Rudele si prietenii nu au fost surprinsi de ideea unei cununii la mare inaltime, avand in vedere ca cei doi s-au logodit intr-o padure ecuatoriala in Brazilia.

Katie Hodgson, postarita, si Darren McWalters, instructor de fitness, au ales sa-si rosteasca juramintele la peste 300 de metri altitudine si la peste 160 de km/h. Insotiti pe al treilea avion de catre reverendul George Brigham care a stat cu fata la ei in timpul ceremoniei, cuplul impatimit de adrenalina a oferit un adevarat spectacol si o nunta de neuitat invitatilor care i-au urmarit de la sol.





















4660 vizualizari

  • -3 (5 voturi)    
    Nici un risc (Miercuri, 6 august 2008, 13:42)

    Weather [anonim]

    Precis tipa era o parasuta...
  • +1 (1 vot)    
    mireasa (Miercuri, 6 august 2008, 14:53)

    maria eugenia [anonim]

    nu a avut nevoie sa se coafeze pentru eveniment. Si ce curaj pe popa!!
  • +1 (1 vot)    
    Yu may kiss the bride ;) (Miercuri, 6 august 2008, 14:58)

    alinc07 [utilizator]

    La astia nu se saruta mireasa dupa ce-i cununa reverendul?
  • 0 (0 voturi)    
    Daca incerca (Miercuri, 6 august 2008, 15:26)

    geo [anonim]

    s-o sarute, se ciocneau si avioanele:P
  • 0 (0 voturi)    
    ba da (Miercuri, 6 august 2008, 15:28)

    calamaru [anonim]

    Probabil ca se saruta mireasa. numa' ca asta nu vroia sa o pupe rece :-))
  • -1 (3 voturi)    
    romani carcotasi si invidiosi (Miercuri, 6 august 2008, 15:44)

    mandea [anonim]

    comentariile exhumatilor de mai sus dovedesc caracterul de /// al romanilor
    • +1 (1 vot)    
      Asa-i (Miercuri, 6 august 2008, 20:55)

      Weather [utilizator] i-a raspuns lui mandea

      Da mah,sa stii ca mor de invidie...visul meu de o viata a fost sa ma insor cu....pardon pe o aripa de avion.Da nus cum naiba ca de fiecare data miraesa nu s-o tinut bine si....buf.Si nefiind parasuta...
  • 0 (0 voturi)    
    super (Miercuri, 6 august 2008, 15:56)

    super tare [anonim]

    E chiar super tare faza.Mai greu este cu gasitul preotului care sa oficieze asemenea casatorii.Tineri adepti ai acestui "curent" ar fi destui:))))
  • 0 (0 voturi)    
    Interesant (Joi, 7 august 2008, 10:11)

    Sayo [anonim]

    Imi ideile nastrusnice si intradevar este indedit. Sunt putini cei ce au curajul sa-si puna in practica toate ideile. SUPER!