Cântăreața Demi Lovato a anunțat că se identifică drept „non-binară” și că își schimbă „oficial” pronumele

de S.J.     HotNews.ro
Miercuri, 19 mai 2021, 13:36 Life | Showbiz


Demi Lovato
Foto: Wikimedia Commons
Cântăreața americană Demi Lovato a anunțat că se identifică drept „non-binară” și că își schimbă pronumele de la „ea” la „ei/ele”, relatează The Guardian.

Persoanele non-binare nu se identifică drept femei sau bărbați și tind să nu se conformeze normelor de gen.

„Astăzi este o zi în care sunt fericită să îmi împărtășesc mai mult din viața mea cu voi toți”, a scris Lovato pe Twitter.


„Sunt mândră să vă spun că mă indentific drept non-binară și îmi voi schimba oficial pronumele la ei/ele pentru viitor”, a anunțat aceasta.

Cântăreața afirmă că a ajuns să își înțeleagă identitatea de gen de-a lungul ultimului an și că încă învață să se ajusteze noii situații, fără a se considera „un expert sau purtător de cuvânt” asupra subiectului.

„Fac asta pentru voi toți cei care nu ați putut împărtăși cine sunteți cu adevărat persoanelor iubite”, a adăugat Lovato.

Anunțul vine după ce în luna martie a anului trecut Lovato a afirmat că se identifică drept pansexuală, adică o persoană care simte atracție față de alții indiferent de genul lor.

De-a lungul carierei sale Lovato a fost o susținătoare vocală a drepturilor LGBT.

Citește și:






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















21455 vizualizari

  • +48 (56 voturi)    
    no one gives a shit... (Miercuri, 19 mai 2021, 13:39)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    no one gives a shit...
    • +28 (40 voturi)    
      Nu e asa anodin (Miercuri, 19 mai 2021, 15:25)

      Vade Retro [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

      Fata asta (sau ce-o fi) e model si influenta pentru milioane de copii, care vor fi tentati la rândul lor sa adopte nebunia asta.
      • +1 (1 vot)    
        Da dar (Joi, 20 mai 2021, 15:32)

        George21 [utilizator] i-a raspuns lui Vade Retro

        Noi zicem ca nu ne intereseaza ,insa tipa asta stie ca este o influenta pt milioane de suflete si promoveaza niste nebunii parca cineva o impinge de la spate
        • +1 (1 vot)    
          Evident (Joi, 20 mai 2021, 17:42)

          Sofis [utilizator] i-a raspuns lui George21

          mai ales in cazul parintilor care nu ofera nicio educatie copilului.

          Ca e clar ca de educatia copilului e raspunzator statul si cei ca tine care formeaza pareri.
    • +8 (16 voturi)    
      a (Miercuri, 19 mai 2021, 17:41)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

      binary shit, of course, to be fully understand.
  • +38 (46 voturi)    
    „Numele și pronumele” (Miercuri, 19 mai 2021, 13:42)

    Tescovin [utilizator]

    Până acum, expresia „numele și pronumele” era văzută ca o dovadă de semi-analfabetism. Acum va ajunge să fie o expresie perfect legitimă...
  • +49 (53 voturi)    
    asa-i (Miercuri, 19 mai 2021, 13:42)

    codyrocco [utilizator]

    ...cand cariera ti-e in picaj si nu te mai baga nimeni in seama - trebuie sa vii cu ceva nou.
    si inutil, in cazul asta.
  • +29 (33 voturi)    
    Fiecare are păsărica lui (Miercuri, 19 mai 2021, 13:46)

    BEDE [utilizator]

    Fiecare are păsărica lui. Unii au chiar un stol întreg...
    Și e OK să luăm notă de păsărica fiecăruia.
    Totuși, realitatea obiectivă, cea biologică, este una care nu depinde de ceea ce gândește - mai mult sau mai puțin îndreptățit - o persoană sau alta....
    Nu este atunci cazul ca, în acte și în orice documente oficiale să se înscrie, pe de-o parte genul pe care și-l asumă persoana respectivă, iar, pe de altă parte, să se înscrie și ceea ce este biologic?
    Sau, cumva realitatea obiectivă nu mai contează deloc?
  • +28 (42 voturi)    
    eu vreau sa fiu genderfluid (Miercuri, 19 mai 2021, 13:53)

    bobo2 [utilizator]

    sa am acces la wc-urile de ambe genuri, dupa cum e mai liber
    • +18 (30 voturi)    
      eu vreau access.. (Miercuri, 19 mai 2021, 14:42)

      Ismail Paine de circ [utilizator] i-a raspuns lui bobo2

      .. in cabinele de proba ale doamnelor cu bust generos. cred ca ma identific drept oglinda sau ceva poseta...
  • +38 (40 voturi)    
    Mda (Miercuri, 19 mai 2021, 13:56)

    mitg [utilizator]

    Pana si o stire despre cota la hectar era mai interesanta.
  • +32 (48 voturi)    
    Cine? Ce? (Miercuri, 19 mai 2021, 13:57)

    Gryphus [utilizator]

    Nu stiu cine e individa dar NU exista decat 2 genuri:

    masculin si feminin. sunt determinate de cromozomi si NU le poti schimba. e chaestia aia care place globalistilor: STiINTA


    Probabil ea avea nevoie de publicitate pt ca se simte nebagata in seama si nu mai face bani de shaowrma
    • +11 (19 voturi)    
      eu cred (Miercuri, 19 mai 2021, 17:47)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Gryphus

      că are nevoie de o rezervă la Bălăceanca.
      • -1 (1 vot)    
        Din pacate (Joi, 20 mai 2021, 15:22)

        George21 [utilizator] i-a raspuns lui nahir

        Oamenii de stiinta au demonstrat ca omenirea se prosteste pe zi ce trece si aici ma refer la IQ.Deci tragi tu concluzia asupra a ce va urma in viitor cu aceste aberatii
    • -12 (20 voturi)    
      Stiinta (Miercuri, 19 mai 2021, 18:46)

      vlad.... [utilizator] i-a raspuns lui Gryphus

      daca esti asa interesat de stiinta, cum explici variatiile prezente in afara celor doua, XX si XY? De exemplu XXY, XYY, XXYY
      • +8 (16 voturi)    
        jaba (Miercuri, 19 mai 2021, 20:56)

        srpc [utilizator] i-a raspuns lui vlad....

        variatiile sunt insuficiente pentru a altera vreunul dintre sexe
  • +25 (31 voturi)    
    Un alt copil ratacit (Miercuri, 19 mai 2021, 14:00)

    beeeeeenar [utilizator]

    Dependenta de heroina si vai steaua ei.
    Toate au rostul lor si la timpul lor.
    Copilaria trebuie petrecuta in familie si nu in studiouri de filmare.
  • +16 (22 voturi)    
    Si-a ales singura un titlu nobiliar (Miercuri, 19 mai 2021, 14:03)

    xolv [utilizator]

    Heroin is a hell of a drug!!
    • +6 (8 voturi)    
      D.L (Miercuri, 19 mai 2021, 18:10)

      atc [utilizator] i-a raspuns lui xolv

      Nu mi-e clar: do'nsoara e "Heroin" sau "Heroine"? Oricum ar fi, compasiunea mea!
  • +22 (24 voturi)    
    si? (Miercuri, 19 mai 2021, 14:09)

    andimi [utilizator]

    Demi who? Pe cine intereseaza?
  • +13 (17 voturi)    
    . (Miercuri, 19 mai 2021, 14:30)

    Annona [utilizator]

    deci acum nu mai e pansexuală, e binara? Sau se poate sa fie toate in acelasi timp? (i am large, i contain multitudes, spunea si walt whitman :))))
    Cred ca trebuie sa te plictisesti rau ca sa te apuci sa scrii pe twitter de cine te simti tu atras si cu cine te identifici tu
  • +27 (31 voturi)    
    ,,ei,ele" (Miercuri, 19 mai 2021, 14:34)

    bancheru83 [utilizator]

    mai se drogheaza?
  • +10 (12 voturi)    
    A ales ce-i mai usor (Miercuri, 19 mai 2021, 14:42)

    O_Tannenbaum [utilizator]

    Sa-si zica " ei-ele" . Dar cum o sa cinte simultan pe mai multe voci? Mai ales daca " ei " sunt bași?
  • +12 (16 voturi)    
    din poza (Miercuri, 19 mai 2021, 14:46)

    tahomir [utilizator]

    Fix asa pare ca e , non binara. Adica habar nu am ce e dar in mod cert nu e ceva cu care sa te intalnesti in fiecare zi. Deci daca ea zice ca e non binara, asa o fi la acasa la ea in sistemul Tau Ceti, sa o tratam cu respectul cuvenit.
  • +8 (10 voturi)    
    well (Miercuri, 19 mai 2021, 15:01)

    alexandre dumas nepotul [utilizator]

    nu exista non-binar, pansexual etc, ci bisexual.
  • +10 (18 voturi)    
    un timp groaznic in care sa ai copii (Miercuri, 19 mai 2021, 15:36)

    exis [utilizator]

    Astia sunt idolii copiilor nostri/vostri. Pe ei ii imita.
    • +8 (12 voturi)    
      da, ca pana acum lumea era o minunatie (Miercuri, 19 mai 2021, 23:36)

      clam [utilizator] i-a raspuns lui exis

      copiii aia amarati de prin vaslui abia acum, bietii de ei, sunt pierduti. a, sorry, de aia nu intereseaza pe nimeni. nici de cei de prin orfelinate. nici de cei agresati, abuzati, nici de cei care n-au mancare pe masa in fiecare zi. nu mai vorbim de copiii morti zilele trecute in israel si fasia gaza, ca or fi prea departe, ramanem la noi in batatura. dar mvai, lumea era frumoasa pana sa se identifice demi asta drept whatever.
  • +16 (18 voturi)    
    non-binar = ASCII (Miercuri, 19 mai 2021, 15:42)

    O_Tannenbaum [utilizator]

    Asta o stiu bine informaticienii . Daca un fisier nu e binar inseamna ca e TEXT, adica ASCII.
    • +9 (11 voturi)    
      Nu neapărat ASCII (Miercuri, 19 mai 2021, 17:53)

      Nyk1 [utilizator] i-a raspuns lui O_Tannenbaum

      Poate fi și Unicode.

      Uite o idee de pronume de gen: UTF-8!
  • +14 (22 voturi)    
    și uite așa (Miercuri, 19 mai 2021, 16:01)

    Mendebilul [utilizator]

    Florin Salam apare ca un tip frecventabil, prin comparație...
    • +12 (14 voturi)    
      În cultura rromă se știe clar... (Miercuri, 19 mai 2021, 18:46)

      Nyk1 [utilizator] i-a raspuns lui Mendebilul

      ...cine e pirandă și cine nu!
  • +12 (14 voturi)    
    E destul de clar (Miercuri, 19 mai 2021, 16:04)

    Setalcott [utilizator]

    "Transgenderism is a radical political ideology" - Andy Ngo
    The chaos is the point
    https://www.youtube.com/watch?v=DWbxIFC0Q2o
  • +7 (19 voturi)    
    vine si la noi (Miercuri, 19 mai 2021, 17:26)

    Razvan_M [utilizator]

    . Deja suntem pregatiti prin propaganda in media marxist-progresista. In cativa ani ar putea deveni materie obligatorie in scoli, pentru copiii nostri.

    Ma mir ca inca nu suntem pregatiti si cu "Drag Queen Story Time" in gradinitele copiilor nostri.
    BBC (televiziunea nationala in Marea Britanie):
    https://www.youtube.com/watch?v=MrUdEu156dI&t=2s
    no name:
    https://www.youtube.com/watch?v=Uy7Oj4fSzuI
    si "lactatia":
    https://www.youtube.com/watch?v=bdCXxUxI-WE
  • +7 (13 voturi)    
    Individa vorbeste prostii ! (Miercuri, 19 mai 2021, 17:35)

    Rahan5 [utilizator]

    Legal UN INDIVID NU are voie sa fie in buletin ,,ei" sau "ele" adica plural.
    E treaba ei cum se considerea dar un politist pe strada se va referii cu la ea cu ,,ea" si gata !.
  • +13 (17 voturi)    
    este (Miercuri, 19 mai 2021, 18:14)

    hanu [utilizator]

    dementa finala, de sfarsit de imperiu/civilizatie, dupa care se intoarce probabil din nou roata. O civilizatie functionala se bazeaza pe stiinta, ratiune, logica, inginerie, nu pe poezii postmoderne.
  • +16 (18 voturi)    
    Propun mimozei (Miercuri, 19 mai 2021, 18:55)

    Amariei [utilizator]

    Sa se identifice si cu Viorica Dancila, asa vom putea spune ca Demi Lovato este consiliera la BNR .
  • +5 (5 voturi)    
    Elon Musk (Joi, 20 mai 2021, 11:22)

    Nimeninimic [utilizator]

    Eu vreau sa ma identific ca Elon Musk. Merit sa am banii lui.
  • +7 (7 voturi)    
    lol (Joi, 20 mai 2021, 14:09)

    liviu_ [utilizator]

    1 - cerseste atentie
    2 - imi place cum despre aceste "probleme" sociale forbesc numai oameni care s-au nascut in puf si care nu prea inteleg cu ce se mananca viata reala... ailalti sunt prea ocupati cu nustiu... sa munceasca pentru a nu muri de foame.,...
    • +2 (2 voturi)    
      Pai se plictisesc de bani si chestii materiale (Joi, 20 mai 2021, 15:24)

      George21 [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      Ei deja sunt la un alt nivel.Au avut totul bani,faima orice si acum cauta acel ceva care le lipseste insa aberatiile astea nu sunt acel ceva.
  • +4 (4 voturi)    
    Mi se pare corect (Joi, 20 mai 2021, 15:21)

    George21 [utilizator]

    Fiecare om alege pentru el si are dreptul sa faca ce vrea insa de ce se promoveaza toate aberatiile astea?de ce se insista atat ca si cum ar fi o chestie de premiul nobel
    • +3 (3 voturi)    
      Pentru ca asa isi face reclama (Vineri, 21 mai 2021, 17:04)

      Milka Man [utilizator] i-a raspuns lui George21

      E plina lumea de personaje din astea care tin neaparat sa spuna si sa faca orice, doar sa fie bagati in seama si sa faca rost de bani de la Instagram, FB, TouTube. Si cum prosti sunt destui, e o afacere buna...