Un parasutist a aterizat fortat in curtea unui post de radio

de A.M., D.G.     HotNews.ro
Miercuri, 23 aprilie 2008, 12:29 Life | Prin oraş


Parasuta incalcita
Foto: dob.ro
In aceasta dimineata, redactia Radio Guerrilla a primit un invitat mai special. Unul dintre parasutistii care faceau o demonstratie cu ocazia Zilei Fortelor Terestre a fost nevoit sa aterizeze fortat in curtea redactiei, mai precis in crengile unui copac.

Situatia a fost "in pom" pana cand parasutistul a fost data jos cu ajutorul Pompierilor si a Politiei.


Sosirea pompierilor
Foto: Alina Maria Bot





















Contactat de HotNews, directorul postului Radio Guerrilla, Mihai Dobrovolschi spune: "A ramas cu parasuta incalcita intr-un copac. Nu a patit nimic, dar a ramas acolo mai mult de o jumatate de ora, pentru ca nu a vrut sa taie bretelele parasutei. A preferat sa astepte venirea Pompierilor, din motive de..."economie de parasuta".


Recuperarea parasutistului
Foto: Alina Maria Bot





















Se pare ca motivul aterizarii fortate a fost vantul puternic.

Tot din cauza vremii neprielnice, un alt parasutist a aterizat intr-un copac in zona Patriarhiei, din centrul Capitalei. Niciunul dintre cei doi nu a fost ranit.

Mai multe detalii poti citi pe dob.ro




















Citește pe Știrile ProTV

VIDEO „Mașina viitorului”, lansată de producătorul rus Kalașnikov. Va atinge 100 de km în șase secunde 

Producătorul rus de armanent Kalaşnikov se lansează pe piaţa auto şi vrea să rivalizeze cu Tesla.

3524 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    Trupele NATO (Miercuri, 23 aprilie 2008, 13:02)

    Stoewer [anonim]

    Mda, mareata demonstratie a trupelor NATO, aliat de nadejde al Marelui Frate, stalp al axei Washington-Ciorogarla. Mai ales faza cu taiatul bretelelor arata clar vointa de fier a otelitelor trupe NATO, numai bune de trimis in Afganistan

    Mi-ar fi placut sa pice invers, du de alta, dar ar fi fost un titlu fain "O parasuta la Patriarhie".
    • -2 (2 voturi)    
      armata incompetenta (Miercuri, 23 aprilie 2008, 13:15)

      geo [anonim] i-a raspuns lui Stoewer

      avem o armata incompetenta cu oameni care urmaresc decat sa isi faca vile, case, masini etc....

      patetic !
      • +2 (2 voturi)    
        mda (Miercuri, 23 aprilie 2008, 14:50)

        gopo [anonim] i-a raspuns lui geo

        invata romana...
  • -1 (3 voturi)    
    Femeie... (Miercuri, 23 aprilie 2008, 13:36)

    Overmind [anonim]

    Explicatia e simpla: era femeie.
  • 0 (0 voturi)    
    Nu va bagatzi (Miercuri, 23 aprilie 2008, 13:40)

    Marcu Celcu Arcu [anonim]

    Vad ca tot felul de neaveniti isi dau cu parerea,ba mai mult, arunca cu noroi!.
    Sa le fie rusine!
    Tot respectul pentru organizatori!
  • 0 (0 voturi)    
    sigur ca da! (Miercuri, 23 aprilie 2008, 13:50)

    vogel [anonim]

    si o alta parasuta a cazut pe scari zilele trecute. cam neatente parasutele astea, umbla asa hai-hui prin bucuresti.
  • 0 (0 voturi)    
    ? (Miercuri, 23 aprilie 2008, 14:13)

    mais [anonim]

    pe dob.ro scrie si arata in poza ca era barbat. de unde pana unde e pe hotnews femeie?
  • 0 (2 voturi)    
    destepti am fost, destepti suntem inca (Miercuri, 23 aprilie 2008, 14:26)

    eu [anonim]

    bineinteles, nu puteau lipsi comentariile mirlanesti si misogine. Vorbeste si nea Ion, ca si el e om. In rest, ne pricepem la toate, mai ales la ce trebuie sa faca altii; la ce trebuie sa facem noi mai avem niste probleme, dar pentru astea avem, in schimb, scuze si explicatii.
  • -1 (1 vot)    
    parasutist (Miercuri, 23 aprilie 2008, 14:27)

    parasutistul [anonim]

    Waw! Era barbat!!! Rescrie-ti naibii stirea!

    http://www.dob.ro/Articole/Smart%20News/1291/Incredibil!-O-parasuta-a-atacat-Guerrilla!-Era-insotita-de-un-barbat.
  • +2 (2 voturi)    
    Hmmm .. (Miercuri, 23 aprilie 2008, 14:46)

    Nelson Mandravela [anonim]

    Am fost acolo de cand nu venise nici politia sau pompierii, pana cand l-au dat jos. A fost un barbat toata ziua. Nu a ptit numic si omul a spus ca din cauza vantului puternic nu a mai putut controla "cearsaful".
  • +1 (1 vot)    
    erau o data o ceata de parasutisti... (Miercuri, 23 aprilie 2008, 15:21)

    Nautilus [anonim]

    ...ageamii, care nu stiau cu ce se mananca o parasuta (semanau destul de bine cu unii de pe Hotnews:) in avion, gata de primul lor salt, si tremurau ca frunza de plop

    Instructorul catre primul: -Tu, la usa!
    Asta se foieste, trage de curele, da se se dea inapoi...
    I: - Ce-i, te mananca la c----?
    P: - D-D-Da....
    Instructorul: - Jos, lasule! Il zvarle afara
    Urmatorul la fel, si al treilea
    Al patrulea parasutist vine drept, increzator si pregatit
    I: - Pe tine nu te mananca la....?
    P: - Nu, deloc!
    I: - Uite intr-adevar un elev curajos. Cum te cheama?..
    P: - Maria!

    ~Nautilus
  • 0 (0 voturi)    
    curtea radio guerilla? (Miercuri, 23 aprilie 2008, 19:58)

    martor [anonim]

    care curte radio guerilla? c ca radio guerilla abia daca are un trotuar ce naiba! era, cel mult, langa curtea restaurantului Bucur... oricum era in strada(se si vede in poze). asta probabil e o noua metoda de promovare a radioului respectiv si a site-ului personal a lu' nea Dobro. eu ascult radio guerilla dar asta mi se pare putin cam patetic...
  • 0 (0 voturi)    
    cine ar fi in pom (Sâmbătă, 26 aprilie 2008, 19:24)

    victor L [anonim]

    Poete, imi pari a fi in criza ,te-a parasit muza.
    Iar in pom imi pare a fi cu totul altcineva!