VIRAL. Cum a reușit un american să alunge un urs care îi intrase în mașină VIDEO

de N.O.     HotNews.ro
Duminică, 25 iulie 2021, 17:09 Life | Natural


Urs coborand din masina
Foto: Captura Twitter
Un bărbat din Tennesse aflat în vacanță cu prietenii în Gatlinburg a alungat un urs din mașina sa, după ce animalul a reușit să intre în automobil și să facă daune semnificative, relatează ABC7 News.

O înregistrare video, realizată în 10 iulie, îl arată pe Joseph Deel cum deschide ușor portiera mașinii pentru ca ursul să poată ieși și începe să țipe alături de cel puțin un prieten pentru ca animalul să fugă, ceea ce se și întâmplă.



Deel a spus că blănosul s-a întors mai târziu cu un alt urs.

”A încercat să intre în mașină”, a spus Deel. ”M-am întors și am țipat la ursoaică și am aruncat cu chestii spre ea. Cei doi urși apoi au plecat de lângă mașină și s-au dus spre spatele cabanei în care stăteam”.

În timp ce urșii au plecat, daunele produse mașinii au făcut ca ea să se strice în timp ce Deel conducea spre casă, în Johnson City, Tennessee.

”A trebuit să abandonez mașina ", a spus el." A durat două zile ca compania de asigurare să ducă o remorcă pentru a prelua mașina mea. În acest timp, hoții au intrat în mașină printr-o fereastră din spate și mi-au furat convertorul catalitic, bateria și colectorul de evacuare", a adăugat Deel.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















8422 vizualizari

  • -8 (10 voturi)    
    Uitați aici cum un rus... (Duminică, 25 iulie 2021, 17:15)

    Nyk1 [utilizator]

    ...reușește să alunge un urs polar venit la geam:

    https://www.youtube.com/watch?v=30xDh8xUQGQ
    • +3 (5 voturi)    
      ..simtit ursul polar; (Duminică, 25 iulie 2021, 20:19)

      richter [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

      fara insistente, fara pagube, urlete, fara mofturi- cred ca nici foarte flamand nu era, sprobabil de mic stia masura
    • +3 (3 voturi)    
      tot timpul e mai bine in Rusia (Duminică, 25 iulie 2021, 23:46)

      PuieMonta007 [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

      nu'i asa mai Igor?
      Uite un film pt sefa-tu nea Putin:
      https://www.youtube.com/watch?v=rbE53XUtVw0
      de la capitaistii imperialisti
      • 0 (2 voturi)    
        cam (Luni, 26 iulie 2021, 8:34)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui PuieMonta007

        obosit papa bear grizzly. Gafaia ceva. Cred ca abia ce-l halise pe Trump si nu i-a picat prea usor la digestie.
        • 0 (2 voturi)    
          ai dreptate (Luni, 26 iulie 2021, 12:31)

          PuieMonta007 [utilizator] i-a raspuns lui nahir

          "limbricii" pica greu :)
    • 0 (2 voturi)    
      Problemele vin de la mancare (Luni, 26 iulie 2021, 0:41)

      Setalcott [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

      Altfel, oamenii și urșii sunt cei mai buni prieteni.
      This is Alaska (I think)
      https://www.youtube.com/watch?v=rbE53XUtVw0
      This is California
      https://twitter.com/ABC/status/1415320177076359170
      • +2 (2 voturi)    
        pacat (Luni, 26 iulie 2021, 8:36)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui Setalcott

        ca n-ai adaugat si imagini cu ursii care au invadat secuimea, de la intra si in bucatarii. Cred ca-s neam de daci astia :))
    • 0 (0 voturi)    
      daca-i dadea (Luni, 26 iulie 2021, 8:31)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

      ceva foarte iute, cred ca a doua oara nu mai batea la geam ca la un drive-through pe repede inainte.
  • +6 (14 voturi)    
    Nu-i e rusine sa se vaicareasca? (Duminică, 25 iulie 2021, 17:16)

    Taras_Bulba [utilizator]

    Auzi la el, hotii i-au furat toba catalitica si alte fleacuri. El nu stie ca black lives matter?
  • 0 (8 voturi)    
    Păi cum...? (Duminică, 25 iulie 2021, 18:06)

    Lionheart [utilizator]

    A sunat la Garda de mediu și a obținut un ordin de extracție.
    :))
  • +1 (1 vot)    
    obraznicatura, (Luni, 26 iulie 2021, 8:28)

    nahir [utilizator]

    voia sa le fure autoturismul.