VIDEO Cum arată deghizarea perfectă - Pasărea care ar merita Oscarul pentru rolul interpretat

de Red. Life     HotNews.ro
Miercuri, 27 mai 2020, 13:46 Life | Natural


Cioara si pisoiul
Foto: Captura video
​Pentru rolurile în care reușesc să intre cât mai bine în pielea personajului interpretat, unii dintre actori sunt recompensați cu premiul Oscar. Ce distincție ar merita pasărea din material pentru deghizarea perfectă pe care o face?

Imaginile zilei vin dintr-o fermă australiană (din Broke, New South Wales), acolo unde trăiește un cocoș "sub acoperire".

View this post on Instagram

And the Oscar goes to.... \uD83D\uDE02

A post shared by Daily Mail (@dailymail) on







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















6193 vizualizari

  • -8 (24 voturi)    
    N-am putea.... (Miercuri, 27 mai 2020, 14:08)

    ElDiablo [utilizator]

    ...sa facem niste schimburi de ciori cu australieni? Desi s-ar putea sa avem de pierdut pentru ca ale noastre au valoare si fac lucruri deosebite, nu doar canta cucurigu (se constituie in clanuri, fac prestidigitatie cu portofele, isi organizeaza puii in bande de cersetori, violeaza si uneori talharesc si omoara alte pasari din padure), minunatii pe care ciorile australiene nu o sa le faca niciodata.
    • -6 (12 voturi)    
      Pe cine ar mai da autoritatile vina... (Miercuri, 27 mai 2020, 14:18)

      D-or [utilizator] i-a raspuns lui ElDiablo

      Li se pune in cont si ce fac si ce nu fac.
    • +2 (10 voturi)    
      glumita de autobaza (Miercuri, 27 mai 2020, 15:47)

      pontex [utilizator] i-a raspuns lui ElDiablo

      se putea ca rasismul sa nu dea pe afara din tine si sa spui si tu o prostie ca sa iesi in evidenta?
      • 0 (0 voturi)    
        Esti... (Miercuri, 27 mai 2020, 19:35)

        ElDiablo [utilizator] i-a raspuns lui pontex

        ...cumva sofer la autobaza, ornitolog de serviciu, faci parte din specia din videoclip, sau doar ai vrut sa te bagi in seama din tr-un impuls masochist, manat fiind de dorinta de a te trimite cineva la origini pe ziua de astazi? Daca iti plac atat de mult pasarile astea, adopta cateva, sau mai bine mergi si traieste in mijlocul lor.
      • 0 (0 voturi)    
        Bai... (Miercuri, 27 mai 2020, 19:40)

        ElDiablo [utilizator] i-a raspuns lui pontex

        ...@protex, ti-am raspuns. De doua ori, dar nu stiu de ce nu-mi aproba comentariile. Probabil baiatul de la butoane nu a auzit de dreptul fundamental la replica. Nu conteaza, ramane cum am stabilit in comentariile nepublicate. Hai, pa! succesuri!
  • +6 (6 voturi)    
    Uite de aia e bine (Miercuri, 27 mai 2020, 14:53)

    justin puscasu [utilizator]

    sa stii limbi straine.
  • +12 (16 voturi)    
    Nicio deghizare (Miercuri, 27 mai 2020, 15:05)

    oblio123 [utilizator]

    Deghizarea se refera la un aspect vizual, la cum arata ceva. Imitatie ar fi un cuvint potrivit in romana pentru situatia descrisa.
  • 0 (4 voturi)    
    Nu e nici o dovada ca (Miercuri, 27 mai 2020, 16:54)

    Rahan5 [utilizator]

    pasarea chiar a scos sunete de cocos.
    Scena poate fi contrafacuta. S-a adaugat apoi sunet de cocos.
  • -1 (1 vot)    
    N-ati inteles, e controlorul de trafic aerian (Miercuri, 27 mai 2020, 21:49)

    kkciosuldelahamangia [utilizator]

    De pe Tandarei, e liber la zbor ! :)