VIDEO 70 de orase de pe glob participa la Ziua Internationala a bataii cu perne

de A.N.     HotNews.ro
Sâmbătă, 4 aprilie 2009, 17:56 Life | Fun

Peste 70 de orase din intreaga lume iau parte sambata la Ziua Internationala a bataii cu perne. In New York, Moscova, Kuala Lumpur sau Amsterdam, organizatorii au pus la cale batai cu perne la care vor participa mii de oameni.

AP precizeaza ca bataia cu perne devine tot mai populara in randul locuitorilor din marile orase, de multe ori ea fiind folosita de catre companii drept terapie pentru a-i elibera pe angajati de stres si depresie.

Vezi mai jos imagini filmate de Ziua Internationala a bataii cu perna in 2008, la Boston.


Citeste mai multe despre   





















1085 vizualizari

  • +1 (3 voturi)    
    pai asta.... (Sâmbătă, 4 aprilie 2009, 19:16)

    ToBeOrNotToBe [utilizator]

    nu este nimic surprinzator.... face parte din capitolul "Circ si paine" singurele trebuinte ale omului modern pentru a fi fericit... in viata acestuia zilele nu mai au semnificatii religioase, ci doar "ziua rromilor, ziua batailor cu perne, ziua........"
  • 0 (2 voturi)    
    Ce porcarie (Sâmbătă, 4 aprilie 2009, 19:43)

    Ionut [anonim]

    Pe asta cine a mai inventat-o? Pierdere de timp si bani...
  • 0 (2 voturi)    
    Viitorologie (Sâmbătă, 4 aprilie 2009, 20:50)

    Weather [utilizator]

    Pai in curind vom asista la Ziua Internationala a Luatului De Ostatici si Imprastierea Creierelor Acestora
    • -1 (1 vot)    
      yeah, right (Sâmbătă, 4 aprilie 2009, 23:58)

      andreiutz [utilizator] i-a raspuns lui Weather

      Bine bah ca sunteti voi destepti!
  • +1 (1 vot)    
    Ce dezamagire! (Sâmbătă, 4 aprilie 2009, 21:38)

    Axul [anonim]

    Ma asteptam sa fie in pielea goala, iar cel care ia o perna in cap sa trebuiasca sa numere pana la 10 in genunchi cu ochii inchisi!
  • +1 (1 vot)    
    orice antrenament este bun! (Sâmbătă, 4 aprilie 2009, 23:35)

    traian [anonim]

    Copiii mici se bateau pana acumca inconstientii cu pernele fara o campanie internationala!
    Dincolo de aceasta zi internationala promovata parca pentru persoane cu nevoi speciale sau cu creierul spalat si apretat orice antrenament,orice bataie este buna.Pana la urma atat bataile cu perna cat si razboaiele sunt mijloace de combatere a stresului,de descarcare pe fond de depresie internationala,pe fond de crizaaaa...Baietii de cartier dar si cei care monitorizeaza evolutiile sau involutiile din lume stiu ce inseamna asta. Cu o singura observatie.Cei care se bat cu perna nu beneficiaza de fonduri guvernamentale , nu incaseaza si nu platesc comisioane grase si nu ajung veterani.Pa!
  • +1 (1 vot)    
    imbecili (Duminică, 5 aprilie 2009, 0:43)

    john [anonim]

    Oameni astia sunt niste idioti dar mai imbecili sunt edilii oraselor respective, care aproba asa ceva. La una din tampeniile precedente, la San Francisco (oras de cretini), a plouat si fulgii umezi s-au transformat intr-o clisa a carei curatzire a costat municipalitatea foarte multi bani.
  • +1 (1 vot)    
    tampenie (Duminică, 5 aprilie 2009, 0:45)

    john [anonim]

    Chestia asta e o tampenie si prezinta un singur avantaj: poti sa dai in femei fara sa te ia militzia.
    • 0 (0 voturi)    
      Unde e in Bucuresti? (Luni, 6 aprilie 2009, 12:33)

      TNT [anonim] i-a raspuns lui john

      Pacat ca nu se intimpla si in Bucuresti in fata Parlamentului . Tare as avea chef sa le trag o perna bine indesta in cap la cativa dintre alesii nostrii. Poate vine si Nastate cu ouale , Base cu copilul Poc , Pogea geniul finantelor , si tata Ilici cu perna plina de molii pe care a dormit cand era student la Moscova !
  • 0 (0 voturi)    
    numai de bine (Luni, 6 aprilie 2009, 14:40)

    cristi [anonim]

    in amsterdam, sambata bataia cu perne a fost organizata pentru o cauza nobila, fiind si o petrecere dupa "bataia" propriuzisa in care s-au strans fonduri pentru asociatia fightcancer .nl . Deci asa cum au fost comentariile anterioare as spune ca nu au fost acolo nici imbecili, nici edilii ca au autorizat (regula a fost ca dupa bataie toti participantii sa stranga fulgii, regulile le puteti gasi pe pillowfight .nl), nu s-au lovit nici femei pe ascuns sa te ia "militia", si nici nu au fost politicieni in pijamale gata sa fie loviti si nici nu a fost organizata pentru oameni cu "nevoi speciale si cu creierul spalat" si nici nu s-au cheltuit bani degeaba (nu, donatiile umanitare nu sunt bani aruncati) Si dincolo de aspectul fun (caci de aceea este si trecut aici la capitolul "stiri fun" iar zambetele color participanti le puteti vedea in pozele postate pe net) si umanitar regret ca apar comentarii rautacioase facute de la distanta si este chiar trist sa vad pareri nedocumentate anterior :(
  • 0 (0 voturi)    
    numai de bine (Luni, 6 aprilie 2009, 14:42)

    cristi [anonim]

    in amsterdam, sambata bataia cu perne a fost organizata pentru o cauza nobila, fiind si o petrecere dupa "bataia" propriuzisa in care s-au strans fonduri pentru asociatia fightcancer .nl . Deci asa cum au fost comentariile anterioare as spune ca nu au fost acolo nici imbecili, nici edilii ca au autorizat (regula a fost ca dupa bataie toti participantii sa stranga fulgii, regulile le puteti gasi pe pillowfight .nl), nu s-au lovit nici femei pe ascuns sa te ia "militia", si nici nu au fost politicieni in pijamale gata sa fie loviti si nici nu a fost organizata pentru oameni cu "nevoi speciale si cu creierul spalat" si nici nu s-au cheltuit bani degeaba (nu, donatiile umanitare nu sunt bani aruncati) Si dincolo de aspectul fun (caci de aceea este si trecut aici la capitolul "stiri fun" iar zambetele color participanti le puteti vedea in pozele postate pe net) si umanitar regret ca apar comentarii rautacioase facute de la distanta si este chiar trist sa vad pareri nedocumentate anterior :(
  • 0 (0 voturi)    
    frustrari? (Luni, 6 aprilie 2009, 15:02)

    I ROCK [anonim]

    n-ai cu cine. se pare ca romanii nu prea stiu ce e aia "stiri fun". ca bine zice domnu' de mai devreme, nestiind in ce categorie de stiri se afla, si de ce... referitor la sarbatorile religioase... de ce ar mai iesi oamenii in oras? de ce se organizeaza evenimente sociale, culturale, sportive, atata timp cat nu au treaba cu religia?... hmmm... si de ce in articolul asta nu precizam nimic de dumnezeu? as avea eu de adresat ceva de dumnezeu in legatura cu domnul respectiv, dar prefer sa ma exprim civilizat, si sunt convins ca m-am facut inteles pentru cine trebuie.
    I ROCK!
  • 0 (0 voturi)    
    numai de rau (Luni, 6 aprilie 2009, 15:05)

    celalalt cristi [anonim]

    romanul modern: se arunca ca vita inainte fara sa vada gardul din fatza, dar isi da cu parerea neintrebat. sa nu mai spun ca in afara de munca, somn si mancare la altceva nu ii mai sta mintea. o bataie cu perne nu inseamna imbecibilitate, e una din miile de modalitati de recreere pe care noi tindem sa le uitam. am fost la bataia cu perne din Amsterdam, m-am distrat, toata lumea zambea si se simtea bine. M-am destins dupa o zi de munca. Nu am dat cu ura ci cu bucurie ca pot face si altceva in afara de rutina. si chiar am si donat pt fightcancer. voi ati uitat ca mai aveti un copil in mintea aia stresata de prea multa concentrare pe chestii negative.