FOTO Unde poate duce dependența de operații estetice: Părinții mi-au spus că arăt ca o ciudată

de Red. Life     HotNews.ro
Joi, 28 mai 2020, 8:55 Life | Showbiz


Amy Childs
Foto: Captura Instagram
​​Este vedetă de televiziune, femeie de afaceri și model. Are 29 de ani și a mărturisit că s-a gândit să apeleze la chirurgia plastică încă de la 12 ani. Amy Childs a povestit cum este să fii dependent de operații și ce i-au transmis părinții la un moment dat: "Arăți ca o ciudată".

Amy Childs este un nume cunoscut în lumea reality-show-ului britanic, la cei 30 de ani încă neîmpliniți (e născută pe 7 iunie). Și-a dorit pentru prima dată să apeleze la o operație la vârsta de 12 ani, atunci când visa să aibă sâni mai mari.

"Îmi doream sâni mai mari. Mă uitam la mine și la colegele cu sâni mari și ăsta era gândul meu cel mai important. Nu mă simțeam confortabil cu mine, iar acum când mă gândesc la acel moment sunt tristă pentru acel copil", a precizat Amy.

Prima operație și-a făcut-o la vârsta de 18 ani, atunci când și-a mărit sânii. De la acel moment, vedeta de televiziune a trecut în total prin 20 de operații în mai puțin de opt ani, dar de această dată pentru buze.

"Am devenit dependentă și am crezut că arăt bine, din ce în ce mai bine. Acum patru ani mă uitam la niște poze, iar atunci când părinții mi-au spus <Amy, arăți ca o ciudată!> am plâns", mărturisește vedeta tv.

La 23 de ani, Amy Childs a fost internată preț de două săptămâni după ce un implant s-a deplasat.

Nu și-a mai modelat buzele de patru ani, iar acum spune că face tot posibilul pentru ca fata ei, Polly, să nu facă operații estetice și să nu treacă prin suferința prin care a trecut ea în căutarea perfecțiunii fizice.

Înainte și după operațiile estetice:



Imagini de pe contul de Instagram al vedetei:











Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















23007 vizualizari

  • +17 (21 voturi)    
    Dupa (Joi, 28 mai 2020, 9:31)

    Alexa.99. [utilizator]

    operatii estetice arata toate la fel.
    Zici ca toti medicii au un model si le ajusteaza sa se incadreze in acel model. Bani aruncati si pierdere de vreme.
    Fiecare om are frumusetea lui.
    • -6 (16 voturi)    
      o inteleg (Joi, 28 mai 2020, 9:52)

      iodixit [utilizator] i-a raspuns lui Alexa.99.

      dupa ce am vazut poza de dinainte. arata rau!
      • +8 (10 voturi)    
        Eu o-nțeleg pe Alexa (Joi, 28 mai 2020, 14:16)

        Kap [utilizator] i-a raspuns lui iodixit

        Chiar nu arăta rău înainte, mai ales că nu era aranjată deloc!
        Acum e fix cum zice Alexa, ca toate botoasele de plastic. Arată fix ca o centuristă parvenită în tocătoare de carduri pentru vreun amator de trofee.
        • +1 (5 voturi)    
          ai standarde cam joase (Joi, 28 mai 2020, 15:10)

          iodixit [utilizator] i-a raspuns lui Kap

          nu are nici o legatura de cum arata inainte si acum! n-am zis ca arata bine acum. arata ca o nevasta de fotbalist.
          n-arata bine nici inainte, dar a ales gresit cum sa arata in viitor.
          daca la 12 ani se gindea la tite, iti cam dai seama ce are in cap acum!
    • +1 (3 voturi)    
      Exact. Chiar arata la fel. (Joi, 28 mai 2020, 17:26)

      clint [utilizator] i-a raspuns lui Alexa.99.

      Fiinte usor de influentat, ramase inca in copilaria timpurie. Vad la altele ca au "jucarii" si vor si ele, identice. Se duc la estetician ca la frizer : "tunde-ma" fix ca pe asta din poza. Standarde de frumusete si feminitate cel putin "discutabile", pentru mine arata ca niste "trans" din pacate.

      Iluzia e ca pot avea putere asupra sexului opus, de unde si ca pot avea unele avantaje, si ce sa zic, exista destui barbati care au fot "educati" cu aceste standarde, da aceste standarde se educa, bine sau rau, asa ca si le merita.
  • +3 (5 voturi)    
    Bine ca (Joi, 28 mai 2020, 15:01)

    TITITINO [utilizator]

    v-ati lamurit si voi dupa 30!!! de ani ce si cum!
    Acum, daca pozele sunt din 1990, cred ca arata si mai urat!
    • -3 (3 voturi)    
      fiecare face ce vrea... (Joi, 28 mai 2020, 16:16)

      muscha mbanana [utilizator] i-a raspuns lui TITITINO

      de ce va bagati ca musca in fundul calului .face fata ce vrea , mai ales ca are bani ,nu ca unii care n-au ce pune pe masa , trebuie sa traiasca si doctorii esteticieni ,sau cum le-o mai zice acum .