VIDEO Obama omoara o musca in timpul unui interviu - clipul zilei in SUA

de M. Zidaru     HotNews.ro
Miercuri, 17 iunie 2009, 10:41 Life | Fun

Imaginile cu Barack Obama omorind o musca in timpul unui interviu la CNBC au facut instantaneu inconjurul presei electronice. Ce s-a intimplat de fapt? Deranjat de insecta care-i dadea tircoale insistent, presedintele SUA si-a intrerupt discursul si, cu o miscare extrem de precisa, a reusit s-o omoare :)

"A fost impresionant, nu?", i-a intrebat in gluma Obama pe tehnicienii televiziunii, dupa care si-a reluat discutia. La finalul interviului, a scos o batista si a cules musca moarta de pe jos.

Vezi imagini:




Citeste mai multe despre   



















9963 vizualizari

  • +4 (4 voturi)    
    a inceput genocidul (Miercuri, 17 iunie 2009, 10:49)

    mirci [anonim]

    Azi o musca, maine o musca.... :))
    • -1 (11 voturi)    
      Da' tragea musca la el, ca la ... ciocolata (Miercuri, 17 iunie 2009, 11:49)

      Anonim [anonim] i-a raspuns lui mirci

      Da' tragea musca la el, ca la ... ciocolata
    • +2 (2 voturi)    
      i got the sucker! (Miercuri, 17 iunie 2009, 12:01)

      nmh [anonim] i-a raspuns lui mirci

      smecheeer omu'
  • +9 (11 voturi)    
    Nu era musca (Miercuri, 17 iunie 2009, 10:55)

    Salaman [anonim]

    Nu era musca, era un dispozitiv rusesc de interceptare a gandurilor maretului conducator.
  • +6 (6 voturi)    
    e bine ca au vazut musca (Miercuri, 17 iunie 2009, 11:21)

    saab [anonim]

    puteau sa creada ca a dat ordin sa se darame niste cartiere, precum la tovarasu'
    • -8 (8 voturi)    
      musca (Miercuri, 17 iunie 2009, 14:08)

      ion [anonim] i-a raspuns lui saab

      Pana si biata musca, il bazaia fiind satula de minciunile lui Obama, iar acesta, cu aceeasi miscare precisa cu care armata SUA omoara irakieni nevinovati, a ucis-o fara nici o remuscare.
  • -4 (6 voturi)    
    Pacat (Miercuri, 17 iunie 2009, 11:28)

    Anonymous [anonim]

    nu s-a gandit deloc la bietul animal ... nici o remuscare.
    • +3 (3 voturi)    
      esti ironic, nu? (Miercuri, 17 iunie 2009, 12:30)

      dustproof [utilizator] i-a raspuns lui Anonymous

      Daca esti budist si porti deja doliu dupa biata musca iti reamintesc ca suratele ei nu ne chinuie doar pe noi, oamenii, ii chinuie si pe bietii catelusi, stii tu care. Catelusii aceia care groaznic imputinati de eficienta masurilor edililor nostri nu mai prididesc bietii de ei sa ne muste pe noi, oamenii cei rai, sa ne pedepseasca asa fiindca nu-i luam acasa!
      • +1 (1 vot)    
        nu neapărat ;) (Miercuri, 17 iunie 2009, 15:16)

        Mihai [anonim] i-a raspuns lui dustproof

        E o nișă de exploatat, să-ți tragi fundație pentru drepturile muștelor :))
  • +2 (2 voturi)    
    musca KGB (cacofonie intentionata) (Miercuri, 17 iunie 2009, 12:00)

    Holon [utilizator]

    Gest neobisnut pentru formalitatile prezidentiale, dar perfect natural pentru un om. Pe net exista clipuri cu intervievati, reporteri si alti oameni care apar la tv inghitind live muste si alte insecte insistente. Obama a evitat un moment stanjenitor. O moarte glorioasa pentru inaripata imprudenta ucisa de presedintele US. Pentru mine a fost amuzanta si inedita situatia. Am ras copios.
  • -1 (3 voturi)    
    Ah, tineretea! (Miercuri, 17 iunie 2009, 12:04)

    vio [anonim]

    Frumos, a demonstrat ca are reflexe si agilitate. Oare ce-ar fi facut alalaltu`, ala care a pierdut alegerile, dadea vina pe comunisti ca il dernjeaza?
  • +4 (4 voturi)    
    mi-a placut omu' la faza asta (Miercuri, 17 iunie 2009, 12:15)

    lorean [utilizator]

    foarte practic
  • -1 (5 voturi)    
    tot cultul personalitatii! (Miercuri, 17 iunie 2009, 12:17)

    Lucian* [utilizator]

    deja m-am cam saturat de prezentari extraordinare de genul asta.
    Altceva interesant?
  • -9 (9 voturi)    
    Obama vs Base (Miercuri, 17 iunie 2009, 12:24)

    Cristi V [anonim]

    Oare Basescu ar fi plans daca-l bazaia musca? Oare cum ar reactiona Obama daca Basescu s-ar bazaii in fata lui – iar face si lui vant de 2-3 ori, iar daca nu s-ar opri din bazait… jbang cu Base de pamant, sa nu se mai bazaie?

    http://www.rosua.info/obama-a-omorat-o-musca/
    • +9 (9 voturi)    
      iar obsedatii:))) (Miercuri, 17 iunie 2009, 13:31)

      cosmin [anonim] i-a raspuns lui Cristi V

      ramaneam profund dezamagit daca nu aparea unu' ca tine, ce sa gaseasca, inevitabil, un nou motiv sa se lege de basescu :D
      voi sunteti ca buruienile, rasariti indiferent de subiect, oriunde, cu o unica si gigantica obsesie: base :D
      • -3 (5 voturi)    
        fii linistit (Miercuri, 17 iunie 2009, 16:40)

        clujean [anonim] i-a raspuns lui cosmin

        la fel de multi sunt cei obsedati sa atace PNL, Tariceanu, Patriciu; e in firea mercenarului sa-si serveasca seful platitor
        • +1 (1 vot)    
          interesant (Joi, 18 iunie 2009, 6:23)

          Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui clujean

          Ai primit minus-uri pentru un comentariu real si echidistant. Nu sunt doar mercenari. Sunt mercenari batuti in cap.
  • 0 (2 voturi)    
    ... (Miercuri, 17 iunie 2009, 12:39)

    dorulet [anonim]

    obama face parte din familia fiecarui roman, nu-i asa?
  • 0 (2 voturi)    
    Mahatma Gandhi vs. Obama... (Miercuri, 17 iunie 2009, 12:51)

    citi-zen Gandhi [anonim]

    Ce ar fi facut Gandhi in situatia in care s-a aflat Obama? Un clip care ilustreaza atitudinea corecta fata de mustele care "ne deranjeaza":
    http://www.youtube.com/watch?v=9l-YYqjhVi4
  • +1 (3 voturi)    
    Pe Ebay! (Miercuri, 17 iunie 2009, 14:59)

    Vizitiul [utilizator]

    Nu m-ar mira sa vad ca apare musca aia de vanzare pe Ebay la un pret anume! :)
  • 0 (0 voturi)    
    musca (Miercuri, 17 iunie 2009, 18:39)

    Radu [anonim]

    Azi muste, maine pe aceia care au facut criza.
    • 0 (0 voturi)    
      Te inseli monser. (Joi, 18 iunie 2009, 6:39)

      Tantza si Costel [anonim] i-a raspuns lui Radu

      Te înșeli monșer.
      Acum 2 săptămîni CIA a scos la concurs cîteva posturi in domeniul finanțelor pentru foștii bancheri de WS pentru a-i ajuta la distrugerea organizațiilor teroriste de genul Al-Queda și alte rahaturi de acest gen.
  • 0 (0 voturi)    
    He (Joi, 18 iunie 2009, 9:14)

    xyz [anonim]

    Sa vezi acum procese de la organizatiile pentru protectia animalelor
  • 0 (0 voturi)    
    Proba obligatorie (Joi, 18 iunie 2009, 19:03)

    Un pensionar [anonim]

    Propun ca la viitoarele alegeri prezidentiale din Romania,inscrierea candidatilor sa fie aprobata numai daca reusesc sa prinda o musca (eventual tzetze)