Presă: Meghan Markle strânge legăturile cu politicieni democrați marcanți și urmărește să candideze la președinția SUA

de A.Th.C.     HotNews.ro
Luni, 15 martie 2021, 15:15 Life | Showbiz


Meghan Markle
Foto: BACKGRID / Backgrid USA / Profimedia
Există informații că Meghan Markle strânge relațiile cu politicieni democrați de frunte, care s-o ajute în ambiția sa de a deveni prima femeie președinte al Statelor Unite, iar Page Six face o revistă a presei pe acest subiect.

Ducesa de Sussex le-a mai împărtășit anterior prietenilor ambițiile sale politice – iar acum speră că senzaționalul interviu cu Oprah Winfrey îi va întări sprijinul în SUA, au declarat surse pentru ziarul Mail on Sunday.

Ea nu se ferește să ascundă relațiile cu membri marcanți ai Partidului Democrat în scopul formării de echipe pentru strângere de fonduri și construirii campaniei pentru Casa Albă, conform unui politician senior care a lucrat cu fostul premier Tony Blair și are legături strânse la Washington.

„Rețelele internaționale și blairiste ale Partidului Democrat zumzăie de discuții despre ambițiile politice ale lui Meghan și susținătorii potențiali”, a declarat sursa anonimă pentru ziarul britanic.

Se crede că Markle, 39, se gândește la campania din 2024 dacă președintele Biden, care va avea 82 de ani, se va decide să nu mai candideze pentru al doilea mandat, a spus sursa. Dacă va avea succes, va deveni prima femeie președinte al Statelor Unite.

Biograful și prietenul ei, Omid Scobie, a pretins și el anterior că fosta actriță „a pus ochii pe președinția SUA”. „Meghan este întruparea visului american. Într-o zi o vom vedea pe Meghan președinte”, a afirmat într-un documentar autorul cărții „Finding Freedom: Harry, Meghan, and the Making of a Royal Modern Family”.

Un alt prieten a spus anul trecut pentru Vanity Fair că ducesa „s-ar gândi serios să candideze la președinție”. „Unul din motivele pentru care a fost atât de limpede împotriva renunțării la cetățenia americană a fost ca să aibă opțiunea de a intra în politică”, a spus pentru revistă prietenul neidentificat despre scurta ședere a lui Markle în Regatul Unit.

Un alt biograf insistase anterior că ducesa nu are „pielea unui rinocer pentru a candida la funcție”, sensibilitatea ei la critici fiind evidențiată doar ulterior în timpul interviului cu Oprah. „Aș afirma categoric că nu are șanse să candideze vreodată la președinție. Ar fi mâncată de vie”, a spus pentru Vanity Fair anul trecut Andrew Morton, autorul cărții „Meghan: A Hollywood Princess”.

Citește și:






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















10727 vizualizari

  • +26 (28 voturi)    
    Oh, la la la, nu stiam cine câstigå Oscarul pentru (Luni, 15 martie 2021, 15:16)

    xolv [utilizator]

    comedie anul åsta ...
    • +13 (15 voturi)    
      //// (Luni, 15 martie 2021, 16:16)

      GemstonePig [utilizator] i-a raspuns lui xolv

      La Comedie nu stim, avem clar un castigator unic al sectiilor Fariseism, Impostura, Fatarnicie
    • +8 (12 voturi)    
      And the winner is... (Luni, 15 martie 2021, 16:48)

      noi2013 [utilizator] i-a raspuns lui xolv

      HN .... care publica asemenea articole
  • +11 (11 voturi)    
    WTF?! (Luni, 15 martie 2021, 15:36)

    mr_mojo [utilizator]

    Se merge din rău in mai rău...
    Americanii dacă vor mai confunda televizorul cu viața reala vor fi in scurt timp irelevanți.
  • +6 (14 voturi)    
    PsD-ul american, in cadere libera, cauta parasuta (Luni, 15 martie 2021, 15:45)

    animatron [utilizator]

    S-ar putea sa gaseasca la Hollywood, acolo unde se gasesc multe astfel de "produse".

    Asa zisa "ducesa" (ca la orice pitzipoanca, titlul conteaza, nu are importanta cum a ajuns la el) e o fosta actrita divortata, cu 3 ani mai in varsta decat "idiotul util" al familiei regale britanice (Harry, are gusturi "fine" la femei si la costume de bal).

    Dupa ce a obtinut "titlul" via sotul, "artista" din "Suits" a aplicat strategia imemoriala "fa-i niste copii" pt a cimenta, juridico-financiar, relatia cu "printul" britanic.

    Dar a constatat ca UK nu e la fel ca USA (ea nu stia chestia asta) si ca pentru titlul ala de "ducesa" chiar trebuie sa prestezi pe bune, sa te scoli devreme, sa fii atenta la cum tii furculita, sa nu injuri in public, sa nu te imbraci ca o pitzipoanca (foarte greu..), ma rog, chestii din astea.

    Cateva crize de isterie ale "duamnei" au demonstrat ca intr-adevar barbatii din Occident pierd 1% nivel mediu de testosteron, in fiecare an, incepand cu 1981 (studiu oficial, verificati pe net).

    Harry si-a insultat practic toata familia, s-a certat cu frate-su, a dat cu piciorul la statutul regal si a "fugit" cu oachesa inimii spre "paradisul woke al corectitudinii politice", acum condus de oligarhie si lgbtiqisti.

    A reusit sa fie platita cu 1 milion de dolari minutul de scancet lacrimos pe o retea tv (total de vreo 7-9 milioane, depinde unde intrebi), unde s-a aburcat pe movila de deseuri organice "rasiste" si a sughitat din postura de "victima" (mult mai bine decat in "Suits").

    Practic, madam Markle are in fisa postului de actrita sa planga la comanda si sa se prefaca in functie de ce scrie in scenariu.

    Cum psihoza colectiva a stangii americane are ca personaje centrale "femei" (ghilimele ca nu stii niciodata despre ce e vorba) si "minoritati", ducesa fake spera sa obtina rolul vietii, ala de "catindata".

    Biden e doar o marioneta, "omu' cu stampila", un biet batran uzat si utilizat ca paravan de oligarhie si extremisti, cu greu va putea termina un mandat.
  • -2 (8 voturi)    
    Fake news. (Luni, 15 martie 2021, 16:09)

    Dilematic [utilizator]

    Nu cred in ambitiile politice ale printesei.
    Ar fi o miscare total irationala.
  • +8 (8 voturi)    
    dacă nu se poate regină (Luni, 15 martie 2021, 16:10)

    MG [utilizator]

    dacă nu se poate regină își încearcă norocul a la kardashians
  • +10 (10 voturi)    
    ce mai.... (Luni, 15 martie 2021, 16:33)

    asada [utilizator]

    ...sange albastru .nu joaca !!! Si uite asa nu ne mai miram de alde "senatoarea " durdulie !!!!
  • -1 (9 voturi)    
    prosti (Luni, 15 martie 2021, 16:42)

    drago [utilizator]

    MM si-a facut socoteala ca daca un prost , ignorant si escroc ca Trump a putut ajunge presedintele Statelor Unite , de ce nu s-ar putea ca si echivalentul sau femininl sa ajunga prima presedinte femeie din istoria Americi.
    Biata America!
  • +8 (8 voturi)    
    Si sare (Luni, 15 martie 2021, 16:55)

    ACP [utilizator]

    randul peste vice presedintele actual?
  • +8 (8 voturi)    
    Chiar m-as fi mirat.... (Luni, 15 martie 2021, 17:22)

    gigiN [utilizator]

    ....ca americanii sa nu aibe o "Dancila" a lor !!!
  • -4 (6 voturi)    
    Nu cred si nu vreau sa cred ! (Luni, 15 martie 2021, 22:55)

    Cugetator [utilizator]

    De obicei imi place analiza utilizatorului animatron , cand se refera la partidul socializant democrat american si la Pinochio Biden . Acum sunt in total dezacord cu parerea exprimata fata de frumoasa pereche, dupa parerea mea ferma , formata din Printul Harry si Meghan Markle . Cred si imi pare rau ,ca este influentat de valul critic situat aproape de ura. al comentatorilor din Romania despre acest subiect, bazat pe o invidie total nejustificata !
    • 0 (4 voturi)    
      acum cinstit (Marţi, 16 martie 2021, 0:35)

      ..13 [utilizator] i-a raspuns lui Cugetator

      V-ati uitat la interviu???

      Harry este un baiat finutz si totusi au fost secvente in care pana si el a fost total descoperit, ca sa nu zic dezarmat, de afirmatiile lui M.

      M stie sa vanda in stil agresiv si sa smulga lacrimi si compasiune dar pana unde va merge???

      desi nu sunt un fan al reginei pentru ca ii reprosez modul in care l-a crescut pe Charles si i-a tolerat o serie intreaga de nefacute, pozitia reginei a fost cu mult peste nota maxima, Nimic nu putea anticipa lovitura reginei care intr-un comunicat a desfiintat orice afirmatie belicoasa a lui M - M care a mizat tocmai pe tacerea Casei Regale - i-a dat regina un sah, care poate sa fie sah mat, sarmanei si firaavei M...

      Nu ma mira reactia din USA - nu prea isi cunosc propria lor istorie dar ce sa stie despre Casa Regala din UK???

      Prezicec inca o data ca M s-a bazat tocmai pe tacerea/discretia de la Casa Regala - care a fost brusc intrerupta de interventia rapida si la obiect a reginei... Mare ghinion pentru sarmana M
  • +1 (3 voturi)    
    rubrica este live/sowbit/// (Marţi, 16 martie 2021, 0:28)

    richter [utilizator]

    paine deocmdata este, circ musai sa fie....occidentalii s-au plictisit de bine, vor ceva "spaisi,"; sa primeasca....
    binenteles, succesul a venit totusi, trecaind pe la q....la lu' hary; da asta nu se pune, este onorabil:)
  • -1 (1 vot)    
    Comunicatul reginei: (Marţi, 16 martie 2021, 8:09)

    John M. [utilizator]

    "Regretam sincer accidentul ce i se va intampla lui Meghan saptamana viitoare".
    • 0 (0 voturi)    
      Ciudat. (Marţi, 16 martie 2021, 9:03)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui John M.

      Cum folosești comunicatele stereotip date de la Kremlin ! Chiar așa slăbuți devin angajații Kremlin că nu-i nevoie să fie deconspirați. O fac singuri.