VIDEO AUDIO Manowar canta in limba romana

de Cosmin Navadaru     HotNews.ro
Miercuri, 17 iunie 2009, 12:12 Life | Showbiz


Manowar
Foto: static.metal-archives.com
"The kings of metal" au pregatit un nou material, EP-ul Thunder In The Sky, care cuprinde si o versiune in limba romana a piesei Father. Manowar a demarat saptamana aceasta turneul Deats To Infidels Tour 2009 si va fi prezenta si in Romania, pe 5 iulie, la B'ESTFEST AFTERSHOCK, informeaza Emagic.

Thunder In The Sky preceda albumul Hammer Of The Gods si este conceput ca introducere in Asgard Saga, colaborarea fara precedent dintre Manowar si cel mai bine vandut autor de literatura fantastica din Germania, Wolfgang Hohlbein. Versiunea “de turneu” a EP-ului este elaborata ca un produs de colectie si poate fi achizitionata de la toate festivalurile la care Manowar va fi cap de afis, inclusiv de la AFTERSHOCK.

De asemenea, Thunder In The Sky este disponibil la vanzare si in format .mp3, in magazinul online al trupei, The Kingdom Of Steel. EP-ul include piesele Thunder In The Sky, God Or Man, Let The Gods Decide, Die With Honor, The Crown And The Ring, precum si versiunile piesei Father, in germana, italiana, maghiara, bulgara, norvegiana, spaniola, franceza, greaca, turca, poloneza, japoneza, croata, portugheza, finlandeza si romana.
 
Manowar va canta la Bucuresti pe data de 5 iulie, la Romexpo, in cadrul B'ESTFEST AFTERSHOCK. In aceeasi zi vor mai concerta formatiile HollyHell, Trooper, Thunderstorm, Nexus si Ulytau. Programul festivalului poate fi vazut aici. Biletele pentru AFTERSHOCK costa 100 lei si 150 lei, in functie de distanta fata de scena, si sunt disponibile pe www.myticket.ro si in reteaua Diverta.

Vezi aici site-ul oficial si pagina de myspace a trupei. Fan-clubul Manowar din Romania poate fi gasit aici.

Manowar - Tata












Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3025 vizualizari

  • -8 (8 voturi)    
    Marketing (Miercuri, 17 iunie 2009, 12:39)

    Observatorul [anonim]

    Ce penala e piesa in romana. Ce nu fac trupele din ziua de azi in scopuri de marketing. Lol!
    • +9 (9 voturi)    
      Marketing (Miercuri, 17 iunie 2009, 14:26)

      mihai [anonim] i-a raspuns lui Observatorul

      Penala sau nu, este singura trupa de asemenea anvergura care a incercat asa ceva. Pentru asta (macar pentru asta) merita un deosebit respect. "ce nu fac trupele din ziua de azi" - aminteste-ti ca discutam despre un gen de muzica cu promovare 0 (ZERO) pe TV sau radio (nu ma refer la radio-urile de gen care sunt extrem de putine). Au incercat, ca le-a iesit sau nu, asta conteaza mai putin. Din partea mea, jos palaria pentru o asemenea initiativa!!!
  • +8 (8 voturi)    
    E foarte tare! (Miercuri, 17 iunie 2009, 14:16)

    Analfabet [anonim]

    Pronunta destul de bine. Sunt adaptate bine versurile. Ha! Foarte tare!
  • +8 (8 voturi)    
    Foarte tare (Miercuri, 17 iunie 2009, 16:19)

    j [anonim]

    Foarte tare! Respect Manowar! Un efort laudabil.
  • +8 (8 voturi)    
    Respect Manowar (Miercuri, 17 iunie 2009, 17:28)

    Florin [anonim]

    Consider ca inregistrarea in 16 limbi a unei piese este cea mai mare dovada de respect pe care o trupa o poate acorda fanilor.
    Hail, brothers!
  • -8 (8 voturi)    
    bani, bani si iar bani (Miercuri, 17 iunie 2009, 21:17)

    gogoshell [anonim]

    ...e crezi, deh... pentru bani ar face orice "artistii".

    in rest, platitudini & usor "gay", ca de obicei.
    • +1 (1 vot)    
      bine mai... (Luni, 6 iulie 2009, 10:23)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui gogoshell

      esti tu destept...
      orice om de pe planeta asta munceste pentru bani (inclusiv tu)

      e laudabil efortul lor si din cate stiu nici o alta formatie care a fost in romania nu a facut asa ceva(si aici nu ma refer numai la rock...)

      da hai sa criticam pe toata lumea numai ca nu ne place muzica...
  • -5 (7 voturi)    
    o ipoteza (Joi, 18 iunie 2009, 1:57)

    neo-manelism rockist [anonim]

    desigur, efortul domnilor in cauza este notabil, tinand cont de "piata emergenta" din "restul lumii"; e globalism, nu? ;)
    totusi, imi permit sa lansez o ipoteza: daca varianta textului in romana ar fi fost pusa pe muzica (ei, linia melodica ar fi fost alta, desigur) de, sa zicem, nu de un Florin Salam, ci de un "clasic" precum Stefan de la Barbulesti, ati fi scuipat, n-asha?
    • -4 (6 voturi)    
      :) (Joi, 18 iunie 2009, 14:05)

      un_om_de_cal [utilizator] i-a raspuns lui neo-manelism rockist

      Cam asa e.
      Eu ii vad pe o mare parte din rockerii astia suparati anti-manelisti ca pe sustinatorii unei echipe de fotbal. Ii urasc cu inversunare pe sustinatorii echipei adverse, fara sa fie foarte diferiti.
        () ()
  • +2 (2 voturi)    
    hai sa criticam! (Joi, 2 iulie 2009, 0:23)

    ScoutX [anonim]

    Cand oare veti renunta la criticile gratuite!tot timpul trebuie sa desfiintati sa ignorati aspectele pozitive- ganditi-va ca intr-un fel toti cei care vor cumpara cd-ul vor stii si de Romania - si asta e exact lucru ce va opreste sa evoluati...Veti vedea ce crude sunt aceste ganduri numai cand veti simti pe pielea voastra.Sunt pur si simplu niste oameni care-si aduc omagiul fata de fanii care ii sustin pentru ceea ce fac...Asta e un lucru mai rar acum.