Fara sotie si SPP-isti

Basescu umbla singur prin cafenele

de Daniel Ionescu     HotNews.ro
Joi, 17 aprilie 2008, 2:25 Life | Prin oraş


Basescu la cafenea
Foto: Cancan
Presedintele Romaniei, Traian Basescu simte nevoia sa iasa prin oras. Si cum nu-i place sa mearga insotit de SPP-isti, reuseste sa scape nesupravegheat prin capitala.

Traian Basescu a fost de multe ori vazut singur prin oras, de cele mai multe ori la volanul masinii sale, un Volkswagen Golf. O alta celebra escapada a presedintelui este weekend-ul la mare cu familia, bineinteles fara garzi de corp. Dar nu refuza un restaurant bun sau o partida de cumparaturi.

De aceasta data, presedintele a simtit nevoia sa bea o cafea alaturi de cetatenii pe care ii reprezinta. Sambata trecuta in jurul orei 14.00, Traian Basescu a iesit singur la Carrefour Orhideea unde s-a oprit sa bea o cafea, scrie "Cancan".

A ales Airborne Cafe, s-a asezat la masa, a discutat cu ceilalti clienti si s-a relaxat desi era constient ca se afla in centrul atentiei.

Imbracat sport, cu un aer lejer, presedintele a reusit din nou sa dovedeasca fara efort ca se bucura de popularitate. 



















4571 vizualizari

  • -7 (7 voturi)    
    Basescu singur prin targ (Joi, 17 aprilie 2008, 8:28)

    C.Vasu [anonim]

    Mai stii s-o fi saturat de aceasi Marie .Cauta si el ceva prospatura.
    • +5 (5 voturi)    
      corect (Joi, 17 aprilie 2008, 13:05)

      dedeiu [anonim] i-a raspuns lui C.Vasu

      Din punct de vedere gospodaresc abrutizat de PSD, ai mare dreptate in lumea ta.
  • -6 (6 voturi)    
    Intrebare (Joi, 17 aprilie 2008, 13:14)

    Ducu [anonim]

    Oare presedintele Romaniei chiar se plictiseste in functie?
    • +3 (3 voturi)    
      si tie o intrebare (Joi, 17 aprilie 2008, 14:46)

      florin [anonim] i-a raspuns lui Ducu

      tu sambata la ora 14 lucrezi ?
      • 0 (0 voturi)    
        hmmm (Joi, 17 aprilie 2008, 15:43)

        SOG [anonim] i-a raspuns lui florin

        Ca presedinte al unei tari intr-un ocean de coruptie si nereguli, cum o resimtim cu totii si cum ne tot spune Basescu, nu cred ca un program de la 8 la 16 de luni pana vineri e destul!!!!
  • -5 (7 voturi)    
    Basescu umbla singur prin cafenele (Joi, 17 aprilie 2008, 13:28)

    boss [anonim]

    moooooor de ras......auzi...se intalneste cu cetatenii...maaaare abureala.......oare pe cine mai prosteste..?
    • 0 (0 voturi)    
      si (Joi, 17 aprilie 2008, 22:36)

      baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui boss

      daca pe mama dtale o prosteste? Ce te faci? Moooooori de ras? De ce? Ai lame proaste de ras? Nu stii sa te razi? Daca-ti tai gitul? Ce te faci? Deja esti in mare kkt, in deep sheet cyum sar spune snobii.
      Take care !
  • +4 (6 voturi)    
    Ma intreb (Joi, 17 aprilie 2008, 13:46)

    katy [anonim]

    cum o sa sune aceasta stire la antenele lui voiculescu. ce o sa gaseasca rau, infam, oribil, odios, ilegal,.....in faptul ca dl presedinte bea o cafea nepazit.
    • +1 (3 voturi)    
      mdea, (Joi, 17 aprilie 2008, 14:15)

      vio [anonim] i-a raspuns lui katy

      Sunt sigur ca nu exista absolut nici un SPP-ist pe acolo! Sa fim seriosi!
  • 0 (0 voturi)    
    UN CURIOS (Joi, 17 aprilie 2008, 14:53)

    un curios [anonim]

    Vinovat! Auzi? sa bea cafea?! si inca in public?! la ora de maxima audienta?! NU POT CREDE! cancan sa imi spuna EXACT cate linguri de zahar si-a pus, sa stie tot omu! Ca doar e de interes strategic. Asa se face geopolitica dom'le
  • 0 (4 voturi)    
    Desigur. (Joi, 17 aprilie 2008, 14:54)

    dale [anonim]

    Stire de Antene: Traian Basescu pune in pericol institutia prezidentiala prin decizia inconstienta de a umbla singur prin cafenele.
  • +3 (3 voturi)    
    RECLAMA MASCATA (Joi, 17 aprilie 2008, 15:03)

    auzi! [anonim]

    Fir-ar sa fie, asta e RECLAMA MASCATA la "Airborne Cafe"...
  • 0 (2 voturi)    
    Harun ar-Rashid a intrat cu asemenea (Joi, 17 aprilie 2008, 15:14)

    naratori, un pas inainte! [anonim]

    obiceiuri in legenda, intr-o viitoare carte de povesti "1002 de nopti", unui calif de Dambovita ii va merge vestea pentru cutezanta cu care s-a incumetat pe urmele sale.
  • 0 (2 voturi)    
    cum sa nu !? (Joi, 17 aprilie 2008, 15:21)

    Ionut [anonim]

    Dragilor asta e pentru cei care au timp sa creada. Sunt absolut convins ca daca presedintele Basescu tragea o basina, nu o mirosea nici un SPP-ist, ci doar clientii cafenelei. Si mai sunt convis ca, cu sistemele de monitorizare aflate pe "masina sa", daca s-ar chinui s-ar putea sa prinda si bulgarii ...
    Si cum se facu sa iasa la cafea de unu singur tocmai inainte de alegeri?!
  • +2 (4 voturi)    
    de parca ar conta ... (Joi, 17 aprilie 2008, 16:30)

    Rares [anonim]

    ce sa zic? de parca ar conta ca are sau nu un spp-ist in spatele lui si nu-l vad reporterii? mi se pare normal ca sa fie oarece agenti sub acoperire in preajma lui pt ca e totusi presedintele tarii si e normal sa aibe statut special.
    in alta ordine de idei, mi se pare cel mai tare lucru acest gen de promovare personala. Iliescu n-ar fi avut tupeul si nici acum nu cred ca vreun pesedeu' are curaj sa umble neinsotit.
    Baselu' nu face decat sa demonstreze ca intr-adevar este un om normal. Atat! Stiu ca asta deranjeaza ... pe multi ... hi hi! Tzeapa! asta e! Trebuie sa va obisnuiti cu ideea ca e altul mai simpatic decat Bunicutza si cu ideea ca PSD-ul e pe targa! Personal am comvingerea ca daca mai candideaza la presidentie iese din primul tur ... dar ... vom vedea. In rest ... sila majora!
  • +2 (2 voturi)    
    Bucurestenii stiu (Joi, 17 aprilie 2008, 17:49)

    Mugur C. [anonim]

    ca este un obicei al dlui Basescu sa se plimbe ca orice cetatean de pe vremea cand era primar general. Este un gest normal si firesc, nu iesit din comun.
  • -2 (2 voturi)    
    Doar suntem in campanie... (Joi, 17 aprilie 2008, 20:12)

    Dan [anonim]

    ....
  • 0 (0 voturi)    
    fara garzi? (Joi, 17 aprilie 2008, 20:54)

    florin [anonim]

    Credeti ca era fara garzi?Asa vi s-a parut, nu le-ati observat, au fost bine deghizati.Cat despre VW Golf,acesta ba apartine presedintelui, ba SPP, vezi accidentul.