VIDEO Imaginile zilei: Cum a rămas ministrul Sportului în șort în direct la tv / Ionuț Stroe: N-am o problemă că am devenit viral

de Red. Life     HotNews.ro
Duminică, 24 mai 2020, 13:20 Life | Prin oraş


Ionut Stroe
Foto: cdep.ro
Ionuț Stroe, Ministrul Sportului, a oferit imaginile zilei într-o intervenție la Pro X. Aflat în direct cu Mihai Mironică, moderatorul emisiunii, Stroe a putut fi văzut în șort. Motivul: a atins din greșeală camera care-l filma, iar aceasta i-a jucat o festă.

"N-am o problemă că am devenit viral și știu că toți care vor sări să critice poartă pantaloni de ski și pantofi acasă", a comentat rapid Stroe.

Dispută pe bani publici - Cine va putea folosi Stadionul Arcul de Triumf



Răspunsul oficial al ministrului după acest episod a venit prompt, printr-o postare pe contul personal de Instagram:







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















18087 vizualizari

  • +1 (9 voturi)    
    Misto boxeri (Duminică, 24 mai 2020, 13:35)

    fat.cat [utilizator]

    Tocmai i-au crescut cota dlui ministru. Ahahahahahahaha! Adica nu se conversa chiar cu presedintele Romaniei, da? Iar dl. PM tocmai a anuntat ca nu face nicio remaniere. De ce sa-si mai traga si o pereche de gaci pe el? Very fancy ministrul asta. Pacat ca nu exista un minister al fashionismului. E figura perfecta.
    • +2 (2 voturi)    
      Veorika unde este ea??? (Luni, 25 mai 2020, 0:54)

      ..13 [utilizator] i-a raspuns lui fat.cat

      NU stiu de ce dansul de mai sus imi readuce in minte p adevarata diva a fashion-ului atat cat putea si dansa, pe celebra VVD.

      Dar sa fii dat vreodata vreo simtire a parfumului dnei VVD - iarasi ai fi putu intelege cat aprecia dansa fashion-ul si brosele si parfumul, ma rog pachetul voi a spune,...

      Noroc cu actualul ministru ak sportului ca ne ajuta sa o revedem in forma sa masculna si unii pot chiar varsa o lacrima de dor pentru prea repedea disparuta si demisa Veorika... Doamne bine ca se odihneste acum mititica caci cate le-ar mai fi incurcat dansa...
  • +1 (13 voturi)    
    pe profesorul ala australian (Duminică, 24 mai 2020, 14:08)

    iodixit [utilizator]

    caruia i-au intrat in cadru copiii si nevasta/servitoarea l-or fi data afara din serviciu?
    hai s-a n-o facem pe desteptii, cind de fapt...
    • 0 (10 voturi)    
      Aia erau simpatici (Duminică, 24 mai 2020, 15:16)

      fat.cat [utilizator] i-a raspuns lui iodixit

      Si nici nu erau in budigai la o interventie oficiala, in calitate de ministru. Ca daca dl. Stroe era la concursul “In chiloti sa ne chilotarim” nu comenta nimeni. Bine ca nu si-a pus si cravata sau ceva ceas de taranoi frustrat, de sute de mii de oiro. Ca un adevarat professional fashion victim ce e.
      Nu mai poate tara de chilotii domnului ministru. Dar acum daca tot si i-a expus de buna voie, hai sa nu ne facem noi mai catolici decat Papa, ok?
    • 0 (6 voturi)    
      Exemplu tau e total inadecvat situatiei ! (Duminică, 24 mai 2020, 15:21)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui iodixit

      Asa ca putem sa fim in continuare cum vrem vis a vis de subiectul asta !
  • +1 (11 voturi)    
    Cool (Duminică, 24 mai 2020, 15:07)

    Godzillagrrr [utilizator]

    Imi place ministrul asta. Pare normal, inteligent, spontan. ����
    • 0 (6 voturi)    
      Si se imbraca bine: (Duminică, 24 mai 2020, 19:01)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Godzillagrrr

      camasa Lacoste... chilot puma ! :))) Musai ca in picioare era incaltat de Adidas !

      PS. Cu slapi ! :)))))
  • -1 (13 voturi)    
    Io cand va spun ca penelistii sunt tot un fel (Duminică, 24 mai 2020, 15:15)

    Susufler0 [utilizator]

    de pesedisti dar mai prostovani, voi nu ma credeti ! :))

    PS, Sa-si fi ales oare Orban ministrii pe posturi in functie de cate traznai stia ca sunt astia in stare sa faca ? :))
    • 0 (6 voturi)    
      cred ca termenul e gresit (Duminică, 24 mai 2020, 20:14)

      iodixit [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      corect ar fi ca nu sint asa de hoti ca psd-istii.
      daca asta-i face prostovani, eu votez cu prostovanii si nu desteptii de psd. traiasca dancila si mitraliera si etc!
      • +1 (3 voturi)    
        @iodixit: Ideea e ca nu rezista comparatia ! (Duminică, 24 mai 2020, 22:49)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui iodixit

        Pe profesorul ala australian nu avea de ce sa-l dea afara Universitatea la care lucra, dupa cum nici pe Ionut asta, ministrul nu s-a pus vreo clipa problema sa il dea afara cineva ! Doar ca ministrul s-a pus singur (din prostia lui) intr-o situatie ridicola !

        PS. Si da, liberalii au aceleasi metehne ca si pesedistii, doar ca pe ei "ii salveaza" intr-un fel faptul ca nu stiu sa fure precum ciumatii rosii... nu au clasa si tupeul lor ! Dar dorinta de a fura o au si fac si ei gainariile lor acum cand sunt la guvernare ! In fond au fost parte a USL (Partea mai mica si mai stupida) !

        PPS. De USR vad ca fuge lumea ca de dracu desi nu inseamna nici PSD si nici PNL ( nu au metehnele lor iar in ultimul timp au inceput sa aiba o activitate parlamentara sustinuta si de remarcat !) Poate ca ar merita sa te uiti si spre ei ! :)
        • 0 (4 voturi)    
          din punctul meu de vedere (Duminică, 24 mai 2020, 23:27)

          iodixit [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

          intr-un fel ai dreptate, dar
          si aici "dar"-ul meu se refera la erare humanum est.
          daca vorbesc si crestinilor le zic sa dea cu piatra daca sint nevinovati.
          mie nu m-i s-a parut o greseala, ci doar o eroare. am vazut, cred ca saptamina trecuta, cum un reporter perora de acasa, si dintr-o eroare s-a vazut ca mai jos de camasa, cravata, sacou, avea niste boxeri pe el. toata lumea a ris si s-a trecut mai departe.
          la o blogger-ita, parca, taica-su a aparut in spate pe jumatate gol. toata lumea a ris si s-a trecut mai departe.
    • +2 (4 voturi)    
      E o diferență (Duminică, 24 mai 2020, 21:30)

      ipolitic [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      Miniștri PNL ajung in cabinet prin tragere la șort. Pesediștii prin tragere de șireturi...
      • +2 (2 voturi)    
        Tare ! :)) (Luni, 25 mai 2020, 9:23)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui ipolitic

        Totusi nu toti se trag de sireturi cu stapanii lor din teritoriu !

        PS. Unii dintre ei le sunt sclaveti Baronilor !
  • -3 (9 voturi)    
    ce ciudati.... (Duminică, 24 mai 2020, 16:14)

    muscha mbanana [utilizator]

    astia de la ciuma galbena , dupa ce ca sunt niste ciudati (vezi pe ala de la finante) , mai isi fac si reclama , adica fac in poteca !
    • +3 (9 voturi)    
      dupa numele de utilizator (Duminică, 24 mai 2020, 20:16)

      iodixit [utilizator] i-a raspuns lui muscha mbanana

      si dupa postare, inteleg ca esti cocalar!
      • -3 (3 voturi)    
        ha,ha,ha,... (Luni, 25 mai 2020, 10:38)

        muscha mbanana [utilizator] i-a raspuns lui iodixit

        ce inseamna "cocalar" ? vezi ca asa a luat amenda iohanis ! tu oi fi vreun "original"! sau esti un las care se ascunde in spatele tastaturii ...
        • +2 (2 voturi)    
          Adica unul care cu putin antrenament (Luni, 25 mai 2020, 12:15)

          Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui muscha mbanana

          o muscha singur ! :))))))))))))
  • +2 (6 voturi)    
    De fiecare dată (Duminică, 24 mai 2020, 19:14)

    Alexa.99. [utilizator]

    când îl văd pe acest domn, zic: " Negoiță? Ah, nu, nu e el..."
  • 0 (4 voturi)    
    he he (Luni, 25 mai 2020, 7:25)

    comentacu [utilizator]

    Ce fata a facut bibanul ala de prezentator cand a vazut faza :)
    Altfel, omul ajuns ministru, ce asteptari sa ai de la el. Nimic suprinzator, ba chiar asta pare o petarda inofensiva.